Jelke i pokloni kod bosanskih muslimana

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
tuzlak1212
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7615
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 1014 times
Been thanked: 1545 times
Status: Offline

Re: "Ako muslimani ne slave Božić, uzimaju li božićnicu?"

Post by tuzlak1212 » 24 Dec 2025, 09:57

Morgen wrote: 24 Dec 2025, 09:53 Uostalom, slavi se Isusov rodjendan, i muslimani veruju da je on rodjen, tako da ne vidim uopste razlog za diskusiju
bozic je mali bog, slavi se rodjenje malog boga a to je problem muslimanima

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 50879
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Prva pratilja forumasa godine
Has thanked: 33054 times
Been thanked: 30939 times
Status: Offline

Re: "Ako muslimani ne slave Božić, uzimaju li božićnicu?"

Post by Morgen » 24 Dec 2025, 10:07

tuzlak1212 wrote: 24 Dec 2025, 09:57
Morgen wrote: 24 Dec 2025, 09:53 Uostalom, slavi se Isusov rodjendan, i muslimani veruju da je on rodjen, tako da ne vidim uopste razlog za diskusiju
bozic je mali bog, slavi se rodjenje malog boga a to je problem muslimanima
A dobro, razumem, ali ne treba se sve uzeti bukvalno … svima nam je jasno da Isus nije sin bozji. Al eto, verovatno nam je potreban je novi Martin Luther

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 106754
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 41974 times
Been thanked: 28823 times
Contact:
Status: Offline

Re: "Ako muslimani ne slave Božić, uzimaju li božićnicu?"

Post by Rum » 24 Dec 2025, 10:09

Eto i Perhan vam se smije pa ja vi kitite i dalje
Jedna od najtežih kazni za čovjekovo srce jeste da ga Allah udalji od Kur'ana.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 85805
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 14889 times
Been thanked: 10425 times
Status: Offline

Re: "Ako muslimani ne slave Božić, uzimaju li božićnicu?"

Post by Julia-Klara » 24 Dec 2025, 10:47

U Ceskoj ne postoji bozicnica, postoje bonusi u nekim firmama, ali se ne dobijaju za Bozic.
Bonus ovisi od performansa firme za prethodnu godinu, i dobija se krajem prvog kvartala, kada se svede zarada i pozicija firme. U mojoj firmu dobijemo sa platom za mart (u aprilu).

I ne vidim razlog da se bozicnica ne uzima kada je firma isplacuje.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 39383
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 4028 times
Been thanked: 7454 times
Status: Offline

Re: "Ako muslimani ne slave Božić, uzimaju li božićnicu?"

Post by Matan » 24 Dec 2025, 10:58

Julia-Klara wrote: 24 Dec 2025, 10:47 U Ceskoj ne postoji bozicnica, postoje bonusi u nekim firmama, ali se ne dobijaju za Bozic.
Bonus ovisi od performansa firme za prethodnu godinu, i dobija se krajem prvog kvartala, kada se svede zarada i pozicija firme. U mojoj firmu dobijemo sa platom za mart (u aprilu).

I ne vidim razlog da se bozicnica ne uzima kada je firma isplacuje.
Ma joj, u Austriji je to zakonom uvedeno ne znam tacno kad, da se ekonomija podupre..
i nema to hocu, necu..
znaci u ljeto dobijes vise od duple plate, a pred Bozic isto..
i to ti automatski sjeda na konto uz platu..
znaci, ako ti je plata 2700, dobijes onda skoro 6000 kad je Bozic i u ljeto..
ne mozes odbiti, sve da hoces..
mislim, ko je glup toliko da kaze necu..onda treba djabe raditi, ne uzimati ni platu..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 23541
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 3088 times
Been thanked: 5431 times
Status: Offline

Re: "Ako muslimani ne slave Božić, uzimaju li božićnicu?"

Post by Nora Ibsenova » 24 Dec 2025, 11:04

Ne znam sto se on bavi muslimanima u Bosni. Ja jos nikad nisam bila u prilici da imam bozicnicu na poslu.
Muškarci u najboljim godinama trebaju imati nekog koga će ludo voljeti. Evo naprimjer, mene.

User avatar
Masamune
Forumaš godine
Forumaš godine
Posts: 59100
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 24006 times
Been thanked: 21934 times
Status: Offline

Re: "Ako muslimani ne slave Božić, uzimaju li božićnicu?"

Post by Masamune » 24 Dec 2025, 11:13

Sljedeće zime skupljat ću donaciju da se Rumu nabavi velika jelka za avliju

User avatar
Masamune
Forumaš godine
Forumaš godine
Posts: 59100
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 24006 times
Been thanked: 21934 times
Status: Offline

Re: "Ako muslimani ne slave Božić, uzimaju li božićnicu?"

Post by Masamune » 24 Dec 2025, 11:14

kad bolje razmislim bolje kakvu plesačicu

Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 39383
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 4028 times
Been thanked: 7454 times
Status: Offline

Re: "Ako muslimani ne slave Božić, uzimaju li božićnicu?"

Post by Matan » 24 Dec 2025, 11:20

Masamune wrote: 24 Dec 2025, 11:13 Sljedeće zime skupljat ću donaciju da se Rumu nabavi velika jelka za avliju
I njemu i Pizaru..
mjesto Bozicnice..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 31976
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 27131 times
Been thanked: 7194 times
Status: Offline

Re: "Ako muslimani ne slave Božić, uzimaju li božićnicu?"

Post by Veca » 24 Dec 2025, 16:39

svakako da uzimaju, nego sta, sve su to oni zaradili.
Ima ljudi dobrih, mekih kao pamuk.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 51021
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 60017 times
Been thanked: 10848 times
Status: Offline

Re: "Ako muslimani ne slave Božić, uzimaju li božićnicu?"

Post by ElTriconi » 24 Dec 2025, 16:53

Morgen wrote: 24 Dec 2025, 10:07
tuzlak1212 wrote: 24 Dec 2025, 09:57

bozic je mali bog, slavi se rodjenje malog boga a to je problem muslimanima
A dobro, razumem, ali ne treba se sve uzeti bukvalno … svima nam je jasno da Isus nije sin bozji. Al eto, verovatno nam je potreban je novi Martin Luther
Ako cemo mak na konac svi smo mi bozija djeca, oko nas su bozije zivotinje i na kraju zivimo u bozijem univerzumu. Bogu sve pripada, on je prije pocetka i bice poslije kraja 🤔
Da sam pcela zelja mi je pusta
pa da sletim curici na usta 🤗😊

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 106754
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 41974 times
Been thanked: 28823 times
Contact:
Status: Offline

Re: "Ako muslimani ne slave Božić, uzimaju li božićnicu?"

Post by Rum » 24 Dec 2025, 16:54

IMG_20251218_131103_775.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Jedna od najtežih kazni za čovjekovo srce jeste da ga Allah udalji od Kur'ana.

User avatar
HAVANA
Penzioner
Penzioner
Posts: 70553
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 3016 times
Been thanked: 25011 times
Status: Offline

Re: "Ako muslimani ne slave Božić, uzimaju li božićnicu?"

Post by HAVANA » 24 Dec 2025, 19:24

A patuljci?
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 35332
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 10098 times
Been thanked: 10392 times
Status: Offline

Re: "Ako muslimani ne slave Božić, uzimaju li božićnicu?"

Post by Zana » 24 Dec 2025, 20:11

Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

User avatar
Anestzijaaa
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11265
Joined: 23 Dec 2020, 22:51
Location: Nebesa
Has thanked: 7496 times
Been thanked: 5479 times
Status: Offline

Re: "Ako muslimani ne slave Božić, uzimaju li božićnicu?"

Post by Anestzijaaa » 24 Dec 2025, 20:32

Slavim sve evo me s katolicima ubismo se i sutra prvu,jebo nacionalizam.
Noci su ovde,cudne dileme.

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 32793
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 9135 times
Been thanked: 8147 times
Status: Offline

Re: "Ako muslimani ne slave Božić, uzimaju li božićnicu?"

Post by uvijek_kontra » 24 Dec 2025, 22:09

Nora Ibsenova wrote: 24 Dec 2025, 11:04 Ne znam sto se on bavi muslimanima u Bosni. Ja jos nikad nisam bila u prilici da imam bozicnicu na poslu.
Kod nas ove godine uveli zakon, bozicnica za sve i moraju isplatiti. Mislim da je minimalna 637€. Cak i javne sluzbe su ove godine prvi put dobile bozicnicu, iako je to bio vise politicki potez pred izbore nego sta drugo.
Ima posla ko hoce da gleda svoja. 🪷

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 106754
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 41974 times
Been thanked: 28823 times
Contact:
Status: Offline

Re: "Ako muslimani ne slave Božić, uzimaju li božićnicu?"

Post by Rum » 24 Dec 2025, 22:56

Anestzijaaa wrote: 24 Dec 2025, 20:32 Slavim sve evo me s katolicima ubismo se i sutra prvu,jebo nacionalizam.
Jedna od najtežih kazni za čovjekovo srce jeste da ga Allah udalji od Kur'ana.

User avatar
HAVANA
Penzioner
Penzioner
Posts: 70553
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 3016 times
Been thanked: 25011 times
Status: Offline

Re: "Ako muslimani ne slave Božić, uzimaju li božićnicu?"

Post by HAVANA » 24 Dec 2025, 23:01

Jel ovo onaj sto nije uvazavo semafore pa se smoto oko bandere?
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 19745
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 1428 times
Been thanked: 4753 times
Status: Offline

Re: "Ako muslimani ne slave Božić, uzimaju li božićnicu?"

Post by Laser » 24 Dec 2025, 23:02

HAVANA wrote: 24 Dec 2025, 23:01 Jel ovo onaj sto nije uvazavo semafore pa se smoto oko bandere?
Jest.
Sve se rađa radi smrti, sve se gradi radi rušenja.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 128857
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 8721 times
Been thanked: 20595 times
Contact:
Status: Offline

Re: "Ako muslimani ne slave Božić, uzimaju li božićnicu?"

Post by Maja » 24 Dec 2025, 23:02

Ma ovaj lik je psihicki bolesnik i zato je i izbacen iz stranke

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests