Fašisti/nacisti i ostali desničari

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Fašisti/nacisti i ostali desničari

Post by Krokodil Behko » 05 Jun 2013, 19:40

Image

Heathu Campbellu, vođi nacističke skupine Hitler's Order, prije dvije godine sud je oduzeo i najmlađe dijete, od ukupno četvero kojima je on nadjenuo nacizmom inspirirana imena.

Image

On se nada da će uspjeti natrag dobiti skrbništvo nad svojim najmlađim sinom Heinrichom Honsom, koji je u trenutku odvajanja od roditelja 2011. bio star tek 16 sati, a u sudnicu u Flemingtonu u New Jerseyju ovog je ponedjeljka umarširao odjeven od glave do pete u nacističku uniformu, tražeći od suca da mu dozvoli da vidi svoje dijete.

Image


"Dozvolite mi da dokažem da sam dobar otac"


"Reći ću sucu da volim svoju djecu. Želim biti otac, dozvolite mi da budem to", izjavio je prije ulaska u sudnicu, prenosi NBC Philadelphia, i dodao: "Dozvolite mi da dokažem svijetu da sam dobar otac".

Na saslušanju je trebalo biti odlučeno može li 40-godišnji Campbell posjećivati svog dvogodišnjeg sina, koji mu je oduzet zbog povijesti nasilja u obitelji. I Campbell i njegova supruga Deborah poricali su te optužbe i tvrdili da su se našli na meti zbog imena koja su dali djeci. Njih su se dvoje u međuvremenu razveli i Campbell tvrdi da se ona odrekla prava na djecu.

Image

Stariji brat i sestre Heinricha Honsa, Adolf Hitler Campbell (7), JoyceLynn Aryan Nation Campbell (6) i Honzlynn Jeannie Campbell (5), oduzeti su roditeljima 2009. godine. Američka se javnost s Campbellovima prvi put upoznala 2008. godine nakon što su radnici u supermarketu odbili napisati Adolfovo ime na tortu za njegov treći rođendan. Par se tad žalio na taj postupak navodeći da je u pitanju diskriminacija.

"Ako su dobri suci, gledat će ono što je iznutra"

"Nikad nisam zlostavljao svoju djecu, samo sam im dao imena i to jednostavno više nije u redu", ispričao je Campbell ispred sudnice i dodao da nije niti jedno svoje dijete vidio dvije godine te da su troje starijih posvojile druge obitelji. "Ono što oni tvrde jest da zbog svojih uvjerenja i toga što sam Nazi nemam prava boriti se za svoju djecu", objasnio je, a upitan misli li da će mu pomoći to
što je na sud došao odjeven u uniformu izjavio je: "Ako su to dobri suci i dobri ljudi, gledat će ono iznutra, ne samo izvanjsko".

Campbell je uniformu redovito počeo nositi 2012. godine kad je oformio organizaciju Hitler's Order, a na saslušanje je stigao s jednom od članica koja je također na sebi nosila nacistička obilježja. Informacije o događanjima u sudnici trenutno nisu dostupne javnosti, ali pretpostavlja se da je došlo do nesporazuma oko datuma saslušanja: "Nastavit ću se boriti. Makar me i ubilo. Ja ih volim", rekao je za kraj Campbell.

[ytube][/ytube]
online

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: SAD: Fašisti nemaju pravo na roditeljstvo

Post by harlekin » 05 Jun 2013, 20:29

men nikako ne ide u glavu to stim fasistima,komunustima i demokratima :cudi
komunisti eliminisu one koji ne misle kao oni.
fasisti eliminisu one koji ne misle kao oni.
demokrati eliminisu one koji ne misle kao oni.
dje kvaka :cudi

dacina_curica
Status: Offline

Re: SAD: Fašisti nemaju pravo na roditeljstvo

Post by dacina_curica » 05 Jun 2013, 20:34

Ja ovdje ne smijem nista napisati. Ja bi svakom drugom covjeku? ovdje (u SAD) zabranila da ima djecu. :klara :grana

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: SAD: Fašisti nemaju pravo na roditeljstvo

Post by Katja » 05 Jun 2013, 20:39

Možda je čovjek zaista dobar otac svojoj djeci... ne znam.
Koliko god se nama ne sviđaju nečiji stavovi, ako je dobar roditelj svojoj djeci onda je pretjerano oduzeti mu ih...

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: SAD: Fašisti nemaju pravo na roditeljstvo

Post by Katja » 05 Jun 2013, 20:40

dacina_curica wrote:Ja bi svakom drugom covjeku? ovdje (u SAD) zabranila da ima djecu. :klara :grana
A što? :D.

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SAD: Fašisti nemaju pravo na roditeljstvo

Post by Dust » 05 Jun 2013, 20:49

Jeste komsinice, ovdje dekretom zabraniti radjanje djece odredjenim ljudima... ozbiljno. :D

Nije mi jasno...Kakve veze ima njegova licna filozofija, ako je on dobar otac svojoj djeci, znaci obezbjedjuje im hranu, lijecenje, krov nad glavom, odjecu? Zasto su mu oduzeta?
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

dacina_curica
Status: Offline

Re: SAD: Fašisti nemaju pravo na roditeljstvo

Post by dacina_curica » 05 Jun 2013, 20:58

Katja wrote:
dacina_curica wrote:Ja bi svakom drugom covjeku? ovdje (u SAD) zabranila da ima djecu. :klara :grana
A što? :D.
Malo sam ters. :oo I komFsinica je haman :ooo

Ali imas pravo Katja. Mozda tip jeste dobar otac svojoj djeci i ako to zaista jeste onda je kazna preostra.. Ideologija je drugi par carapa.

Naravno sad mozemo povuci pitanje sta znaci biti dobar roditelj. Da li je indoktrinacija fasizmom jedan od vidova zlostavljanja? Da li je onda i fundamentalna religiozna indoktrinacija isto? Gdje se povlaci granica i ko je uopste odredjuje? Let the days of inquisition begin! :oo

P.S. sad mi mrsko kopati po zakonu (kasnije kad ne budem drndala sa telefona) ali ako postojanje ove partije/ "udruzenja"/grupe nije zakonski zabranjeno (a mensecini da nije jer bi ovaj lik bio u cuzi) ne razumijem razlog za oduzimanje starateljstva...ovo cisto iz perspektive djavoljeg advokata. :oo
Last edited by dacina_curica on 05 Jun 2013, 21:02, edited 1 time in total.

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: SAD: Fašisti nemaju pravo na roditeljstvo

Post by Katja » 05 Jun 2013, 21:01

dacina_curica wrote: Da li je indoktrinacija fasizmom jedan od vidova zlostavljanja? Da li je onda i fundamentalna religiozna indoktrinacija isto? Gdje se povlaci granica i ko je uopste odredjuje?
Društvo, okolina.
I to prema trenutnoj "modi". :oo

dacina_curica
Status: Offline

Re: SAD: Fašisti nemaju pravo na roditeljstvo

Post by dacina_curica » 05 Jun 2013, 21:03

Mora da je u tome zajeb. :oo Ja sam bas demode :oo

dacina_curica
Status: Offline

Re: SAD: Fašisti nemaju pravo na roditeljstvo

Post by dacina_curica » 05 Jun 2013, 21:11

Dust wrote:
Nije mi jasno...Kakve veze ima njegova licna filozofija, ako je on dobar otac svojoj djeci, znaci obezbjedjuje im hranu, lijecenje, krov nad glavom, odjecu? Zasto su mu oduzeta?
Oduzeta su zbog zlostavljanja. I to je u redu, ako postoji iskra bilo kakvog nasilja fizickog ili psiholoskog onda je zakon na pravoj strani. Naravno, psiholosko nasilje je tesko dokazati, ekstenzivna terapija sa djecom ce otkriti ima li ga ili nema (ustvari - mozda ce). :cudi Ali opet povlacim isto pitanje - je li indoktrinacija zlostavljanje? Ja imam svoje misljenje ali me zanima strucno. :)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: SAD: Fašisti nemaju pravo na roditeljstvo

Post by Krokodil Behko » 05 Jun 2013, 21:58

dacina_curica wrote: Da li je indoktrinacija fasizmom jedan od vidova zlostavljanja?
Jeste i to ekstremni. On će svojoj djeci natutkati taj nacizam u glavu pa prema tome, bolje je da mu ih oduzmu. A ta patetična pričica pod nazivom "donbar otac" ne prolazi kod ovakvih stvari.
Da li je onda i fundamentalna religiozna indoktrinacija isto?
Opet da. Ali i tome se eto uskoro staje u kraj. Nešto se već radi po tom pitanju

http://www.bosanski-forum.com/viewtopic ... 65&t=10193
online

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SAD: Fašisti nemaju pravo na roditeljstvo

Post by Dust » 05 Jun 2013, 22:02

Znaci trebalo bi oduzeti djecu svim rasistima?
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

dacina_curica
Status: Offline

Re: SAD: Fašisti nemaju pravo na roditeljstvo

Post by dacina_curica » 05 Jun 2013, 22:09

Behko razumijemo se. :)

Kada kazem "dobar otac" mislim na zadovoljavanje djecijih potreba. To je to. Zato i postavih pitanje kako definisati dobrog roditelja.

Istog smo misljenja po pitanju indoktrinacije. :)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: SAD: Fašisti nemaju pravo na roditeljstvo

Post by Krokodil Behko » 05 Jun 2013, 22:11

Postoji i humanije rješenje. Sve deklarisane fanatike uštrojiti i nećemo biti u ovakvim dilemama. :D
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: SAD: Fašisti nemaju pravo na roditeljstvo

Post by Krokodil Behko » 05 Jun 2013, 22:13

dacina_curica wrote:Behko razumijemo se. :)

Kada kazem "dobar otac" mislim na zadovoljavanje djecijih potreba. To je to. Zato i postavih pitanje kako definisati dobrog roditelja.

Istog smo misljenja po pitanju indoktrinacije. :)
Znam da se razumijemo. Samo odgovaram na pitanje koje postavljaš a ne na stav jer ga nisi ni iznijela. Mislim da ne može biti dobar otac ako će od djeteta praviti nacistu. Pa kuži samo imena djece. Aryan nation?? :cudi
online

dacina_curica
Status: Offline

Re: SAD: Fašisti nemaju pravo na roditeljstvo

Post by dacina_curica » 05 Jun 2013, 22:16

Pa radi se o parametrima. :)

Za naciste je ovo vjerovatno otac godine dok je za bilo koga sa iole funkcionalnim mozgom kretencina koju treba nalemati. Zato i kazem da je definicija fluidna i o njoj se moze polemisati do u nedogled. :)

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Fašisti/nacisti i ostali desničari

Post by Lebowski » 10 Apr 2014, 11:49

Kukasti križevi u dječijim vrtićima

Image

Diskiminacija, rasizam, neonacističke ideje i stajališta u posljednje vrijeme sve češće su prisutni i u dječjim vrtićima. Njih ne donose odgajatelji već sama djeca - novi naraštaji desno radikalnih njemačkih roditelja.

Jedan vrtić u pokrajini Hessen. Ovdašnje odgajateljice se po prvi put susreću s djetetom koje, jedva da je naučilo govoriti, a već kao na traci izbacuje nacističke parole. Dok druga djeca crtaju sunce i mjesec, ovo dijete crta kukasti križ. Tijekom obroka, ovo dijete ne želi sjediti pored djece turskog podrijetla.

"Informirali smo se preko interneta o roditeljima i saznali da su politički aktivni u radikalno desničarskoj stranci", kaže voditeljica ovog vrtića za njemački ZDF. Dodaje kako se i sama boji ovih ljudi. "Desničari su spremni na svašta, to me plaši. Ali želim da javnost sazna za postojanje ovog problema te da ovo nije usamljen slučaj", kaže ona.

Rasistički sadržaji u dječijim knjigama

No, kako se odnositi prema djeci koju roditelji kod kuće podučavaju mržnji prema drugima i drugačijima? U Berlinu u međuvremenu postoje tri ustanove koje nude seminare na kojima se odgajatelji mogu informirati i dobiti neka rješenja.

"Odgajateljice u vrtićima često dođu do zaključka – ne mogu preodgajati roditelje, ne bavim se ispiranjem mozga, na koncu, oni zastupaju samo neko drugačije mišljenje", kaže Eva Prausner, socijalna radnica koja pomaže odgajateljima u jednoj od radionica.

"Tome se suprotstavljamo. Nacionalsocijalizam nije jednostavno samo neko mišljenja koje se smije samo tako izraziti. U najmanju ruku je potrebno odlučno mu se suprostaviti", dodaje ona.

Nacionaldemokratska stranka Njemačke, koja okuplja ekstremne desničare, u posljednje vrijeme je vrlo uspješna u predstavljanju sebe same kao čuvara obitelji i tradicionalnih obiteljskih vrijednosti. Žena i dijete imaju svoje čvrsto mjesto u njihovom sustavu. Na propagandnim skupovima često se postavi i dvorac za napuhavanje po kojem djeca radosno skakuću. Jedan od zadataka supruga i majki je i da uđu u savjet roditelja u vrtiću, kako bi tamo širile svoj utjecaj.

"Najprije pokušavaju izgraditi odnose povjerenja s odgajateljima", priča Heike Radwan, iz zaklade Amadeu Antonio i koja se bavi istraživanjem odgoja djece.

"U drugom koraku oni tada nastoje 'ugurati'svoju ideologiju. Recimo, donose dječije knjige koje, kada se malo bolje pogleda, šire rasistička i antisemitska stajališta", objašnjava ona.

Rastu li nove generacije nacista?

Kako je pisao njemački tjednik Die Zeit, nove generacije neonacista – koji su u međuvremenu stasali i postali roditelji – odgajaju svoju djecu kao da žive u tridesetim godinama prošlog stoljeća, kada je Hitler bio na vrhuncu svoje moći. Oni djeci daju stara germanska imena – Arwin, Freya, Tore, Hildegund… Pizzu nazivaju tortom od povrća, a Božić –Julfestom.

List piše o roditeljima koji svoju djecu nikada ne vode liječniku – oni moraju biti čvrsti i sposobni sami pobjediti prehladu ili gripu. Djevojčice moraju naučiti štititi svoj dom. Institucije se odbijaju.

"Nastaju li tako nove generacije desnih ekstremista? Generacija za koju će mržnja prema strancima i fanatizam biti najnormalnija pojava?", pita se autor teksta spomenutog njemačkog tjednika.

Eva Prausner vjeruje da se to može spriječiti. Kako bi se mogli suprotstaviti diskriminaciji od malih nogu, potrebno je da odgajatelji imaju čvrst i jasan stav.

"Do reakcije mora doći odmah kada dijete u vrtiću prvi put kaže neku diskriminirajuću parolu ili frazu. Tada se mora intervenirati", smatra Prausner.

U vrtiću u Hessenu, s početka priče, prvi put se uvidjeli problem prije tri godine. Od tada je kompletno osoblje vrtića uspjelo razviti zajednički stav. A on glasi – nula tolerancije za diskriminaciju drugog i drugačijeg.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Fašisti/nacisti i ostali desničari

Post by Julia-Klara » 10 Apr 2014, 13:45

"nula tolerancije za diskriminaciju drugog i drugačijeg"


:aplauz
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Fašisti/nacisti i ostali desničari

Post by Spanac_113 » 10 Apr 2014, 13:49

smece, ljudski otpad, poremecene i osobe zaostale u razvoju, prljava stoka, lopovi, psihopate, sociopate, perverznjaci, umobolnici...

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Fašisti/nacisti i ostali desničari

Post by laganini » 11 Apr 2014, 17:55

meni se više gadi tzv.kozmopoliti a kad dirneš nešto njegovo pjene na sve strane...ljudi se moraju odredit u životu ili livo ili desno kažu da ima i sredina ali ja ne virujem u to..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests