Vozite li brzo?

Sve o ljubimcima na točkove

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119209
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11743 times
Contact:
Status: Offline

Vozite li brzo?

Post by Maja » 27 Dec 2015, 11:06

Nikad mi nece biti jasno zasto vecina ljudi prebrzo vozi. Kud im se zuri? Zurit ce na cesti i onda se izlezavati pred TV-om pet sati. Tj oprezna voznja im je dangubljenje a lezanje pred TV-om jok.
Kako djevojke, kao razumniiji spol, ne kazu momcima da voze sporije kad ovaj potjera sto na sat.

Vozite li brzo i ako da pliz pokusajte objasniti ZASTO?

User avatar
C12H22O11
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 931
Joined: 10 Nov 2010, 22:36
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vozite li brzo?

Post by C12H22O11 » 27 Dec 2015, 11:17

Od avgusta 1992. ne vozim brzo. Što brže voziš, to jače udariš. Ja sam tada udario i naučio lekciju. Nikada više. Samo lagano i stigne se.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Vozite li brzo?

Post by carobnjak N » 27 Dec 2015, 12:47

ne vozim brzo, vozim penzionerski polako ali sigurno
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Vozite li brzo?

Post by Nole » 27 Dec 2015, 12:50

Koje glupo pitanje ODUZELI SU MI DOZVOLU I SAD VOZIM KA' PIČKICA :grana

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Vozite li brzo?

Post by Pasaga » 27 Dec 2015, 13:25

Maja wrote:Nikad mi nece biti jasno zasto vecina ljudi prebrzo vozi. Kud im se zuri? Zurit ce na cesti i onda se izlezavati pred TV-om pet sati. Tj oprezna voznja im je dangubljenje a lezanje pred TV-om jok.
Kako djevojke, kao razumniiji spol, ne kazu momcima da voze sporije kad ovaj potjera sto na sat.

Vozite li brzo i ako da pliz pokusajte objasniti ZASTO?
Draga,moja ti....
Ovde djevojke i gospodje prouzrokuju preko 60% saobracajnih nezgoda...sa vrlo teskim ishodom..
....pa ti...et.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Vozite li brzo?

Post by Nole » 27 Dec 2015, 13:31

Pasaga wrote:
Maja wrote:Nikad mi nece biti jasno zasto vecina ljudi prebrzo vozi. Kud im se zuri? Zurit ce na cesti i onda se izlezavati pred TV-om pet sati. Tj oprezna voznja im je dangubljenje a lezanje pred TV-om jok.
Kako djevojke, kao razumniiji spol, ne kazu momcima da voze sporije kad ovaj potjera sto na sat.

Vozite li brzo i ako da pliz pokusajte objasniti ZASTO?
Draga,moja ti....
Ovde djevojke i gospodje prouzrokuju preko 60% saobracajnih nezgoda...sa vrlo teskim ishodom..
....pa ti...et.....
Kad veze nemaju sa vožnjom...desetinke sekunde odlučuju u određenim sitacijama...reflex i ispravna odluka je najvažniji u saobraćaju.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Vozite li brzo?

Post by Pasaga » 27 Dec 2015, 13:34

ZMAJ wrote:
Pasaga wrote:
Maja wrote:Nikad mi nece biti jasno zasto vecina ljudi prebrzo vozi. Kud im se zuri? Zurit ce na cesti i onda se izlezavati pred TV-om pet sati. Tj oprezna voznja im je dangubljenje a lezanje pred TV-om jok.
Kako djevojke, kao razumniiji spol, ne kazu momcima da voze sporije kad ovaj potjera sto na sat.

Vozite li brzo i ako da pliz pokusajte objasniti ZASTO?
Draga,moja ti....
Ovde djevojke i gospodje prouzrokuju preko 60% saobracajnih nezgoda...sa vrlo teskim ishodom..
....pa ti...et.....
Kad veze nemaju sa vožnjom...desetinke sekunde odlučuju u određenim sitacijama...reflex i ispravna odluka je najvažniji u saobraćaju.
Naprave ba guzvaru bas tamo gdje nesmije...
i...jbg...nastane hrkljus....
i onda kazu.....ja vozim polako.....
One posle nagule,jer su obicno prve u koloni......samo sto ih andjeli sad pronalaze....
Nek ona vozi caci svom polako
...tamo gdje se pici 140...150......ha....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Vozite li brzo?

Post by navika » 27 Dec 2015, 14:52

Pasaga wrote: Kad veze nemaju sa vožnjom...desetinke sekunde odlučuju u određenim sitacijama...reflex i ispravna odluka je najvažniji u saobraćaju.
Naprave ba guzvaru bas tamo gdje nesmije...
i...jbg...nastane hrkljus....
i onda kazu.....ja vozim polako.....
One posle nagule,jer su obicno prve u koloni......samo sto ih andjeli sad pronalaze....
Nek ona vozi caci svom polako
...tamo gdje se pici 140...150......ha....[/quote]

Ovdje i za sporu voznju mozes dobiti kaznu, bash iz razloga sto tako otezavas saobracaj.

Ja se pretezno drzim limita, i kao i Maja ne shvatam gdje se ljudi toliko zure. A ako mogu, rado cu izbjeci highway jer je ovdje na njima 70 mph, a tog se malo ko drzi vec se ide 80 il brze.
Sjecam se negdje sam jednom procitala da samo u US dnevno u saobracaju zivot izgubi oko 120 ljudi. Kad je pocela ekonomska kriza i kad su ljudi zbog manjka para sjedili vise kuci, taj broj je spao na 80. Eto kako se i u svakoj nevolji pronadje i nesto lijepo :)

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Vozite li brzo?

Post by Pasaga » 27 Dec 2015, 14:55

...ja samo pratim saobracaj....
i cuvam se ovih baba...... :hihi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Vozite li brzo?

Post by Zagorka » 27 Dec 2015, 16:11

Maja wrote:Nikad mi nece biti jasno zasto vecina ljudi prebrzo vozi. Kud im se zuri? Zurit ce na cesti i onda se izlezavati pred TV-om pet sati. Tj oprezna voznja im je dangubljenje a lezanje pred TV-om jok.

Imas one zivcane kod nas (80 %),svugdje im se zuri. Kod doktora naprave kavgu ako su trojica ispred u cekaoni,u posti,opcini. Neki ih demoni tjeraju da jurcaju,a to su najcesce nabesposleniji ljudi na svijetu,inace da se mnogo krecu,mnogo poslova sklapaju,naucili bi se strpljenju. Vjerovatno bi im se rodjena familija obradovala da ga nema pola dana kuci,ali eto on zuri. Na bambuchu,vjerojatno.

Eh,to govorim o ludacima koji prolaze cak i kroz crveno,obilaze na punoj,sviraju ti ako si ispred njega cim se zuto upali,svako malo ogrebu ili kucnu auto i uvijek je onaj tamo kriv.
Sto je najgore,cesto su to upravo losi vozaci ,jer on da ista zna,ne bi po rupama natjero 90,znao bi sta to radi autu.

Mada,imas i one sto se vuku ko polukrepani,na srecu nisu u vecini,ali ih ima. Ako pocnes redovno voziti,vidjet ces da te nervira kad neko vozi 20 ili 30. Nista gore nema,pogotovo ako nisi u prilici da obidjes. To su obicno oni koji zapale i naglabaju sa suvozacem,vidjet ces kako im auto cesto odluta pa gazi crtu npr,ili cak malo prelazi u drugu traku.

Cesto su to starci (njemu se apsolutno nikud ne zuri),ljudi iz vrlo ruralnih predjela koji vrlo rijetko silaze u grad pa se pogube,semafor i tri trake su za njega vrlo stresni i zbunjujuci,pa tako npr prije 2-3 dana vidjeh covjeka koji se nije prestrojio u srednju vec iz krajnje desne ulazi na raskrsnicu sve se osvrcuci isto da ga mafija ganja.

Takodje,mrsko mi je kad kraj radara uspore na 20,jos ako me prije toga obisao ludackom brzinom,pa se odmah kod radara nabija na kocnicu(ali ovo vec spada u nelogicnosti nasih vozaca,to je tema za sebe)

I moram dodati (iako je za spomenute teme) da strasno mrzim kad se neko ubaci iz avlije/kafane/nebitno,ukljuci se u saobracaj nepropisno,uleti i onda hinja da moram vracat u manju. Pa ako si vec uletio,nagazi,nemoj da moram smanjivati brzinu.
Kako djevojke, kao razumniiji spol, ne kazu momcima da voze sporije kad ovaj potjera sto na sat.
Koliki postotak nasih ljudi uvazava ista od zenskih sugestija? :zubi
Cuj da mu ona kaze kako ce voziti.


Vozite li brzo i ako da pliz pokusajte objasniti ZASTO?
Pa,u principu ne. To je do osobe. Nisam tip koji inace smatra da pravila postoje da bi se krsila ( i ovo mi je najmrza ljudska glupost ikad izrecena).
Pravila koja ogranicavaju brzinu kroz gusto naseljena mjesta,pored skola isl,imaju itekako smisla. Ali tesko je to dokazati,pa onda ljudi stavljaju ogromne svijetlece semafore na kojima blica "uspori,skola" ili postavljaju lezece policajce,za koje nasa raja nalazi da su smijesni pa ih digne sa ceste.

Zasto mi preziremo svako pravilo,smatramo ga licnim napadom,sputavanjem,urotom,borimo se jace nego u ratu,to je vec za filozofije&psihologije.

Za kraj da kazem da sam znala proletjet kroz zuto treptuce,ali to je zaista u izuzetno rijetkim prilikama,ako kasnim na nesto bitno.

@Zmaj,Pasa,ne prdite toliko,kontaminirali ste forum :roll
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15112
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 956 times
Been thanked: 945 times
Status: Offline

Re: Vozite li brzo?

Post by Tokmak » 27 Dec 2015, 16:38

u principu vozim vrlo racionalno,ali čim vidim pravac ispred sebe stisnem gas...
ne dopuštam nikome da me pretječe tako da se ne libim udariti po gasu iako je ovaj iza krenuo da me prođe ;)

radare pazim od prije par godina jer mi je došla kazna za prebrzu vožnju;prije toga nisam mislio da uopće rade :hihi
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Vozite li brzo?

Post by greeneyes » 27 Dec 2015, 16:54

zloćko_tokmak wrote:u principu vozim vrlo racionalno,ali čim vidim pravac ispred sebe stisnem gas...
ne dopuštam nikome da me pretječe tako da se ne libim udariti po gasu iako je ovaj iza krenuo da me prođe ;)

radare pazim od prije par godina jer mi je došla kazna za prebrzu vožnju;prije toga nisam mislio da uopće rade :hihi
Samo ti tako, pa kad budeš nekoga nosio na duši pitat ćeš se što mi je ovo trebalo. :o
Samo sabura

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: Vozite li brzo?

Post by Krokodil Behko » 27 Dec 2015, 18:23

Vozim brzo, koliko god mogu i koliko uslovi dozvoljavaju. U naseljenim mjestima se više ne isplati, jer su okačili kamere na svaku jebenu banderu. Platih kaznu u SA, zbog prekoračenja od samo 1 km/h.
Ne vozim brzo samo po putevima koje ne poznajem :D
Treba tu i malo smisla za vožnju, prostor, vremenske uvjete i sl. Ne mora značiti da će svaka brža vožnja završiti katastrofalno. NIJEDNOM nisam napravio neki tehnički kiks bilo u naselju-bilo na otvorenom putu, jbg čemu služe znaci pored puta? :cudi
Ako vidim da je zeznuta krivina, naravno da se neću zaletiti u nju punim gasom.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Vozite li brzo?

Post by Pasaga » 27 Dec 2015, 18:25

Krokodil Behko wrote:Vozim brzo, koliko god mogu i koliko uslovi dozvoljavaju. U naseljenim mjestima se više ne isplati, jer su okačili kamere na svaku jebenu banderu. Platih kaznu u SA, zbog prekoračenja od samo 1 km/h.
Ne vozim brzo samo po putevima koje ne poznajem :D
Treba tu i malo smisla za vožnju, prostor, vremenske uvjete i sl. Ne mora značiti da će svaka brža vožnja završiti katastrofalno. NIJEDNOM nisam napravio neki tehnički kiks bilo u naselju-bilo na otvorenom putu, jbg čemu služe znaci pored puta? :cudi
Ako vidim da je zeznuta krivina, naravno da se neću zaletiti u nju punim gasom.
..imaju li te kamere marginalu....
ovde su sve +..- 5 km.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: Vozite li brzo?

Post by Krokodil Behko » 27 Dec 2015, 18:37

Pasaga wrote:
Krokodil Behko wrote:Vozim brzo, koliko god mogu i koliko uslovi dozvoljavaju. U naseljenim mjestima se više ne isplati, jer su okačili kamere na svaku jebenu banderu. Platih kaznu u SA, zbog prekoračenja od samo 1 km/h.
Ne vozim brzo samo po putevima koje ne poznajem :D
Treba tu i malo smisla za vožnju, prostor, vremenske uvjete i sl. Ne mora značiti da će svaka brža vožnja završiti katastrofalno. NIJEDNOM nisam napravio neki tehnički kiks bilo u naselju-bilo na otvorenom putu, jbg čemu služe znaci pored puta? :cudi
Ako vidim da je zeznuta krivina, naravno da se neću zaletiti u nju punim gasom.
..imaju li te kamere marginalu....
ovde su sve +..- 5 km.....

Nemam pojma, samo znam da im se rijetko kvare.
online

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Vozite li brzo?

Post by Jonas » 27 Dec 2015, 18:55

Krokodil Behko wrote:Nemam pojma, samo znam da im se rijetko kvare.
:D.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vozite li brzo?

Post by SPINERKA » 27 Dec 2015, 19:12

zloćko_tokmak wrote:u principu vozim vrlo racionalno,ali čim vidim pravac ispred sebe stisnem gas...
ne dopuštam nikome da me pretječe tako da se ne libim udariti po gasu iako je ovaj iza krenuo da me prođe ;)

radare pazim od prije par godina jer mi je došla kazna za prebrzu vožnju;prije toga nisam mislio da uopće rade :hihi
... :ljut

..bitniji novac od ljudskog zivota


:sok
ubica na cesti, sa predumisljajem
Image

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Vozite li brzo?

Post by Lanci » 27 Dec 2015, 19:35

Kako kada..inace se predrzavm pravila,,ali ako kasnim onda zaboravim i na to :oo
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vozite li brzo?

Post by storm » 27 Dec 2015, 19:37

Nekako od rođenja sina, dosta se striktno držim pravila.... prije baš i nisam, znao sam brže voziti, ali nije bilo vratolomija i lupanja....previše bar ne :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Vozite li brzo?

Post by Vjetar » 27 Dec 2015, 19:48

Ne vozim brzo. Gotovo stalno u okviru ograničenja. Nekada malo brže. Puno brže kada pretičem, a pretičem jako puno. Ne pretičem ako je neko dovoljno brz ispred mene, onda usporim pa me pretiču ovi koje sam pretekao. Vozim polahko i sada mi to nimalo ne smeta, čak mi pričinjava zadovoljstvo stvarati nervozu onima iza mene koji blicaju i sviraju zapjenjeni iza. Ludo vozim jedino preko Svitave. Sjajan put za brzinu.

Post Reply

Return to “Auto / Moto”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests