D18: Ukidanje facebooka

Zaključane teme i one bez ikakvog smisla
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

D18: Ukidanje facebooka

Post by Maja » 14 Nov 2013, 20:06

Vjerovatno 90 posto ljudi ima profil na facebooku i došlo je vrijeme da te pomalo smatraju nenormalnim, nedruštvenim čudakom ako nemaš profil. Neki imaju više profila, dodaju u prijatelje koga stignu, a drugi se panično boje za svoju sigurnost, pa zaključaju sve što se zaključati da. Tu se pišu stihovi, citati, lijepe slike novorođenih beba, slike s mature, slike netom pečenih baklava, pita, sutlijaša i hurmašica.
S jedne strane mnoge firme su blokirale radnicima pristup toj društvenoj mreži.
S druge strane, zahvaljujući facebooku mnogi se korisnici povežu sa starim prijateljima, rodbinom, uštede i na novcu kojeg bi potrošili na telefon.
Facebook ima svoje nedostatke i prednosti.
Koje po vašem mišljenju prednjače?

Forumaši s nickovima koji počinju na A-K su protiv ukidanja facebooka, a oni s nickovima L-Ž za ukidanje.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: D18: Ukidanje facebooka

Post by Krokodil Behko » 14 Nov 2013, 20:16

Ja sam protiv ukidanja fejsa. da nije njega, svi ti što kače slike hurmašica i koječega, bili bi po forumima. :888

Gdje bi se oni družili? Nisu svi forumski tip pa šta ja znam.. kako bi se meni javio moj komšija iz Amerike ili moj ratni drug, također iz Amerike? Ko zna po kakvim, bi se sajtovima morali muvati i koliko bi bilo žrtava silovatelja, pljačkaša, pedofila, ubica, terorista.. i šta sve ne... i šta sve ne...
online

User avatar
Dalia
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3570
Joined: 18 Apr 2013, 12:44
Status: Offline

Re: D18: Ukidanje facebooka

Post by Dalia » 14 Nov 2013, 20:25

Na mom odsjeku ima nas 30ak, od toga se sa svima znam, ali sam bliska s jednom-dvije osobe i baš jučer razmišljam kako bi ja komunicirala sa svim tim ljudima da nije fejsbuka, a od svakog mi je nekad nešto trebalo, ili da mi pomognu ili da mi pošalju ili da mi daju neku informaciju. Na fb nam je i grupa faksa, pa tu svi stavljaju materijale za učenje i najnovije vijesti. I kad bih htjela ugasiti fejsbuk, ne bih mogla. Zamislite koliko telefona biste potrošili, da nema fejsa :D a tek kad bi saznali za sve tračeve, ko je s kim, gdje je ko bio, ko se oženio :ooo Sad ćete reći kako postoji Skype, nekad je bio i MSN, ali nije to to. Na fejsbuku se svašta događa i uvijek ima nešto zanimljivo, zato i jesmo ovisni i zato ljudi i vise po njemu i lakše je doći do nekoga sto puta nego na nekoj drugoj društvenoj mreži.
Fine djevojke su u krevetu u 9, da bi mogle kući doći do 11. :zubi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: D18: Ukidanje facebooka

Post by storm » 14 Nov 2013, 20:34

Ukinuti čimprije...neznam kako je nama uspjelo preživjeti mladost i upoznavati se bez toga?? danas djeca samo pregledavaju, dodaju se prijatelji koje tek iz viđenja znaš...lajkaju se, a u živo nemogu meknuti jedno s drugim...stvaraju se generacije vojaera...jer šta se prvo radi nakon potvrđivanja prijateljstva? odmah se zakopaš u fotke, provjeriš prijatelje i zabijaš nos u stvari kojima ti nije mjesto...a i sami smo postali ekzibicionisti, volimo se sviđati ljudima, koji nipočemu nisu bitni u našim životima...da posvetimo toliko pozornosti bližnjima, puno bi više bilo boljih odnosa u obitelji


imam samo krivo prvo slovo nicka :ooo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: D18: Ukidanje facebooka

Post by Lebowski » 14 Nov 2013, 20:54

Sve ove prednosti facebooka koje se navod nisu postojale prije 2007. ili 2008. godine, dakle bez facebooka je itekako moguće jer se i tada rodbina dopisivala, sa prijateljima smo bili povezani preko neta. Pa nije to tako davno bilo.
Sjećam se sebe dok sam išao na faks, skoro sa svima koji su mi trebali sam bio na neki način u kontaktu preko neta, otkrio sam FB slučajno i počeo dijeliti kolegama da se registruju, ko je mogao znati da će kasnije postati tako popularan.

FB kao medij je ipak ograničen. Ako tražimo nešto precizno ipak ćemo otići na sajt koji je specijaliziran za to, ili ćemo koristiti pretraživač. Ako se želimo sa nekim čuti ili vidjeti koristićemo nešto drugo. Ako želimo upoznati nekoga za seks ili srodnu dušu - i za to postoje sajtovi koji bolje odgovaraju tome. Ako su u pitanju neke povjerljive ili komplikovanije informacije koristićemo mail.

Ja ga vidim samo kao gomilu NEČEGA na jednom mjestu, gdje čovjek vidi milion informacija od kojih malo šta ostane u glavi.
Služi uglavnom za ubijanje vremena i preslušavanje muzike, gledanje fotografija od kojih ionako nemam nikakve koristi ili sve popularnije igranje igrica.

Za facebookom čovjek izgubi osjećaj za vrijeme pa često provede 5 puta više vremena nego što je planirao. Sve se može i bez njega, bez gubljenja vremena.

Loše stvari su što izaziva ovisnost pa nije rijetkost da djeca provode aktivno 10 sati na FB a kako je prisutan i na mobitelima i drugim uređajima ožemo reći da su neki 24h tamo. Ne znam kako to može valjati.
Iako se povežete sa drugovima iz škole, kolegama sa faksa, mnogo pametnije i zabavnije bi to vrijeme bilo koristit na druženja u prirodi, odlasku na kafu ili nešto treće.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Dalia
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3570
Joined: 18 Apr 2013, 12:44
Status: Offline

Re: D18: Ukidanje facebooka

Post by Dalia » 14 Nov 2013, 20:57

storm wrote:jer šta se prvo radi nakon potvrđivanja prijateljstva? odmah se zakopaš u fotke, provjeriš prijatelje i zabijaš nos u stvari kojima ti nije mjesto...a i sami smo postali ekzibicionisti, volimo se sviđati ljudima, koji nipočemu nisu bitni u našim životima...d


imam samo krivo prvo slovo nicka :ooo
To je stvar nas samih, ljudi ako postave sliku na fb, stave je jer žele da bude viđena, ako dodamo nekoga u prijatelje znači da želimo nešto od te osobe, a zabijanja nosa svugdje je oduvijek bilo i s fejsbukom i bez, uostalom niko ti ne može preko fejsa zabit nos u recimo tvoju vezu ako ti ništa o tome ne otkriješ sam na svom profilu.
a posvetimo toliko pozornosti bližnjima, puno bi više bilo boljih odnosa u obitelji
Tako je da posvetimo, što znači da je to do nas, a ne do fejsa, kome je do porodice bit će s njom i s fejsom i bez njega.
Fine djevojke su u krevetu u 9, da bi mogle kući doći do 11. :zubi

User avatar
Dalia
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3570
Joined: 18 Apr 2013, 12:44
Status: Offline

Re: D18: Ukidanje facebooka

Post by Dalia » 14 Nov 2013, 21:08

Lebowski wrote:

Ja ga vidim samo kao gomilu NEČEGA na jednom mjestu, gdje čovjek vidi milion informacija od kojih malo šta ostane u glavi.
Služi uglavnom za ubijanje vremena i preslušavanje muzike, gledanje fotografija od kojih ionako nemam nikakve koristi ili sve popularnije igranje igrica.

Loše stvari su što izaziva ovisnost pa nije rijetkost da djeca provode aktivno 10 sati na FB a kako je prisutan i na mobitelima i drugim uređajima ožemo reći da su neki 24h tamo. Ne znam kako to može valjati.
Iako se povežete sa drugovima iz škole, kolegama sa faksa, mnogo pametnije i zabavnije bi to vrijeme bilo koristit na druženja u prirodi, odlasku na kafu ili nešto treće.
Leb, ne izaziva fejsbuk ovisnost, nego sam internet, danas djeca imaju ajfone i galaksije, vise na njima, vise na igricama, what's upu, viberu, instagramu, pa i na fejsbuku. Fejsbuk je sve to samo objedinio. Za tebe je on gomila nečega, a za mene je mreža koja mi omogućava sve na jednom mjestu. Da igram igrice sama, bez da guglam po bespućima interneta, skidam igrice, a od toga skinem 5-6 virusa dok skinem kako treba igru, zatim da igram igrice sa svim svojim prijateljima ako želim, da se pridružim raznim grupama kao što je ona za porodično stablo :valja , grupa fakulteta, u posljednje vrijeme popularne su grupe o aktuelnim problemima u društvu (bila je grupa kad su bili protesti pa si na jednom mjestu stalno dobijao update o tome šta se događa, bukvalno sve ti informacije same dolaze u notifikacijama, nema potrebe da ih tražiš na drugim mjestima.)
Za facebookom čovjek izgubi osjećaj za vrijeme pa često provede 5 puta više vremena nego što je planirao. Sve se može i bez njega, bez gubljenja vremena.
Znači fb bi trebalo ukinuti i onda ljudi ne bi više dangubili? Da nemaju fb-a dangubili bi negdje drugo.

I za kraj, s fejsbukom nikad nisi sam. :ooo
Fine djevojke su u krevetu u 9, da bi mogle kući doći do 11. :zubi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: D18: Ukidanje facebooka

Post by storm » 14 Nov 2013, 21:12

Normalno, da je sve do nas...ako smo normalni...ali razvio se osjećaj kod ljudi, da ako nemaš zabilježeno na fb, nije se ni dogodilo
nas je ovo ludilo još nekako zaobišlo, ili zakačilo, kad smo bili već formirane osobe...u šta to pretvara djecu, koja još nemaju ni osnovne stavove izgrađene, da ne pričam o ostalim nazorima, ostaje nam vidjeti...očekujem masu introvertiranih osoba, pričljivih i zaabavnih oline, i potpuno nesigurnih vani, u stvarnim životnim situacijama i problemima...profilirati će se i ona druga, opasnija grupa, koja brka virtualu i real life...a sustav vrijednosti je ionako davno otišao k vragu
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: D18: Ukidanje facebooka

Post by Lebowski » 14 Nov 2013, 21:13

Dalia wrote: Leb, ne izaziva fejsbuk ovisnost, nego sam internet, danas djeca imaju ajfone i galaksije, vise na njima, vise na igricama, what's upu, viberu, instagramu, pa i na fejsbuku. Fejsbuk je sve to samo objedinio. Za tebe je on gomila nečega, a za mene je mreža koja mi omogućava sve na jednom mjestu. Da igram igrice sama, bez da guglam po bespućima interneta, skidam igrice, a od toga skinem 5-6 virusa dok skinem kako treba igru, zatim da igram igrice sa svim svojim prijateljima ako želim, da se pridružim raznim grupama kao što je ona za porodično stablo :valja , grupa fakulteta, u posljednje vrijeme popularne su grupe o aktuelnim problemima u društvu (bila je grupa kad su bili protesti pa si na jednom mjestu stalno dobijao update o tome šta se događa, bukvalno sve ti informacije same dolaze u notifikacijama, nema potrebe da ih tražiš na drugim mjestima.)
Kao što sam i mislio, ništa korisno. :123
A kad su protesti na ulice a ne čekati notifikacije. :djed
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Dalia
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3570
Joined: 18 Apr 2013, 12:44
Status: Offline

Re: D18: Ukidanje facebooka

Post by Dalia » 14 Nov 2013, 21:18

Lebowski wrote:
Dalia wrote: Leb, ne izaziva fejsbuk ovisnost, nego sam internet, danas djeca imaju ajfone i galaksije, vise na njima, vise na igricama, what's upu, viberu, instagramu, pa i na fejsbuku. Fejsbuk je sve to samo objedinio. Za tebe je on gomila nečega, a za mene je mreža koja mi omogućava sve na jednom mjestu. Da igram igrice sama, bez da guglam po bespućima interneta, skidam igrice, a od toga skinem 5-6 virusa dok skinem kako treba igru, zatim da igram igrice sa svim svojim prijateljima ako želim, da se pridružim raznim grupama kao što je ona za porodično stablo :valja , grupa fakulteta, u posljednje vrijeme popularne su grupe o aktuelnim problemima u društvu (bila je grupa kad su bili protesti pa si na jednom mjestu stalno dobijao update o tome šta se događa, bukvalno sve ti informacije same dolaze u notifikacijama, nema potrebe da ih tražiš na drugim mjestima.)
Kao što sam i mislio, ništa korisno. :123
Zaboravio si boldat dio kad sam napisala da mi jako koristi da besplatno pričam danima ako hoću sa svima, da dobijam informacije, da sve ljude koje poznajem imam na jednom mjestu i lako su mi dostupni?
A kad su protesti na ulice a ne čekati notifikacije. :djed
Pravit ću se da ovo nisi napisao, jer veze nema s temom. :oo
Fine djevojke su u krevetu u 9, da bi mogle kući doći do 11. :zubi

User avatar
Dalia
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3570
Joined: 18 Apr 2013, 12:44
Status: Offline

Re: D18: Ukidanje facebooka

Post by Dalia » 14 Nov 2013, 21:29

storm wrote:Normalno, da je sve do nas...ako smo normalni...ali razvio se osjećaj kod ljudi, da ako nemaš zabilježeno na fb, nije se ni dogodilo
nas je ovo ludilo još nekako zaobišlo, ili zakačilo, kad smo bili već formirane osobe...u šta to pretvara djecu, koja još nemaju ni osnovne stavove izgrađene, da ne pričam o ostalim nazorima, ostaje nam vidjeti...očekujem masu introvertiranih osoba, pričljivih i zaabavnih oline, i potpuno nesigurnih vani, u stvarnim životnim situacijama i problemima...profilirati će se i ona druga, opasnija grupa, koja brka virtualu i real life...a sustav vrijednosti je ionako davno otišao k vragu
Isto kao što se stvorio osjećaj kod mladih djevojaka da nisu lijepe ako nemaju taman ten, noge ko u Brene i navlake na zubima, a zašto? Pa eto to promovišu danas časopisi i novine. Ali ako imaš roditelja koji odgoji dijete tako što ga nauči šta je ispravno i kako se zapravo dolazi do samopouzdanja, onda nema problema. Isto je i s fejsbukom. Drugo je što neki roditelji misle kako je super što dijete cijeli dan igra kantera, tješe se kako se makar ne tuče vani i nije negdje gdje ga može neko izmlatit i opljačkat.

Uostalom ako je fb toliko negativan, što ga svi koriste :D
Fine djevojke su u krevetu u 9, da bi mogle kući doći do 11. :zubi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: D18: Ukidanje facebooka

Post by Maja » 14 Nov 2013, 21:40

.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: D18: Ukidanje facebooka

Post by Maja » 14 Nov 2013, 21:43

Lebowski wrote: A kad su protesti na ulice a ne čekati notifikacije. :djed
Na fb neka grupa tipa hajmo ih rušiti ima 100 000 fanova a kad ih treba rušiti na ulici se pojavi 1 posto.

A tek oni bolesnici koji slikaju za facebooka ljude koji su u životnoj opasnosti umjesto da skaču da pomognu.

User avatar
Dalia
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3570
Joined: 18 Apr 2013, 12:44
Status: Offline

Re: D18: Ukidanje facebooka

Post by Dalia » 14 Nov 2013, 21:49

Drugo šta se navodi, uštedi se kredita... Pa imaš skajp, imaš na gmailu chat, možeš chatati do mile volje.[/quote]Ovo sam objasnila 15 puta. :D
Fine djevojke su u krevetu u 9, da bi mogle kući doći do 11. :zubi

User avatar
Dalia
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3570
Joined: 18 Apr 2013, 12:44
Status: Offline

Re: D18: Ukidanje facebooka

Post by Dalia » 14 Nov 2013, 21:51

Maja wrote:
Lebowski wrote: A kad su protesti na ulice a ne čekati notifikacije. :djed
Na fb neka grupa tipa hajmo ih rušiti ima 100 000 fanova a kad ih treba rušiti na ulici se pojavi 1 posto.

A tek oni bolesnici koji slikaju za facebooka ljude koji su u životnoj opasnosti umjesto da skaču da pomognu.
Jest jest šećerberg ih puškom natjerao da slikaju ljude u nevolji. :oo Uostalom, nikad nisam vidjela da je iko od mojih prijatelja na fejsu objavio snimke nekoga u životnoj opasnosti, ali sam zato na klixu vidjela takvih mali milion.
Fine djevojke su u krevetu u 9, da bi mogle kući doći do 11. :zubi

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: D18: Ukidanje facebooka

Post by Nela » 14 Nov 2013, 21:55

ukinuti nego sta. Dosta raje ce reci kako je putem fb pronaslo prijatelja sa kojima su izgubili kontakt, sto je jedna velika glupost. Da je bilo pravi prijatelj ne bi se izgubio. Raja se sve manje druzi na kafama a sve vise na chatu na fb. Djeca od 7 godina imaju profile, postavljaju slike, predofilima na dlanu dijele materijal. Sad cete reci kako postoji nacin da zastitis profil, a svako malo je nekome hakovan. E pa medju tim hakerima ima i pedofila, i to jako puno.
Suvisno je pominjati kako 90% raje samo gleda ko je sta objavio kako bi razmahalali poslije. Ljudi i njihov zivot se procjenjuju po statusima. Dovoljno je da na status stavim :( (jer sam npr. umorna) od toga ce pojedini napraviti citavu storiju, kako sam se razvela, kako mi je muz nasao ljubavnicu itd.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: D18: Ukidanje facebooka

Post by Lebowski » 14 Nov 2013, 21:59

Ma FB je zlo. Negativno utiče na zdravlje ljudi, bole prsti od kucanja, zglobovi, kičma, oči od gledanja u monitor i onih silnih slika.
To je sve od toga, od sjedenja za FB.

Uostalom, dovoljno je to što izaziva ovisnost(ovo je dokazano) da ga proglasimo za zlo. U rangu sa drogom.
Svi drogeraši koriste drogu. Ako je tako loša zašto se svi oni drogiraju?
Nažalost, teška srca, to isto možemo reći i za FB i njegove korisnike. :(
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Dalia
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3570
Joined: 18 Apr 2013, 12:44
Status: Offline

Re: D18: Ukidanje facebooka

Post by Dalia » 14 Nov 2013, 22:05

Lebowski wrote:Ma FB je zlo. Negativno utiče na zdravlje ljudi, bole prsti od kucanja, zglobovi, kičma, oči od gledanja u monitor i onih silnih slika.
To je sve od toga, od sjedenja za FB.

Uostalom, dovoljno je to što izaziva ovisnost(ovo je dokazano) da ga proglasimo za zlo. U rangu sa drogom.
Svi drogeraši koriste drogu. Ako je tako loša zašto se svi oni drogiraju?
Nažalost, teška srca, to isto možemo reći i za FB i njegove korisnike. :(
:plavi ti si najjači u ovim debatama :D.

Prste neću komentarisat :ooo samo ću dodati kako tipkanje na fb podtiče našu sposobnost korištenja tastature, pa smo sutra produktivniji na poslu za računarom jer brže kucamo. :ooo

Omjer ljudi koji se drogiraju i onih koji fejsbuče je ono ...treba ti uglavnom dobar digitron. Uostalom od fb-a još niko nije umro. hajd sad nađi statistike šta kažu ko je umro od fb-a :valja
Fine djevojke su u krevetu u 9, da bi mogle kući doći do 11. :zubi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: D18: Ukidanje facebooka

Post by Maja » 14 Nov 2013, 22:15

.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: D18: Ukidanje facebooka

Post by Maja » 14 Nov 2013, 22:22

.

Locked

Return to “Kontejner”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests