Voće
- Zanki
- saudade

- Posts: 69205
- Joined: 29 Jul 2020, 17:52
- Has thanked: 29975 times
- Been thanked: 34290 times
- Status: Offline
Re: Voće
Ja san danas cili dan bila na dvi palačinke i puni pijatić indijskih oraščića (kupila sirove i tostirala, a prie bacila par kapi vode i soli, po svom guštu) tek san sad gladna u biti više nako san napravila laganu večericu, totalno san sita od njih.
Caveat emptor
- Zanki
- saudade

- Posts: 69205
- Joined: 29 Jul 2020, 17:52
- Has thanked: 29975 times
- Been thanked: 34290 times
- Status: Offline
- Sioux
- Inventar foruma

- Posts: 8285
- Joined: 20 Nov 2021, 21:20
- Has thanked: 1441 times
- Been thanked: 1775 times
- Status: Offline
- Zanki
- saudade

- Posts: 69205
- Joined: 29 Jul 2020, 17:52
- Has thanked: 29975 times
- Been thanked: 34290 times
- Status: Offline
Re: Voće
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Caveat emptor
- Krokodil Behko
- Globalni moderator

- Posts: 129323
- Joined: 21 Apr 2010, 22:40
- Location: nesto u čevljanovićima
- Has thanked: 10575 times
- Been thanked: 12437 times
- Status: Offline
- ironman
- sirius

- Posts: 47528
- Joined: 25 Jan 2021, 19:36
- Has thanked: 28504 times
- Been thanked: 29481 times
- Status: Offline
- Morgen
- Zvezda foruma

- Posts: 50889
- Joined: 05 Mar 2022, 08:50
- Location: Prva pratilja forumasa godine
- Has thanked: 33063 times
- Been thanked: 30949 times
- Status: Offline
Re: Voće
Neki dan kupila kaki i prvo guglala kako se jede
Nije mi nesto
Nije mi nesto
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
- Morgen
- Zvezda foruma

- Posts: 50889
- Joined: 05 Mar 2022, 08:50
- Location: Prva pratilja forumasa godine
- Has thanked: 33063 times
- Been thanked: 30949 times
- Status: Offline
Re: Voće
I pitaju, nije mi nesto. Ukusniji mi je sok u tetrapaku
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
- ironman
- sirius

- Posts: 47528
- Joined: 25 Jan 2021, 19:36
- Has thanked: 28504 times
- Been thanked: 29481 times
- Status: Offline
- Morgen
- Zvezda foruma

- Posts: 50889
- Joined: 05 Mar 2022, 08:50
- Location: Prva pratilja forumasa godine
- Has thanked: 33063 times
- Been thanked: 30949 times
- Status: Offline
Re: Voće
Citam posle da sam valjda uzela jednu ne bas zrelu, ali iskreno, nemam zelju da je kupim ponovo
- ironman
- sirius

- Posts: 47528
- Joined: 25 Jan 2021, 19:36
- Has thanked: 28504 times
- Been thanked: 29481 times
- Status: Offline
Re: Voće
A jeste ,mora biti skoro prezrela da bi kao bila ukusna,ja sam je ubacivao u blender sa drugim vockama par puta.
dream of spring...
- Morgen
- Zvezda foruma

- Posts: 50889
- Joined: 05 Mar 2022, 08:50
- Location: Prva pratilja forumasa godine
- Has thanked: 33063 times
- Been thanked: 30949 times
- Status: Offline
- uvijek_kontra
- zmajček

- Posts: 32798
- Joined: 01 May 2014, 13:09
- Location: kompjutOr
- Mood:
- Has thanked: 9140 times
- Been thanked: 8151 times
- Status: Offline
Re: Voće
Morgen, mora biti zrelo, oboje. Onda je preukusno! 
Pitaja ili dragon fruit kod nas nikad nije posebno dobra ako je kupim ovdje, a kad se kupi npr. u Spaniji.. mamma mia, bozanstveno!
Uvijek napravim zalihe.
Za kaki vazi isto, domaci vanila je ove godine njammmm, dok u trgovini nema onaj pravi smek, valjda ranije ubran, nije se omedio dovoljno.
Kod nas ima dve, tri opcije da narucis to voce iz drzava gdje se uzgaja i bude baaas bas razlika. Ali je skuuupo.
Pitaja ili dragon fruit kod nas nikad nije posebno dobra ako je kupim ovdje, a kad se kupi npr. u Spaniji.. mamma mia, bozanstveno!
Za kaki vazi isto, domaci vanila je ove godine njammmm, dok u trgovini nema onaj pravi smek, valjda ranije ubran, nije se omedio dovoljno.
Kod nas ima dve, tri opcije da narucis to voce iz drzava gdje se uzgaja i bude baaas bas razlika. Ali je skuuupo.
Ima posla ko hoce da gleda svoja. 
- Zanki
- saudade

- Posts: 69205
- Joined: 29 Jul 2020, 17:52
- Has thanked: 29975 times
- Been thanked: 34290 times
- Status: Offline
- uvijek_kontra
- zmajček

- Posts: 32798
- Joined: 01 May 2014, 13:09
- Location: kompjutOr
- Mood:
- Has thanked: 9140 times
- Been thanked: 8151 times
- Status: Offline
Re: Voće
Nase maline, ove godine pune. Jedemo ih svaki dan, spremila i u skrinju, imam za par torti.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Ima posla ko hoce da gleda svoja. 
- ElTriconi
- Đulaga

- Posts: 51025
- Joined: 24 Mar 2019, 14:13
- Mood:
- Has thanked: 60025 times
- Been thanked: 10850 times
- Status: Offline
Re: Voće
Moras imat u ustima nakve receptore i da su uskladjeni na neki nacin da ti neka hrana ima smisla. Vako ko da jedes nesta deveto, nije to to.
Vise srece drugi put, mozda kod sljedece reinkarnacije ce ti bit u ustima ti receptori
Da sam pcela zelja mi je pusta
pa da sletim curici na usta

pa da sletim curici na usta
- ironman
- sirius

- Posts: 47528
- Joined: 25 Jan 2021, 19:36
- Has thanked: 28504 times
- Been thanked: 29481 times
- Status: Offline
Re: Voće
Ili kod sledece reinkarnacije budemo mi jabukeElTriconi wrote: 01 Nov 2025, 08:34Moras imat u ustima nakve receptore i da su uskladjeni na neki nacin da ti neka hrana ima smisla. Vako ko da jedes nesta deveto, nije to to.
Vise srece drugi put, mozda kod sljedece reinkarnacije ce ti bit u ustima ti receptori![]()
dream of spring...
- Morgen
- Zvezda foruma

- Posts: 50889
- Joined: 05 Mar 2022, 08:50
- Location: Prva pratilja forumasa godine
- Has thanked: 33063 times
- Been thanked: 30949 times
- Status: Offline
Re: Voće
To mi treba za dorucak i jedna kafa i ja sam presrecnauvijek_kontra wrote: 31 Oct 2025, 13:09 Nase maline, ove godine pune. Jedemo ih svaki dan, spremila i u skrinju, imam za par torti.
- Zanki
- saudade

- Posts: 69205
- Joined: 29 Jul 2020, 17:52
- Has thanked: 29975 times
- Been thanked: 34290 times
- Status: Offline
- Maja
- Administrator

- Posts: 128864
- Joined: 23 Mar 2010, 23:31
- Location: Mrduša Donja
- Has thanked: 8726 times
- Been thanked: 20599 times
- Contact:
- Status: Offline
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 4 guests