Djeca glumci

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Djeca glumci

Post by Maja » 01 Nov 2014, 00:23

Mislila sam da imamo ovu temu :cudi

U brojnim bosanskohercegovačkim filmovima, koji su osvajali nagrade na svjetskim festivalima, zapažene uloge ostvarila su djeca – glumci. Većini njih, filmovi u kojima su prvi put glumili, bili su odskočna daska i za druge uloge. No, ima i onih koji danas nisu glumci, ali se s ljubavlju sjećaju svojih glumačkih angažmana.

U kultnom bosanskohercegovačkom filmu Otac na službenom putu Emira Kusturice, ulogu dječaka Malika odigrao je Moreno Debartoli. Na filmskom platnu pojavio se sa samo sedam godina i to mu je bila jedina uloga. Danas Moreno ima 39 godina, živi u Sarajevu i profesionalno se bavi kuharstvom i slastičarstvom.

Image

Image

„Definitivno ne bih bio ono što sam danas da se nije desio taj film. Mislim da bih bio potpuno drugi čovjek. Sva iskustva, poznanstva i sve ostalo što me pratilo poslije kroz život, od slogana 'Malik, Malik, na govno si nalik', (smijeh) sve je to utjecalo na ovo što sam danas.“
Za scenu Malika i djevojčice Maše iz pomenutog filma, poznati svjetski redatelj Francis Ford Copolla kazao je da je jedna od najpotresnijih u povijesti svjetske kinematografije.

„Prije svega, velika mi je čast da takva veličina kao što je Francis Ford Copolla izjavi tako nešto, da je uopće primijetio. Izgleda da je i moja supruga 'pala' na taj šarm“, smije se Moreno.

[ytube]http://www.youtube.com/watch?v=AdjkfJc45JQ[/ytube]

Krajem osamdesetih godina zapaženu ulogu djevojčice Amele u filmu Kuduz Ademira Kenovića ostvarila je Ivana Legin. Osim ove uloge Ivana je poznata i po čuvenom duetu sa Zdravkom Čolićem.

Ivana danas ima nešto više od 30 godina i već duže vrijeme živi u Australiji. Diplomirala je na Akademiji za film i umjetnost, i najčešće radi iza kamere. Glumom se bavi amaterski. Prije nekoliko godina ostvarila je ulogu u kratkom filmu Toll Free, koji govori o životu bosanske porodice u Australiji.

Image

Image

[ytube]http://www.youtube.com/watch?v=OdYIiJp9Zk0[/ytube]

Godine 1995. u još jednom filmu Ademira Kenovića - Savršeni krug - ulogu dječaka Adisa odigrao je Almedin Leleta. Danas Almedin ima 27 godina, živi u okolici Sarajeva i završava Pravni fakultet.

Image

„To mi je zasigurno i najveća uloga, i najvažnija, a znači mi mnogo. Prvo, što mi je ona bila kao odskočna daska i za neke druge filmove, drugo, što je to bila i najveća uloga i nekako sam se fino osjećao u toj ulozi, pošto sam imao dosta teksta, a ja inače volim dosta da pričam. Sigurno mi je od svih najznačajnija, mada su mi i druge značajne. Kao kad pitaju roditelje koje im je dijete draže. Ipak, prva uloga mi je lično najdraža, ali i ostale su mi drage.“


Ne mogu da nađem sliku Leleta danas. Glumio je Hasana u Karauli ako je neko gledao nek stavi clip gdje se on pojavljuje.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Djeca glumci

Post by Krokodil Behko » 01 Nov 2014, 09:24

Mislim da je Slavko Štimac, bio najbolji dječak glumac u YU.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Re: Djeca glumci

Post by Maja » 24 Jan 2015, 23:55

Image

U flimu Džeri Megvajer (1996), Tom Kruz glumi tipičnog sportskog menadžera koji bez skrupula dolazi do basnoslovnih ugovora za svoje klijente i lepih provizija za svoj džep. Njegovu partnerku u filmu glumi Rene Zelveger, samohrana majka jednog simpatičnog dečačića. Njega je glumio tada šestogodišnji Džonatan Lipnicki. Danas su mu 24 godine i izgleda malo … drugačije! I dalje se aktivno bavi glumom i producentskim poslovima. Takođe, intenzivno trenira mešovite borilačke veštine, a kaže da nije nemoguće da se tom sportu posveti i profesionalno ako nađe malo više vremena.

Image

Ljubitelji horor filmova, a i oni drugi, koji su iz znatiželje odgledali film Krug (2002) setiće se s blagom jezom devojčice Samare koja proganja glavne junake. Njenu ulogu je fantastično odigrala tada dvanaestogodišnja Dejvi Čejs. Bez glumačke šminke i desetak godina kasnije, Dejvi (24) vas više neće uplašiti, naprotiv! Ona se i dalje bavi glumom, pevanjem, a poznata je i po tome što je glavnoj junakinji animiranog filma Lilo & Stič posudila svoj glas.

Image

Kompletna glumačka postava filma Hari Poter je odrasla, neki su to uradili gotovo neprimetno, a neki … Evo još jednog dečaka koji je izrastao prelepog muškarca kojeg danas često love ženski pogledi! Metju Luis se pojavio u filmu Hari Poter i Kamen mudrosti (2001) kao Nevil Longbotom, tipični pegavi engleski dečačić, a sada ga je teško preopznati. Danas ima 25 godina i aktivan je kao filmski, televizijski i pozorišni glumac.

Image

Sada već davne 1991. godine malena sedmogodišnja Amber Skot je debitovala u flmu Kuka koji je režirao Stiven Spilberg. U glavnim ulogama su se pojavili već dobro poznati Robin Vilijams, Dastin Hofman, Džulija Roberts, Bob Hoskins. U ovom filmu avanturističko – fantastičnog žanra, Amber je tumačila ulogu devojčice Megi koja odlazi u zemlju Nedođiju i proživljava nezaboravne avanture. Za razliku od većine dečijih glumačkih zvezda, Amber (30) nije ostala u filmskim vodama, čak šta više, jako je malo podataka o tome gde je danas i šta radi.

Image

Djui Fin (Džek Blek) je rok muzičar kome stvari u životu ne idu baš najbolje. Živi sa prijateljm, nema novaca i kasni sa plaćanjem kirije, izbačen je iz svog rok benda. Dalji zaplet verovatno znate, nakon kojekakvih peripetija se pojavljuje kao nastavnik u elitnoj školi čiju decu počinje učiti jedinoj stvari koju poznaje - rokenrolu. Film Škola roka (2003) je osvojio srca publike i mnogi od nas su ga gledali (i po nekoliko puta). Brajan Falduto, tada jedanaestogodišnjak se pojavljuje u ulozi Bilija ženskastog momčića koji u školskom bendu dobija ulogu glavnog stiliste. Brajan (23) se danas ne bavi glumom, on je direktor u jednoj velikoj američkoj radio mreži.

Image

Ako se setite kultne serije Princ iz Bel-Era (1990) pored Vila Smita ćete se setiti i njegove bogate rođake Ešli Banks koju je glumila devojčica sa imenom Tatjana Ali. Na početku snimanja serije imala je jedanaest godina, a danas je to jedna prelepa odrasla žena! Tatjana (35) se i danas bavi glumom, a takođe i manekenstvom i pevanjem.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Djeca glumci

Post by Lebowski » 25 Jan 2015, 00:02

Ne mogu da vjerujem da je Prince od Bel Aira počeo 1990.. Mislio tamo nekad 94. ili 95. Premoderno mi za ta vremena.
Svi izgledaju mlađi neg što jesu osim ovog iz Harry Pottera.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Re: Djeca glumci

Post by Maja » 19 Mar 2015, 10:45

Sjećate se jezivih blizanki iz kultnog filma Isijavanje?

Image

Evo kako danas izgledaju

Image

Sestre Grady s filmskog platna ovjekovječile su blizanke Lisa i Louise Burns koje se nakon premijere filma više nisu eksponirale u javnosti. 1980. godine, kada je film sniman, blizanke su imale 12 godina, a danas 47-godišnje sestre fanovi i dalje obožavaju.

Imaju zajednički profil na Facebooku gdje se predstavljaju kao Shining Twins, a većina njihovih objava vezana je upravo uz film koji ih je proslavio.

[ytube][/ytube]

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Re: Djeca glumci

Post by Maja » 15 Apr 2015, 23:25

'The Sixth Sense'

Mischa Barton je glumila strašnog duha djevojčice koja nas je prestrašila kao i Haley Joel Osmenta. Nakon ove uloge Mischa je imala glavnu ulogu u seriji 'The O.C.' Još uvijek je u glumačkim vodama, a iza sebe ima pregršt drugorazrednih filmova i ulogu s Bruceom Willsom u filmu 'The Assassination of a High School President'.

Image

'Orphan'

Isabelle Fuhrman koja je glumila usvojenu Esther, a samo nekoliko godina kasnije pretvorila se u pravu ljepoticu. Pojavila se u sporednoj ulozi u filmu 'The Hunger Games', a glumit će u hororu Davida Gordona Greena. Riječ je o remakeu 'Suspiria'.

Image

'The Omen'

Harvey Stephens je poznat po svom prodornom pogledu u ulozi mladog Damiena iz 'The Omena'. Britanski glumac nije imao nekih zapaženijh uloga, ali još uvijek ima veliki broj obožavatelja.

Image

'The Exorcist'

Linda Blair postala je simbol svih filmova o egzorcizmu. Svi ju pamte kao opsjednutu Regan iz klasika od Williama Friedkina. Linda je glumila i u drugom dijelu 'The Exorcist II: The Heretic', Poslje tog filma nije imala zapaženije uloge, a danas se bori za prava žvotinja i humanitarnim radom.

Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Re: Djeca glumci

Post by Maja » 12 May 2015, 23:57

Image


Roditeljska pažnja. Ova slika nije pogodna za mlađe od 18 i kraće od 18 zbog opasnosti da će im nanijeti duševnu patnju.

https://pbs.twimg.com/media/B0mKiAKCAAAOy2Y.jpg:large

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Djeca glumci

Post by greeneyes » 13 May 2015, 00:03

:haha
Samo sabura

User avatar
Slučajni prolaznik
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2267
Joined: 31 Mar 2015, 19:38
Status: Offline

Re: Djeca glumci

Post by Slučajni prolaznik » 13 May 2015, 00:09

Majo,Majo...na koga nam se ona pali :D. sad smo doznali njenog favorita :hihi


Image


Image
Osmijeh ne treba biti blistav,ali mora biti iskren :)

User avatar
Slučajni prolaznik
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2267
Joined: 31 Mar 2015, 19:38
Status: Offline

Re: Djeca glumci

Post by Slučajni prolaznik » 13 May 2015, 00:27

a vid` male kako je izrasla u fin curetak :sok


Image


isti slučaj i ovdje...20 godina kasnije...


Image
Osmijeh ne treba biti blistav,ali mora biti iskren :)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Re: Djeca glumci

Post by Maja » 13 May 2015, 00:28

Prva se ne vidi i ko je ova druga.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Djeca glumci

Post by Bla » 13 May 2015, 00:36

Danas Moreno ima 39 godina, živi u Sarajevu i profesionalno se bavi kuharstvom i slastičarstvom.
meni je onaj Midho (mlađi Dinin buraz iz Sjećaš li se Doli Bel) bio kuhar u vojsci. Neki dan čuh da i sada radi kao kuhar.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Slučajni prolaznik
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2267
Joined: 31 Mar 2015, 19:38
Status: Offline

Re: Djeca glumci

Post by Slučajni prolaznik » 13 May 2015, 00:41

ova druga je Becky O` Shea iz neke poznate dječje komedije


evo link...tu su i sva ostala dječica nekad i sad :) zanimljivo za vidjeti njihove preobrazbe :D


http://thefw.com/little-giants-then-and-now/


a ova prva je bila ona mala iz pune kuće il kako se već zvala ta serija


Image
Osmijeh ne treba biti blistav,ali mora biti iskren :)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Re: Djeca glumci

Post by Maja » 13 May 2015, 00:43

Pusti link, bolje ovako davati na kapaljku :D

Onog Risa iz Malcolma sam našla tražeći dvorište njihove kuće da stavim iza Stringove slike na temi Uređenje dvorišta.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Re: Djeca glumci

Post by Maja » 13 May 2015, 00:46

Curly Sue

Image

Image

Image

User avatar
Slučajni prolaznik
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2267
Joined: 31 Mar 2015, 19:38
Status: Offline

Re: Djeca glumci

Post by Slučajni prolaznik » 13 May 2015, 00:51

a i to što kažeš...bolje kad su slikovno prikazani :)


Riis slučajno naišao...ajde dobro,izvukla si se ovaj put ;)


a vidi onog dječačića iz ˝la vita e bella˝...izrastao i on u finog mladića...baš kao i curly Sue u curu :)


Image
Osmijeh ne treba biti blistav,ali mora biti iskren :)

User avatar
Slučajni prolaznik
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2267
Joined: 31 Mar 2015, 19:38
Status: Offline

Re: Djeca glumci

Post by Slučajni prolaznik » 13 May 2015, 01:01

Christian Bale


Image


Steve Urkel :)


Image
Osmijeh ne treba biti blistav,ali mora biti iskren :)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119850
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5708 times
Been thanked: 12286 times
Contact:
Status: Offline

Re: Djeca glumci

Post by Maja » 13 May 2015, 01:03

Ova mala je ko dijete bila savršena glumica. Pojma nemam glumi li sad.

Tina Majorino

Image

Image

User avatar
Slučajni prolaznik
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2267
Joined: 31 Mar 2015, 19:38
Status: Offline

Re: Djeca glumci

Post by Slučajni prolaznik » 13 May 2015, 01:21

zadnji put se za nju čulo 2014 koliko čitam...glumila neku epizodnu ulogu u jednom filmu...ima još nekih uloga u nekim serijama i filmovima,al jako,jako malo...znači nije se baš proslavila kasnije...


Amber Scott


Image


iz ovog filma...Hook ilitiga kapetan Kuka :)


Image
Osmijeh ne treba biti blistav,ali mora biti iskren :)

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Djeca glumci

Post by Bla » 13 May 2015, 01:22

zašto pokazujete te nezapažene glumce koje niko nikad nije ni primijetio. :D.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Post Reply

Return to “Filmovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 75 guests