Preporuči program

Sve o kompjuterima
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Preporuči program

Post by Maja » 21 May 2011, 14:41

ne mora biti vezan samo za održavanje kompjutera
možete nam preporučiti bilo šta što smatrate zanimljivim

Napomena!
nemojte kopirati tekstove s neta za programe koje sami niste isprobali!



ComboFix

mene je spasio par puta jer mi se dešavalo da mi se komp toliko "zarazi" da mu NIŠTA ne može pomoći

baš nedavno pojavila mi se obavijest da ima 15 virusa, ali, naravno, viruse nisam imala, nego je ta sama obavijest bila virus

nudilo mi je da skeniram komp i kad bih kliknula na to ko fol skenira za minut i pojavi se opcija "obriši" pa kad kliknem na obriši ponudi mi da kupim antivirus Joj

naravno, znala sam o čemu je riječ, ali je problem bio što nisam mogla ništa AMA BAŠ NIŠTA da pokrenem. ni msn, ni net, ni my documents, ni antivirus.

upalila sam komp u safe modu i skenirala antivirusom, al ništa nije pomoglo

tek kad sam u safe modu skenirala combofixom sve mi se vratilo na staro

poslije mi rekoše da bi mi tu pomogao i Malwarebytes, pa sam i njega skinula, zlu ne trebalo

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20663 times
Contact:
Status: Online

Re: Preporuči program

Post by Rum » 21 May 2011, 16:01

subtitleworkshop251.zip
Odlican program za titlove ono skinete film a nema odgovarajuceg prijevoda ,ili brza ili kasni titl sa ovim programom dotjerate i gledate film, radi provjereno evo postavicu sa svog kompa program i upustvo jednostavno ...
2475_1086419787_Uputstvo za Subtitle Workshop.rar
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Preporuči program

Post by Krokodil Behko » 21 May 2011, 16:25

Maja wrote: poslije mi rekoše da bi mi tu pomogao i Malwarebytes, pa sam i njega skinula, zlu ne trebalo
Ja sam imao taj Malwarebytes i pored njega jos i CC cleaner ali sam ih morao deinstalirati
jer jedan moj prijatelj mi je zabranio da koristim programe za koje kako to on kaze "ne znas ih koristiti". On misli ako on zna sve oko compova rijesiti bez ikakvih "dodatnih sadrzaja" da to znamo svi... Sad mene zanima,kako to takvi programi,mogu ostetiti Winrar i disk.. :hm
online

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Preporuči program

Post by Konsultant » 22 May 2011, 11:42

Meni su dobri Webroot Spy Sweeper i Spyware Terminator, a za rikatranje titlova koristim Time Adjuster

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Preporuči program

Post by paparaci » 22 May 2011, 14:19

SteganoG - program za sifriranje podataka u slici. znaci umjesto dokumenta (doc, pdf,...) posaljete sliku u kojoj je skriven taj fajl. mogu i druge stvari. moze se dodatno zastiti i lozinkom. da bi druga strana mogla desifrovati/otpakovati sadrzaj slike, mora takodjer imati taj program instaliran i poznavati lozinku ukoliko je slika istom zasticena.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Preporuči program

Post by Krokodil Behko » 22 May 2011, 14:41

Photoscape.. Najjednostavniji program za obradu slike koji moze biti..
Komande su isto jednostavne a program je pregledan i ne zauzima puno mjesta.
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20663 times
Contact:
Status: Online

Re: Preporuči program

Post by Rum » 22 May 2011, 19:28

Ako se pitate radi li vaš antivirus u pozadini i skenira li sve datoteke koje se nalaze na disku, ovo je jednostavan test kojim ćete jednostavno simulirati virus.

Iako je ovo samo simulacija i kod je potpuno bezopasan, sve operacije ovdje navedene ipak radite na vlastitu odgovornost.
Otvorite Notepad i upišite slijedeći kod:

Code: Select all

X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*
Datoteku spasite kao eicar.com (pod save as type mora biti All Files).Ako je vaš antivirusni program u funkciji, trebali biste odmah dobiti njegovo upozorenje, a ako ne dobijete, to može biti iz više razloga, a jedan je taj da vaš antivirus ne skenira automatski sve datoteke, tako da morate skenirati direktorij u kojem ste spasili datoteku.

Ako niste automatski dobili poruku o postojanju virusa u sustavu, preporučljivo je da promijenite zaštitu ili da instalirate najnoviju verziju.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Republikanac
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 319
Joined: 14 May 2011, 17:14
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Preporuči program

Post by Republikanac » 22 May 2011, 20:29

Pazera video converter

odlican program za konverziju video zapisa podrzava skoro sve formate (win, psp, mob i sl)

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Preporuči program

Post by paparaci » 22 May 2011, 23:29

Rum wrote:Ako se pitate radi li vaš antivirus u pozadini i skenira li sve datoteke koje se nalaze na disku, ovo je jednostavan test kojim ćete jednostavno simulirati virus.

Iako je ovo samo simulacija i kod je potpuno bezopasan, sve operacije ovdje navedene ipak radite na vlastitu odgovornost.
Otvorite Notepad i upišite slijedeći kod:

Code: Select all

X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*
Datoteku spasite kao eicar.com (pod save as type mora biti All Files).Ako je vaš antivirusni program u funkciji, trebali biste odmah dobiti njegovo upozorenje, a ako ne dobijete, to može biti iz više razloga, a jedan je taj da vaš antivirus ne skenira automatski sve datoteke, tako da morate skenirati direktorij u kojem ste spasili datoteku.

Ako niste automatski dobili poruku o postojanju virusa u sustavu, preporučljivo je da promijenite zaštitu ili da instalirate najnoviju verziju.

avast "ubi baju" :respekt :ok

Abelssoft YouTube Song Downloader

za skidanje pjesama i videosnimaka sa yt-a. vrlo jednostavan za rukovati i pregledan. direktno u njemu ima pretrazivac za yt. znaci ne morate uopste posebno traziti u "pravom" pretrazivacu. rezultat pretrage mozete i pogledati/poslusati, te izabrati da li cete snimiti samo audio ili video ili audio i video. takodjer mozete podesiti u koje ce fascikle snimiti ove tri stvari, te postaviti zeljeni format toga sto skinete. znaci da li ce pjesmu snimiti kao mp3 ili wma, video kao avi ili mpeg4.

dugo sam, prije ovog programa, koristio onaj free youtube downloader. ali mi je islo na zivce sto je svako par dana navodno izlazio novi update i kojeg si bio nekad prinudjen skinuti (kako bi ti podmetnuli svoj toolbar i druge gluposti, a u biti nikakvih novih funkcija nema i slicnog) da bi uopste mogao skinuti to sto zelis - jer ti javlja neku gresku pri skidanju. zatim, cesto se desi da mi ne skine cijelu listu npr. 5 pjesama. nego samo dvije i nakon toga javlja opet gresku. :zid :puca
nakon tih zajebancija sam potrazio novo rijesenje i naletio na ovaj super programcic. jedino sto malo zivcira jeste obavijest pri zatvaranju programa (mala donacija, odnosno da im das nesto na pice :laugh ). inace, super.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Preporuči program

Post by Krokodil Behko » 17 Aug 2011, 01:51

dakle,za obradu slika,koristim "photoscape"
najjednostavnij za upotrebu...
medjutim,ima i jedan koji je malo zahtijevnij ali
je zato,savrsen ili sasvim blizu savrsenstva,.,.
Ogromne mogucnosti.. Googleov:

http://picasa.google.com/

evo kako izgleda,jedan mijesani kolaz..

Image
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20663 times
Contact:
Status: Online

Re: Preporuči program

Post by Rum » 16 Sep 2011, 22:03

Kako skidati sa youtube jednostavno ukucate Kiss ispred youtube i pritisnete enter hehe nije sala :hihi

Code: Select all

http://www.youtube.com/watch?v=2WX_4FNoto4

Code: Select all

http://www.kissyoutube.com/watch?v=2WX_4FNoto4
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Preporuči program

Post by Maja » 16 Sep 2011, 22:37

a ako ukucaš pusa automatski se sprži na CD

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Preporuči program

Post by blento59 » 16 Sep 2011, 23:03

za nene najbolji antivirus programo:
AVG i AVAST
mogu se kinuti besplatno
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20663 times
Contact:
Status: Online

Re: Preporuči program

Post by Rum » 28 Oct 2011, 23:11

Softver pronalazi psa koji sliči na vas

Znate onu staru, kakav pas, takav gazda? Jeste li ponekad susreli nekoga čiji pas djeluje kao da mu je član obitelji? Psiholozi znaju govoriti da ljudi nesvjesno izabiru pse koji su im slični po nekim tjelesnim karakteristikama, pa tako ponekad doista možete vidjeti ljude koji šeću pse čije crte lica, frizura, način hoda, pogled, stas i opći dojam, djeluju vrlo slično njihovim četveronožnim ljubimcima. Ako ste se ikada zapitali imate li i sami dvojnika u psećem svijetu, sad to možete odmah provjeriti.

Novozelandska web stranica Doggelganger - http://www.doggelganger.co.nz/ u okviru kampanje za udomljavanje napuštenih pasa, postavila je online softver koji će vam u par klikova mišem omogućiti da saznate kojem ste psu slični, pa ukoliko se spremate nabaviti četveronožnog ljubimca, možete saznati koja pasmina bi se najbolje slagala s vašim crtama lica.

NAPOMENA: Budite spremni na to da jednog dana netko i za vas kaže kako vam je pas isti vi.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
momirbor
Na probnom
Na probnom
Posts: 18
Joined: 09 Nov 2011, 15:29
Location: Sokolac
Status: Offline

Re: Preporuči program

Post by momirbor » 09 Nov 2011, 15:33

Evo ovako, što se tiče antivirusa, preporučujem Avast antivirus, the best jedan od najboljih, imate free registrujete na 1. godinu, a imate i pro antivirus koji se plaća i internet security.Ja imam licence i za pro i za internet security pa eto ako neko želi mogu poslati traju do kraja 2012 godine.
Postaviću još nekoliko programa za download, ako administratori dozvoljavaju, msm u te programe su uključeni i ključevi...

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Preporuči program

Post by Maja » 09 Nov 2011, 21:09

Možeš naravno.
Tamo u pdf Download.

Blackhawk
Status: Offline

Re: Preporuči program

Post by Blackhawk » 25 Apr 2012, 16:54

Za one koji igraju igrice, i pozele neku igricu da igraju sa svojim prijateljem, evo programa koji odlicno simulira LAN.. I mozes igrati sa nekim isto kao da je stobom u sobi i da su spojena dva compa..
Program se zove tunngle i besplatno se moze skinuti sa stranice http://www.tunngle.net/index.php?l=en..
Jedino sto vam treba kad instalirate program, da napravite profil na istoj stranici, kasnije se logujete u program, nadjete sobu od igrice koju zelite igrati, udjete u sobu, otvorite igricu i na LAN nadjete server od kolege ili vi kreirate i igrate..
Isprobao Call of Duty 2... odlicno je.. i nije ni ping tako strasan...


Jos jedan program za preporuciti.. Za pravljenje particija na HDD...Ili ako neko vec ima 2 particije na hdd ali bi promjenio velicinu neke, moze to uraditi sa ovim programom.
EASEUS Partition Master Vrlo jednostavan za upotrebu, a povrh svega i besplatan..

Za one koji vole skidati filmove, serije, igrice i sve ostalo sa torrenata, odlican torrent client Bittorrent.. Jednostavan za upotrebu, za instalaciju, i najbolji za skidanje sa neta..

Oni koji bi htjeli znati sve o svome racunaru, koliko cega ima, kakvi driveri su instalirani, da li neki driver fali ili ne, koju graficku imate, koliko memorije, koji procesor, velicina hdd i sve ostalo, jednostavno mozete sve to vidjeti sa programom Aida64.. Jednostavno instalira se i mozes vidjeti sve podatke... Meni dosta pomaze kad nekome dizem sistem, a taj neko nema originalni cd sa driverima.. Instaliram ovaj program, i nadjem naziv maticne ploce, graficke, i onda po tome lako nadjem drivere na netu...

A za gledanje filmova i serija na racunaru, preporucujem Bs player... Za mene najbolji.. Sam sebi trazi titl, i jednim klikom skines titl i nemoras se zamarati i traziti po stranicama i netu... Isto tako mozes raditi korekciju titlova ako ne ide uporedo sa glasom, moze se ubrzati ili usporiti..

eto za sada.. dosta od mene :)

User avatar
Seka
Na probnom
Na probnom
Posts: 18
Joined: 27 Apr 2012, 20:15
Status: Offline

Re: Preporuči program

Post by Seka » 28 Apr 2012, 00:24

Krokodil Behko wrote:Photoscape.. Najjednostavniji program za obradu slike koji moze biti..
Komande su isto jednostavne a program je pregledan i ne zauzima puno mjesta.



Ovaj program je bolji i jednostavniji od piccase ...koristitila sam oba ali photoschape je za sve :aplauz :respekt
Ja jesam hodajuca nevolja......,al mogu biti za neke i elementarna nepogoda

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Preporuči program

Post by blento59 » 28 Apr 2012, 00:42

Malwarebytes, avg i avast najbolji besplatni anti virus programi
c cleaner veoma dobar za ciscenje ostalog smeca
i ovaj je vrlo dobar i jednostavan za koristenje:
http://www.macromedia.com/support/docum ... ger07.html
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20663 times
Contact:
Status: Online

Re: Preporuči program

Post by Rum » 03 May 2012, 14:37

Image
Commander bitno olakšava pregled i organizaciju slika u grupe i mape, i u tu svrrhu omogućava ne samo traženje po imenu, nego i po nizu različitih kriterija, od starosti ili veličine slike, pa do umetnutih tagova. Uz to, Commander naravno omogućava i rad na odabranim slikama, od onih osnovnih korekcija slike i boje, pa do ozbiljnijih ispravaka kao što je precizna rotacija ili ispravljanje deformacija na slici.Ono u čemu je Ashampoo Photo Commander posebno jak je rad sa grupama slika.
U trenutku kada prijateljima pokušavamo napraviti malu kompilaciju slika koje im želimo dati na nekom optičkom mediju, ili od njih kreirati mali kolaž ili web stranicu, Photo Commander to omogućava izravno iza aplikacije. Dovoljno je grupirati slike i sa nekoliko klikova mišem kreirati malu virtualnu izložbu. Bitna funkcionalnost je i izravni uvid u tehničke detalje fotografija, koji će zanimati uglavnom fotografe, no ponekad je koristan i “običnim” korisnicima. Informacija o tome gdje i kada te na koji način snimljena fotografija posebno dobiva na težini kada uzmemo u obzir da je sve više današnjih slika označeno ne samo tehničkim nego i GPS koordinatama, tako da slika unutar sebe sadrži ne samo podatke o tome kako je nastala, nego i točnu lokaciju gdje. Ovakve stvari posebno se sviđaju onima s tendencijom snimanja fotografija za koje je teško reći tko ih je snimio i kada. U takvim slučajevima doznamo li točno gdje i kada je fotografija nastala, lakše je povezati ju s uspomenom na neki događaj. Sve što smo spomenuli za slike, vrijedi i za video odnosno zvučne zapise. Naravno, ne možemo očekivati da ćemo od filmova raditi kalendare, kao što je to moguće sa slikama, no organizacija filmova je definitivno dobra funkcija ovog programa.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

Post Reply

Return to “Hardware & Software”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests