Masnoće u krvi, kolesterol, trigliceridi

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Savannah
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 250
Joined: 18 Nov 2014, 21:16
Status: Offline

Re: Masnoće u krvi, kolesterol, trigliceridi

Post by Savannah » 22 Nov 2014, 21:10

Kod mene masnoca ISPOD donje granice. :sok
Ja znam samo da ne volim masno. Nikad u zivitu nisam pojela masno meso. Ono bijelo ( tako to oduvijek zovem) uvijek odvajam.
Ovo govorim zbog svih onih koji tvrde da zbog stresa imaju povisene masnoce.
Not true :spavanje
People don't get what they deserve. They just get what they get.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Masnoće u krvi, kolesterol, trigliceridi

Post by storm » 22 Nov 2014, 21:22

Savannah wrote:Kod mene masnoca ISPOD donje granice. :sok
Ja znam samo da ne volim masno. Nikad u zivitu nisam pojela masno meso. Ono bijelo ( tako to oduvijek zovem) uvijek odvajam.
Ovo govorim zbog svih onih koji tvrde da zbog stresa imaju povisene masnoce.
Not true :spavanje
Idi spavaj :oo
Imam tetu koja je kost i koza... Masno je valjda za vrijeme tita zadnji put pojela a trigliceridi x3... :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Savannah
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 250
Joined: 18 Nov 2014, 21:16
Status: Offline

Re: Masnoće u krvi, kolesterol, trigliceridi

Post by Savannah » 22 Nov 2014, 21:55

Garant jede masno. Eto pitaj je. :123
People don't get what they deserve. They just get what they get.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Masnoće u krvi, kolesterol, trigliceridi

Post by storm » 22 Nov 2014, 22:05

Savannah wrote:Garant jede masno. Eto pitaj je. :123
Eto citaj me malo pažljivije :123
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Savannah
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 250
Joined: 18 Nov 2014, 21:16
Status: Offline

Re: Masnoće u krvi, kolesterol, trigliceridi

Post by Savannah » 22 Nov 2014, 22:12

Mozda te tetka folira? :123
People don't get what they deserve. They just get what they get.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Masnoće u krvi, kolesterol, trigliceridi

Post by Podrinjac » 23 Nov 2014, 00:05

Samo udrite po maslinovom ulju (ne pržiti !!), orasima, kikirikiju, ribi itd i nema brige.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Masnoće u krvi, kolesterol, trigliceridi

Post by Podrinjac » 23 Nov 2014, 00:13

storm wrote:
Savannah wrote:Kod mene masnoca ISPOD donje granice. :sok
Ja znam samo da ne volim masno. Nikad u zivitu nisam pojela masno meso. Ono bijelo ( tako to oduvijek zovem) uvijek odvajam.
Ovo govorim zbog svih onih koji tvrde da zbog stresa imaju povisene masnoce.
Not true :spavanje
Idi spavaj :oo
Imam tetu koja je kost i koza... Masno je valjda za vrijeme tita zadnji put pojela a trigliceridi x3... :kafa
Pazi, trigliceridi se ne dobijaju samo jedenjem masne hrane, tu ima dosta razloga kao recimo: stres, nepravilan način vođenja života, genetika itd itd. Najčešći razlozi dobijanja bolesti su ishrana i stres.

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Masnoće u krvi, kolesterol, trigliceridi

Post by Calla » 24 Nov 2014, 20:24

ne zaboravimo alkohol,,litra vina,,piva,,rakije grickalice slatkisi u povisenoj mjeri svakodnevno
su odgovorni za povisenje triglicerida !!
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Masnoće u krvi, kolesterol, trigliceridi

Post by Biba » 08 Aug 2015, 22:07

Jah...nikad u zivotu nisam jela bas masno a od mladosti imam povisenu masnocu....s 33 godine sam imala manje od 40 kila a rekli mi da drzim dijetu...reko meni dr Krtalic dobro :Koja bi to dijeta bila i da je lud onaj koji mi je to reko...to je bolest i genetika isto bitna...moja mama puno jede meso a uopce nema masnocu..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Masnoće u krvi, kolesterol, trigliceridi

Post by Calla » 10 Aug 2015, 21:32

pa ti koji nemaju neka ni ne brinu ,
a ovi koji imaju povisenu masnocu +krvni pritisak ,secerni profili skacu ujutro iznad 125 mg jos pretili i jos puse,
na prvom mjestu bi trebali da krenu sa izmjenom ishrane (sve sto je zivotinjskog porijekla da unos drasticno smanjuju !
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Masnoće u krvi, kolesterol, trigliceridi

Post by Terasa svjesti » 10 Aug 2015, 21:33

Hm dodao bih i fizičke aktivnosti i kretanje .
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Masnoće u krvi, kolesterol, trigliceridi

Post by Biba » 10 Aug 2015, 22:07

Calla wrote:pa ti koji nemaju neka ni ne brinu ,
a ovi koji imaju povisenu masnocu +krvni pritisak ,secerni profili skacu ujutro iznad 125 mg jos pretili i jos puse,
na prvom mjestu bi trebali da krenu sa izmjenom ishrane (sve sto je zivotinjskog porijekla da unos drasticno smanjuju !
Ja patim od niskog tlaka oduvijek, ne voli bas meso a masnocu povisenu sam imala i kad nisam ni pomisljala pusiti....Koju sam ja to dijetu trebala drzati kad sam imala 30 godina a 38 kilograma...Moj lijecnik mi je rekao da jest povisena ali da ne treban ni piti lijekove a i nista mijenjati u prehrani....Od cega je veliku masnou imao covjek izasao iz logora a kost i koza bio....to je bolest...Imam rodjakinju koja drzi dijetu i doktor joj je kucni prijatlj...on nema odgovor na to otkud njoj velika masnoca....et...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Masnoće u krvi, kolesterol, trigliceridi

Post by Krokodil Behko » 14 Jan 2016, 23:16

Svi su poludjeli za receptom od dva sastojka koji skida masnoće: Svakako isprobajte!

Ukoliko patite od viška masnoća, ovo je recept za vas



Zbog brzog načina života, loše prehrane i nedostatka fizičke aktivnosti povišena masnoća u krvi je bolest današnjice.



Ponekad se kod povišenih masnoća mogu primijetiti naslage masnog tkiva žute boje u obliku pločica ili čvorića na gornjim očnim kapcima ili nekim drugim djelovima tijela.



Napredovanjem bolesti dolazi do zadebljanja zidova krvnih žila, ateroskleroze, kojoj doprinose i drugi rizični faktori (pušenje, alkohol, nikotin), a posljedica svega toga su nažalost najčešće kardiovaskularne bolesti koje su jedan od vodećih uzroka smrti u svijetu i kod nas.



Ukoliko imate povišenu razinu masnoća u krvi, preporučujemo ovaj lijek, jer je mnogima pomogao.



Sastojci: suhe smokve i jabukovo sirće



Lijek napravite navečer, a pijte ga ujutro. Uzmite tri suhe smokve, i dobro ih izbockajte čačkalicom za zube sa svih strana, a potom ih ubacite u staklenu posudu u koju ste stavili 2 dcl jabukovog sirćeta.



Neka stoji preko noći i ujutro pojedite te tri ukiseljene smokve. Ostatak sirćeta nemojte baciti već u to isto sirće narednu noć ponovno stavite tri smokve pripremljene na isti način.



Ta 2 dcl octa koristite 7 dana, većinu će smokve upiti. Osmi dan uzmite nova 2 dcl sirćeta i postupak ponovite još sedmicu dana. Kura dakle traje 14 dana.



(24sata.hr)
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Masnoće u krvi, kolesterol, trigliceridi

Post by Biba » 14 Jan 2016, 23:33

Meni je doktor reko da ne moram nista, sve moje mladje kolegice imaju vecu..
Ono o mesu ne vjerujem...vragbaba stalno jede pecenu mesinu, a i moja mama puno jede meso..nikad nisu imale masnocu nimalo...
Ono za jaja su demantirali....ne vjerujem ja u te dijagnoze....a lijena sam za bilo kakve pripravke..
Dobivala sam skupe vitamine iz Njemacke za oporavak...pocuclala jedva jednu, zaspala s njom i zamalo me udavila
Nikad vise, radije jedem maslacka i vodopije :ok
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Masnoće u krvi, kolesterol, trigliceridi

Post by Jonas » 15 Jan 2016, 09:32

Biba wrote:
Calla wrote:pa ti koji nemaju neka ni ne brinu ,
a ovi koji imaju povisenu masnocu +krvni pritisak ,secerni profili skacu ujutro iznad 125 mg jos pretili i jos puse,
na prvom mjestu bi trebali da krenu sa izmjenom ishrane (sve sto je zivotinjskog porijekla da unos drasticno smanjuju !
Ja patim od niskog tlaka oduvijek, ne voli bas meso a masnocu povisenu sam imala i kad nisam ni pomisljala pusiti....Koju sam ja to dijetu trebala drzati kad sam imala 30 godina a 38 kilograma...Moj lijecnik mi je rekao da jest povisena ali da ne treban ni piti lijekove a i nista mijenjati u prehrani....Od cega je veliku masnou imao covjek izasao iz logora a kost i koza bio....to je bolest...Imam rodjakinju koja drzi dijetu i doktor joj je kucni prijatlj...on nema odgovor na to otkud njoj velika masnoca....et...
Lijecnike vise zanimaju brojevi i statistika. Ne mare za tvoje zdravlje. Od kad sam prestao da slusam lijecnika, ja sam zdrav!

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Masnoće u krvi, kolesterol, trigliceridi

Post by Biba » 15 Jan 2016, 09:53

Jonas wrote:
Biba wrote:
Calla wrote:pa ti koji nemaju neka ni ne brinu ,
a ovi koji imaju povisenu masnocu +krvni pritisak ,secerni profili skacu ujutro iznad 125 mg jos pretili i jos puse,
na prvom mjestu bi trebali da krenu sa izmjenom ishrane (sve sto je zivotinjskog porijekla da unos drasticno smanjuju !
Ja patim od niskog tlaka oduvijek, ne voli bas meso a masnocu povisenu sam imala i kad nisam ni pomisljala pusiti....Koju sam ja to dijetu trebala drzati kad sam imala 30 godina a 38 kilograma...Moj lijecnik mi je rekao da jest povisena ali da ne treban ni piti lijekove a i nista mijenjati u prehrani....Od cega je veliku masnou imao covjek izasao iz logora a kost i koza bio....to je bolest...Imam rodjakinju koja drzi dijetu i doktor joj je kucni prijatlj...on nema odgovor na to otkud njoj velika masnoca....et...
Lijecnike vise zanimaju brojevi i statistika. Ne mare za tvoje zdravlje. Od kad sam prestao da slusam lijecnika, ja sam zdrav!
:aplauzz Vrlo rijetko idem liječniku, jedino po ono šta znam da mi je potrebno.
Često radije otrpim bolove nego da se kljukam tabletama protiv bolova.
Na sistematskom sve govore da je kod mene odlicno...znam da nijje bas tako, ali bude mi drago to cuti pa i povjerujem da sam jako dobro...ko cigin konj kojeg je cigo sam hvalio
Koliko me puta lijecnik upucivao na neke preglede :grana ..samo me muvaju i snimaju bezveze...
Imala sam neke izrasline na kosti ali sve to nesane bez ikakve terapije..majke mi..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Masnoće u krvi, kolesterol, trigliceridi

Post by Chloe » 15 Jan 2016, 11:09

Imam dvije kolegice koje često spominjem u temama masnoća u krvi.
Obje su punije.
Prva jede šta poželi, meso, kolače, i to sve jako i masno. Nema običaj šetati, obavlja kućanske poslove i gleda serije.
Druga, vječito vuče voće, povrće, nemasna i lajt hrana, čajevi i sve što bi svrstali u zdravu hranu, voli ići šetati.

Kad rade nalaze, u prve su masnoće normalne i malo povišene, a u druge uvijek previsoke. Kako to objasniti? :jonas
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Masnoće u krvi, kolesterol, trigliceridi

Post by Jonas » 15 Jan 2016, 14:27

To je premalo informacija za konkretniji zakljucak. Tako se moze svasta zakljuciti. Treba bolje opisati situaciju. :p

Mi smo cesto skloni pogresnom zakljucivanju o pusenju ili zdravoj hrani – skoro svi znamo da je pusenje i neumjereno konzumiranje mesa i mesnih preradjevina stetno, onda navedemo neki primjer bake koja je pusila ili jela meso i dozivjela 85 god. Za ovakve situacije mozemo odabrati neki primjer i srusiti najutemeljeniju teoriju. Pametnije je razmisliti da li nam stvarno steti pusenje ili neumjereno konzumiranje mesa, nego navoditi odabrane primjere, iznimke. :D.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Masnoće u krvi, kolesterol, trigliceridi

Post by Chloe » 15 Jan 2016, 14:55

Daaa, hej, zaboravih reći da prva puši.
Razlika je jedino u naravi.
Prva je staložena, živi svoj život i ne zamara se glupostima,
dok drugu nervira i slučajna prolaznica koja se po njenom mišljenju neukusno obukla. :D. :D. :D.
Možda stres ima veći utjecaj nego sama hrana, ili možda je možda nasljedno .... ? :123
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Masnoće u krvi, kolesterol, trigliceridi

Post by SPINERKA » 15 Jan 2016, 15:18

Cloe wrote:Imam dvije kolegice koje često spominjem u temama masnoća u krvi.
Obje su punije.
Prva jede šta poželi, meso, kolače, i to sve jako i masno. Nema običaj šetati, obavlja kućanske poslove i gleda serije.
Druga, vječito vuče voće, povrće, nemasna i lajt hrana, čajevi i sve što bi svrstali u zdravu hranu, voli ići šetati.

Kad rade nalaze, u prve su masnoće normalne i malo povišene, a u druge uvijek previsoke. Kako to objasniti? :jonas

..Ova druga je slicna -meni. Do , ukupni kolesterol je malo povecan , no treba gledati i ostale komp.

kao HDL I LDL -dobri i losi. I njohov odnos je bitan , takodje.
Mislim da geni igraju ulogu .

Prvi slucaj djevojke je ok za sada -no kad predje odredjenu granicu starosti , tek ce se onda pokazati stetne posljedice unoska masne hrane . Mozda ne poravljive.
Image

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests