"Brezawood" ili šta se može učiniti sa 200 rudarskih bureka?

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

"Brezawood" ili šta se može učiniti sa 200 rudarskih bureka?

Post by Krokodil Behko » 29 Jan 2014, 16:44

Image

Jeste li čuli za Brezawood?! Idejni tvorac ovog projekta, inspirisan Bolliwoodom i Hollywoodom, Nusret Mašo Mamel iz Breze tvrdi da je kao reditelj i scenarista, a i kao producent, više nego zadovoljan filmovima koji nastaju pod okriljem Brezawood-a, jer ih je na You Tube-u pogledalo više od 500.000 ljudi.

Iako se ono što nastaje u Brezi teško može nazvati igranim filmom, u razgovoru za agenciju Fena, Nusret Mamel vjeruje da brezavudski no-budget projekti ni po čemu ne zaostaju za američkim niskobudžetnim filmskim ostvarenjima, te pojašnjava kako amateri Breze, uz podršku načelnika i par stotina bureka koje im obezbjeđuje tamošnji rudnik, stvaraju novu bh. kinematografiju - ne čekajući na pomoć države.

Evo kako domaći film i filmsku produkciju vidi tvorac Brezawooda...

Otkuda ideja da se u malom mjestu kao što je Breza snimaju filmovi s ljudima koji nisu profesionalci?

Od moje rane mladosti, pa moglo bi se reći od djetinjstva imao sam afinitet za film, ljubav prema glumi. Kako sam jedno od sedmero djece rudarske porodice, nije bilo mogućnosti za ostvarenje moga sna. Svoju prvu sliku naslikao sam 1972. godine. Bilo je to ulje na platnu, inače te godine otvorena je Akademija likovnih umjetnosti u Sarajevu. Dar za slikanje je došao prirodno, danas se moje slike nalaze u svim zemljama svijeta. Breza je rasadnik talenata svih profila, sjetimo se Bože Bunjevca, Alije Sirotanovića. Od 1975. postao sam član amaterskog pozorišta Breza. Poslije rata ostao sam bez posla, postao predsjednikom Ekološkog društva "20. mart 1990" Breza. Moj životni san se ostvario kad sam jednog dana, 2009. godine, na pijaci ugledao malu knjižicu na kojoj je pisalo KAKO SNIMITI FILM. Kupio sam je za pola KM. Sjeo sam i na istinitu priču napisao scenarij za fim "Ja sam izbjeglica". Našao sam glumce među ljudima, većinom mladim. Krenuo sam u snimanje s profesionalnim snimateljem i opremom MAGAZINA PLUS Visoko. Dobili smo hranu, ali imali smo toliku želju da snimimo film da nas ništa drugo nije zanimalo. Budžeta nije bilo, sve smo radili volonterski i amaterski. Na premijeri je bilo 625 posjetitelja.

[ytube][/ytube]

Na koji način je financiran film? Sredstva je između ostalih dala i Općina Breza.

Tadašnji načelnik Seid Smailbegović nam je pružio punu podršku. Do danas smo snimili pet cjelovečernjih filmova, ovih dana snimamo i šesti film. Finansiranje je onakvo kakva nam je i država. Oni koji nas podržavaju, prije svega je naš načelnik općine Halil Tuzlić, tu je naš rudnik Breza koji nam obezbjeđuje bureke kao ishranu ekipe, pa imamo pomoć iz inostranstva Eldina Čosića, Aida Gavranović nam je donirala kofer s profesionalnom šminkom. Uglavnom, sadašnji načelnik Općine Tuzlić najviše pomaže naš rad. Sad imamo svoju kameru i ostalu opremu. Tu ne treba zaboraviti TV Vogošću koja podržava domaće ljude. Profesionalni snimatelj je Nermin Piknjać, svi ostali su volonteri, amateri.

Da li ste kao scenarista i režiser zadovoljni kvalitetom filma?

Kao scenarist i reditelj više sam nego zadovoljan svojim filmovima. Mi se zabavljamo i igramo dok snimamo filmove. Ekipa u prosjeku pojede od 150 do 200 bureka. Mi filmove snimamo u prirodnim uvjetima, a računar nam služi samo za montažu. Ne osvrćem se na kritike onih koji ništa u životu nisu uradili u korist kulture, makar to bili i profesionalci. U profesionalnim filmovima ima grešaka ako ih tražiš.

Niskobudžetni filmovi kao Vaši ne odudaraju po kvaliteti od niskobudžetnih filmova američkih režisera. Da li je namjera bila da se na jedan način ironizira i parodira američka filmska produkcija?

Filmove koje smo dosad snimili PUT SMRTI, JA SAM IZBJEGLICA, OTETE GODINE, LJUBAV SA OKUSOM BARUTA i DOŠ'O DEDO IZ NJEMAČKE ni u kom pogledu ne zaostaju za filmovima američkih niskobudžetnih filmova, iako imaju pomoć napredne tehnologije, sjede u studiju i snime film. Naša produkcija nosi naziv BREZAWOOD, zašto ne, ima BOLIWOOD, ima HOLLYWOOD.

U tijeku je i snimanje šestog filma. Da li možete nešto više reći o tematici?

Upravo ovih dana slijedi nastavak snimanja novog, šestog filma pod radnim nazivom BRUTALNA OSVETA. Ono što najviše mrzim u životu jest silovanje, pa tako radnja filma počinje s tom temom i, naravno, završava se tragično. Mene često kritikuju da mi glavne uloge ginu, pa cilj je pokazati realnost. Ekipa koja broji 89 sudionika okuplja se u roku pet sati, a čekali smo da padne snijeg jer je radnja filma vremenski smještena u jesen-zimu-proljeće. Premijera se očekuje u aprilu.

Da li očekujete pomoć od npr. Fonda za kinematografiju ili Federalnog ministarstva kulture?

Što se tiče Federalnog ministarstva ništa, imamo dosta odbijenica i još leže kod njih naši zahtjevi, kada bismo vam pokazali odgovor tog ministra, smiješno. Ni od kantonalnog ministarstva kulture ništa. O Fondu za kinematografiju BiH možemo samo sanjati, taj fond je rezervisan za određenu klijentelu. Ne treba zaboraviti ogromnu pomoć policijske stanice i komesara policije ZDK-a. Materijalna dobit ne postoji, poruka onima koji iz zavisti i ljubomore stalno kritikuju na You Tube - za dvije sedmice naše filmove je posjetilo više od 500.000 ljudi.

Ako želite još malo zaviriti u produkciju Brezawooda, nudimo vam još jedan insert iz filma 'Doš'o dedo iz Njemačke' - malo akcije na brezanski način...

[ytube][/ytube]
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: "Brezawood" ili šta se može učiniti sa 200 rudarskih bur

Post by storm » 30 Jan 2014, 07:57

Zašto ne, ako ljude veseli....pleske su dobro zvučno popraćene :hihi
a nisu na momente ni puno lošiji od tzv autora koji vuku lovu sa državne sise i fol stvaraju umjetnost :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: "Brezawood" ili šta se može učiniti sa 200 rudarskih bur

Post by Peggy Sue » 30 Jan 2014, 08:26

Nikad gluplju stvar nisam vidjela u zivotu...
Do sad sam mislila da su reklame za Mr. Muscolo gadne i iritantne, ali nakon ovoga...

GLuma je katastrofa!!!!

Ako su ove napucane plavuše u stanju za burek osramotiti sebe za čitav život, pitsm se šta bi uradile za praaavu lovu :obrve
Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: "Brezawood" ili šta se može učiniti sa 200 rudarskih bur

Post by storm » 30 Jan 2014, 08:30

Peggy Sue wrote:Nikad gluplju stvar nisam vidjela u zivotu...
Do sad sam mislila da su reklame za Mr. Muscolo gadne i iritantne, ali nakon ovoga...

GLuma je katastrofa!!!!

Ako su ove napucane plavuše u stanju za burek osramotiti sebe za čitav život, pitsm se šta bi uradile za praaavu lovu :obrve
meni u tome i jeste fora...pojma nemaju i igraju se :hihi ...a neka ih...kažem, neki su plačeni za to pa ne odskaću puno od ovih plavuša :pusi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: "Brezawood" ili šta se može učiniti sa 200 rudarskih bur

Post by Lebowski » 30 Jan 2014, 08:49

Kakvi god bili teško se ne smijati gledajući ovo.. jest da je iz pogrešnih razloga al hajd.

[ytube][/ytube]



I scena se Senadom, Romkinjom. Gluma je toliko loša da je to samo za. Film je o rasizmu i sličnim stvarima. :klanja :klanja :klanja

Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: "Brezawood" ili šta se može učiniti sa 200 rudarskih bur

Post by Krokodil Behko » 30 Jan 2014, 09:33

Što reče Storm, oni bar ne traže pare i ne tvrde da su neki haos umjetnici.
Sit se nagledah poratnih katastrofalno sniumljenih domaćih filmova, pa i serija u kojima glume profesionalci, a pojma nemaju,.

Po čemu su ovi lošiji od Vize za budućnost?
Meni kad neko kaže, da se smijao uz tu seriju, dođe mi da plačem od muke što se takvi ljudi nalaze u mojoj blizini.
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: "Brezawood" ili šta se može učiniti sa 200 rudarskih bur

Post by Lebowski » 30 Jan 2014, 09:56

Meni zanimljivo što baš nikom od ovih glumaca ne stoji ovo, niko ne zna glumiti. Pa da zađe svako od nas po mahali našao bi barem jedno što bi odglumilo neku scenu kako treba, da liči na nešto.

Ovo stvarno ne liči ali, ponavljam, jako je smiješno pa im ne zamjerim ništa. Sigurno je režiser tako i zamislio. :D
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: "Brezawood" ili šta se može učiniti sa 200 rudarskih bur

Post by Krokodil Behko » 30 Jan 2014, 10:11

Čini ti se. Ljudi su dobri glumci kad glume nehotice ali kad im se zada da glume, katastrofa.
Vjeruj, znam šta govorim. Radio sam kao reditelj na nekim stvarima, onako čisto amaterski/honorarno. Njihova ličnost, nikako da se povuče i ustupi mjesto liku kojeg treba glumiti.
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: "Brezawood" ili šta se može učiniti sa 200 rudarskih bur

Post by Lebowski » 30 Jan 2014, 10:21

Ma, barem neko da odglumi. Kontam da je to pet do režisera, on mora znati kako neko treba odglumiti, zamisliti sve to u svojoj glavi, čitavu tu scenu..izvući od njih maksimum.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5508 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: "Brezawood" ili šta se može učiniti sa 200 rudarskih bur

Post by Maja » 04 Feb 2014, 01:06

Ovo je isto kao što ima emisija na RTL-u Krv nije voda :plavi
Koja gluma čovječe, pa zar čovjek može biti onako ukočen pred kamerom.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: "Brezawood" ili šta se može učiniti sa 200 rudarskih bureka?

Post by Krokodil Behko » 21 Aug 2017, 20:08

Ovaj film ima više pregleda, nego ratovi zvijezda :haha

Toliko je dobar, da su ljudi snimili i drugi dio, ali vi prvo pogledajte ovaj, pa još jednom reprizirajte, jer je uživancija :hihi



online

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: "Brezawood" ili šta se može učiniti sa 200 rudarskih bureka?

Post by Mutevelija » 21 Aug 2017, 20:44

PA nije to Brezawood zar Behko??
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: "Brezawood" ili šta se može učiniti sa 200 rudarskih bureka?

Post by Krokodil Behko » 22 Jun 2019, 23:16

"Spielberg iz Breze" ponovo snima: "Opasna plavuša" je naziv novog filma iz Brezawood produkcije


Image

Nusret Mašo Mamela, idejni tvorac brezanske amaterske filmske produkcije Brezawood, radi na "Opasnoj plavuši", svom devetom igranom filmu. Uprkos brojnim problemima, ovaj film je gotovo završen i to s minimalnim izdacima, a za Klix.ba Mašo napominje da je filmskoj ekipi mogao ponuditi, kao što je to u više navrata naglašavao, samo zvrk bureka.
Nusret Mamela se proslavio filmom "Došo dedo iz Njemačke" iz 2013. godine čija je legendarna scena "Šta je šljunkare" postala internetski hit. Međutim, ovaj brezanski Spielberg, kako ga mnogi prijatelji zovu, svoj rediteljski debi imao je četiri godine prije, tj. 2009. godine kada je snimio potresni film "Ja sam izbjeglica".

On je do sada snimio osam dugometražnih igranih filmova i jedan dokumentarni film. Iako se okušao u različitim vrstama umjetnosti, uključujući i likovnu, on je cijeli svoj životni vijek ostao vjeran svojoj prvoj i najvećoj ljubavi - filmu.

"Svi moji filmovi održavaju bh. svakodnevnicu i nijedan nije izmišljen. Film 'Opasna plavuša' je pri samom kraju, ostaje jedino postprodukcijski dio da se završi koji je ujedno i najkompleksniji i najskuplji. Na njemu radim skoro dvije godine jer su nam nedostojala finansijska sredstva. S obzirom na to da bi ovaj film uskoro trebao ugledati svjetlo dana, sredinom narednog mjeseca već počinjem raditi na novom radnog naziva 'Prevara'. I ovaj film će biti akcija", kaže nam na početku našeg susreta Nusret Mašo Mamela.

Ne vjeruje u patetične ljubavne filmove


Ovaj filmofil govori kako ne može raditi na, kako sam kaže, patetičnim ljubavnim filmovima s fesovima i dimijama. Kaže da to jednostavno ne umije, a i ne vjeruje u ljubavne filmove u kojima ne dolazi do bliskog susreta muškarca i žene.

"Radnja filma 'Opasna plavuša' prati priču o nekoliko razbojnika i jednoj bogatoj porodici koja je tek došla iz Njemačke u BiH. Razbojnici dolaze u stan ove porodice, kradu im novac i otimaju bebu koju kasnije bacaju. Od tog novca postaju bogati, a počinju raditi i s drogom. U međuvremenu, otac pronalazi dječaka, tj. svog sina, te ga daje nani da ga nastavi odgajati. Za 20. rođendan nana mu kupuje motor i on se odlučuje vratiti u svoj rodni grad, gdje upoznaje 'opasnu plavušu'. On se zatim sveti trojici razbojnika koji su mu u davnoj prošlosti opljačkali roditelje, a radnja filma tek dobija svoj zaokret kada se fatalna plavuša počne zaljubljivati u njega. Interesantno je da sam za potrebe 'Opasne plavuše' bio primoran kupiti i Golfa 2, koji je na setu i izgorio", kazuje nam Mašo o radnji njegovog novog filma.

On naglašava kako nikad nije ostvario profit od svojih filmova niti je počinjao s procesom snimanja zbog novca, već isključivo iz ljubavi. Govori i to da su njegova četiri filma do sada prikazivana na nekoliko bh. regionalnih televizija, ali pojašnjava da ih je sve donedavno ustupao pro bono ili u zamjenu za neki dio filmske opreme.

"Znate, nije jeftino napraviti film ma koliko god se on smatrao niskobudžetnim. Samo jedna traka za snimanje košta oko 20 KM. Sve efekte samostalno radim, bez ičije pomoći. Ja čak i samostalno montiram materijal kući na računaru, ali na svu patnju zaboravim kada na premijeri vidim punu kino salu u Brezi, bude i po nekoliko stotina duša. Karta bude uvijek 3 KM kako bismo mogli platiti kamermanu. Neće čovjek da radi bez para i zdravo. Nedavno su mi dolazila dvojica s jedne ovdašnje televizije da im ustupim filmove za prikazivanje, ali ja sam odmah vidio da su oni kokuzi kao i ja. Daju mi 400 KM u zamjenu za filmove tako da sam skupio neku lovu za naredni projekt. To je ujedno i prva lova koju smo dobili za Brezawood filmove", pojašnjava on.

Brezawood kao Hollywood

Ovaj brezanski Spielberg sebe predstavlja kao ekologa, slikara, radijskog voditelja, producenta, scenaristu, reditelja, kostimografa, scenografa i glumca. Kaže kako mu je najveći profesionalni uspjeh bila uloga u jednom filmu indonezijske produkcije.

"Termin Brezawood je nastao, kako se može i pretpostaviti, od termina Hollywood. Meni je oduvijek bila želja da se ovim bavim, a čak sam i Titu kao dječak pisao da mi pokloni projektor, što je on na kraju i učinio. To je bio haos! Ja sam kao mali glumio u amaterskim pozorištima i to mi se baš svidjelo. Jednog dana šetam pijacom u Brezi i vidim jednu malu brošuru naziva 'Kako snimiti film'. Tu se nalaze sve tajne pisanja scenarija, kadriranja, snimanja i sl. Ja sam to detaljno proučio nekoliko puta prije nego što sam počeo sa snimanjem prvijenca 'Ja sam izbjeglica' 2009. godine. To je jedan težak film koji smatram svojim najboljim uratkom", priča Mamela.

Ova svestrani umjetnik iz Breze kaže kako je napisao pet scenarija "u cugu", koji su kasnije i ekranizirani. Ističe da mu je posebno drago što je uspio okupiti i odličnu ekipu glumaca iz Visokog, Vogošće, Zenice i Breze s kojom je bilo uvijek dobre zezancije.

"Meni su oduvijek bile problematične finansije kada je u pitanju snimanje filmova. Ne da niko pare i to ti je, posebno ove velike firme. Naravno, tu trebamo izuzeti Rudnik mrkog uglja 'Breza' koji nam je uvijek izlazio u susret. Uglavnom novac skuplja sitna buranija i raja po kafićima ovdje u Brezi. Ja sam sa svojim filmom 'Došo dedo iz Njemačke' čak bio i na jednom filmskom festivalu u Beogradu iako sam ih upozoravao da se radi o glupom filmu. Imaju u tom filmu neke stvari koje su baš glupe. Pogledajte samo kako čovjek u njemu pada s motora. Fino se zaustavi, ugasi motor i padne s njega. Zatim je bilo scena kada momcima krv iz kacige ide i sl. Bilo je dosta loših kadrova tako da je od jednog akcijskog filma ispala komedija, ali nema veze", kroz smijeh priča Mašo.

Krv za snimanje filmova dobijao direktno iz klaonice


Iako kaže da je poprilično smiješna i loše urađena, govori kako je sretan što je scena iz navedenog filma "Šta je šljunkare" dobila na servisu YouTube preko pola miliona pregleda i što je prevedena na, vjerovali ili ne, kineski jezik.

"Ja kada sam čitao komentare na internetu o svom filmu 'Došo dedo iz Njemačke', posebno one vezane za scenu 'Šta je šljunkare', pao sam sa stolice od smijeha. Jedan korisnik je napisao da mu je žao na šta je potrošio skoro sat, dok su drugi govorili kako je to nešto najbolje što su u životu gledali. Iako sam na snimanju polovine svojih filmova znao dići ruke, glumci su dolazi i molili me da nastavim. U svakom svom filmu ja glumim i ja ginem. Znate, moja je penzija 400 KM, nije to nešto s čim možete kreativno razmišljati, ali se trudim. Jedva sam dobio i tu penziju", govori Nusret Mamela.

Uprkos svi nedaćama i problemima s kojima se susreće, on kaže da mu se na kasting zna javiti i do 40 ljudi. Svi oni rade besplatno, a jedina plata su im, kako kaže, bureci. Tokom snimanja jednog filma Nusreta Maše Mamele pojede se minimalno 150 zvrkova pite.

"Na snimanju mojih filmova bilo je jako puno anegdota. Jedne prilike smo snimali scenu ubistva policijskog inspektora. Imali smo efekte kako kiša pada kao iz kabla, tu su bili reflektori, ma vrh. Kada sam označio početak snimanja, dvojica glumaca su krenula pucati na inspektora. U tom trenutku ulazi nepoznata žena u kadar koja vrišti i govori da zovemo policiju, da ubiše čovjeka. Jedva smo je dozvali. Također, ja sam na početku svoje rediteljske karijere pokušao improvizirati i praviti krv za snimanje od raznih sastojaka. Kasnije sam shvatio da je puno lakše otići u klaonicu i uzeti svježu krv. Stvarno su nam dosad mesari izlazili u susret", zaključuje ovaj simpatični filmaš iz Breze.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: "Brezawood" ili šta se može učiniti sa 200 rudarskih bur

Post by storm » 22 Jun 2019, 23:20

storm wrote: 30 Jan 2014, 07:57 Zašto ne, ako ljude veseli....pleske su dobro zvučno popraćene :hihi
a nisu na momente ni puno lošiji od tzv autora koji vuku lovu sa državne sise i fol stvaraju umjetnost :oo
Da se citiram iz 2014...

Povlacim riječ...
Danas kad pogledam, ovo je teško sranje :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: "Brezawood" ili šta se može učiniti sa 200 rudarskih bureka?

Post by Čarobni » 22 Jun 2019, 23:23

Hmm, šta znam, možda je dobar burek.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: "Brezawood" ili šta se može učiniti sa 200 rudarskih bureka?

Post by Duminjo » 22 Jun 2019, 23:27

Bolje i da "glume" nego Nesto lijevo da rade.. Ako nekoga nasmiju, dobro i jest.. Kome nije smiješno neka ne gleda i zdravo.. Eto ne kosta Nesto.. Pustit ljude da se zabavljaju. Kakvih sve hobija danas ima, ovo je odlicno

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: "Brezawood" ili šta se može učiniti sa 200 rudarskih bureka?

Post by storm » 22 Jun 2019, 23:30

Duminjo wrote: 22 Jun 2019, 23:27 Bolje i da "glume" nego Nesto lijevo da rade.. Ako nekoga nasmiju, dobro i jest.. Kome nije smiješno neka ne gleda i zdravo.. Eto ne kosta Nesto.. Pustit ljude da se zabavljaju. Kakvih sve hobija danas ima, ovo je odlicno
Ma to sigurno, šta koga veseli...
Ali izlaskom u javnost, podlijezes i komentaru :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: "Brezawood" ili šta se može učiniti sa 200 rudarskih bureka?

Post by Duminjo » 22 Jun 2019, 23:37

storm wrote: 22 Jun 2019, 23:30
Duminjo wrote: 22 Jun 2019, 23:27 Bolje i da "glume" nego Nesto lijevo da rade.. Ako nekoga nasmiju, dobro i jest.. Kome nije smiješno neka ne gleda i zdravo.. Eto ne kosta Nesto.. Pustit ljude da se zabavljaju. Kakvih sve hobija danas ima, ovo je odlicno
Ma to sigurno, šta koga veseli...
Ali izlaskom u javnost, podlijezes i komentaru :oo
Mah... Meni je super. Ne vidim ovdje nista lose 😁
Samo bih reziseru Predlozio jednog glumca za sljedeci Film ako bude neke love da se gospodin moze platit.

Image

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80747
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9936 times
Been thanked: 6769 times
Status: Online

Re: "Brezawood" ili šta se može učiniti sa 200 rudarskih bureka?

Post by Julia-Klara » 23 Jun 2019, 00:29

Krokodil Behko wrote: 21 Aug 2017, 20:08 Ovaj film ima više pregleda, nego ratovi zvijezda :haha

Toliko je dobar, da su ljudi snimili i drugi dio, ali vi prvo pogledajte ovaj, pa još jednom reprizirajte, jer je uživancija :hihi



Odgledala pola :D. :DD :DD :DD :DD :DD :DD
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Post Reply

Return to “Filmovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests