Odlazak najboljih: Velikani Jugoslovenske scene

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Preminuo Vlada Divljan

Post by Zagorka » 07 Mar 2015, 15:39

Ne smatram se ozbiljnim pratiteljem :zubi Pogotovo ne punck rock ili pop rock........ponešto načujemo.....ono djevojko maaalaaa....i ono drugovi moji...i to je sve........petnest riječi sve kad zbrojiš.......ali to je logično..ni vi ne slušate likove koji su svirali u nekoj grupi prije vašeg rođenje,sasvim sam sigurna.......da je bar pjevao tamo.......je li u stvari? :hm
(godinama se to ne svira i ne pusta u kaficima,klubovima i niko to ne izvodi više......bar ne da ja čujem)

kao sto ja sad ne slušam nekakav One direction,dok mala od sestre nije upalila,nisam imala blage veze sta je to :cudi
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Preminuo Vlada Divljan

Post by laganini » 07 Mar 2015, 15:55

..osamdesete su in :zubi čudi me zag ti se furaš na moderno.. :hm
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Preminuo Vlada Divljan

Post by Krokodil Behko » 07 Mar 2015, 15:55

Ako sklapam listu od 20 (po mom ukusu) najdražih rock pjesama iz ex yu, nisam siguran da li bi se tu pronašlo nešto od Idola, jer konkurencija je ogromna. Samo bi mi za Dugme, trebalo 5 mjesta.

Međutim, ako govorimo o epohalnim značajima bendova i pjesama pojedinačno, "Maljčiki" mogu komotno i među prvih 5 pjesama. Epohalno značajna pjesma!
Bilo je to, čini mi se, 1981. godine i bio sam dijete u osnovnoj, ali sam znao da je to nešto novo i dobro :ok Maljčiki su smjesta postali mega hit i nikada na njih nije pala prašina.
Bio je to pravi Novi talas, koji je došao iz BG, kao pandam dotadašnjim dinosaurusima i po zvuku i po imidžu, pa i po poruci.

[ytube][/ytube]
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Preminuo Vlada Divljan

Post by laganini » 07 Mar 2015, 16:02

..odbrana i posljednji dani ..po ocijeni kritika najbolji album sa ovi prostora.....
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Preminuo Vlada Divljan

Post by Zagorka » 07 Mar 2015, 16:07

laganini wrote:..osamdesete su in :zubi čudi me zag ti se furaš na moderno.. :hm
Aha,sve ovakva hodam da se uklopim:
C663.JPG
:trepka

još fudbalerku natakerim i prava sam :cool :travolta
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Rabiosa
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2232
Joined: 18 Aug 2014, 16:21
Location: Na metli
Status: Offline

Re: Preminuo Vlada Divljan

Post by Rabiosa » 07 Mar 2015, 16:51

..premlad josh...

Pocivao u miru.
Aktiviram se na dodir.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Preminuo Vlada Divljan

Post by laganini » 07 Mar 2015, 16:53

..kad je joe strummer umra počeo sam razmišljat o smrti.. :place
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Rabiosa
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2232
Joined: 18 Aug 2014, 16:21
Location: Na metli
Status: Offline

Re: Preminuo Vlada Divljan

Post by Rabiosa » 07 Mar 2015, 16:55

..juce mi kolegica priznala da je imala mokre snove zbog njega. Kolegica mi ima 55 godina.
Suza je suzu stizala..
Aktiviram se na dodir.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Preminuo Vlada Divljan

Post by laganini » 07 Mar 2015, 16:59

..osipa se generacija.. :place
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20664 times
Contact:
Status: Offline

Re: Preminuo Vlada Divljan

Post by Rum » 07 Mar 2015, 21:46

Zaboli me dupe
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Preminuo Vlada Divljan

Post by Maja » 07 Mar 2015, 22:00

Vedran žaljenje za Vladom vidi kao žaljenje za Jugoslavijom :lud

Ima nažalost dosta takvih budala koji proglašavaju komunistima i jugonostalgičarima svakog kome nešto iz bivše Juge ostane u lijepom sjećanju.

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Preminuo Vlada Divljan

Post by Rockefeller » 07 Mar 2015, 22:21

A jeko Vedran?
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Preminuo Vlada Divljan

Post by Maja » 07 Mar 2015, 22:33

Ma s prethodne stranice. Neki ko fol novinar za kojeg....ironično...niko nije čuo.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Preminuo Vlada Divljan

Post by Podrinjac » 08 Mar 2015, 15:10

Krokodil Behko wrote:Ako sklapam listu od 20 (po mom ukusu) najdražih rock pjesama iz ex yu, nisam siguran da li bi se tu pronašlo nešto od Idola, jer konkurencija je ogromna. Samo bi mi za Dugme, trebalo 5 mjesta.

Međutim, ako govorimo o epohalnim značajima bendova i pjesama pojedinačno, "Maljčiki" mogu komotno i među prvih 5 pjesama. Epohalno značajna pjesma!
Bilo je to, čini mi se, 1981. godine i bio sam dijete u osnovnoj, ali sam znao da je to nešto novo i dobro :ok Maljčiki su smjesta postali mega hit i nikada na njih nije pala prašina.
Bio je to pravi Novi talas, koji je došao iz BG, kao pandam dotadašnjim dinosaurusima i po zvuku i po imidžu, pa i po poruci.

[ytube][/ytube]
Maljčiki im je sigurno najveći hit bio, ali imali su još hitova tipa: Djevojko mala, Malena, Rijetko te viđam sa djevojkama itd. Relativno su kratko trajali, tako da nisu mogli neko značajnije mjesto uzeti u EXYU sceni. Ali i pored kratkog djelovanja ostavili su neki trag iza sebe.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Preminuo Vlada Divljan

Post by storm » 08 Mar 2015, 18:48

Vedran je debil.... točka, više ne zaslužuje :kafa


Počivao u miru majstore :tuga

:srce [ytube][/ytube]
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Preminuo Vlada Divljan

Post by laganini » 08 Mar 2015, 20:02

..ne znam tog tipa i ne želim ga opravdavat ali kako sam već napisa ni moja dica a vidim i forumaši ne poznaju vladu prema kojem imam respekt ali fakat je i meni čudno bilo da to bude udarna vijest u dnevniku..ok spomene se u nekoj dvadeset i nekoj minuti i to je ok..čovik je vjerojatno mislio na taj dodvorački stav sdp ovog portala.. :ok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Preminuo Vlada Divljan

Post by storm » 10 Mar 2015, 18:35

Image

Prijatelji, kolege i poštovatelji oprostili su se u utorak u Beogradu od glazbenika Vlade Divljana, jedne od legendi jugoslavenske i srpske pop-rock scene i vođe nekadašnje skupine Idoli
Piše: Hina


PRIJATELJI, kolege i obožavatelji oprostili su se danas u Beogradu od Vlade Divljana, jedne od legendi jugoslavenske i srpske pop-rock scene i vođe kultnih Idola. Vladimir Vlada Divljan umro je 5. ožujka u 56. godini u Beču, a dvorana "Amerikana" Doma omladine Beograda bila je danas pretijesna za sve koji su se došli posljednji put oprostiti od glazbenika koji je svojom osebujnom lirikom i glazbom obilježio jednu epohu pop i rock glazbe na ovim prostorima.

Vladu Divljana suzama i pjesmom ispratili su brojni glazbenici, glumci, nekadašnji suradnici s kojima je iza sebe ostavio na stotine pjesama koje će ga, kako je rečeno na komemoraciji, nadživjeti.

Na pozornici je stajala velika Vladina slika, a uz obitelj, sinove Stevana i Pavla te suprugu Dinu, u prvim redovima bili su najbliži suradnici i prijatelji, čije su riječi i poruke otkrivale emocije s kojima je nastajala i Divljanova glazba i na kojima je građeno njihovo prijateljstvo i suradnja.

"To su bile najbolje godine naših života. Vrijeme kojeg nikada više neće biti. A u srcu tog vremena bio je Vlada sa svojim drugovima iz podruma u Knez Danilovoj", evocirao je uspomene Vladin prijatelj glumac Svetozar Cvetković i poručio: "Život Vlade Divljana se nikada neće završiti. Vidimo se, Vladice".

U dvorani i na balkonu bili su članovi nekadašnjih Idola te glazbenici poznatih beogradskih rock i pop skupina Dušan Kojić Koja, Momčilo Bajagić Bajaga, nekadašnji predsjednik Srbije Boris Tadić, političar Čedomir Jovanović, pjesnik Ljubivoje Ršumović, te članovi sastava Ljetno kino iz Zagreba s kojima je Divljan nastupao.

Muzički urednik i voditelj Studija B Sloba Konjović podsjetio na sve faze stvaralaštva i glazbenu karijeru Vlade Divljana. "Ovdje smo kako bismo proslavili ono što je Vlada ostavio Beogradu. To vrijedi i to će trajati", rekao je Konjović.

Pjesnik Ljubivoje Ršumović, koji je s Divljanom radio predstavu "Rock'n'roll za djecu" i seriju "Fazoni i Fore" izrazio je sućut svima ocijenivši da je "otišao jedan od najboljih". Zagrebački sastav Ljetno kino predvođen Maxom Juričićem izveo je pjesmu "Samo jednu ljubav imam", a njihov poziv publici da im se pridruži potaknuo je buru emocija i mnogima natjerao suze.

Divljanovi prijatelji su s Ljetnim kinom svirali i "Nebesku temu", a potom su se pridružili i drugi glazbenici izvodeći svojevrsni hommage Divljanu pjesmom "Odnesi me". Koja iz Discipline kičme i Bajaga s publikom su otpjevali pjesmu "Rusija" koju je, kako je rečeno, "Vlada najviše volio". "Nisam mogao ni zamisliti da ću je pjevati u ovakvoj prilici", rekao je drhtavim glasom Momčilo Bajagić Bajaga.

Uz obitelj, kolege i prijatelje danas su u posljednjem ispraćaju Vlade Divljana na Novom groblju u Beogradu nazočili brojni Beograđani.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Umro Bata Živojinović

Post by Maja » 23 May 2016, 10:54

Image

Legendarni glumac Velimir Bata Živojinović preminuo je sinoć u 22:45 sati u bolnici Sveti Sava u Beogradu, saznaju "Novosti".

Koji dan pre vaskršnjih i prvomajskih praznika, zdravlje Bate Živojinovića naglo se pogoršalo, pišu "Novosti". Upućen je u bolnicu "Sveti Sava", gde su ga lekari ove bolnice, posle teškog moždanog udara, pre četiri godine, pridigli, i posle oporavka u Selters banji procenili da mu je gotovo isto tako lekovita kućna nega. I, zaista, oporavio se u tom porodičnom gnezdu koje je svijao sa njegovom Lulom, okružen uspomenama, fotografijama dece i unuka, za koje je posebno bio vezan, ali i oni za njega. Hrabrile su ga i posete bliskih prijatelja i kolega. A poslednje su bile Dragana Gage Nikolića i Dragana Bjelogrlića. Bio je pod svakodnevnim nadozorom lekarskog tima.

Bata Živojinović rođen je u Koraćici pod Kosmajem 5. juna 1933. godine. U karijeri je odigrao više od 300 uloga na filmu, pozorištu i televiziji, od kojih su mnoge antologijske, a njegove filmove gledalo je preko 10 milijardi gledalaca, čime ne mogu da se pohvale ni holivudske legende. Da je bio lep glumac, kaže, "ne bi ni za hleb zaradio", pa na tu “kartu” nikad nije igrao. Bio je "crnac i žena sa feredžom", jer nije birao filmove i odbijao uloge, niti dopuštao dublerima da ga zamene.

Dva put je odbijan na Akademiji, a filmski debi ostvario je u "Pesmi sa Kumbare" (1955, reditelja Radoša Novakovićća) posle kojeg su se nizale uloge Miloša Bojanića, Mirte, Bulidže... u kojima je ubeđivao reditelje da film bez njega neće biti moguć. Bio je predstavnik nesalomivog srpskog duha bezobrazluka i drskosti u granicama dopuštenog, i kao takav Bata je bio živa istorija srpskog glumišta.

Tokom šezdesetih se filmovima poput "Kozara" (za koju je nagrađen u Puli) i Bitka na Neretvi ustoličio kao jedna od najvećih zvezda kinematografije bivše Jugoslavije, ali je zenit njegove popularnosti došao tokom 70ih filmovima sa tematikom Drugog svetskog rata. Jedan od najpoznatijih njegovih filmova iz ovog perioda je Valter brani Sarajevo, koji je postigao veliki uspeh u Kini, a Živojinović je još uvek velika zvezda u Kini. Tokom osamdesetih Živojinović je parodirao na svoju sliku akcionog heroja ulogama u nizu lakih komedija.

Živojinović je dva puta dobijao Zlatnu arenu za najbolju ulogu Festivala u Puli - za filmove "Kozara" (1962) i "Tri" (1965). Za film "Tren" dobio je nagradu na Međunarodnom festivalu u Moskvi 1978. Oktobarsku nagradu grada Beograda primio je 1972. Dobio je Sedmojulsku nagradu SR Srbije 1981. godine, te više puta na festivalu u Nišu. U avgustu 1993. nagrađen je Nagradom za životno delo „Slavica“ za svoje uloge u jugoslovenskoj kinematografiji. Pre dve godine, povodom 55 godina umetničkog rada i 77. rođendana dodeljeno mu je i najveće priznanje Jugoslovenske kinoteke - Zlatni pečat.

U poslednje dve decenije, praktično od početka višepartijskog života u Srbiji, nekoliko puta je biran za poslanika u Narodnoj skupštini Srbije kao član SPS-a.

Živojinović je bio je inicijator i osnivač Udruženja filmskih glumaca Srbije, takođe i direktor filmskog programa Slobodarskih svečanosti u Sopotu.

Poslednju ulogu imao je 2001. godine u filmu "Sve je za ljude" gde je igrao Jeremiju.

Na ovogodišnjem Festu dodeljena mu je nagrada Beogradski pobednik za životno delo.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Umro Bata Živojinović

Post by storm » 23 May 2016, 12:16

Valtere :cvijece počivao u miru legendo :tuga
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Umro Bata Živojinović

Post by Mala_Mu » 23 May 2016, 12:19

:place

Pocivaj u miru..

Post Reply

Return to “Jugonostalgija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests