Šta je za ručak?

Kolači, torte, zimnice, pića
User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 47617
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 28578 times
Been thanked: 29578 times
Status: Offline

Re: Šta je za ručak?

Post by ironman » 08 Jun 2026, 07:41

I,sta bi,kakav sataras aunt Nice sprema?
dream of spring...

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 32831
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 9228 times
Been thanked: 8214 times
Status: Offline

Re: Šta je za ručak?

Post by uvijek_kontra » 09 Jun 2026, 20:28

Nije nista, svako sebi nesto spremao, ja nisam ni jela.
I sutra ce biti tako, kako izgleda.
Ima posla ko hoce da gleda svoja. 🪷

User avatar
immuno
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16877
Joined: 01 Feb 2022, 19:48
Has thanked: 14271 times
Been thanked: 15503 times
Status: Offline

Re: Šta je za ručak?

Post by immuno » 09 Jun 2026, 20:45

20260608_175830.jpg
20260608_172653.jpg
Vruca i hladna salata :D.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 23547
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 3100 times
Been thanked: 5446 times
Status: Offline

Re: Šta je za ručak?

Post by Nora Ibsenova » 09 Jun 2026, 23:04

ElTriconi wrote: 04 Jun 2026, 17:33 Ja sam pozelio bajrine, sacu u zenicu pa cu ocejfit 🥹
Bajro i tito, nema treceg
Muškarci u najboljim godinama trebaju imati nekog koga će ludo voljeti. Evo naprimjer, mene.

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 50928
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Prva pratilja forumasa godine
Has thanked: 33095 times
Been thanked: 30988 times
Status: Offline

Re: Šta je za ručak?

Post by Morgen » 10 Jun 2026, 12:47

Probat cu ovo da napravim
Mislim da ke koreanski specijalitet
IMG_9521.webp
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 28510
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 10596 times
Been thanked: 9041 times
Status: Offline

Re: Šta je za ručak?

Post by Zizi » 10 Jun 2026, 14:46

I ja bih to da probam, samo mi je mrsko praviti.

Kod mene su danas za ručak samo šparoge, lako mi ih napraviti. Ako mi se bude dalo možda skuham i nekog mesa uz njih.
Imala sam i panakotu, samo sam nju već pojela, nisam mogla dočekati je do ručka.

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 32831
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 9228 times
Been thanked: 8214 times
Status: Offline

Re: Šta je za ručak?

Post by uvijek_kontra » 10 Jun 2026, 15:56

Morgen wrote: 10 Jun 2026, 12:47 Probat cu ovo da napravim
Mislim da ke koreanski specijalitet
IMG_9521.webp
Bao buns? :bali
Ima posla ko hoce da gleda svoja. 🪷

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 50928
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Prva pratilja forumasa godine
Has thanked: 33095 times
Been thanked: 30988 times
Status: Offline

Re: Šta je za ručak?

Post by Morgen » 10 Jun 2026, 18:22

uvijek_kontra wrote: 10 Jun 2026, 15:56
Morgen wrote: 10 Jun 2026, 12:47 Probat cu ovo da napravim
Mislim da ke koreanski specijalitet
IMG_9521.webp
Bao buns? :bali
Da!!😍

Ufff napravila, predobro
IMG_9524.jpeg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 32831
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 9228 times
Been thanked: 8214 times
Status: Offline

Re: Šta je za ručak?

Post by uvijek_kontra » 10 Jun 2026, 18:35

Morgen wrote: 10 Jun 2026, 18:22
Da!!😍

Ufff napravila, predobro

IMG_9524.jpeg
Ima li sta sto ti ne umijes?! :sok
Predobro izgleda, jos bolje nego original.
Ima posla ko hoce da gleda svoja. 🪷

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 50928
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Prva pratilja forumasa godine
Has thanked: 33095 times
Been thanked: 30988 times
Status: Offline

Re: Šta je za ručak?

Post by Morgen » 10 Jun 2026, 18:45

uvijek_kontra wrote: 10 Jun 2026, 18:35
Morgen wrote: 10 Jun 2026, 18:22
Da!!😍

Ufff napravila, predobro

IMG_9524.jpeg
Ima li sta sto ti ne umijes?! :sok
Predobro izgleda, jos bolje nego original.
Ja cu drugi put puniti svim i svacim🤤🤤🤤

A pitala sam chat gpt koliko kostaju bao buns gotove, kaze 8 do 14 eura tri komada 😳
I da su moji „Restaurantqualität“
Opa bato
😂

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 32831
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 9228 times
Been thanked: 8214 times
Status: Offline

Re: Šta je za ručak?

Post by uvijek_kontra » 10 Jun 2026, 18:54

Da, skup sport je to inace. :D.
Moj najmladji brat jako voli, tj. oba blizanca pa cesto odemo. Sad se otvorio neki novi restoran blizu pa jedva cekam da odemo. :jupi
Ima posla ko hoce da gleda svoja. 🪷

User avatar
immuno
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16877
Joined: 01 Feb 2022, 19:48
Has thanked: 14271 times
Been thanked: 15503 times
Status: Offline

Re: Šta je za ručak?

Post by immuno » 10 Jun 2026, 19:14

Morgen wrote: 10 Jun 2026, 18:45
uvijek_kontra wrote: 10 Jun 2026, 18:35

Ima li sta sto ti ne umijes?! :sok
Predobro izgleda, jos bolje nego original.
Ja cu drugi put puniti svim i svacim🤤🤤🤤

A pitala sam chat gpt koliko kostaju bao buns gotove, kaze 8 do 14 eura tri komada 😳
I da su moji „Restaurantqualität“
Opa bato
😂

Koje brasno si koristila ....zvuci i izgleda bas apetitli :ok

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 50928
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Prva pratilja forumasa godine
Has thanked: 33095 times
Been thanked: 30988 times
Status: Offline

Re: Šta je za ručak?

Post by Morgen » 10 Jun 2026, 20:24

uvijek_kontra wrote: 10 Jun 2026, 18:54 Da, skup sport je to inace. :D.
Moj najmladji brat jako voli, tj. oba blizanca pa cesto odemo. Sad se otvorio neki novi restoran blizu pa jedva cekam da odemo. :jupi
Ajd mi javi koliko je kostalo💰

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 50928
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Prva pratilja forumasa godine
Has thanked: 33095 times
Been thanked: 30988 times
Status: Offline

Re: Šta je za ručak?

Post by Morgen » 10 Jun 2026, 20:26

immuno wrote: 10 Jun 2026, 19:14
Morgen wrote: 10 Jun 2026, 18:45

Ja cu drugi put puniti svim i svacim🤤🤤🤤

A pitala sam chat gpt koliko kostaju bao buns gotove, kaze 8 do 14 eura tri komada 😳
I da su moji „Restaurantqualität“
Opa bato
😂

Koje brasno si koristila ....zvuci i izgleda bas apetitli :ok
U receptu je pisalo tip 550, ali nisam imala u kuci
Zato ovo normalno brasno (405)

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 32831
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 9228 times
Been thanked: 8214 times
Status: Offline

Re: Šta je za ručak?

Post by uvijek_kontra » 10 Jun 2026, 20:29

Morgen wrote: 10 Jun 2026, 20:24

Ajd mi javi koliko je kostalo💰
Negdje ima 2 komada, negdje 3. Za istu cijenu. :D
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Ima posla ko hoce da gleda svoja. 🪷

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 50928
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Prva pratilja forumasa godine
Has thanked: 33095 times
Been thanked: 30988 times
Status: Offline

Re: Šta je za ručak?

Post by Morgen » 10 Jun 2026, 20:32

Zamisli kako skupo… a realno ja sam ulozila par evrica… eto samo sto se to na pari pravi, kao malo vise posla, mada nije
Vise posla je pohovanje naprimer

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 32831
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 9228 times
Been thanked: 8214 times
Status: Offline

Re: Šta je za ručak?

Post by uvijek_kontra » 10 Jun 2026, 20:33

Morgen wrote: 10 Jun 2026, 20:32 Zamisli kako skupo… a realno ja sam ulozila par evrica… eto samo sto se to na pari pravi, kao malo vise posla, mada nije
Vise posla je pohovanje naprimer
I tvoje vrijeme i trud vrijede jos vise nego te porcije gore. Domace je domace. :srce
Ima posla ko hoce da gleda svoja. 🪷

User avatar
Zanki
saudade
saudade
Posts: 69251
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 30025 times
Been thanked: 34342 times
Status: Offline

Re: Šta je za ručak?

Post by Zanki » 11 Jun 2026, 13:59

Crveni fažol, jasmin riža, soja i povrće: paprika, kapulica, cherry, chili i masline svakako, poila ih dvanaest 🤷‍♀️
Caveat emptor

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 51051
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 60084 times
Been thanked: 10863 times
Status: Offline

Re: Šta je za ručak?

Post by ElTriconi » 11 Jun 2026, 15:50

Morgen wrote: 10 Jun 2026, 20:32 Zamisli kako skupo… a realno ja sam ulozila par evrica… eto samo sto se to na pari pravi, kao malo vise posla, mada nije
Vise posla je pohovanje naprimer
Nesto neki dan pricam s jednim, nesta radi u podrumu kuce i vicem sve bi valjalo samo da nema ljudi sto se tice poslovanja, naplate i isplate :D.
Da sam pcela zelja mi je pusta
pa da sletim curici na usta 🤗😊

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 32831
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 9228 times
Been thanked: 8214 times
Status: Offline

Re: Šta je za ručak?

Post by uvijek_kontra » 11 Jun 2026, 16:44

Danas kineska. :jupi
Dostava na dom. :oo
Ima posla ko hoce da gleda svoja. 🪷

Post Reply

Return to “Kulinarstvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest