Vjera u Andjela

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Vjera u Andjela

Post: # 430335Post Spanac_113
10 Jan 2014, 10:14

Američka "crkva Satane" namjerava da podigne spomenik đavolu.

Kako su saopštili predstavnici ove "crkve", njene pristalice namjeravaju da postave spomenik pored zgrade Kapitola u Oklahomi, gdje se nalazi vlada ove savezne američke države.
Skulptura, viša od dva metra, prema ideji autora, zamijenit će spomenik u čast deset biblijskih zapovijesti, javlja Srna.
Satana je napravljen u obliku Bafometa – sa glavom jarca, tijelom žene, razdvojenim kopitima i sa dva krila.

Bafomet sjedi na tronu, okružen "nasmijanom djecom".

"Spomenik će imati funkcionalno značenje. Ljudi bilo koje životne dobi mogu sjesti u krilo Satani, kako bi razmišljali i dobili inspiraciju“, izjavili su autori projekta.
Zakon u SAD dozvoljava registrovanje raznih vjerskih zajednica pa i "Crkve Satane".

(Vijesti.ba)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vjera u Andjela

Post: # 430336Post laganini
10 Jan 2014, 10:25

..logikom stvari to je ne-vjerska zajednica...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Vjera u Andjela

Post: # 430344Post Spanac_113
10 Jan 2014, 10:40

cuj logika i vjera :lup

dobro, zasto nevjera ako ljudi vjeruju?
lik je iz biblije, prvi andjeo luconosa.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vjera u Andjela

Post: # 430345Post laganini
10 Jan 2014, 10:42

onda po tvojoj logici zašto ne fašizam kad ....
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Vjera u Andjela

Post: # 430355Post Spanac_113
10 Jan 2014, 10:50

laganini wrote:onda po tvojoj logici zašto ne fašizam kad ....
..kad... ?
i nemoj bezze kvarit topic. osim ako zelis povezat vjeru i fasizam na neki nacin.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vjera u Andjela

Post: # 430360Post laganini
10 Jan 2014, 10:55

nemoj ni ti vjeru i đavla...nije ukusno...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Vjera u Andjela

Post: # 430363Post Spanac_113
10 Jan 2014, 10:59

laganini wrote:nemoj ni ti vjeru i đavla...nije ukusno...
daj lagani, procitaj clanak.
vijest iz Oklahome. veze sa mnom.
ako imas sta prokomentirat na clanak ili ljude koji su osnovali crkvu, bujrum.
pusti se mene.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vjera u Andjela

Post: # 430365Post laganini
10 Jan 2014, 11:00

Spanac_113 wrote:cuj logika i vjera :lup

dobro, zasto nevjera ako ljudi vjeruju?
lik je iz biblije, prvi andjeo luconosa.
..evo da ponovim tvoj post..a ti se pitaš.. :sjedi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Vjera u Andjela

Post: # 430367Post Spanac_113
10 Jan 2014, 11:05

laganini wrote:nemoj ni ti vjeru i đavla...nije ukusno...
evo tvoj post :kafa
opet, ne mjesam ja nista nego neki ameri mjesaju.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vjera u Andjela

Post: # 430369Post laganini
10 Jan 2014, 11:08

Spanac_113 wrote:
laganini wrote:nemoj ni ti vjeru i đavla...nije ukusno...
evo tvoj post :kafa
opet, ne mjesam ja nista nego neki ameri mjesaju.
..vidiš kad bi se stvari vadile iz konteksta onda bi to tvoje imalo učinka..ali srećom postove ne možeš izbrisat..i pročitaj konverzaciju iz početka..i kaži ok lagani u pravu si.. :stop
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Vjera u Andjela

Post: # 430370Post Spanac_113
10 Jan 2014, 11:13

Spanac_113 wrote:cuj logika i vjera :lup

dobro, zasto nevjera ako ljudi vjeruju?
lik je iz biblije, prvi andjeo luconosa.
ok, stariji si covjek pa ti nije lako upratit sve, nije problem.
sta ja tu mjesam i gdje ja tu iznosim misljenje o ovoj crkvi?
pitam te da pojasnis to svoje 'ne-vjera' a ti upadas sa fasizmom :cudi

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vjera u Andjela

Post: # 430372Post laganini
10 Jan 2014, 11:15

..nema smisla komentirat dalje...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Vjera u Andjela

Post: # 430373Post Spanac_113
10 Jan 2014, 11:16

amen

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Vjera u Andjela

Post: # 430378Post Spanac_113
10 Jan 2014, 11:20

Blog by Danijel Tatić


Sotonistička svećenica: u sotonizmu je sve besplatno – znanje, savjet, pomoć…
Published 14.07.2013
Što je zapravo sotonizam? Predstavlja li on vjerovanje u iskonsko zlo? Tko su ljudi koji sebe nazivaju sotonistima? Kršćani će biti složni u definiciji sotone kao oca laži i prijevare. U njemu će svaki kršćanin vidjeti iskonsko zlo i izvor svih zala ovoga svijeta. Na njegove štovatelje kršćani gledaju kao na zavedene osobe, upravo onako kako i sotonisti doživljavaju kršćane. Možemo li poistovjećivati sotonizam sa štovanjem zla, kad je svakome jasno da je hipotetsko štovanje zla protivno čovjekovom nagonu za životom, pa time i njemu samome? U što onda sotonisti zapravo vjeruju? Mediji nas doslovce bombardiraju stereotipima, nastalima u hollywoodskim studijima, koji su oblikovali naše viđenje i doživljaj štovatelja sotone. Kršćanski stavovi prema sotonistima i sotonizmu svima su više nego jasni. No što o sebi i svojemu vjerovanju kažu sami sotonisti?

Kako bih dobio odgovore iz prve ruke, odlučio sam pitanja postaviti mladoj sotonističkoj svećenici iz Osijeka, poznatoj pod imenom Namaria. Ona je studentica osječkog sveučilišta koja svojim ponašanjem i izgledom ne odudara od svojih kolega. Sotonizmom se bavi već 12 godina. Voditeljica je sotonističke organizacije „Temple Of Pride“ i među osnivačima je svjetskog sotonističkog pokreta JOS-a (“Radost Satane”) u Hrvatskoj.

Premda sotonisti kažu da je kod nas sotonizam još uvijek u povojima, ovo vjerovanje uzima sve više poklonika u Hrvatskoj. Suočeni s krizom Katoličke crkve i uopće kršćanstva, moramo se zapitati, stremi li suvremeni čovjek više sotonizmu nego kršćanstvu, a da toga ni sam nije svjestan? Koliko je vaše poimanje svijeta i Boga sotonističko, a koliko kršćansko? Prosudite sami.

1. Kako biste nam predstavili sotonizam? U što zapravo sotonisti vjeruju i što štuju?

Sotonizam koji ja prakticiram je teistički/ spiritualni sotonizam. U svijetu su poznate različite vrste sotonizma, a i sami sljedbenici variraju, jer je ipak riječ o „stazi lijeve ruke“ gdje je cilj osobe razvijati se do svojega maksimuma, što god to za pojedinca značilo. Teistički sotonisti smatraju sotonizam prvom i jedinom vjerom čovječanstva. Sumerski Bog Enki stvorio je čovjeka na svoju sliku i pokušao učiniti čovjeka Bogom koji bi stajao uz njega kao njemu ravan. U tome su ga spriječili „novi Bogovi“. Sotonisti smatraju da je Ea/Enki drugo ime za Lucifera/Sotonu, a mladi bogovi su bogovi Kršćanstva, Islama i Judaizma, koji ne mare za čovjeka i njegov razvoj. Sotonu ne smatramo samo simbolom bunta protiv kršćanstva, već stvarnim stvoriteljem čovjeka – stvarnim bićem, ne simbolom.

2. Tko je sotona?

Sotona je stvoritelj čovječanstva. On ga je stvorio u suradnji s drugim Bogovima prvoga čovjeka i želio da čovjek stoji uz njega kao Bog, ne kao u većini današnjih mainstream religija gdje se očekuje da čovjek bude ponizni sluga moćnih Bogova. Sotona želi da stojimo uz njega snažni i prosvijetljeni. Smatramo da su svi Bogovi zapravo izvanzemaljske rase. Sotona i Demoni su jedna od njih. Većinu demona, kada pogledate njihova imena, nalazite u starijim religijama gdje su štovani kao Bogovi. Sotona je najmoćniji i najpoštovaniji od njih.

3. Kršćani imaju obred krštenja kojime se postaje vjernikom. Kako se postaje sotonistom?

Sotonisti rade formalni ritual sklapanja saveza/posvećenja Sotoni. Taj ritual je veoma jednostavan i jedini uvjet je otvoreno srce i slobodna volja.

4. Kako izgleda sotonistički obred?

Postoje različite vrste sotonističkih obreda. Većina njih ima magijske elemente i rezervirani su samo za posvećenike.

5. Po čemu se sotonisti razlikuju od ostalih ljudi? U čemu su sličnosti, a u čemu razlike?

Na ovo pitanje moram odgovoriti dvojako. S jedne strane malo se razlikujemo od ostalih ljudi. I mi imamo emocije, volimo, tugujemo, veselimo se. Prolazimo kroz teže životne situacije ponekada kao i svi ostali ljudi. I mi se školujemo, tražimo poslove, ponekad se razočaramo u ljude i životne situacije. S druge strane možemo si na puno načina u životu pomoći. Posjedujemo većinom superiornije znanje o duhovnosti i drugima stvarima od „normalnoga“ čovjeka. Možemo si u puno stvari pomoći – magijom, boljim razumijevanjem situacija i problema. Naše razumijevanje života je superiornije od onoga koje imaju ljudi koji ne rade na sebi.

6. Zašto si odabrala sotonizam?

Pretpostavljam da je sotonizam odabrao mene. Ja sam sklopila savez relativno rano, s nekih 15 godina. Radila sam na svemu sama i na neki način organizirala i pokrenula ovu vrstu sotonizma u Hrvatskoj. Razlog što sam izabrala sotonizam između ostalih magijskih redova jest što sam od malena vjerovala da postoji netko iznad mene. Ali nisam mislila da je taj Bog kao kršćanski Bog osvetoljubiv, kontrolirajući i ograničavajući. Mislila sam da je Bog koji me stvorio nalik meni. Pogotovo ako me stvorio na svoju sliku. Zašto imam seksualnost ako Bog želi od mene da samo produžim vrstu. Razmišljala sam o široj slici. Moj Bog je nalik meni već samo poboljšana verzija. A taj Bog je Sotona. Sa svim svojim karakteristikama koje mi sotonisti njegujemo. A one nisu činjenje zla i ubijanje ljudi i životinja. Al to je već neka druga priča.

7. Postoji li nekakav sotonistički kodeks ponašanja ili sotonistička biblija?

Sotonistička Biblija postoji, napisao ju je Anton Szandor LaVey, ali ona nije dio teističkog sotonizma. Ovo su stavovi „Joy of Satan“ organizacije koje smo preuzeli i mi sotonisti u Hrvatskoj: 1. Mi ne podržavamo niti potičemo žrtvovanja živih bića u bilo kojem obliku. 2. Mi ne gledamo na Sotonu/Lucifera kao židovsko/kršćanski ili islamski koncept zla. 3. Mi vjerujemo da je Sotona/Lucifer isti Bog kao i Sumeranski Enki/Ea i egipatski Ptah. 4. Mi nismo Laveyani sotonisti jer ne dijelimo njegovo ateističko stajalište. 5. Mi nismo Luciferijani, jer vjerujemo da je Lucifer i Sotona isti Bog. 6. Mi ne zlostavljamo Drevne Bogove (Demone) raznim načinima invokacije i evokacije kao sto su upotreba dvometarskog kruga i Jahvinog/Jehovog imena. 7. Mi smo protiv današnjih programa koji se predstavljaju kao religije da bi kontrolirali svijet; Kršćanstvo, Islam i Židovstvo. 8. Mi živimo u skladu sa zakonima prirode i ne prihvaćamo takozvani “kršćanski moral”, koji je isprao umove ogromnog dijela današnje populacije. 9. Mi se bavimo magijom, živimo magiju i dišemo magiju. Nemamo određenu vrstu magije kojom se bavimo, jer je to individualna odluka. 10. Mi štujemo individualnost i pomažemo pronalasku istog. 11. Mi nismo sekta i ograđujemo se od bilo kakve vrste sektaških struktura i vjerovanja. 12. Mi nismo politički korektni.

8. Prema navodima u medijima u Hrvatskoj ima preko 7.000 sotonista, prezentiraju ih kao odvojene skupine mladeži koji djeluju odvojeno. Radi li se o odvojenim „sektama“ ili o religijskoj organizaciji?

Ne mogu reći da poznajem toliki broj sotonista u Hrvatskoj. Moguće je, s obzirom da postoje različiti pravci sotonizma, da je broj zbilja toliko velik kada bi se sve to zbrojilo. No, s obzirom da većina ljudi ne govori otvoreno o svojim sotonističkim aktivnostima, mislim da nije moguće uopće znati realan broj. Što se tiče teističkog sotonizma, mi smo povezani u nekoliko organizacija i radimo sa svim Ex-Yu narodima. Rekla bih da nas ima oko 1000.

9. Kako izgleda sotonistička organizacija? Postoji li hijerarhija i kako se očituje?

Ne postoji čvrsto ustrojena hijerarhija. Znam da je ljudima teško percipirati na koji način uopće organizacije „lijeve ruke“ funkcioniraju jer je mentalitet „pastira i stada“ toliko uvučen u naše glave da proces prosvjetljenja stavljamo uvijek u tuđe ruke, a ne u svoje. U hijerarhiji postoje iskusniji sotonisti, tj oni koji su već neke stvari prošli i koji imaju veća znanja od početnika. Znači, oni su svoj status zaradili i sada je njihova uloga u savjetovanju mlađih sotonista koji naravno nalaze mnoge prepreke na svome putu. Proces rada na sebi može djelovati na čovjeka na puno različitih načina. Tu su zbog toga uvijek stariji, iskusniji članovi koji mogu pomoći svojim savjetom. No, put ka prosvjetljenju je uvijek individualan. Uvijek u rukama vas samih.

10. Mediji često prezentiraju sotoniste kao mladež, opasnu po društvo, koja nema pametnija posla u životu, već se iz svojevrsne obijesti predaje sotonizmu. Koliko je zapravo utemeljen takav stereotip?

Vjerujem da mnogo ljudi prilazi sotonizmu u razdoblju puberteta. I ja sam bila jedna od njih, kao i gotovo svi moji kolege s kojima surađujem. Mislim da je to normalno jer u to vrijeme dijete dolazi u godine kada želi pronaći sebe, odlučiti sam što je za njega dobro. Naravno da postoji gomila mladih ljudi koji jednostavno traže nešto s čime će pogaziti sve ono što ih je u životu gušilo. Sotonizam je tu idealan izbor za pogrešan cilj. Moj e-mail je otvoren svima jer je javno objavljen na stranici Temple of Pride-a i mojoj osobnoj stranici Namarias Demonic Realm, i moram priznati da sam znala dobiti svakakve e-mailove. No, kako se kaže, sto ljudi – sto ćudi. Niti mi ne možemo biti cijepljeni od toga da naše informacije dolaze u ruke nezrelih ljudi. Mogu vam samo reći da sam dobila više nezrelih e-mailova od odraslih ljudi koji su mi nudili novce da bacim crnu magiju na njihove bivše supružnike i slično, nego što sam dobila nezrelih pubertetskih e-mailova. Nakon što sam vidjela da to nije izdvojen slučaj, objavila sam na stranici da ne bavim takvim stvarima i da ne prodajem svoje magijske sposobnosti.

11. Uvriježeno je mišljenje da se mlade osobe, poglavito u fazi puberteta, zbog osjećaja samoće, neuspjeha i socijalne odbačenosti priklanjaju sotonizmu. Ima li u tome istine?

Pretpostavljam da ima i takvih slučajeva, no sotonizam jest put pojedinca, ne hodanje u masi dok vam netko drugi odlučuje za vas. Stoga mislim da je sotonizam usamljenije mjesto od katoličke crkve. Usamljenije u pogledu vlastitih odluka. Svi koji se priklone sotonizmu misleći da će ih se problemi riješiti ako „prodaju dušu Đavlu“ gadno se varaju.

12. Kod većine samoubojstava mladeži javlja se sumnja da su bili pripadnici neke tajne sotonističke organizacije. Mislite li da u tome ima istine? Postoji li uzročno – posljedična veza između pristupanja sotonizmu i samoubojstava?

Ja ne poznajem niti jednoga sotonistu koji je počinio samoubojstvo, a opet poznajem toliko katolika koji su to napravili. U sotonizmu se samoubojstvo smatra jako lošim potezom, jer mi smatramo da smo došli na ovaj svijet da bi napredovali i završili sa ciklusom reinkarnacija. Mogu vas uvjeriti da onaj tko počini samoubojstvo nije pravi sotonist.

13. U medijima nailazimo na natpise u kojima se sotonisti optužuju za razna skrnavljenja grobova. Od zabijanja križeva naopačke, iscrtavanja sotonističkih simbola, pa sve do iskopavanja grobova i otuđivanja posmrtnih ostataka. Koliko takve prakse imaju temelj u sotonizmu?

Iskreno, nije mi jasno zašto bih kopala po nečijem grobu. Za mene je groblje mjesto gdje čovjek treba pokazati poštovanje prema mrtvima. Za niti jedan magijski obred mi nije bilo potrebno ništa s groblja. Jer sotonisti štuju život. Štuju i smrt, ali ne misle da ona boravi na grobljima. Na grobljima borave samo potrgana vozila kojima smo se služili da bi mogli boraviti u ovoj dimenziji.

14. Je li sotonizam kult Zla ili što?

Sotonizam nadilazi Biblijski koncept dobra i zla. Odavno je utvrđeno da je taj koncept samo kulturalna razlika. Ono što se u jednoj kulturi smatra dobrim, u drugoj kulturi se smatra pogrešnim. Sotonizam to nadilazi.

15. Prema nekim glasinama sotonisti imaju svoje „zaštitare“ unutar državnih institucija, političara i novinara, što ih čini osobama iznad zakona. Ima li istine u ovim glasinama?

Ako i ima istine u tome, ja o tome ne znam ništa.

16. Prema Vašim saznanjima, postoje li i među javnim osobama u Hrvatskoj pripadnici sotonističkih organizacija?

Ja ne poznajem niti jednoga.

17. Uvriježeno je mišljenje da je rock i metal glazba tematski okrenuta sotonizmu. Čak da se pojedini sotonistički obredi provode uz havy metal glazbu. Ima li u tome istine? Koju glazbu preferiraju sotonisti?

Može i ne mora biti. Ja znam puno sotonista koji ne slušaju metal i rock glazbu. Ja obrede obavljam u tišini, bez ikakve glazbe. Ne volim glazbu koja bi me dekoncentrirala sa cilja koji želim postići. Osobno volim metal i rock glazbu, ali slušam i druge vrste glazbe- od klasične do elektronske.

18. Poznati egzorcist, Otac Anorth, navodi da sotonista ima i unutar Katoličke crkve, i to na svim razinama, od običnih svećenika do kardinala. Imate li kakvih saznanja o tome?

Ne vjerujem da je to istina. Mi zapravo ne pokušavamo potkopati i srušiti crkvu. Ide joj to dobro i bez naše pomoći. Ja i moji kolege ne želimo imati nikakva posla s kršćanskom crkvom. Zaobilazimo ju u širokom krugu jer nam nije potrebna.

19. Biskup i egzorcist, AndreaGemma, tvrdi da je Međugorje „Đavlovo djelo“ koje se očituje u svojoj materijalnosti jer se tamo sve „vrti oko novca“. Koje je Vaše mišljenje? Očituje li se tamo Božja volja ili je to „Đavlovo djelo“, kako tvrdi biskup Gemma?

U crkvi je poznato da se sve vrti oko novca. Zato morate platiti sve što želite od Crkve. U sotonizmu je sve besplatno. Znanje, savjet, pomoć. Mi funkcioniramo kao prava obitelj. Međugorje je tada savršen odraz crkve. Dok pojedinac sjedi na zlatnome tronu, sljedbenici umiru od gladi. U sotonizmu svaka osoba dobije potrebno znanje da se pobrine za sebe samoga.

20. Javnost sotoniste percipira kao izrazite negativce, koji su u slavu sotone spremni počiniti i najokrutnije zločine. Iz razgovora s Vama nisam stekao takav dojam. Vara li me osjećaj? Opravdava li sotonizam ubojstvo ili ga osuđuje?

Ja smatram da nitko nema pravo oduzeti drugoj osobi život. Također, imam čvrsto uvjerenje da niti jedna osoba ne bi trebala kontrolirati onu drugu osobu. Za mene je miješanje u tuđe odluke nešto najgore što mogu napraviti. Poštujem ljude jer očekujem da oni mene poštuju. Svi mi iz JOS organizacije osuđujemo ubojstvo. Za mene je život nešto što treba njegovati kako bi zasjao u cijelom svojem sjaju. Glumiti Boga nad nekim izgubljenim ljudskim bićem nije nešto s čime bi se itko trebao ponositi.

21. Kršćani u sotoni vide krivca za sve zlo ovoga svijeta, a u sotonistima štovatelje zla. Kako sotonisti doživljavaju kršćane?

Za mene je tipični kršćanin osoba koja nema svoje mišljenje, već je indoktrinirana sa stvarima koje niti razumije, niti se trudi razumjeti. Znam gomile kršćana koji nikada nisu pročitali Bibliju. U stanju sam cijeniti osobe koje slijede svoju paradigmu. Ali ruku na srce, teško je slijediti paradigmu koja je potpuno neprirodna za ljudsko biće. Kršćane doživljavam kao izgubljene ljude, koji ne znaju ni zašto su tu, niti što trebaju raditi, a ni kamo idu.

22. Kršćanstvo se diči čudotvornim izlječenjima, ima li takvih slučajeva i u sotonizmu?

Kod nas ona nisu čudotvorna, već su rezultat znanja. Svi mi meditiramo i radimo s energijom tako da je nama liječenje nešto najprirodnije što se može dogoditi. Ja sam sve svoje bolesti sama izliječila. Sve do jedne.

23. U Hrvatskoj su medijski poznate dvije sotonističke organizacije, Crna zora iz Varaždina, za koju se navodi da ima najbrojnije članstvo i Crna ruža, izvorno nastala u Americi, a koju se krivi za brojna samoubojstva mladeži. Kakva su Vaša saznanja o tim organizacijama?

Koliko znam Crna Ruža više nije aktivna, a za Crnu Zoru nisam ništa čula u zadnje vrijeme. Mislim da su oni aktivni, ali ja nemam nikakve kontakte s njima.

24. Može li sotonist učiniti kakvo zlo drugome pomoću magijskih praksi poput bacanja uroka i sl.?

Naravno da može. Ali može učiniti i puno dobroga drugima preko magijskih praksi. Liječiti, pokrenuti procese. Sotonist je sposoban učiniti mnoge stvari. No, ako je mudar, učiniti će to pametno i promišljeno.

25. Što biste za kraj poručili čitateljima? Trebaju li se bojati sotonista?

Zaista ne znam kako bih odgovorila na ovo pitanje. Ne mogu vam reći da su sotonisti male curice u ružičastim haljinama. To nismo. Ali nismo ni ono kako nas se predstavlja. Kao luđake u crnom u mračnim podrumima. Svatko od nas je na nekom stupnju razvoja. Oni sotonisti s kojima sam ja bliska su pouzdane, tople, pametne osobe. Osobe na koje se ja mogu osloniti. Za razliku od drugih ljudi, ne zanimaju ih ego bitke, izdaje, izrugivanje i druge grozne stvari koje su uobičajene u današnje vrijeme. No zasigurno neće okrenuti drugi obraz na tuđi bezobrazluk. Mi smo kao i svi ljudi na ovome svijetu – različiti. Ali ne mislim da nas se treba bojati. Sebe smatram osobom koja je pomogla puno ljudi na ovome svijetu. I svakoga dana dobijem potvrde toga. S druge strane, nikada nisam nikoga uništila. Kada vidim da sam nepotrebna ili neželjena, ja se maknem iz toga okruženja. Svoje stavove neću nametati nikome, no, spremna sam biti veoma konkretna kada se meni nešto pokušava nametnuti. Znam povući granicu i reći kada mi je dosta. Oni ljudi koji spadnu na upotrebu crne magije su oni koji u životu ne znaju povući granicu na vrijeme. Ja sam tip osobe koji se radije licem u lice suoči sa nepravdom.

Sotonizam nije za svakoga. Mnogi uđu u njega nezreli i na kraju izađu iz njega. On obuhvaća toliko mnogo toga. Ja osobno radim na svakom aspektu sebe. Meditacije i energetski rad za dušu, alternativna psihologija za psihički dio, fizičke vježbe i ishrana za tijelo, knjige i znanje za um. Ako isključite i jedan od ovih aspekata, naići ćete na zid. Stoga, sotonisti su elita. Elita u smislu da su jedni od rijetkih koji toliko žele uložiti u svoj kompletni rast.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Vjera u Andjela

Post: # 430380Post Lebowski
10 Jan 2014, 11:23

Evo malo duži tekst o tome.

Oklahoma: Satanisti žele da podignu sedam metara visoki spomenik

Satanski Hram verska grupa sa sedištem u Njujorku je zvanično predstavila dizajn statue Satane, koji žele da postave u blizini spomenika Deset zapovesti ispred Oklahoma State Capitol Building.

U američkoj saveznoj državi Oklahomi, gde je stanovništvo u velikoj većini hrišćansko, 2012. godine je odlukom parlamenta u glavnom gradu Oklahoma Cityju, ispred State Capitol – zgrade guvernera i Vlade ove savezne države, postavljen spomenik na kojem su Deset Božijih zapovijedi.

Međutim, sada satanisti iz Njujorka, iz organizacije Satanski hram (Satanic Temple), zahtevaju takođe svoj vlastiti satanski spomenik u Oklahoma Cityju ispred iste zgrade. Pored satansklih simbola, pentagrama i krstova naopako, taj spomenik trebao bi sadržati i interaktivne monitore za decu.

Tako ga zamišlja portparol satanskog hrama, Lucien Greaves, koji kaže da bi ta građevina trebala biti posvećenje Satani.

Hram želi da oslika Satanu kao koziju glavu, u kompletu sa dugom bradom, rogovima, krilima, a Pentagram dizajn stavlja iznad glave. Sa obe strane Satane su nasmejana deca.

“Spomenik je dizajniran da odražava stavove satanista u Oklahoma Sitiju i šire. Statua će služiti kao svetionik poziva za saosećanje i empatiju između svih živih bića. Statua će takođe imati funkcionalnu namenu kao stolicu gde mogu sesti ljudi svih uzrasta na krilo Satane za inspiraciju i kontemplaciju”, rekao je portparol hram Lucien Greaves u saopštenju.

Otkako je spomenik Deset zapovesti postavljen 2012., brojne grupe su izjavili želju da postave sopstvene spomenike, uključujući hindu lidera iz Nevade, Ljude za etički tretman životinja i satiričnu Crkvu Čudovišta Leteći Špageti.

Satanski Hram smatra da nije u redu da se u Oklahomi postavi spomenik Deset božijih zapovesti, a da se drugim grupama ne ponudi ista prilika.

Državni zakonodavci, s druge strane, nisu bili oduševljeni predlogom novog spomenika.

Republikanski predstavnici Majkl Ric, koji je bio glavni u borbi da se podigne spomenik Deset zapovesti i čija porodica je pomogla izgradnju sa 10.000 dolara, odbila je da komentariše zahteve satanista, ali Grivis mu zahvaljuje što je otvorio vrata predlogu njegove grupe.

„Mnogo je pomogao satanistima“, rekao je Grivis. „Kada idete ulicom, nemate priliku da vidite mnogo satanističkih gramova, ali kada nam date javni prostor, biće nas više“.

Zakonodavstvo Oklahome preduzelo je i druge korake za koje mnogi veruju da zamagljuju liniju koja deli crkvu i državu.

Više zakonodavaca reklo je da želi da dozvoli scene Hristovog rođenja i religijske simbole u škole.

Predstavnik Republikanaca Bobi Klivlend, koji planira da predstavi jedan takav nacrt sledeće godine, kaže da mnogi hrišćani osećaju pritisak zbog „političke korektnosti“.

„Mislim da su satanisti u drugoj grupi. Možete ih svrstati u kategoriju ludaka“, rekao je on.

Bredi Henderson iz pravne službe ACLU Oklahoma kaže da ako državni zvaičnici dozvole jednu vrstu religijskog izražavanja, moraju dozvoliti i druge, a da je najbolje rešenje da nikom ne dozvole postavljanje religijskih simbola na državnom posedu.

„Više bismo voleli da vidimo predstavnike vlasti Oklahome kako predano služe našoj zajednici i unapređuju naše živote, umesto da podižu granitne spomenike da nam pokažu kako su ispravni“, rekao je Handerson.

„Ako Deset zapovesti, sa jasnom hrišćanskom porukom, ostane na Kapitolu, predlog spomenika Satanističkog hrama, ne može biti odbijen“.

Ovaj slučaj, samo pokazuje dokle ide ludilo neograničenog liberalizma i tolerancije, i kako se preko sudova i zakona može svašta i kako militantni laicisti i satanisti, očito idu ruku pod ruku u borbi protiv hrišćanstva.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Vjera u Andjela

Post: # 430383Post Spanac_113
10 Jan 2014, 11:25

evo i prijedlog izgleda statue..
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7160 times
Status: Offline

Re: Vjera u Andjela

Post: # 430464Post Julia-Klara
10 Jan 2014, 13:41

satanizam postoji, i veliki broj sekti i organizacija koje se klanjaju doticnom
ako Scientologija ima svoje crkve ... onda... :ovaj
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Vjera u Andjela

Post: # 430548Post Spanac_113
10 Jan 2014, 15:58

pa bas tako.
kad kult prestaje biti kult i postaje vjera?
a ne znam koja da je vjera, nije gora od scientologije :grana

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Vjera u Andjela

Post: # 430549Post laganini
10 Jan 2014, 15:59

..ako je i to vjera.......
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Vjera u Andjela

Post: # 430556Post Spanac_113
10 Jan 2014, 16:02

pa kazu da jeste.
ne placaju porez u americi.
vjera :cudi

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: Morgen and 27 guests