Tlak

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

Remzudin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6168
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 299 times
Been thanked: 579 times
Status: Offline

Re: Tlak

Post by Remzudin » 07 May 2026, 19:14

Koji ste vi sretni a nezna te.
Moj problem je geneticni razlog tlaka i jednom preko noci se aktivirao.Moram koristiti tablete za smanivanje i pervezno djeluje.
Ako neuzmem,kontinualno se povecava.
Moj najveci namjerno provokativni rekord do sad je bio
200/160 dok mi nije pocelo krv kruz nos teci.
Stanje meteoroligcnog vremena nema veze,uvek ce se dignuti.
Tablete smanjivaju na 130/80 ali bome ponekad mi se vrti mozek kao da sam popio 2 case sljivovice.A nasilno se sam sebe natjeram da idem trcati ili dizati tegove ako nemislim hodati kao neki pjandura.
Nemoguce mi ponekad izvrsavati Sihre u tom stanju i zaboravim mantre.

Ali cudno je,ako sam u Bosni onda ja nemam te probleme !!? i stalno provjeravam pritisak da se nebi sam sebe zeznuo.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 31971
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 27124 times
Been thanked: 7192 times
Status: Offline

Re: Tlak

Post by Veca » 07 May 2026, 19:50

Krokodil Behko wrote: 07 May 2026, 18:31
Veca wrote: 07 May 2026, 18:04 popricaj s doktorom, prenizak ti je

Jučer bio kod doktora i izmjerio mi on 120/80 :cudi
Šta se desilo preko noći?
Ako nije ovo ogavno vrijeme. Možda sam postao meteoropata.
Al da li je moguće, da oblak obori pritisak za cca 25 mjernih jedinica?
ne vjerujem, prostudiraj i skontaj sta je bilo poslije doktora, mozda se i malo kreces, navuci patike i u setnju, ja danas presla 11 km :D
Ima ljudi dobrih, mekih kao pamuk.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 51020
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 60010 times
Been thanked: 10846 times
Status: Offline

Re: Tlak

Post by ElTriconi » 07 May 2026, 19:51

Izgleda imas ti dobru kondiciju, nije to mala stvar, pa ja 🤔
Da sam pcela zelja mi je pusta
pa da sletim curici na usta 🤗😊

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 31971
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 27124 times
Been thanked: 7192 times
Status: Offline

Re: Tlak

Post by Veca » 07 May 2026, 19:56

ElTriconi wrote: 07 May 2026, 19:51 Izgleda imas ti dobru kondiciju, nije to mala stvar, pa ja 🤔
ma jok, syebala mi kicma onomad kondiciju, a malo sam se poslije havarije i bojala kretati, doslo je vrijeme da se polako vracam u komdiciju :D dobro je
Ima ljudi dobrih, mekih kao pamuk.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 129318
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 10573 times
Been thanked: 12436 times
Status: Offline

Re: Tlak

Post by Krokodil Behko » 07 May 2026, 21:34

Veca wrote: 07 May 2026, 19:50
Krokodil Behko wrote: 07 May 2026, 18:31


Jučer bio kod doktora i izmjerio mi on 120/80 :cudi
Šta se desilo preko noći?
Ako nije ovo ogavno vrijeme. Možda sam postao meteoropata.
Al da li je moguće, da oblak obori pritisak za cca 25 mjernih jedinica?
ne vjerujem, prostudiraj i skontaj sta je bilo poslije doktora, mozda se i malo kreces, navuci patike i u setnju, ja danas presla 11 km :D
IMG_0448.png
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 31971
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 27124 times
Been thanked: 7192 times
Status: Offline

Re: Tlak

Post by Veca » 07 May 2026, 22:35

:sok pravo, dobar
Ima ljudi dobrih, mekih kao pamuk.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 31971
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 27124 times
Been thanked: 7192 times
Status: Offline

Re: Tlak

Post by Veca » 07 May 2026, 22:36

ja, kad bih tako hodala, bila bih k'o pisca :D
Ima ljudi dobrih, mekih kao pamuk.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 31971
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 27124 times
Been thanked: 7192 times
Status: Offline

Re: Tlak

Post by Veca » 07 May 2026, 22:37

tebi je to, Behko, ondak previse, smanji malo :D.
Ima ljudi dobrih, mekih kao pamuk.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 51020
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 60010 times
Been thanked: 10846 times
Status: Offline

Re: Tlak

Post by ElTriconi » 07 May 2026, 23:02

Veca wrote: 07 May 2026, 22:37 tebi je to, Behko, ondak previse, smanji malo :D.
Coek hoda subotom i nediljom vise od mene, svaka mu cast :ha
Da sam pcela zelja mi je pusta
pa da sletim curici na usta 🤗😊

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 31971
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 27124 times
Been thanked: 7192 times
Status: Offline

Re: Tlak

Post by Veca » 08 May 2026, 11:32

ElTriconi wrote: 07 May 2026, 23:02
Veca wrote: 07 May 2026, 22:37 tebi je to, Behko, ondak previse, smanji malo :D.
Coek hoda subotom i nediljom vise od mene, svaka mu cast :ha


prpa za zivot, pa prekrdasio :D. :plavi
Ima ljudi dobrih, mekih kao pamuk.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 50869
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Prva pratilja forumasa godine
Has thanked: 33045 times
Been thanked: 30926 times
Status: Online

Re: Tlak

Post by Morgen » 08 May 2026, 11:38

Krokodil Behko wrote: 07 May 2026, 17:34 Ko da sam malo pretjerao s terapijom i preventivom.
Od jutros, neka blaga mučnina i slom snage.
Izmjerio (više puta) cca 95 / cca 77.
Za ručak pojeo dva pileća odreska, da malo dođem sebi.
Inače, od silnog poštivanja preventive, nemam u kući ni sudžuku, ni suho meso, niti ikakve grickalice, pa ni kafu. Ništa što bi moglo pomoći. Samo ness 3in1 nakon ručka i malo se stabiliziralo.
Ne znam koji će mi moj Tenpril u terapiji, kad on obara pritisak, a ja hipertenziju nikad u životu nisam imao
Treba telu (srcu) dok se to sve sredi. Kad se sve ushteluje.
Ja sam messcima ko zombi hodala sa pritiskom od 70/50

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 129318
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 10573 times
Been thanked: 12436 times
Status: Offline

Re: Tlak

Post by Krokodil Behko » 08 May 2026, 11:38

Veca wrote: 08 May 2026, 11:32
ElTriconi wrote: 07 May 2026, 23:02

Coek hoda subotom i nediljom vise od mene, svaka mu cast :ha


prpa za zivot, pa prekrdasio :D. :plavi

Da si malo bolje ispratila temu o pješačenju, primjetila bi da je to inače bila moja norma :cudi
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 129318
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 10573 times
Been thanked: 12436 times
Status: Offline

Re: Tlak

Post by Krokodil Behko » 08 May 2026, 11:42

Morgen wrote: 08 May 2026, 11:38
Krokodil Behko wrote: 07 May 2026, 17:34 Ko da sam malo pretjerao s terapijom i preventivom.
Od jutros, neka blaga mučnina i slom snage.
Izmjerio (više puta) cca 95 / cca 77.
Za ručak pojeo dva pileća odreska, da malo dođem sebi.
Inače, od silnog poštivanja preventive, nemam u kući ni sudžuku, ni suho meso, niti ikakve grickalice, pa ni kafu. Ništa što bi moglo pomoći. Samo ness 3in1 nakon ručka i malo se stabiliziralo.
Ne znam koji će mi moj Tenpril u terapiji, kad on obara pritisak, a ja hipertenziju nikad u životu nisam imao
Treba telu (srcu) dok se to sve sredi. Kad se sve ushteluje.
Ja sam messcima ko zombi hodala sa pritiskom od 70/50

E evo ga sad 115/79 i hajd odluči, treba li uzeti taj Tenpril za sniženje ili ne.
U uputstvu piše "uz kontrolu pritiska". Ne piše o graničnim vrijednostima. Nisu ih naveli.
Npr ako je preko 120 onda uzeti terapiju. Uzeću sad, pa ćemo vidjeti.
Spremio sam par kesica turske kafe, smoki i ostale nezdrave stvari, ako opet propadne kao jučer.
Kontrola u ponedjeljak, pa ću to maksuz pitati
online

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 50869
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Prva pratilja forumasa godine
Has thanked: 33045 times
Been thanked: 30926 times
Status: Online

Re: Tlak

Post by Morgen » 08 May 2026, 11:53

To stvarno moras sa doktorom...
Ja sam imala dosta tableta, ali terapiju nikad nisam prekidala i kad mi je bio onako nizak...Sad mi je stabilan

ali ne slusaj nas
Kad si nesiguran sta raditi, zovi doktora

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 31971
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 27124 times
Been thanked: 7192 times
Status: Offline

Re: Tlak

Post by Veca » 08 May 2026, 11:58

Krokodil Behko wrote: 08 May 2026, 11:38
Veca wrote: 08 May 2026, 11:32



prpa za zivot, pa prekrdasio :D. :plavi

Da si malo bolje ispratila temu o pješačenju, primjetila bi da je to inače bila moja norma :cudi


e jbg. nisam, bavila se o sebi :D ekskjuzmi :D
Ima ljudi dobrih, mekih kao pamuk.
Kad ih zgazite propadate do dna, SOPSTVENOG.
Nisu predvidjeni za gazenje.

User avatar
Anestzijaaa
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11265
Joined: 23 Dec 2020, 22:51
Location: Nebesa
Has thanked: 7495 times
Been thanked: 5479 times
Status: Offline

Re: Tlak

Post by Anestzijaaa » 11 Jun 2026, 11:25

130/80 jutrosnji na sistematskom.
Noci su ovde,cudne dileme.

User avatar
Zanki
saudade
saudade
Posts: 69200
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 29970 times
Been thanked: 34283 times
Status: Offline

Re: Tlak

Post by Zanki » 11 Jun 2026, 13:57

Skočia ti pRetisak
Ko da si pedesetogodišnjak u drugom pubertetu
Takozvani menopauzičar
Caveat emptor

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 51020
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 60010 times
Been thanked: 10846 times
Status: Offline

Re: Tlak

Post by ElTriconi » 11 Jun 2026, 15:51

Zanki wrote: 11 Jun 2026, 13:57 Skočia ti pRetisak
Ko da si pedesetogodišnjak u drugom pubertetu
Takozvani menopauzičar
Osla prostata :valja
Da sam pcela zelja mi je pusta
pa da sletim curici na usta 🤗😊

User avatar
Anestzijaaa
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11265
Joined: 23 Dec 2020, 22:51
Location: Nebesa
Has thanked: 7495 times
Been thanked: 5479 times
Status: Offline

Re: Tlak

Post by Anestzijaaa » 11 Jun 2026, 17:08

Zanki wrote: 11 Jun 2026, 13:57 Skočia ti pRetisak
Ko da si pedesetogodišnjak u drugom pubertetu
Takozvani menopauzičar
Idealan ca da veliN😁
Noci su ovde,cudne dileme.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12617
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 36 times
Been thanked: 417 times
Status: Offline

Re: Tlak

Post by Mirelam » 11 Jun 2026, 17:46

Krokodil Behko wrote: 08 May 2026, 11:42
Morgen wrote: 08 May 2026, 11:38

Treba telu (srcu) dok se to sve sredi. Kad se sve ushteluje.
Ja sam messcima ko zombi hodala sa pritiskom od 70/50

E evo ga sad 115/79 i hajd odluči, treba li uzeti taj Tenpril za sniženje ili ne.
U uputstvu piše "uz kontrolu pritiska". Ne piše o graničnim vrijednostima. Nisu ih naveli.
Npr ako je preko 120 onda uzeti terapiju. Uzeću sad, pa ćemo vidjeti.
Spremio sam par kesica turske kafe, smoki i ostale nezdrave stvari, ako opet propadne kao jučer.
Kontrola u ponedjeljak, pa ću to maksuz pitati
Et te ko momak.Dobar.
Nahrani macke i nista ne diraj.

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests