Tlak
Moderator: Krokodil Behko
-
Remzudin
- Inventar foruma

- Posts: 6168
- Joined: 29 Feb 2016, 19:05
- Has thanked: 299 times
- Been thanked: 579 times
- Status: Offline
Re: Tlak
Koji ste vi sretni a nezna te.
Moj problem je geneticni razlog tlaka i jednom preko noci se aktivirao.Moram koristiti tablete za smanivanje i pervezno djeluje.
Ako neuzmem,kontinualno se povecava.
Moj najveci namjerno provokativni rekord do sad je bio
200/160 dok mi nije pocelo krv kruz nos teci.
Stanje meteoroligcnog vremena nema veze,uvek ce se dignuti.
Tablete smanjivaju na 130/80 ali bome ponekad mi se vrti mozek kao da sam popio 2 case sljivovice.A nasilno se sam sebe natjeram da idem trcati ili dizati tegove ako nemislim hodati kao neki pjandura.
Nemoguce mi ponekad izvrsavati Sihre u tom stanju i zaboravim mantre.
Ali cudno je,ako sam u Bosni onda ja nemam te probleme !!? i stalno provjeravam pritisak da se nebi sam sebe zeznuo.
Moj problem je geneticni razlog tlaka i jednom preko noci se aktivirao.Moram koristiti tablete za smanivanje i pervezno djeluje.
Ako neuzmem,kontinualno se povecava.
Moj najveci namjerno provokativni rekord do sad je bio
200/160 dok mi nije pocelo krv kruz nos teci.
Stanje meteoroligcnog vremena nema veze,uvek ce se dignuti.
Tablete smanjivaju na 130/80 ali bome ponekad mi se vrti mozek kao da sam popio 2 case sljivovice.A nasilno se sam sebe natjeram da idem trcati ili dizati tegove ako nemislim hodati kao neki pjandura.
Nemoguce mi ponekad izvrsavati Sihre u tom stanju i zaboravim mantre.
Ali cudno je,ako sam u Bosni onda ja nemam te probleme !!? i stalno provjeravam pritisak da se nebi sam sebe zeznuo.
- Veca
- Uvijek slobodna!

- Posts: 31971
- Joined: 08 Dec 2012, 19:16
- Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
- Has thanked: 27124 times
- Been thanked: 7192 times
- Status: Offline
Re: Tlak
ne vjerujem, prostudiraj i skontaj sta je bilo poslije doktora, mozda se i malo kreces, navuci patike i u setnju, ja danas presla 11 kmKrokodil Behko wrote: 07 May 2026, 18:31
Jučer bio kod doktora i izmjerio mi on 120/80
Šta se desilo preko noći?
Ako nije ovo ogavno vrijeme. Možda sam postao meteoropata.
Al da li je moguće, da oblak obori pritisak za cca 25 mjernih jedinica?
Ima ljudi dobrih, mekih kao pamuk.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.
- ElTriconi
- Đulaga

- Posts: 51020
- Joined: 24 Mar 2019, 14:13
- Mood:
- Has thanked: 60010 times
- Been thanked: 10846 times
- Status: Offline
Re: Tlak
Izgleda imas ti dobru kondiciju, nije to mala stvar, pa ja 
Da sam pcela zelja mi je pusta
pa da sletim curici na usta

pa da sletim curici na usta
- Veca
- Uvijek slobodna!

- Posts: 31971
- Joined: 08 Dec 2012, 19:16
- Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
- Has thanked: 27124 times
- Been thanked: 7192 times
- Status: Offline
Re: Tlak
ma jok, syebala mi kicma onomad kondiciju, a malo sam se poslije havarije i bojala kretati, doslo je vrijeme da se polako vracam u komdiciju
Ima ljudi dobrih, mekih kao pamuk.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.
- Krokodil Behko
- Globalni moderator

- Posts: 129318
- Joined: 21 Apr 2010, 22:40
- Location: nesto u čevljanovićima
- Has thanked: 10573 times
- Been thanked: 12436 times
- Status: Offline
Re: Tlak
Veca wrote: 07 May 2026, 19:50ne vjerujem, prostudiraj i skontaj sta je bilo poslije doktora, mozda se i malo kreces, navuci patike i u setnju, ja danas presla 11 kmKrokodil Behko wrote: 07 May 2026, 18:31
Jučer bio kod doktora i izmjerio mi on 120/80
Šta se desilo preko noći?
Ako nije ovo ogavno vrijeme. Možda sam postao meteoropata.
Al da li je moguće, da oblak obori pritisak za cca 25 mjernih jedinica?![]()
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
online
- Veca
- Uvijek slobodna!

- Posts: 31971
- Joined: 08 Dec 2012, 19:16
- Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
- Has thanked: 27124 times
- Been thanked: 7192 times
- Status: Offline
Re: Tlak
Ima ljudi dobrih, mekih kao pamuk.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.
- Veca
- Uvijek slobodna!

- Posts: 31971
- Joined: 08 Dec 2012, 19:16
- Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
- Has thanked: 27124 times
- Been thanked: 7192 times
- Status: Offline
Re: Tlak
ja, kad bih tako hodala, bila bih k'o pisca 
Ima ljudi dobrih, mekih kao pamuk.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.
- Veca
- Uvijek slobodna!

- Posts: 31971
- Joined: 08 Dec 2012, 19:16
- Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
- Has thanked: 27124 times
- Been thanked: 7192 times
- Status: Offline
Re: Tlak
tebi je to, Behko, ondak previse, smanji malo 
Ima ljudi dobrih, mekih kao pamuk.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.
- ElTriconi
- Đulaga

- Posts: 51020
- Joined: 24 Mar 2019, 14:13
- Mood:
- Has thanked: 60010 times
- Been thanked: 10846 times
- Status: Offline
- Veca
- Uvijek slobodna!

- Posts: 31971
- Joined: 08 Dec 2012, 19:16
- Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
- Has thanked: 27124 times
- Been thanked: 7192 times
- Status: Offline
Re: Tlak
prpa za zivot, pa prekrdasio
Ima ljudi dobrih, mekih kao pamuk.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.
- Morgen
- Zvezda foruma

- Posts: 50869
- Joined: 05 Mar 2022, 08:50
- Location: Prva pratilja forumasa godine
- Has thanked: 33045 times
- Been thanked: 30926 times
- Status: Online
Re: Tlak
Treba telu (srcu) dok se to sve sredi. Kad se sve ushteluje.Krokodil Behko wrote: 07 May 2026, 17:34 Ko da sam malo pretjerao s terapijom i preventivom.
Od jutros, neka blaga mučnina i slom snage.
Izmjerio (više puta) cca 95 / cca 77.
Za ručak pojeo dva pileća odreska, da malo dođem sebi.
Inače, od silnog poštivanja preventive, nemam u kući ni sudžuku, ni suho meso, niti ikakve grickalice, pa ni kafu. Ništa što bi moglo pomoći. Samo ness 3in1 nakon ručka i malo se stabiliziralo.
Ne znam koji će mi moj Tenpril u terapiji, kad on obara pritisak, a ja hipertenziju nikad u životu nisam imao
Ja sam messcima ko zombi hodala sa pritiskom od 70/50
- Krokodil Behko
- Globalni moderator

- Posts: 129318
- Joined: 21 Apr 2010, 22:40
- Location: nesto u čevljanovićima
- Has thanked: 10573 times
- Been thanked: 12436 times
- Status: Offline
- Krokodil Behko
- Globalni moderator

- Posts: 129318
- Joined: 21 Apr 2010, 22:40
- Location: nesto u čevljanovićima
- Has thanked: 10573 times
- Been thanked: 12436 times
- Status: Offline
Re: Tlak
Morgen wrote: 08 May 2026, 11:38Treba telu (srcu) dok se to sve sredi. Kad se sve ushteluje.Krokodil Behko wrote: 07 May 2026, 17:34 Ko da sam malo pretjerao s terapijom i preventivom.
Od jutros, neka blaga mučnina i slom snage.
Izmjerio (više puta) cca 95 / cca 77.
Za ručak pojeo dva pileća odreska, da malo dođem sebi.
Inače, od silnog poštivanja preventive, nemam u kući ni sudžuku, ni suho meso, niti ikakve grickalice, pa ni kafu. Ništa što bi moglo pomoći. Samo ness 3in1 nakon ručka i malo se stabiliziralo.
Ne znam koji će mi moj Tenpril u terapiji, kad on obara pritisak, a ja hipertenziju nikad u životu nisam imao
Ja sam messcima ko zombi hodala sa pritiskom od 70/50
E evo ga sad 115/79 i hajd odluči, treba li uzeti taj Tenpril za sniženje ili ne.
U uputstvu piše "uz kontrolu pritiska". Ne piše o graničnim vrijednostima. Nisu ih naveli.
Npr ako je preko 120 onda uzeti terapiju. Uzeću sad, pa ćemo vidjeti.
Spremio sam par kesica turske kafe, smoki i ostale nezdrave stvari, ako opet propadne kao jučer.
Kontrola u ponedjeljak, pa ću to maksuz pitati
online
- Morgen
- Zvezda foruma

- Posts: 50869
- Joined: 05 Mar 2022, 08:50
- Location: Prva pratilja forumasa godine
- Has thanked: 33045 times
- Been thanked: 30926 times
- Status: Online
Re: Tlak
To stvarno moras sa doktorom...
Ja sam imala dosta tableta, ali terapiju nikad nisam prekidala i kad mi je bio onako nizak...Sad mi je stabilan
ali ne slusaj nas
Kad si nesiguran sta raditi, zovi doktora
Ja sam imala dosta tableta, ali terapiju nikad nisam prekidala i kad mi je bio onako nizak...Sad mi je stabilan
ali ne slusaj nas
Kad si nesiguran sta raditi, zovi doktora
- Veca
- Uvijek slobodna!

- Posts: 31971
- Joined: 08 Dec 2012, 19:16
- Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
- Has thanked: 27124 times
- Been thanked: 7192 times
- Status: Offline
Re: Tlak
Krokodil Behko wrote: 08 May 2026, 11:38
Da si malo bolje ispratila temu o pješačenju, primjetila bi da je to inače bila moja norma![]()
e jbg. nisam, bavila se o sebi
Ima ljudi dobrih, mekih kao pamuk.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.
- Anestzijaaa
- Forum [Bot]
![Forum [Bot] Forum [Bot]](./images/ranks/s.png)
- Posts: 11265
- Joined: 23 Dec 2020, 22:51
- Location: Nebesa
- Has thanked: 7495 times
- Been thanked: 5479 times
- Status: Offline
- Zanki
- saudade

- Posts: 69200
- Joined: 29 Jul 2020, 17:52
- Has thanked: 29970 times
- Been thanked: 34283 times
- Status: Offline
Re: Tlak
Skočia ti pRetisak
Ko da si pedesetogodišnjak u drugom pubertetu
Takozvani menopauzičar
Ko da si pedesetogodišnjak u drugom pubertetu
Takozvani menopauzičar
Caveat emptor
- ElTriconi
- Đulaga

- Posts: 51020
- Joined: 24 Mar 2019, 14:13
- Mood:
- Has thanked: 60010 times
- Been thanked: 10846 times
- Status: Offline
- Anestzijaaa
- Forum [Bot]
![Forum [Bot] Forum [Bot]](./images/ranks/s.png)
- Posts: 11265
- Joined: 23 Dec 2020, 22:51
- Location: Nebesa
- Has thanked: 7495 times
- Been thanked: 5479 times
- Status: Offline
- Mirelam
- Forum [Bot]
![Forum [Bot] Forum [Bot]](./images/ranks/s.png)
- Posts: 12617
- Joined: 13 Jul 2015, 20:47
- Has thanked: 36 times
- Been thanked: 417 times
- Status: Offline
Re: Tlak
Et te ko momak.Dobar.Krokodil Behko wrote: 08 May 2026, 11:42Morgen wrote: 08 May 2026, 11:38
Treba telu (srcu) dok se to sve sredi. Kad se sve ushteluje.
Ja sam messcima ko zombi hodala sa pritiskom od 70/50
E evo ga sad 115/79 i hajd odluči, treba li uzeti taj Tenpril za sniženje ili ne.
U uputstvu piše "uz kontrolu pritiska". Ne piše o graničnim vrijednostima. Nisu ih naveli.
Npr ako je preko 120 onda uzeti terapiju. Uzeću sad, pa ćemo vidjeti.
Spremio sam par kesica turske kafe, smoki i ostale nezdrave stvari, ako opet propadne kao jučer.
Kontrola u ponedjeljak, pa ću to maksuz pitati
Nahrani macke i nista ne diraj.
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 2 guests