Republikanci/Donald Trump

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 129304
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 10572 times
Been thanked: 12432 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by Krokodil Behko » 28 Mar 2025, 23:46

Očekuje se da Roćko pojasni, zašto je Trump poslao četnika, da bude ambasador USA u Srbiji


Mark Brnovich, koji je danas zvanično imenovan za novog ambasadora Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji ranije je govorio i o situaciji u BiH i visokom predstavniku Christianu Schmidtu.
U septembru prošle godine, u intervjuu za RTRS, Brnovich je iznio kritike na račun visokog predstavnika u Bosni i Hercegovini Christiana Schmidta, tvrdeći da on ima prevelika ovlaštenja i da svojim odlukama narušava suverenitet BiH.
Dio u kojem govori o situaciji u BiH i visokom predstavniku možete pogledati na 27:30 minuti videa.


"Meni kao autsajderu to je čudno, jer sam neko ko striktno poštuje zakon. Kada dođete ovdje i čujete takve stvari, teško mi je shvatiti kako visoki predstavnik može donositi odluke koje zadiru u suverenitet države, a da nema odgovarajući pravni osnov. U suštini, on pokreće krivične postupke protiv ljudi samo zato što mu se ne sviđa njihov politički stav. Kao advokat, smatram to neprihvatljivim", rekao je tada Brnovich.


Također, istakao je da Zapad često pokazuje pristrasnost prema regionu te da je Srbija u kompleksnoj geopolitičkoj situaciji.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 129304
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 10572 times
Been thanked: 12432 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by Krokodil Behko » 29 Mar 2025, 08:58

Najebali smo. Novu Trumpov ambasador u Srbiji, prijeti nam "čokama"
i kaže da će nas porazbijati



online

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 47457
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 28456 times
Been thanked: 29430 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by ironman » 29 Mar 2025, 09:02

Kaze otac mu srbin iz Crne Gore a mati srpkinja iz Hrvatske.
Kad se uzme u obzir zadnjih 30 godina zvuci pakleno.
dream of spring...

User avatar
rocko
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8235
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 296 times
Been thanked: 197 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by rocko » 29 Mar 2025, 12:34

Krokodil Behko wrote: 28 Mar 2025, 23:46 Očekuje se da Roćko pojasni, zašto je Trump poslao četnika, da bude ambasador USA u Srbiji


Mark Brnovich, koji je danas zvanično imenovan za novog ambasadora Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji ranije je govorio i o situaciji u BiH i visokom predstavniku Christianu Schmidtu.
U septembru prošle godine, u intervjuu za RTRS, Brnovich je iznio kritike na račun visokog predstavnika u Bosni i Hercegovini Christiana Schmidta, tvrdeći da on ima prevelika ovlaštenja i da svojim odlukama narušava suverenitet BiH.
Dio u kojem govori o situaciji u BiH i visokom predstavniku možete pogledati na 27:30 minuti videa.


"Meni kao autsajderu to je čudno, jer sam neko ko striktno poštuje zakon. Kada dođete ovdje i čujete takve stvari, teško mi je shvatiti kako visoki predstavnik može donositi odluke koje zadiru u suverenitet države, a da nema odgovarajući pravni osnov. U suštini, on pokreće krivične postupke protiv ljudi samo zato što mu se ne sviđa njihov politički stav. Kao advokat, smatram to neprihvatljivim", rekao je tada Brnovich.


Također, istakao je da Zapad često pokazuje pristrasnost prema regionu te da je Srbija u kompleksnoj geopolitičkoj situaciji.
Ono cetnika medju cetnike da Jedui krmka i.piju brlju

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 47457
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 28456 times
Been thanked: 29430 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by ironman » 29 Mar 2025, 12:54

Kungfu panda :D.
dream of spring...

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 31748
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 4646 times
Been thanked: 3705 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by Melek » 29 Mar 2025, 20:26

Ovo sa carinama u automobilskoj industriji mu nije bas, izmedju ostalih, ni automobilska industrija u Detroitu najbolje primila. Prema njima se ta automobilska proizvodnja bazira na tome da se auta tokom proizvodnog procesa salju napred-nazad mnogo puta preko granica zavisno od proizvodnog ciklusa, dok ne budu 100% proizvedena. Prvo idu u Kanadu da im se ugrade neke komponente, pa onda u Meksiko na dodatne instalacije, pa u USA pa onda opet nazad u Kanadu pa onda na zavrsnu fazu u USA.

Sad se pocinju razvijati konspirativne teorije da u stvari Trump ovim hoce da zatre GM, Ford i Stellantis, odnosno da ih natjera na koljena da bi neki americki oligarh ili oligarhija sve preuzela u svoje ruke. Americka automobilska industrija tvrdi da je nemoguce i ekonomski neodrzvo preseliti sve te fabrike u USA i usput instantno pronaci radnu snagu za njih. Prije nego sto se uopste realizuje jedna takva reorganizacija, sve te fabrike bi morale da se suoce sa dugorocnom stagnacijom proizvodnje. Da se prvenstveno izgrade sve te nove fabrike na americkom tlu, pa da se usput izgradi i sva potrebna infrastruktura oko svega toga, vrbovanje i obuka radne snage itd itd bi uzelo jako mnogo vremena a gubici bi bili enormni. Svako zatvaranje fabrike kosta oko 100 000 dolara na sat. Da se npr drze zatvorene minimum dva mjeseca prije preseljenja u USA bi bilo nemoguce, finansijski neostvarivo.

Vecina novoproizvedenih auta danas na USA trzistu se u principu prodaju za "break-even" cijenu ili cak s gubitkom a jedino proizvodnja i prodaja rezervnih dijelova i servisne usluge generisu profit. Od toga ta industrija u principu zivi i na osnovu toga opstaje. Podizanje tarifa od 25% i na to bi rasturilo i Marka i Sarca..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
rocko
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8235
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 296 times
Been thanked: 197 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by rocko » 30 Mar 2025, 15:44

Melek wrote: 29 Mar 2025, 20:26 Ovo sa carinama u automobilskoj industriji mu nije bas, izmedju ostalih, ni automobilska industrija u Detroitu najbolje primila. Prema njima se ta automobilska proizvodnja bazira na tome da se auta tokom proizvodnog procesa salju napred-nazad mnogo puta preko granica zavisno od proizvodnog ciklusa, dok ne budu 100% proizvedena. Prvo idu u Kanadu da im se ugrade neke komponente, pa onda u Meksiko na dodatne instalacije, pa u USA pa onda opet nazad u Kanadu pa onda na zavrsnu fazu u USA.

Sad se pocinju razvijati konspirativne teorije da u stvari Trump ovim hoce da zatre GM, Ford i Stellantis, odnosno da ih natjera na koljena da bi neki americki oligarh ili oligarhija sve preuzela u svoje ruke. Americka automobilska industrija tvrdi da je nemoguce i ekonomski neodrzvo preseliti sve te fabrike u USA i usput instantno pronaci radnu snagu za njih. Prije nego sto se uopste realizuje jedna takva reorganizacija, sve te fabrike bi morale da se suoce sa dugorocnom stagnacijom proizvodnje. Da se prvenstveno izgrade sve te nove fabrike na americkom tlu, pa da se usput izgradi i sva potrebna infrastruktura oko svega toga, vrbovanje i obuka radne snage itd itd bi uzelo jako mnogo vremena a gubici bi bili enormni. Svako zatvaranje fabrike kosta oko 100 000 dolara na sat. Da se npr drze zatvorene minimum dva mjeseca prije preseljenja u USA bi bilo nemoguce, finansijski neostvarivo.

Vecina novoproizvedenih auta danas na USA trzistu se u principu prodaju za "break-even" cijenu ili cak s gubitkom a jedino proizvodnja i prodaja rezervnih dijelova i servisne usluge generisu profit. Od toga ta industrija u principu zivi i na osnovu toga opstaje. Podizanje tarifa od 25% i na to bi rasturilo i Marka i Sarca..
Zna Veliki Trump sta radi narod je uz njega
Kazu pocinje mobilizacija u swedskoj a EU kaze da pripremis gibire za kataklizmu.
Sada ti je pitanje gdje sad pobjeci nemas opcija ko sto si imao 1992

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja
Maliciozni seronja
Posts: 98584
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 14936 times
Been thanked: 25647 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by Fuddo » 30 Mar 2025, 16:57

Rocko ga nacrto

Dozvolite da se obratimo

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 17354
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 1826 times
Been thanked: 1590 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by Tokmak » 30 Mar 2025, 17:12

ironman wrote: 29 Mar 2025, 09:02 Kaze otac mu srbin iz Crne Gore a mati srpkinja iz Hrvatske.
Kad se uzme u obzir zadnjih 30 godina zvuci pakleno.
U sportu većinom navija za Hrvatsku. :hop
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja
Maliciozni seronja
Posts: 98584
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 14936 times
Been thanked: 25647 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by Fuddo » 30 Mar 2025, 18:35

Ovaj ga lik redovno kvalitetno ispisa po celenki :D.

Dozvolite da se obratimo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 129304
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 10572 times
Been thanked: 12432 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by Krokodil Behko » 30 Mar 2025, 18:53

Kaže NYT da je Trump od preuzimanja dužnosti do sada, pominjao Bidena 6.5 puta dnevno.
Skoro duplo više nego pojam "Amerika"
online

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 47457
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 28456 times
Been thanked: 29430 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by ironman » 30 Mar 2025, 19:59

Isto ko trojka sda :ooo
dream of spring...

User avatar
rocko
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8235
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 296 times
Been thanked: 197 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by rocko » 31 Mar 2025, 16:56

Fuddo wrote: 30 Mar 2025, 16:57 Rocko ga nacrto

Veliki Trump je tako lijepo da kad ga dusmane.probaju nacrtati ruzno on ispadne lijepsi od svih prije njega

Sabura Jos samo 46 mjeseci je ostalo mada kaze moze biti Jos jedan mandat

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 47457
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 28456 times
Been thanked: 29430 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by ironman » 31 Mar 2025, 17:10

Sacekacemo imenovanje ambasadora u BiH.
I onda imati otprilike sliku narandzine politike ka ovim koordinatama.
Kungfu ambasador u srbiji meni licno nakon par intervjua djeluje ko vic.
Ulaze rabin,papa i panda u bar....
dream of spring...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 129304
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 10572 times
Been thanked: 12432 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by Krokodil Behko » 31 Mar 2025, 18:38

ironman wrote: 31 Mar 2025, 17:10 Sacekacemo imenovanje ambasadora u BiH.
I onda imati otprilike sliku narandzine politike ka ovim koordinatama.
Kungfu ambasador u srbiji meni licno nakon par intervjua djeluje ko vic.
Ulaze rabin,papa i panda u bar....

Biće karijerni diplomata, javljeno je već. Preostala su samo dva imena
online

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja
Maliciozni seronja
Posts: 98584
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 14936 times
Been thanked: 25647 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by Fuddo » 01 Apr 2025, 00:28

Suza suzu goni



Vice mu truNp nemoj bolan plakat jeboga tesla, et kupicu ja jednog :D.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Sioux
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8281
Joined: 20 Nov 2021, 21:20
Has thanked: 1440 times
Been thanked: 1773 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by Sioux » 02 Apr 2025, 13:35

Tržišta očekuju novu rundu Trampovih carina, evropski berzanski indeksi u padu

Evropski berzanski indeksi su danas u padu, kao i cene nafte, zlata i pšenice, dok tržišta očekuju novu rundu Trampovih carina, uključujući i tarifu od 25 odsto na sve automobile proizvedene van Sjedinjenih Američkih Država, koje će verovatno biti objavljene u popodnevnim časovima nakon zatvaranja evropskih tržišta.

Trampova administracija je 2. aprila proglasila za "Dan oslobođenja", a očekuje se da će američki predsednik iskoristiti ovu priliku kako bi objavio i svoj plan za recipročne carine, preneo je CNBC.

Bela kuća navodno razmatra uvođenje univerzalnih carina od 20 odsto na većinu uvoza, ali na stolu su još uvek i druge opcije kao što su recipročne carine za svaku zemlju ponaosob, preneo je Washington Post, pozivajući se na tri anonimna upućena izvora.

Indeks frankfurtske berze DAX je danas u 9.30 sati pao na 22.318,32 poena, britanski FTSE 100 na 8.605,44 poena, francuski CAC 40 na 7.838,67 poena, moskovski MOEX na 2.937,46 poena.

Vrednost američkog berzanskog indeksa Dow Jones je porasla na 41.989,96 poena, dok je indeks S&P 500 pao na 5.633,08 poena, a vrednost indeksa Nasdaq na 17.449,89 poena.

Evropski fjučersi gasa za maj su se na otvaranju berze TTF prodavali po ceni od 42,4 evra za megavat-sat.

Prema aktuelnim podacima sa berzi, cena sirove nafte je pala na 70,884 dolara, a cena nafte Brent na 74,192 dolara.


Cena zlata je pala na 3.114,62 dolara za uncu, a cena pšenice na 5,3759 dolara za bušel (bušel iznosi 27,216 kg).

Vrednost evra u odnosu na dolar na valutnoj berzi Forex iznosi 1,07913, što je nešto niže u odnosu na vrednosti koje su zabeležene na trgovanju u utorak.
Pogled Joca Vujičića

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 47457
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 28456 times
Been thanked: 29430 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by ironman » 02 Apr 2025, 21:22

Predsjednik SAD Donald Tramp rekao je članovima svog kabineta da će se multimilijarder Ilon Mask u narednim sedmicama povući s pozicije partnera u vladi
Kakav twist bi bio da nazzi auto krene kontra narandze..
Ybomajku ako narandza nije manje zlo.
dream of spring...

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja
Maliciozni seronja
Posts: 98584
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 14936 times
Been thanked: 25647 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by Fuddo » 02 Apr 2025, 21:26

Zaprdi ga Wisconsin do balcaka.
Tuga.
Snrc
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Quds
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4272
Joined: 07 Jul 2024, 22:21
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 1736 times
Status: Offline

Re: Republikanci/Donald Trump

Post by Quds » 03 Apr 2025, 09:03

rocko wrote: 27 Mar 2025, 16:39
Krokodil Behko wrote: 27 Mar 2025, 14:17 Ovako izgleda ruka američkog ministra odbrane.
Ovo na arapskom znači "kjafir"


Image
A tek da vidis moje full sleeves zato na poslu nosim kosulje dugih rukava
Sto, je li i tebe pise neki ratni uzvik, uz koji su ubijane stotine hiljada ljudi, mozda i milioni? Jami ba rocko, ne relativiziraj svaku gadost svakoga pojedinca, samo ako je dio ove misije groznice...

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests