Pokemon GO

Modeli mobitela, operateri, besplatni sms, iPod
User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Internet pao zbog najzaraznije video igre ikada

Post by Melek » 20 Jul 2016, 14:53

Pametne one Majine mladje generacije, ha? :oo
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Internet pao zbog najzaraznije video igre ikada

Post by Zagorka » 20 Jul 2016, 15:04

Ovo igraju i stariji,koliko vidim. A da su imali nesto osim blata i stapova u svoje vrijeme,igrali bi se i time. Sigurno ne bi bacii tablet u smece a igrali se radije blatom. Na drustvenim mrezama je poplava starih generacija. :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Internet pao zbog najzaraznije video igre ikada

Post by Melek » 20 Jul 2016, 15:04

Eh, da je to bilo blato, nego govnjiva motka, moja ti.. govnjiva motka :grana
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Internet pao zbog najzaraznije video igre ikada

Post by Zagorka » 20 Jul 2016, 15:06

pa ti seres motku oduvijek,dakle :grana
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Internet pao zbog najzaraznije video igre ikada

Post by Melek » 20 Jul 2016, 15:07

vazda :grana

a drugi fataju :grana
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Internet pao zbog najzaraznije video igre ikada

Post by Zagorka » 20 Jul 2016, 15:09

sad si reko da si je ti fato..........ala ga slaga u sekundi
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Internet pao zbog najzaraznije video igre ikada

Post by Melek » 20 Jul 2016, 15:12

Zagorka wrote:sad si reko da si je ti fato..........ala ga slaga u sekundi
:pusa
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Internet pao zbog najzaraznije video igre ikada

Post by Mala_Mu » 20 Jul 2016, 19:12

Igra je zakon :ooo

Danas sam s Mumkom obisla cijelu Zenicuu potragu za Pokemonima :ooo ... Odmut, Jaliju, Kamberovica polje, pa prema domu zdravlja, stadionu, pijaci :D.
Na njenom mobu ..


Ja maksuz kupila broj ( a koliko imam ovaj mobitel godinu dana; i koristim ga bez broja) da bi imala net, i sad mi nece :auf glupi iPhone trazi iCloud adresu, sifru od prethodnog vlasnika, a kad bi se oni sjecali koja je :grana

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Internet pao zbog najzaraznije video igre ikada

Post by Hannibal » 20 Jul 2016, 19:37

storm wrote:
greeneyes wrote:Pa vidiš da ga nema, šta misliš gdje je? :o
Rum šalje poruke curicama... Sad ima moderniji pristup :obrve
Sad cu ovo probat
🐽

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Internet pao zbog najzaraznije video igre ikada

Post by storm » 20 Jul 2016, 20:13

gospođa Brams wrote:Stvar je vrlo jednostavna. Kad upališ igru pokazuje ti se samo tvoje neposredno okruženje i tamo se spawnaju pokemoni. Dakle, ako imaš jedno zrno soli u glavi pa se ne krećeš po minskim poljima, igra te sigurno neće tamo "odvesti"
:grana
S tim da ja uopće ne kontam nikakvo trčanje za pokemonima. Hodaš normalno, kad se pokemon pojavi, mobitel zavibrira i dovoljno je da klikneš na njega, ne moraš se ni pomaknuti da ga uloviš. Dakle, nema nikakvog trčanja po minskim poljima, osim ako je netko dovoljno glup da to svojevoljno čini
Uostalom, ne kontam šta traže po divljini, kad se pokemoni uglavnom pojavljuju u gušće naseljenim područjima i nać ćeš ih sto puta više u šoping centru nego na nekoj ledini

Ima glupih pojedinaca a mediji to preuveličaju do krajnjih granica.
Igra je zabavna, tjera te da hodaš i da upoznaš vlastito mjesto.

Ali mora se hejtat

Image

:kafa
Ja samo kažem svoje mišljenje...poznato je, da se ne ponavljam i nećemo se ubjeđivati :oo
Da bi ja nešto hejtao, mora biti malo ....dosta bolji razlog...i trebam imati puno vremena da se bavim hejtanjem :D.

Samo hodajte...kako god :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Internet pao zbog najzaraznije video igre ikada

Post by greeneyes » 20 Jul 2016, 20:34

Ja poznajem osobe koji su brali željezo u minskom polju i to sa sve porodicom. Tako da ima sigurno onih koji nemaju zrna soli u glavi. A sad, da mediju preuveličavaju-vjerovatno da, ali, nije na odmet napomenuti lude glave.
Samo sabura

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Internet pao zbog najzaraznije video igre ikada

Post by Hannibal » 20 Jul 2016, 20:38

Nije im nista bilo jel tako
🐽

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Internet pao zbog najzaraznije video igre ikada

Post by greeneyes » 20 Jul 2016, 20:43

Bosanci su.
Samo sabura

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Internet pao zbog najzaraznije video igre ikada

Post by Mutevelija » 20 Jul 2016, 20:45

Ja bi ganjo pokemone po cijelom Tuzlanskom kantonu da samo imam vremena na biciklo ko Ash ketchum i goni ih, ali nemam valja raditi.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Internet pao zbog najzaraznije video igre ikada

Post by Mala_Mu » 20 Jul 2016, 20:51

Ja bi ganjala da imam interneta. Cim stavim karticu gotovo, od iPhona nista mogu ga baciti u smece :D.

Potrebna aktivacija :grana

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Internet pao zbog najzaraznije video igre ikada

Post by Vladimir RUS » 20 Jul 2016, 20:57

Counter Strike je moj bog kad su u pitanju igrice. :D

Otkad nisam igrao tu igricu. Znao sam igrati satima u igraonici kad sam bio mlađi.

Nema tog telefona koji bi zdržao tu igricu, a da ne ode displej. :hihi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Internet pao zbog najzaraznije video igre ikada

Post by storm » 21 Jul 2016, 12:44

:888
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Internet pao zbog najzaraznije video igre ikada

Post by srculence7 » 22 Jul 2016, 01:00

Andrea Vlašić, psiholog: PSIHOLOGIJA IZA POKEMON GO MANIJE

Prije par dana gledala sam vijesti. Najavili su novu igru „Pokemon Go“. Moja prva reakcija bila je u stilu „Super, sada će se gameri konačno maknuti sa stolice i početi izlaziti i hodati!“ Već idući trenutak shvatila sam da uvijek postoji druga strana medalje vidjevši snimke tih istih gamera kako poput zombija hodaju cestom. OK,možda baš i nije najbolja zamisao.
Najavljena korist od igrice da bi mogla pomoći osobama koje pate od depresije i anksioznosti jer će više boraviti vani, kretati se, provoditi vrijeme među ljudima, socijalizirati se – zasjenjena je slikama ljudi koji kolabirani leže po cesti ili iskaču iz automobila da bi uhvatili Pokemona.

Upotreba virtualne i proširene stvarnosti u medicini u svrhu poboljšanja psihičkog i fizičkog zdravlja nije novost, ali može imati važnu ulogu u tretmanu mnogih poremećaja. Igre koje uključuju virtualnu stvarnost trenutno se koriste i istražuju u tretmanu depresije, anksioznosti i PTSP-a, ali i u smanjivanju boli i čak unaprijeđenja fizičke rehabilitacije nakon infarkta.

Proširena stvarnost je ponešto drukčija od virtualne stvarnosti jer ne prebacuje osobu u neki novi „svijet“ nego zadržava u stvarnom svijetu. Virtualni objekti (poput Pokemona) su uklopljeni u stvarni svijet koristeći GPS. Tehnologija proširene stvarnosti se proučava kao terapija izlaganja u tretmanu fobija, kao i tretmanu PTSP-a. U jednom slučaju je čak korištena pri tretiranju fantomske boli kod amputiranog uda.

PSIHOLOŠKE PREDNOSTI I MANE

Pokemon Go je zabavan i jednostavan za igru. Tjera igrače da se dignu s kauča i hodaju po susjedstvu i čak dalje. Osnovni koncept u kognitivno-bihevioralnoj terapiji je bihevioralna aktivacija što znači da ako možeš izaći i iskusiti pozitivne nagrade za zdravo ponašanje (poput odlaska u teretanu) tada imaš veću šansu da se osjećaš bolje i kreiraš pozitivnu zdravstveno ponašanje.

Igra ima jasno definirane ciljeve i različite razine. Jasna struktura, neposredna povratna informacija, ciljevi koji se mogu dostići mogu značajno pomoći, posebno depresivnim osobama da se uključe i održavaju zainteresiranost. Pokemon go potiče osjećaj efektivnosti i kretanja prema cilju.

Igra može olakšati početak razgovora s drugim igračima i na taj način smanjiti socijalnu anksioznost. Pokemon Go ima fleksibilnost da osoba može igrati samostalno, ali ipak biti među drugim ljudima, ali postoji i opcija interakcije s drugima. Mnogi zaluđeni igrači s problemima u komunikaciji svjedoče koliko im je olakšana komunikacija otkako igraju Pokemon Go.

Već spomenuta prednost igre koja tjera igrače na kretanje ima još jedan pozitivan učinak na igrače koji pate od depresije jer ih tjera na kretanje (tjelovježbu), koje općenito pomaže depresiji, ali i cjelokupnom zdravlju. Osobe koje pate od depresije se teško odlučuju na tjelovježbu iako znaju da im može pomoći.

Spoj stvarnosti i fantazije može potaknuti kreativnost i dječju imaginaciju.
Pokemon Go je već kriv za brojne ozljede i teško ugrožavanje sigurnosti i života, zdravlja, narušavanje privatnosti podataka, pa čak i kriminalne radnje. Nabrojat ćemo neke psihološke mane:

Iako su igrači vani i kreću se, još uvijek su „ovisni i zaraženi“ tehnologijom i ne ispuštaju tehnologiju iz ruku.
Iako već na samom početku igre postoji upozorenje igračima da vode računa gdje i kako igraju, da budu oprezni – ipak su već brojni igrači ozlijeđeni zbog izlaganja opasnim situacijama i nesmotrenosti.

Igrač je u stvarnom svijetu, a zapravo nije jer je fokusiran na svoj telefon i hvata animirane likove kojih nema u tom stvarnom svijetu.
Igranje ove igre stavlja igrača u jedno konstantno stresno stanje. Igrači pokušavaju pronaći i uhvatiti Pokemone, pa je tijelo često u stanju „borba ili bijeg“ – što znači da je igrač stalno pod adrenalinom, a otkucaji srca viši nego obično. Kratkoročno ovo može biti zabavno, ali dugoročno gledajući igrač počinje patiti od umora i istrošenosti, pa je važno praviti pauze.

Igranje može imati i efekt da osobe koje nisu imale problem s komunikacijom i druženjem s drugim ljudima sada provode manje vremena u socijalnim interakcijama, a previše igrajući igru.
Igra bi mogla pogoršati simptome kod osoba koje imaju teškoće razdvajanja stvarnosti i fantazije. Igra spaja elemente realnosti i i fantazije, što može biti zbunjujuće za osobe koje već imaju probleme odvajanja stvarnosti i fantazije (npr. osobe sa psihotičnim simptomima), pa je važno biti oprezan u takvim situacijama i raspraviti ih s liječnikom.

Sažimajući prednosti i mane igranja igara poput Pokemon Go, čini se da bi se virutalna i proširena stvarnost mogle puno bolje iskoristiti u liječenju psihičkih i fizičkih poremećaja ili teškoća, ali ne i nuditi širokim masama. Ponuda ovakvih igara bi se, po mom mišljenju, trebala ograničiti na određene populacije ljudi i biti dio terapije, a ne dostupna svakome po želji. Naravno, kada je u pitanju ogromna zarada, čini se da etika i dobrobit većine tek rijetkima predstavlja problem.

Dok se autori i vlasnici Pokemon Go ne brinu za Vas i Vašu dobrobit, pobrinite se Vi sami i ne dozvolite sebi ni svojoj djeci da postanete žrtve još jednog trenda. Iskoristite prednosti koje Vam se pružaju u okolini.

Ponudite svojoj djeci sličnu igru koju možete sami kreirati – sakrijte figure Pokemona po svom domu, dvorištu i dogovorite pravila igre. Budite kreativan i proaktivan roditelj svojoj djeci – sigurno će se isplatiti!
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Internet pao zbog najzaraznije video igre ikada

Post by storm » 22 Jul 2016, 07:22

Geocaching je puno smislenija igra u vidu glavnog argumenata pokemanije... Kretanje i upoznavanje okoline..
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Internet pao zbog najzaraznije video igre ikada

Post by SPINERKA » 22 Jul 2016, 16:32

Image

Post Reply

Return to “Mobiteli”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests