Kriminalci i kriminalne grupe u BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 85805
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 14889 times
Been thanked: 10426 times
Status: Offline

Re: Policija u Brčkom u kući zatekla 31 dijete, zbog trgovine ljudima uhapšene tri osobe

Post by Julia-Klara » 27 Feb 2025, 08:05

Navodno kuca i "vrtic" postoje vec 7 godina :sok

Zijada Djogo (72), A;ija Djogo (38) i Viki Popovic, drzavljanka Italije.

Komsije kazu da je tu bio "vrtic", bar su tako govorili, ali da je neki dan jedna djevocica lupala na vrata jedne od kuca i molila vocjeka da spava tu. Covjek je pustio i sutradan obavijestio policiju.

Ovo sam pronasla na netu, ne znam sta je tacno i koliko.


Strasno!
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Nice
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20717
Joined: 03 Sep 2022, 12:16
Has thanked: 25525 times
Been thanked: 11050 times
Status: Offline

Re: Policija u Brčkom u kući zatekla 31 dijete, zbog trgovine ljudima uhapšene tri osobe

Post by Nice » 27 Feb 2025, 18:02

Morgen wrote: 26 Feb 2025, 19:09
Julia-Klara wrote: 26 Feb 2025, 14:30 Vecinski bosnjacko, nastavak na Meraje koje su staro brcansko bosnjacko naselje. Privatne kuce, mezarje, dzamija...
Ne znam, prosto mi je nevjerovatno...Osim ako kuca nekim slucajem nije totalno izolovana, ali da niko nije ni vidio ni cuo djecu?!
Ma to je ignorancija naroda, nemoj samo da se mešaš negde, nemoj da rizikuješ

Uvek je na kraju “nismo nista videli nit čuli”

Ljudi su jednostavno postali roboti
Ma da, još ako su u pitanju romska djeca, niko se nije ni okrenuo, ni zapitao

User avatar
amidza idriz
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3738
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: Tu negdje
Has thanked: 3221 times
Been thanked: 1454 times
Status: Online

Re: Policija u Brčkom u kući zatekla 31 dijete, zbog trgovine ljudima uhapšene tri osobe

Post by amidza idriz » 27 Feb 2025, 20:02

Evo pojavise se komsije, sve najbolje pricaju o toj zeni. Mnogi od komsija donosili djecu tamo i nikakvih problema.

Haj recimo ovako, zena imala ilegalan vrtic gdje se brinula o djeci ali nije imala nikakve papire.
Sta kaze ona komsinica, sve najbolje o njoj. Ja joj donesem nesto da pojede a ona podijeli sa djecom. Donosili joj djecu iz Hrvatske koja su tu odrasla i idu u skolu.
Nesto kao i obdaniste i hraniteljska porodica bez papira.

Zao bi mi bilo da je i jedno dijete trpjelo bilo kakvu torturu od nje.

Sudski organi neka rade svoje, sta je ova radila i zasto je takio funkcionisala(a ne smije). Roditelje koji su ostavili djecu goniti za zanemarivanje djece...tako da ce to biti slozen sudski postupak.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 91820
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Location: Plemićka
Has thanked: 1782 times
Been thanked: 3368 times
Status: Offline

Re: Policija u Brčkom u kući zatekla 31 dijete, zbog trgovine ljudima uhapšene tri osobe

Post by Mutevelija » 27 Feb 2025, 23:35

hm izgleda najgore je što nije plaćala poreza drzavi a brinula se djecom.

Oštetila je drzavu nije isla na skolovanj i zavrsila fakultet pedagogije ili školu, a nije plaćala nikakvog poreza, pa ima osnove da joj se prišije i trgovanje djecom i kidnapovanje...


Iako škakljiva tema nije bila sturčna za toga, isto kao kad bi se neko bavio alternativnom medicinom a ne imao licencu nikakvu.
Posmatraču mog posta.
Jednaki smo mi skoro oba.
Ja sam juče bio takav
Ti ćeš sutra biti ovakav.
🍉🍉🍉🍉

https://bosanski-forum.com/viewtopic.php?t=411&start=4820

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 85805
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 14889 times
Been thanked: 10426 times
Status: Offline

Re: Policija u Brčkom u kući zatekla 31 dijete, zbog trgovine ljudima uhapšene tri osobe

Post by Julia-Klara » 28 Feb 2025, 09:21

To nije problem, nego je problem zanemarivanje djece od strane roditelja.
Uvijek su postojale tete koje su cuvale djecu, ali nije bilo roditelja koji su djecu ostavljali mjesecima kod dadilja.

Roditelji nisu obavljali svoju duznost, socijalne sluzbe nisu obavljale svoju duznost.

Za detalje cemo vidjeti. Kao i ishod cijele price...
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Nice
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20717
Joined: 03 Sep 2022, 12:16
Has thanked: 25525 times
Been thanked: 11050 times
Status: Offline

Re: Policija u Brčkom u kući zatekla 31 dijete, zbog trgovine ljudima uhapšene tri osobe

Post by Nice » 28 Feb 2025, 16:45

Što više detalja izlazi u javnost, to mi je manje jasno šta se tu dešavalo

User avatar
amidza idriz
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3738
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: Tu negdje
Has thanked: 3221 times
Been thanked: 1454 times
Status: Online

Re: Policija u Brčkom u kući zatekla 31 dijete, zbog trgovine ljudima uhapšene tri osobe

Post by amidza idriz » 01 Mar 2025, 20:08

Ovo je vec ozbiljna stvar.
Doneses dijete i ostavis ga i poslije i ne pitas za njega.
Ova zena se brinula za njih a roditelji iskljuce telefone da im ne dosadjuje.

Ova kaze, ja sam svje dvoje donijela ima 15 dana i za to sam joj platila. Dosadi ti dijete a ti ga doneses kod ove zene.
Radjaju djecu a neka se neko drugi brine o njima. Ima 108 unucadi dok im roditelji vjerovatno ''operisu'' po Italiji i Spaniji.

Sve koji se pojave pozatvarati.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 17499
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 4453 times
Been thanked: 3275 times
Status: Offline

Re: Policija u Brčkom u kući zatekla 31 dijete, zbog trgovine ljudima uhapšene tri osobe

Post by Lavlje_srce » 01 Mar 2025, 20:39

Nice wrote: 28 Feb 2025, 16:45 Što više detalja izlazi u javnost, to mi je manje jasno šta se tu dešavalo
Nisi jedina. Prva (naravno skandalozna) vijest je bila da je u pitanju trgovina djecom, onda vidiš uhapsenu stariju ženu koja s krevetom ima 40 kg (očigledno sirotinja), onda komšije kažu da su znali da je tu ilegalni vrtić, onda se pojavi Romkinja sa 108 unučadi, od kojih 2 tu dovodi. Nidje veze. Mediji su Zlo.
Memento Mori

You don’t have a soul. You are a Soul. You have a body. ~C.S.Lewis~


I don't need nobody
And I don't fear nobody
I don't call nobody but you
My One & Only.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 128893
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 8729 times
Been thanked: 20624 times
Contact:
Status: Offline

Radnica se goloruka suprotstavila napadaču s puškom. Anid Ćušić pobjegao

Post by Maja » 25 Mar 2026, 14:33



Napad koji se u utorak navečer dogodilo u mostarskom naselju Zalik uznemirilo je građane, a sada se pojavila i snimka nadzorne kamere koja prikazuje dramatične trenutke iz trgovine u kojoj je počinjena pljačka.

Iz policije je ranije potvrđeno kako je riječ o kaznenom djelu razbojništva, no nisu iznosili više pojedinosti o događaju. Prema ranijim informacijama, u incidentu je napadnuta radnica trgovine. Na snimci koja se pojavila vidi se kako osoba naoružana puškom ulazi u trgovinu, nakon čega dolazi do sukoba s radnicom. U jednom trenutku radnica se goloruka suprotstavlja napadaču, hvata se u koštac s njim i uspijeva ga izgurati iz trgovine. Na snimci se vidi i trenutak pucnja.

Bosanskohercegovački pjevač Anid Ćušić, nekadašnji pobjednik regionalnog natjecanja Zvezde Granda, svjedočio je razbojništvu.

Tijekom napada na trgovinu došlo je i do pucnjave, a Ćušić se oglasio na društvenim mrežama nakon brojnih komentara na njegovu reakciju tijekom incidenta.

Kako je naveo, nije se želio oglašavati, ali je odlučio reagirati nakon što je vidio komentare ljudi koji su, kako kaže, ismijavali situaciju u kojoj se našao.

Nisam se zelio oglasavati niti bilo sta odgovarati, ali evo posto vidim “prijatelje“ kako se nasladjuju i smiju situaciji koja se desila. Prvo, ne bih nikada nikome pozelio da ima prizor koji mi ne izlazi iz glave. Na snimcima ne cujete pucnjeve koji su bili kada sam krenuo pomoci zeni, u tom momentu zastajem i on podize glavu i trza se za pusku, postavite se u situaciju da neko poteze pusku i vidite u njegovoj reakciji da ste vi iduci, vi bi stali i cekali da vas ohladi? Pod adrenalinom i sokom sam izasao i usao u auto u kojem su bile moja TRUDNA ZENA i BEBA od 10 mjeseci! Da je zalutao metak i ubio ih kakvi bi vam komentari bili?Zena u autu s bebom je dozivjela šok, a ja od prizora i soka sam jedva uzeo telefon i nazvao policiju. Jesam li mogao pomoci zeni? Jesam. Jesam li krenuo da pomognem? Jesam! Da sam u ovoj situaciji izgubio zivot bili bi vam komentari “Bio je dobar momak“ ili budala gdje ce na pusku.. U momentu kada je potezao za pusku od zene i siguran sam da bi me u tom momentu ubio, ja sam istrcao. Dok vi sjedite i komentarisete, tipkate i nasladjujete se volio bih vidjeti vas “mudonje“ kako idete na metak. Zeni koja radi u trgovini zelim brz oporavak, dolazim u tu trgovinu cesto i poznajem je, kada sam pogledao snimke od pocetka ostao sam zatecen koliko je hrabro postupila. Zao mi je situacije u kojoj se zena zadesila, zao mi je i djece koja su prolazila pored trgovine i plakala, zao mi je moje zene koja je dozivjela šok. Hvala Bogu da se zavrsilo bez da je pala mrtva glava.
NE OSUDJUJTE SITUACIJU U KOJOJ SE NISTE NASLI, SITUACIJU U KOJOJ NI SAMI NE ZNATE KAKO BI REAGOVALI.

Zovnite me kad treba pomoci, pa mi psujte i prozivajte me. Drago mi je sto u zivotu imas situacije u kojima vidis i one KOJIMA SI POMOGAO kako ti vracaju. Zao mi je sto ovoj hrabroj zeni nisam mogao pomoci, sto je covjek imao u ruci automat, i sto sam bio bespomocan. Nadam se da ima onih koji su bistri i koji situaciju gledaju iz druge perspektive. Volim Mostar, ali ljudi..

Policija i dalje traga za počiniteljem razbojništva koje se dogodilo u utorak navečer u naselju Zalik.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 47617
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 28593 times
Been thanked: 29582 times
Status: Offline

Re: Radnica se goloruka suprotstavila napadaču s puškom. Anid Ćušić pobjegao

Post by ironman » 25 Mar 2026, 14:43

Trudna zena i dijete u autu ispred..
Pa samo zbog njih je morao odmah upalit auto i otic.
Da je bio sam ,druga prica.
I dobro je reko.
Jarane ker kad istrci pred tebe i laje,zamislis se a kamoli ker sa automstskom puskom.
Zena ova..ja bi je sad predlozio za sestoaprilsku nagradu i penziju joj od sutra obezbijedio.
S obzirom na sranje od politicara od tpg nista nema...a takvim potezima se stvaraju novi heroji...kad znas da neces bit ostavljen na cjedilu onda drugacije razmisljas kad na govna naletis.
I nazalost u pravu je ovaj grandimasimo
Ybo ti narod i sta ce narod reci ,ko ih yb sve zajedno ..
dream of spring...

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 128893
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 8729 times
Been thanked: 20624 times
Contact:
Status: Offline

Re: Radnica se goloruka suprotstavila napadaču s puškom. Anid Ćušić pobjegao

Post by Maja » 25 Mar 2026, 14:51

Manje bi ga ljudi osudjivali da nije usro s ovom objavom. Mogao je samo napisati imao sam namjeru da pomognem, prepao sam se za zenu i dijete itd.

Ali..


"Dok vi sjedite i komentarisete, tipkate i nasladjujete se volio bih vidjeti vas “mudonje“ kako idete na metak. "

"Drago mi je sto u zivotu imas situacije u kojima vidis i one KOJIMA SI POMOGAO kako ti vracaju"

"Volim mostar ali ljudi..."

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 128893
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 8729 times
Been thanked: 20624 times
Contact:
Status: Offline

Re: Radnica se goloruka suprotstavila napadaču s puškom. Anid Ćušić pobjegao

Post by Maja » 25 Mar 2026, 14:51

Vidi se totalna nezrelost s njegove strane

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 128893
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 8729 times
Been thanked: 20624 times
Contact:
Status: Offline

Re: Radnica se goloruka suprotstavila napadaču s puškom. Anid Ćušić pobjegao

Post by Maja » 25 Mar 2026, 14:52

A ja sam zaplakala kad sam na kraju videa vidjela kako se zena od soka samo srusila


User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 47617
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 28593 times
Been thanked: 29582 times
Status: Offline

Re: Radnica se goloruka suprotstavila napadaču s puškom. Anid Ćušić pobjegao

Post by ironman » 25 Mar 2026, 14:58

Ma kamo srece da se skupe ljudi i uplate joj staz do penzije..nesto ko gofundme..
Ovo su najbolji ljudi medju nama..
A trenutno je sistem vrijednosti u drustvu toliko posran da se ne vidi golemost njene hrabrosti.
Eto daj ministra ovog sto je sutra, kako se zove ..daj ga sad nek odlikuje i nagradi zenu glasacu za njeg na izborima.
Ybs suplju i supljatore..
dream of spring...

User avatar
Masamune
Forumaš godine
Forumaš godine
Posts: 59158
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 24059 times
Been thanked: 21980 times
Status: Offline

Re: Radnica se goloruka suprotstavila napadaču s puškom. Anid Ćušić pobjegao

Post by Masamune » 25 Mar 2026, 15:03

Gigant od žene. Šok je vjerovatno i prouzrokovao takvu reakciju. Zato se na kraju srušila jer je u tom momentu postala svjesna da je mogla lako biti rahmetli.

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 17368
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 1828 times
Been thanked: 1590 times
Status: Offline

Re: Radnica se goloruka suprotstavila napadaču s puškom. Anid Ćušić pobjegao

Post by Tokmak » 25 Mar 2026, 19:10

Svaka joj čast...scena kao iz filma.
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 32004
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 27215 times
Been thanked: 7217 times
Status: Offline

Re: Radnica se goloruka suprotstavila napadaču s puškom. Anid Ćušić pobjegao

Post by Veca » 25 Mar 2026, 19:59

jbt. ovo je za nepovjerovati :sok zeni svaka cast, kapa do poda :klanja
Ima ljudi dobrih, mekih kao pamuk.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 19278
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 5628 times
Been thanked: 7085 times
Status: Offline

Re: Radnica se goloruka suprotstavila napadaču s puškom. Anid Ćušić pobjegao

Post by Vanilla » 25 Mar 2026, 19:59

Auh!

Heroj godine.

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 28510
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 10596 times
Been thanked: 9041 times
Status: Offline

Re: Radnica se goloruka suprotstavila napadaču s puškom. Anid Ćušić pobjegao

Post by Zizi » 25 Mar 2026, 23:51

Koju hrabrost ima ova žena!
Ovo se zaista rijetko sreće.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja
Maliciozni seronja
Posts: 98599
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 14947 times
Been thanked: 25675 times
Status: Offline

Re: Radnica se goloruka suprotstavila napadaču s puškom. Anid Ćušić pobjegao

Post by Fuddo » 25 Mar 2026, 23:52

Totalno nije normana
Dozvolite da se obratimo

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest