FC Barcelona

Kutak za sportski trenutak
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120548
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Krokodil Behko » 13 Feb 2024, 17:20

Xavi možda odleti i ako izgube od Napolija.
U opticaju su ostala samo dva imena: De Zerbi i Flick.
Mislim da nijedan nije dobar za Barcu.
online

User avatar
MrH
22 bez glave
22 bez glave
Posts: 22430
Joined: 07 Oct 2019, 21:24
Has thanked: 1654 times
Been thanked: 1355 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by MrH » 13 Feb 2024, 20:14

Pa zar nije Rafa Marquez glavni kandidat?
11/11/22

User avatar
pizarro
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 13591
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 4290 times
Been thanked: 5099 times
Status: Online

Re: FC Barcelona

Post by pizarro » 17 Feb 2024, 12:50

Krokodil Behko wrote: 13 Feb 2024, 17:20 Xavi možda odleti i ako izgube od Napolija.
U opticaju su ostala samo dva imena: De Zerbi i Flick.
Mislim da nijedan nije dobar za Barcu.
spominje se rangnick kao kandidat.
e to bi bio pun pogodak.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120548
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Krokodil Behko » 17 Feb 2024, 16:31

pizarro wrote: 17 Feb 2024, 12:50
Krokodil Behko wrote: 13 Feb 2024, 17:20 Xavi možda odleti i ako izgube od Napolija.
U opticaju su ostala samo dva imena: De Zerbi i Flick.
Mislim da nijedan nije dobar za Barcu.
spominje se rangnick kao kandidat.
e to bi bio pun pogodak.

Ma pogrešno je to sve. Postoje 4 trenera za Barcu, ali tri su već bili tu: Rajkard, Guardiola i Luis Enrike.
Četvrti je Klopp.
online

User avatar
pizarro
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 13591
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 4290 times
Been thanked: 5099 times
Status: Online

Re: FC Barcelona

Post by pizarro » 17 Feb 2024, 16:57

nekako vjerujem kloppu da ce godinu odmoriti a rangnick nista nije losiji trener od kloppa.

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 52055
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19444 times
Been thanked: 22227 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Zanki » 17 Feb 2024, 17:02

Od kad je počeo hejtat MU isto važi i za sve povezanu uz njih :ooo
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43053
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14239 times
Been thanked: 12804 times
Status: Online

Re: FC Barcelona

Post by Masamune » 17 Feb 2024, 18:09

Veliko je pitanje koliko je De Zerbi spreman za klub poput Barce zbog ogromnog pritiska, ali nemam sumnje da bi njegova filozofija odgovarala Barci.

Tu je i Klopp, pa eto može i Rangnick, Giasperini iz Atalante, Arteta, neki od bivših trenera koje je Behko spomenuo... ima tu ljudi koji bi se mogli uklopiti, ali ključ ovo gore koliko su neki od njih spremni. Nisam ni za Artetu siguran da bi to izdržao iako je sad i u Arsenalu pod najvećim pritiskom ikad s obzirom koliko su potrošili.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120548
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Krokodil Behko » 17 Feb 2024, 20:47

Masamune wrote: 17 Feb 2024, 18:09 Veliko je pitanje koliko je De Zerbi spreman za klub poput Barce zbog ogromnog pritiska, ali nemam sumnje da bi njegova filozofija odgovarala Barci.

Tu je i Klopp, pa eto može i Rangnick, Giasperini iz Atalante, Arteta, neki od bivših trenera koje je Behko spomenuo... ima tu ljudi koji bi se mogli uklopiti, ali ključ ovo gore koliko su neki od njih spremni. Nisam ni za Artetu siguran da bi to izdržao iako je sad i u Arsenalu pod najvećim pritiskom ikad s obzirom koliko su potrošili.

Arteta nema računa, sad mu je Arsenal lijepo uklopljen i bori se za titulu već drugu sezonu.

S Barcom nije sve udure. Igrački kadar je odličan ( ako nema povreda ) , ali trener slabo šta izvuče od toga.
online

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43053
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14239 times
Been thanked: 12804 times
Status: Online

Re: FC Barcelona

Post by Masamune » 17 Feb 2024, 21:00

Ma naravno. Artetu sam samo zbog filozofije spomenuo koja je vrlo slična Pepovoj, ali je realno možda i najmanja šansa da on dođe od tih navedenih s obzirom da Arsenal cvjeta pod njim.

Već je napao novinare prošle sedmice koji su mu to spomenuli na presici. Rekao je da ne dolazi u obzir mada u fudbalu se nikad ne zna iskreno.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120548
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Krokodil Behko » 29 Feb 2024, 22:08

Barcelona raskida 26 godina dugu saradnju s Nikeom i povlači revolucionaran potez


Image



Barcelona će uskoro povući neočekivan potez jer planira raskinuti ugovor s proizvođačem opreme Nike, koji traje od 1998. godine, javio je katalonski Sport.
Iako klubu godišnje ovaj ugovor donosi čak 85 miliona eura, u Barceloni su nezadovoljni i u potrazi su za alternativnim rješenjem.

Kako piše Sport, čelnici Barce spremni su napraviti revolucionaran potez i kreirati sopstveni brend koji bi proizvodio opremu za prvi tim i La Masiju.





Jasno je da tako Barcelona planira da poveća tu vrstu prihoda jer trenutno od Nikea dobija samo procenat od ukupne zarade koju donese prodaja dresova i ostale opreme.
Druga opcija je potpis ugovora s Pumom, koja nudi nešto više od 100 miliona eura po sezoni katalonskom gigantu, no predsjednik Barcelone Joan Laporta još je prije nekoliko sedmica najavio osnivanje vlastitog brenda u izjavi za RAC1.

Konačna odluka mora biti donesena tokom marta jer je plan da se saradnja s Nikeom okonča na kraju sezone.

U Barceloni s Nikeom žele raskinuti na sporazuman način jer bi u suprotnom američki brend mogao prijaviti klub zbog kršenja ugovora koji traje do ljeta 2028. godine.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120548
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Krokodil Behko » 21 Mar 2024, 10:27

PITANJE SVIH PITANJA U KATALONIJI: Ko će naslijediti Xavija?


Image


Sportski direktor Barcelone Deco morao je odbiti niz pitanja u vezi s Xavijem Hernandezom i njegovom budućnošću, usred glasina da bi mogao promijeniti svoju odluku o odlasku. Deco je priznao da nije želio da Xavi objavi svoj odlazak.

Xavi je bio nepokolebljiv u svom stavu da "ništa nije promijenjeno" u vezi s njegovom budućnošću u posljednjim sedmicama, često napominjući ‘do sada’. Nedavni izvještaji tvrde da bi Xavi mogao promijeniti mišljenje ovisno o tri ključna uslova, dok drugi tvrde da klub interno gleda prema tome da se odvoji od Xavija.


Govoreći za SER Catalunya, kako prenosi Diario AS, Deco je rekao da ako Xavi promijeni mišljenje, onda će morati razgovarati o tome.



"Nisam želio da kaže da odlazi, ali donio je svoju odluku. Već sam rekao da se Xavijeva vremena još nisu promijenila, još uvijek postoje stvari za koje se treba boriti. U nogometu se sve mijenja preko noći. U svakom pregledu utakmice pitaju me je li Xavi ostaje ili ne. Mislim da sam već na desetom. Xavi nam i dalje govori da je njegova odluka neopoziva. Ako Xavi promijeni mišljenje, mora nam to reći. Za nas je idealan trener, uvijek pozitivan, nikad se ne žali, poznaje poteškoće kluba. Povijest će reći da je on obnovio Barcelonu.”

Također je tvrdio da nije bilo kontakta s nijednim kandidatom za zamjenu Xavija, dok je priznao da je djelomično sklon Luisu Enriqueu, navodnoj svojoj preferenciji kao zamjeni. Deco je također spomenuo trenera Bournemoutha Andonija Iraolu među "vrhunskim trenerima".

“Nije ništa odlučeno, ali smo pažljivi. Nismo napravili nikakve poteze. Naravno da mi se sviđa Luis Enrique, ali to je trener s kojim nisam radio, ali očito je da je on referenca na svim razinama. To je vrhunski trener. Guardiola, Klopp su vrhunski, ali nisu dostupni. Arteta iz Arsenala, Iraola, [Sergio] Conceicao… ima mnogo."

Iraola je započeo svoju trenersku karijeru u Mirandesu, odvodeći Segunda ekipu do polufinala Kupa kralja, prije nego što je preuzeo Rayo Vallecano. Osvojivši promociju s Rayom, nadmašio je očekivanja u oba svoja sezona u Vallecasu, prije nego što je prešao u Bournemouth, gdje je uspio prebroditi težak početak i dovesti ih na 13. mjesto.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120548
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Krokodil Behko » 21 Mar 2024, 10:31

Povijest će reći da je on obnovio Barcelonu.”


Ovo jeste, mora se priznati.
Od svih igrača koji su tu bili, prije tri godine, samo su Ter Stegen, Pedri i Araujo tu, makar ako govorimo o starterima i prvim zamjenama.

Dobro mu se posrećilo s La Masijom: Gavi, Jamal, Fermin, Cubarsi, itd..
online

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43053
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14239 times
Been thanked: 12804 times
Status: Online

Re: FC Barcelona

Post by Masamune » 21 Mar 2024, 10:43

Opet iskaču vijesti da je Barca najviše zagrijana za Artetu :rol
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120548
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Krokodil Behko » 21 Mar 2024, 10:57

Imaće priliku, da vide Enrikeovo znanje u direktnom srazu četvrtfinala.
Nakon ovog gaženja Atletica, mislim da je Barca znatno bliža trijumfu.
U polufinalu, pobjednik Duela Atletico-Dortmund i na žalost mislim da Atletico ima više šansi.
Bilo kako bilo, najizvjesniji finalni par je Barca - City.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120548
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: FC Barcelona

Post by Krokodil Behko » 31 Mar 2024, 10:14

BARCELONA DOVODI RIJETKOG TALENTA: Zovu ga Messinho, pogledajte kakve majstorije izvodi na terenu... (VIDEO)






U fudbalskom svijetu, konstantna potraga za novim talentima je ključni dio strategije klubova, a Barcelona je navodno na pragu potpisivanja jednog od najvećih svjetskih talenata svog godišta – Estêvãa Williana, poznatog i kao “Messinho”.

Ovaj 16-godišnji Brazilac već neko vrijeme privlači pažnju svojim nastupima u omladinskim kategorijama Palmeirasa, gdje je čak debitirao i za seniorsku ekipu, te brazilske U-17 reprezentacije. Fabrizio Romano tvrdi da je Barcelona napravila značajan pomak u pregovorima oko dovođenja ovog talentovanog mladića, a dodatni faktor u korist Barcelone je što je Willian veliki navijač kluba.


Willian je poznat po svojoj nevjerojatnoj brzini, kontrolu lopte i sjajnoj ljevici. Iako se još nije probio u seniorskom fudbalu, nedostatak mišićne mase i manja visina od standardnih fudbalera (168cm) ograničavaju njegov ulazak u seniorski fudbal. Plan je da se sljedeći koraci u njegovom razvoju fokusiraju na izgradnju mišićne mase kako bi bio spreman za najviši nivo takmičenja.


Interes za Williana pokazali su i drugi velikani poput Chelsea, Arsenala, Manchester Cityja, PSG-a, ali mladi fudbaler jasno je dao do znanja svoje preferencije.

“Pratim gotovo svaku utakmicu Barcelone, veliki sam navijač kluba. Divim se svim igračima tamo i nadam se da ću jednog dana biti jedan od njih. Odrastao sam gledajući Neymara, Suáreza i Messija kako igraju za Barcelonu i igranje na novom Camp Nouu bilo bi ostvarenje sna za mene", izjavio je Willian.
online

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest