SisterIbrahim wrote:Čarobni wrote:SisterIbrahim wrote:Čarobni wrote:Nikab, za razliku od hidžaba u potpunosti onemogućava identifikaciju osobe koja ga nosi. To je dovoljan uslov da isti bude zabranjen.
Odluka VSTV-a je šuplja na milion mjesta, nijedan valjan razlog za zabranu hidžaba nisu naveli.
Skines ga pred zenskom osobom da potvrdi tvoj identitet.
Skineš ga kad ulaziš u banku, prodavnicu, tržni centar, restoran...
Skrivanje identiteta danas nosi više štete nego koristi.
bilo gdje moze da se potvrdi identitet

ako u Kanadi nije problem. Zasto bi tebi bio? A ako cemo iskreno vidjeli smo da pored licne karte i indeksa ksko trece osobe polazu ispit za nekog.
Šta ti nosiš od prateće opreme, iz naslova teme?
Ako skrivaš identitet od svakog, kako su oni onda tvoja braća i sestre u vjeri?
Ako to činiš, ti gradiš ogradu oko sebe. Raste nepovjerenje, ne osjećaš se sigurnom, misliš da si sekta.
To isto misle i oni koji se ne pokrivaju. Iz razloga nesigurnosti, nabavljaš oružje. Ostatak ti to brani, tamo-vamo, pade mrtva glava.
Pokazivanje lica/identiteta i pokazivanje seksualnosti, nisu isti pojmovi i ja sam za to da se pozatvaraju u dilkaru svi oni koji misle, da čim se vidi lice, odmah je to nešto raskalašno.