Izbori u BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27983
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14798 times
Been thanked: 15199 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH

Post by ironman » 26 Dec 2023, 20:54

Sreca pa jos uvijek mozemo napisat ponesto a da nas ministar policije..uh nije sad je ministar obrta ne hapsi..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11900
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2962 times
Been thanked: 2640 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH

Post by Naseef Mushroom » 27 Dec 2023, 08:33

Krokodil Behko wrote: 26 Dec 2023, 15:52
Naseef Mushroom wrote: 26 Dec 2023, 11:32
Evo i meni smeta npr. ova izjava Sebije


Ne smeta mi uopšte njena podrška Mehmedagiću i kada vidim kako su HDZovci i SNSDovci nedodirljivi, branit ću ga iz inata, ali način kako je izjavila “Izdržat će Osman i ovo” kao da jarani pričaju na kahvi.

Ili se moraju osloboditi tog mentaliteta ili se stranka mora osloboditi tih članova ali kako izgleda, lakše je se moglo prije 25 godina izglasati da rahmetli Alija napusti stranku nego ovi danas.

Pa i jesu oni jarani. Otuda svi problemi, za tu stranku.
Ne bi se ovoliko stranci naoštrili za trojku, da SDA nije ovakav.
Bakir mora otići, a neće. Izabran je na kongresu i gledaćemo ga još 4-5 godina.
Pa nije toliki problem ni što su jarani, ima ih u svakoj stranci, od Bosne i Hercegovine preko Njemačke pa do Amerike. Uostalom, logično je da kolege iz iste stranke budu ili postanu bliski, ali oni to bolje upakuju.

Da su dva rođena brata u nekoj stranci, kada jedan brat daje izjavu vezanu za drugog brata, on neće reći “Moj braco” već “Gospodin taj i taj”.
Ovdje se radi da oni više don’t give a fuck anymore kako se izražavaju.

Nikoga ne boli više na ovom forumu od mene što SDA tone ali oni postaju sve više i više bahatiji.
I da je to neka pozitivna bahatost gdje bi moglo biti rezultata ili bahatost jedno 300 ljudi u stranci, doktori, privatnici, intelektualci, već se radi o grupici od 10 ljudi koji su bliski i svakome stavljaju metu načelo ko želi demokratski ukazati kako se SDA može popraviti da dobiju iduće izbore ili daju konstruktivnu kritiku.

Mogli su se fokusirati na super rezultat koji je stranka ostvarila na zadnjim izborima i da se u isto vrijeme fokusiraju na loš rezultat kod izbora člana predsjedništva.

Da, igralo je i ulogu što su sve protivničke stranke se udružile u podršci Denisa za izbora člana predsjedništva, ali to nije bio jedini razlog zašto je Bakir izgubio.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120931
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7193 times
Been thanked: 8187 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH

Post by Krokodil Behko » 27 Dec 2023, 10:02

Naseef Mushroom wrote: 27 Dec 2023, 08:33
Krokodil Behko wrote: 26 Dec 2023, 15:52


Pa i jesu oni jarani. Otuda svi problemi, za tu stranku.
Ne bi se ovoliko stranci naoštrili za trojku, da SDA nije ovakav.
Bakir mora otići, a neće. Izabran je na kongresu i gledaćemo ga još 4-5 godina.
Pa nije toliki problem ni što su jarani, ima ih u svakoj stranci, od Bosne i Hercegovine preko Njemačke pa do Amerike. Uostalom, logično je da kolege iz iste stranke budu ili postanu bliski, ali oni to bolje upakuju.

Da su dva rođena brata u nekoj stranci, kada jedan brat daje izjavu vezanu za drugog brata, on neće reći “Moj braco” već “Gospodin taj i taj”.
Ovdje se radi da oni više don’t give a fuck anymore kako se izražavaju.

Nikoga ne boli više na ovom forumu od mene što SDA tone ali oni postaju sve više i više bahatiji.
I da je to neka pozitivna bahatost gdje bi moglo biti rezultata ili bahatost jedno 300 ljudi u stranci, doktori, privatnici, intelektualci, već se radi o grupici od 10 ljudi koji su bliski i svakome stavljaju metu načelo ko želi demokratski ukazati kako se SDA može popraviti da dobiju iduće izbore ili daju konstruktivnu kritiku.

Mogli su se fokusirati na super rezultat koji je stranka ostvarila na zadnjim izborima i da se u isto vrijeme fokusiraju na loš rezultat kod izbora člana predsjedništva.

Da, igralo je i ulogu što su sve protivničke stranke se udružile u podršci Denisa za izbora člana predsjedništva, ali to nije bio jedini razlog zašto je Bakir izgubio.

Imamo krizu ličnosti i to se ne odnosi samo na Bošnjake. Kad kažem kriza ličnosti, mislim na neke karizmatične, poštene i sposobne ljude koje bi narod primjetio i slijedio.

Mislim da tek sad plaćamo cijenu loma i nestanka kadrova X pokoljenja, koje je iznijelo rat i poratni kokuzluk na svojim plećima. Ili su se umorili, ili obogaljili, ili su jednostavno pobjegli iz države. Fali cijelo prelomno pokoljenje, ili makar onaj dio koji bi pravio razliku. Sve su stranke siromašne takvim kadrovima, ili ih nemaju nikako.

Dodati na to dvije zločinake politike susjednih zemalja, koje su preko lokalnih diktatora pljačkaški nastrojene u BiH. Kriminizirali su cijele dijelove naroda i od Hrvata i Srba u BiH, ne treba očekivati ništa niti dobro niti korisno, jer nisu u stanju takvo što učiniti. Kriminal je među njima legaliziran, kao što je bio i unutar Hitlerove etnokratije. Obrasci se ponavljaju.

Ovo se ne može promijeniti bez promjene političkog sistema, a minimum bi bio povećanje ibornog cenzusa za duplo. Ovo bi okrupnilo političku scenu, natjeralo bi stranke na udruživanje, pa bi se unutar neke stranke, ili makar koalicije, našao tu i tamo veći zbir iole sposobnijih i korisnijih ljudi.
online

User avatar
bez
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1829
Joined: 09 Jan 2022, 18:19
Has thanked: 86 times
Been thanked: 471 times
Status: Online

Re: Izbori u BiH

Post by bez » 27 Dec 2023, 10:26

Krokodil Behko wrote: 27 Dec 2023, 10:02


Imamo krizu ličnosti i to se ne odnosi samo na Bošnjake. Kad kažem kriza ličnosti, mislim na neke karizmatične, poštene i sposobne ljude koje bi narod primjetio i slijedio.

Mislim da tek sad plaćamo cijenu loma i nestanka kadrova X pokoljenja, koje je iznijelo rat i poratni kokuzluk na svojim plećima. Ili su se umorili, ili obogaljili, ili su jednostavno pobjegli iz države. Fali cijelo prelomno pokoljenje, ili makar onaj dio koji bi pravio razliku. Sve su stranke siromašne takvim kadrovima, ili ih nemaju nikako.

Dodati na to dvije zločinake politike susjednih zemalja, koje su preko lokalnih diktatora pljačkaški nastrojene u BiH. Kriminizirali su cijele dijelove naroda i od Hrvata i Srba u BiH, ne treba očekivati ništa niti dobro niti korisno, jer nisu u stanju takvo što učiniti. Kriminal je među njima legaliziran, kao što je bio i unutar Hitlerove etnokratije. Obrasci se ponavljaju.

Ovo se ne može promijeniti bez promjene političkog sistema, a minimum bi bio povećanje ibornog cenzusa za duplo. Ovo bi okrupnilo političku scenu, natjeralo bi stranke na udruživanje, pa bi se unutar neke stranke, ili makar koalicije, našao tu i tamo veći zbir iole sposobnijih i korisnijih ljudi.
misli da ni to nebi donijelo neke promjene jer su to jos uvijek isti ljudi. po meni glavni problem su biraci koji zbog svog kalkulisanja ne daju sansu
nikom ko im nije dobro poznat - znaju da covjek ne valja ali on ima sansu da zamjeni onog drugog. kao primjer mogu uzeti fudu koji je osim
pricom cisti bakir ili snsd koji biraju umjesto sds

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120931
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7193 times
Been thanked: 8187 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH

Post by Krokodil Behko » 27 Dec 2023, 10:47

bez wrote: 27 Dec 2023, 10:26 po meni glavni problem su biraci koji zbog svog kalkulisanja ne daju sansu

Da si makar pročitao post.

Kompletan post je o nedostatku sposobnih i vrijednih političara.
online

User avatar
bez
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1829
Joined: 09 Jan 2022, 18:19
Has thanked: 86 times
Been thanked: 471 times
Status: Online

Re: Izbori u BiH

Post by bez » 27 Dec 2023, 11:11

Krokodil Behko wrote: 27 Dec 2023, 10:47


Da si makar pročitao post.

Kompletan post je o nedostatku sposobnih i vrijednih političara.
procitao sam pojavi se ponekad neko al ce proci katastrofalno. za brzu promjenu bi trebalo ozvaniciti ovo sto se trenutno desava u skoro cijelom svijetu i uvesti glasanje protiv pa ko ima najmanje glasova je prosao al na to niko nece pristati.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11900
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2962 times
Been thanked: 2640 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH

Post by Naseef Mushroom » 28 Dec 2023, 01:30

Krokodil Behko wrote: 27 Dec 2023, 10:02
Naseef Mushroom wrote: 27 Dec 2023, 08:33
Pa nije toliki problem ni što su jarani, ima ih u svakoj stranci, od Bosne i Hercegovine preko Njemačke pa do Amerike. Uostalom, logično je da kolege iz iste stranke budu ili postanu bliski, ali oni to bolje upakuju.

Da su dva rođena brata u nekoj stranci, kada jedan brat daje izjavu vezanu za drugog brata, on neće reći “Moj braco” već “Gospodin taj i taj”.
Ovdje se radi da oni više don’t give a fuck anymore kako se izražavaju.

Nikoga ne boli više na ovom forumu od mene što SDA tone ali oni postaju sve više i više bahatiji.
I da je to neka pozitivna bahatost gdje bi moglo biti rezultata ili bahatost jedno 300 ljudi u stranci, doktori, privatnici, intelektualci, već se radi o grupici od 10 ljudi koji su bliski i svakome stavljaju metu načelo ko želi demokratski ukazati kako se SDA može popraviti da dobiju iduće izbore ili daju konstruktivnu kritiku.

Mogli su se fokusirati na super rezultat koji je stranka ostvarila na zadnjim izborima i da se u isto vrijeme fokusiraju na loš rezultat kod izbora člana predsjedništva.

Da, igralo je i ulogu što su sve protivničke stranke se udružile u podršci Denisa za izbora člana predsjedništva, ali to nije bio jedini razlog zašto je Bakir izgubio.

Imamo krizu ličnosti i to se ne odnosi samo na Bošnjake. Kad kažem kriza ličnosti, mislim na neke karizmatične, poštene i sposobne ljude koje bi narod primjetio i slijedio.

Mislim da tek sad plaćamo cijenu loma i nestanka kadrova X pokoljenja, koje je iznijelo rat i poratni kokuzluk na svojim plećima. Ili su se umorili, ili obogaljili, ili su jednostavno pobjegli iz države. Fali cijelo prelomno pokoljenje, ili makar onaj dio koji bi pravio razliku. Sve su stranke siromašne takvim kadrovima, ili ih nemaju nikako.

Dodati na to dvije zločinake politike susjednih zemalja, koje su preko lokalnih diktatora pljačkaški nastrojene u BiH. Kriminizirali su cijele dijelove naroda i od Hrvata i Srba u BiH, ne treba očekivati ništa niti dobro niti korisno, jer nisu u stanju takvo što učiniti. Kriminal je među njima legaliziran, kao što je bio i unutar Hitlerove etnokratije. Obrasci se ponavljaju.

Ovo se ne može promijeniti bez promjene političkog sistema, a minimum bi bio povećanje ibornog cenzusa za duplo. Ovo bi okrupnilo političku scenu, natjeralo bi stranke na udruživanje, pa bi se unutar neke stranke, ili makar koalicije, našao tu i tamo veći zbir iole sposobnijih i korisnijih ljudi.
Ako ćemo iskreno, i OHR, strani ambasadori i ostali stranci su forsirali takvo stanje.

Nešto je se i radilo dok je bio pokojni Paddy Ashdown. Poslije toga je se stvorila namjerno atmosfera monotonije i beznađa od strane Zapada “Zabrinuti smo. Dogovorite se”.
Ne glavni razlog ali ni zanemarivi je i dobijanje radne snage u njihovim državama.
Uz svo dužno poštovanje prema radničkoj klasi (i sam radim kao magaciner u Njemačkoj) ali nije samo otišao taj dio građana već i mlade nade i stariji koji bi mogli nešto uraditi u politici.

I onda odjednom BOOM! Schmidt uradi ono što je se pisalo na mnogo stranica na ovoj temi.

Možda je Bakir odbio potpisati šta su stranci naredili jer je proradilo u njemu poštenje ali možda je i odbio jer je čekao da Konaković upadne u zamku i potpiše umjesto njega pa da može koristiti to kao adut da su Konaković i njegova stranka izdajnici Bosne i Hercegovine i Bošnjaka u idućoj predizbornoj jer je mislio da će i naredne 4 godine vladati politička monotonija i beznađe kakvo je vladalo u Bosni i Hercegovini od 2006. godine.

Kako god, nije mogao izabrati gori tajming jer od stranaca koji u Bosni i Hercegovini “vedre i oblače” imamo sada jednog Kroatofila iz stranke koja je sestrinska, srpskog zeta i lika čija je žena umjetnica kojoj su sponzor Srbijanci, koja je se zaljubila u srpsku kulturu.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120931
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7193 times
Been thanked: 8187 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH

Post by Krokodil Behko » 28 Dec 2023, 10:01

Naseef Mushroom wrote: 28 Dec 2023, 01:30
Nešto je se i radilo dok je bio pokojni Paddy Ashdown. Poslije toga je se stvorila namjerno atmosfera monotonije i beznađa od strane Zapada “Zabrinuti smo. Dogovorite se”.

Realno, naši su srušili aprilski paket.
Dodik je bio ZA. To mu je obezbjedilo prednost kod stranaca za narednih nekoliko godina, dok se nije učvrstio. Iskoristio ju je, da mu stranci udovoljavaju. Povučeni su strani tužitelji i sudije. To je rezultiralo obustavom istrage za kriminal, protiv njega, a protiv Čovića je rađen novi proces sa domaćim sudijama i on je pušten na slobodu.

Danas pravosuđe procesuira samo Bošnjake.
online

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56645
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 2073 times
Been thanked: 6128 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH

Post by Duminjo » 29 Dec 2023, 15:10

U Predstavničkom domu državnog parlamenta danas je usvojen Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Izbornog zakona BiH po prijedlogu SDA. "Za" je glasalo 26 poslanika, a protiv devet, dok sedam poslanika nije prisustvovalo sjednici.

Image

Image

Da bi zakon stupio na snagu, morat će biti potvrđen i u Domu naroda što je teško očekivati s obzirom da je SNSD najavila da ga neće podržati.

Podsjetimo, visoki predstavnik Christian Schmidt je 20. decembra dao kratak rok parlamentarcima da usvoje ove izmjene i rekao da će ih u suprotnom on nametnuti.



klix.ba

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 38055
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 3026 times
Been thanked: 2348 times
Status: Offline

Re: Izbori u BiH

Post by Pasaga » 29 Dec 2023, 15:14

Vidim sve fini ljudi,krema
glasali su protiv
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests