Poezija..stihovi,biografije, knjige,video...

Poezija, proza, pisci, pravopis, povijest jezika, dijalekti, lokalizam.
Idi
Na probnom
Na probnom
Posts: 73
Joined: 17 Feb 2024, 21:22
Been thanked: 119 times
Status: Offline

Re: Poezija..stihovi,biografije, knjige,video...

Post by Idi » 04 May 2026, 23:47

Pjesma o tišini

Ona se uvijek javi kad zanoća.
U večernjici svako veče sija.
U tami bdije, u lišću ćarlija,
A njena sestra zove se Samoća.

Ne laže nikad. Ne osvaja zvukom.
Blagoću ima stare mame.
Ko dobar drug je; zagrli te rukom
I punim smisla govori ti mukom,
Ili ti ruku položi na rame.

Ako ti srce sija od vedrine,
Milinom svojom ona je uveća,
Ako je tamno, teret s njega skine,
I otvara mu vidik u dubine.
I katkad u njem zatreperi sreća.

Dobriša Cesarić
Ima dana koji traju godinama...

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18726
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 4410 times
Been thanked: 4720 times
Status: Offline

Re: Poezija..stihovi,biografije, knjige,video...

Post by srculence7 » 23 May 2026, 11:25

Mnogo sam u životu lakše voleo žene sa ožiljcima,
koje život nije štedeo.

Bile su oslobođene mnogih iluzija.
Nisu me maltretirale onim „do kraja života“.
Samo su bile tu.

Pre sam se zaljubljivao u princeze, sada bežim od njih,
svestan da ću im za sve biti kriv.

Ovima nisam.

Poslednje što želim je "savršena" žena,
koju frustrira svaka realnost koja se ne uklapa sa onim
što gleda na instagramu.

Skoro šetam sa jednom mojom davnom ljubavlju.
Dugo se nismo videli i kaže mi:

- Srešćemo se ponovo,
osim ako ti ili ja ne budemo u nekom toksičnom odnosu. -

Sve je razumela.
Ništa nisam morao da objašnjavam.

Uvek sam najbolje razgovarao sa ženama
sa kojima nisam morao da biram reči.

Dugo se već ne zaljubljujem u princeze.

Više ona kojoj odmah mogu sve da kažem,
i sve da mi kaže.

I da ne moram sutra ni zbog čega da se izvinjavam,
ni ona meni.

Koja vidi moje rane,
i ja njene.

Ne osuđuješ samo kada razumeš.

Nekad je najbolja ona žena
koja zna kako izgleda druga strana života.

Takve žene su retke.

Ne očekuju da ih spasiš.
Ne očekuju bajku.
Ne očekuju večnost.

Samo da budeš tu.
Bez predstave.
Bez laži.
Bez glupih obećanja.

Samo dvoje ljudi
koji su preživeli dovoljno života
da znaju

da je to malo,
zapravo sve,

ako je stvarno,

ako je iskreno.

Stefan Simic
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 31995
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 27200 times
Been thanked: 7205 times
Status: Offline

Re: Poezija..stihovi,biografije, knjige,video...

Post by Veca » 23 May 2026, 15:28

:srce
Ima ljudi dobrih, mekih kao pamuk.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.

Post Reply

Return to “Književnost i jezik”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests