ŠOK I SIRNICA: Kila bureka u Sarajevu 22 marke

Aktuelnosti

Moderators: Urednik foruma, VIP

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 47149
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 28226 times
Been thanked: 29147 times
Status: Offline

Re: ŠOK I SIRNICA: Kila bureka u Sarajevu 22 marke

Post by ironman » 02 Jun 2026, 17:52

ElTriconi wrote: 02 Jun 2026, 17:49
ironman wrote: 02 Jun 2026, 17:46

Jel pekara Putnik🙈
U celebicima bolan a ta pekara je haman u jablanici dole, daleko 🤔
Jest u Jablanici.
dream of spring...

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 28477
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 10550 times
Been thanked: 8972 times
Status: Offline

Re: ŠOK I SIRNICA: Kila bureka u Sarajevu 22 marke

Post by Zizi » 02 Jun 2026, 23:35

Laser wrote: 31 May 2026, 10:08
Zizi wrote: 30 May 2026, 23:18

Nije samo to, još mi je gore kada sfušere tijesto. Posebno mi je grozno što izgleda ne peru tepsije tokom dana, pa pita dobije žestog okus masnoće.
Ništa ti ne valja.

Želiš predstavit kao ekspert za pravljenje pita?

Siguran sam da ni tvoje nisu ništa bolje. :ble
Nisam ekspert za pravljenje pita, jesam zato ekspert za procijeniti koja je dobra. :nora

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 28477
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 10550 times
Been thanked: 8972 times
Status: Offline

Re: ŠOK I SIRNICA: Kila bureka u Sarajevu 22 marke

Post by Zizi » 02 Jun 2026, 23:54

pizarro wrote: 31 May 2026, 11:36 je li istina da su ovdje najbolje pite?

Potvrđujem za zeljanicu, ostale nisam jela. Kod njih mi je najbolja.
Čini mi se da su na Čaršiji pite najskuplje, a nisu mi kvalitetne kao neke u drugim dijelovima grada.
Prije mi je bila dobra pita u Oklagiji kod Suda (ima ih na više lokacija), samo nisam bila jedno dvije godine kod njih, pa ne znam da li su zadržali kvalitet.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 47149
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 28226 times
Been thanked: 29147 times
Status: Offline

Re: ŠOK I SIRNICA: Kila bureka u Sarajevu 22 marke

Post by ironman » 03 Jun 2026, 18:43

kolko je kg mljevenog mesa..eto recimo 25 maraka
pricamo o mesu da valja ne o masnocama i loju..
kolko je bila kila tog mesa prije 10 godina
kolka je plata i obaveze na nju bile prije 10 godina a koliko je danas
Jarane dobro da kila bureka nije 50 maraka..
I pricamo o bureku..onome sto je najblize onoj piti sto se kod kuce napravi..
Ne o onome iz pekare.
Nije skupo..ni blizu
I da,znam da ne ide kila mesa u kilu bureka,karikiram..
dream of spring...

User avatar
Nice
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20677
Joined: 03 Sep 2022, 12:16
Has thanked: 25438 times
Been thanked: 11008 times
Status: Offline

Re: ŠOK I SIRNICA: Kila bureka u Sarajevu 22 marke

Post by Nice » 03 Jun 2026, 20:18

ironman wrote: 02 Jun 2026, 17:46
ElTriconi wrote: 02 Jun 2026, 17:02

Danas jeo burek na magistrali u naselju, vidim gramazu i cjenu (330g 6.5 KM), znaci oko cvaje kila bureka. Ispod saca, na magistrali nije sala 🥹
Jel pekara Putnik🙈
Ma "Putnik" varira, nekad su dobre pite, nekad ne valjaju
Nisi nikad siguran kako će biti...

Post Reply

Return to “Vijesti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests