Ideja da se napravi pijacarski aerodrom u nekom gradu u BiH.

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
Demokrata1990
Na probnom
Na probnom
Posts: 16
Joined: 05 Jun 2026, 20:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Ideja da se napravi pijacarski aerodrom u nekom gradu u BiH.

Post by Demokrata1990 » 10 Jun 2026, 20:17

Ideja da se napravi pijacarski aerodrom u nekom gradu u BiH.

Pijacarski aerodrom znaci aerodrom koji ce se koristiti samo za prevoz robe a ne ljudi, to jeste samo u trgovačke svrhe.

Mislim da je mnogo lakse i brze prevoziti neki teret avionom u odnosu na kamion. Dodatno u avionom moze vise stati tereta u odnosu na kamion.

Napraviti aerodrom u dva grada je lakse nego napraviti put koji spaja dva grada.

Dodatne zanimljivosti kod ideje:
-mogucnost vožnje aviona od strane obicnih ljudi
-polaganje letec ispita za avion
-zanimanje avionom, njegovim motorima i izgledom

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja
Maliciozni seronja
Posts: 98594
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 14945 times
Been thanked: 25672 times
Status: Offline

Re: Ideja da se napravi pijacarski aerodrom u nekom gradu u BiH.

Post by Fuddo » 11 Jun 2026, 01:37

JP Aerodrom KoMpirusa
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 129343
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 10588 times
Been thanked: 12448 times
Status: Offline

Re: Ideja da se napravi pijacarski aerodrom u nekom gradu u BiH.

Post by Krokodil Behko » 11 Jun 2026, 09:55

U Glamoču napraviti. Tamo bude dobar k'ompir.
E jedino što nema ljudi
online

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 47609
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 28562 times
Been thanked: 29568 times
Status: Offline

Re: Ideja da se napravi pijacarski aerodrom u nekom gradu u BiH.

Post by ironman » 12 Jun 2026, 09:05

Ideja ima potencijal al je zastarjela metoda.
Helikopteri i dronovi su buducnost.
Dzojstik u ruke zavaljen u fotelji dronom prebacujes sta vec prebaciti treba :ooo
dream of spring...

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests