Postoje li Kotromanici danas ??

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Postoje li Kotromanici danas ??

Post by drugrankovic » 02 Jun 2015, 15:13

opet ti o mudima?

primjecujes li da ti je prosto dosadno ovdje dok ja ne napisem stogodj u politickom forumu? skocis ko svinja na masan dzak...

i stalno jedno isto, "po usima", "traktori", sad i neka muda toboz vasha jel, silna?

konstatacija je da sve sto imas od istorije, da se iole mosh kurcit spade ti u oluju... aj necemo o tome kolko je oluja bila iscenirana i dogovorena (posto ko zmija usi krijete samarcinu naa kraju tog zanosa kad se bash te ushice povukle i aj doma, "crne mambe" i to :zubi)
posto u I sv ratu su ti sunarodnici da kazemo pretci bili potvrdjeni koljaci u robovanju austrougarskoj, potom hitlerovi dupelisci i fasisti... a prije prvog sv rata, opet necije sluge koje su u inat raznih dvorova, ugarskih, pizde materne sluzile da odrze njihove ciljeve...

ali dzaba, i dalje i ako te čovjek ni ne pomene, grakces, ko som na durdubak skaces, i neka vredjanja "po usima"...

ja se ne radujem tudjoj nesreci, a i tebe na dobro nemos izac, razmisli o tome...

debeli kompleksi... derventa kompleks... a istina u derventi je da su hrvatske formacije iz osijeka i rijeke upale u rano prolece 1992, pa po cardaku harcile, zulum praveci nad srpskim stanovnistvom... pucanje u usta od vaseg krvnika...

toj hajci se pridruzise i saborci "cvjece" rvatsko, pa ni rijec da napises od logorima tamo, o basicki koja je nozem klala srbe, urezujuci im svasta po celu... eno je sad dolazi iz kanade, isporucuju je... ne spominjes nikada da su ustase upale u derventu i pocinile zestoke zlocine, spremno odmah na pocetku, ko i u vukovaru... a posle kad je usledila kontraofanziva i zestoko sranje, jer su se uvukli u kuce ko krtice, (plan vukovara) onda je srbin agresor, rusitelj i p.... materna :123

to je bio u redu? i onda imas obraza rec nekom agresor? pa normalnom se prikaki na to :123
jes, agresor, nek nije rvastka koja je bas u derventi pokazala sta je to agresija, samo sto je to u redu jel? vi mozete jel? i ne samo tamo... no grahovo, dje vas nije bilo ni jedan jebeni procenat :djed

ali to je ok je li? pa srbija nije direktno tako upala u bosnu sto jes jes, a da jes ceso bi se ti i dje ne svrbi :obrve

i pored svih ovih cinjenica ti ces i slicni tebi kakiti o agresoru :123

zabole ikog normalnog sta vi trabunjate...

da sa muslimanima i oni sa vama ste iz koristi, u seriji "dva losa ubise milosa", inace vrlo dobro znamo a i oni kako je ta ljubav cvjetala tokom 1993 :obrve i kako cvjeta ljubav u ercegovini ... imasmo prilike vidjet to postovanje himne i stosta...

i ko baba u praznu slamu, "po usima", "traktori" "muda" ... bla bla bla


sta se tolko rvatas koji moj? em si u sloveniji odavno, em si porijeklom iz bosne... mada i janicar je vazda pokazivo da je veci turcin od turcina...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Postoje li Kotromanici danas ??

Post by vila » 02 Jun 2015, 15:19

Dobar dan druze?
Kako si mi?
:ćitire

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Postoje li Kotromanici danas ??

Post by drugrankovic » 02 Jun 2015, 15:23

vandrful, zaista gud

vesela?

ako nijesi brzo osmjeh na lice gorska :djed
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Postoje li Kotromanici danas ??

Post by storm » 02 Jun 2015, 15:35

:valja... Meni samo rijec dvije trebaju da te okinem :D.
Ajd sad nastavi :kokice
(jel ti vidiš, da se nitko više s tobom ne zeli igrati, samo te ja animiram pomalo)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Postoje li Kotromanici danas ??

Post by drugrankovic » 02 Jun 2015, 15:44

i dalje ko djete...

prikriveni, ko som na durdubak... inace posti na politickom, dok ne uvati rankeca... radetu necu ni komentarisat jer ni pisamo u istu tikvu...


eto, niejsi ni sekunde izdrzo... i jesi sad srecan sto se sa mnom niko nece igrati? pa ta izjava toliko govori, aj odrasti :valja

spletke i tracanja nijesu rankov nivo :jok
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Postoje li Kotromanici danas ??

Post by storm » 02 Jun 2015, 15:58

Rankovicu... Dosadan si, na svim temama vrtiš istih osam rečenica ;)

Je dobro si primijetio, prilično sam apolitičan, cak i ne znam previse... Tek toliko da prepoznam nebuloze.
Ja sam tebi vec sve rekao, a kako nemas nista novo u repertoaru, a ne mislim se ponavljati - nemam sta ni komentirati :cudi
Ako te tjesi... Ipak si nivo više od radete :ok
( znam... Nije nesto al jbga)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Postoje li Kotromanici danas ??

Post by drugrankovic » 02 Jun 2015, 16:00

:ha


ti si apolitican ko sto je madam u bordelu nevina :haha

samo treba durdubak, aj sad prevruce je za decije segacenje, ajmo po ladnu borovnicu :djed
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Postoje li Kotromanici danas ??

Post by storm » 02 Jun 2015, 16:19

Mislim da jesam... Gade mi se sve te struje od vardara do triglava... Da ne pričam o ideologijama, dok si se ti ukopao u jednu cvrsto... Nije dobro :jok
Fanatizam... Politicki, vjerski, ideološki... Isti klinac u drugom odijelu... Dok su oni involvirani u jedan fanatizam u pravilu skloni udarati po drugom ili biti dio više njih.
Hvala, ne zanima me... Samo :storm
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Postoje li Kotromanici danas ??

Post by Krokodil Behko » 03 Jun 2015, 13:38

drugrankovic wrote:ti se razumjes u kotromanice kolko i u dohranu koala :valja

jes, jbg znam svje, sta ces muka je to... pokazat neku svoju istoriju koja nikako nema veze sa ovim odvratnim komsijama... :zubi
To ti meni?
Pa čuj, nema tu nikakve prisile, jer ovo je tema o srednjem vijeku, a srednji vijek Bosne, zbilja nema nikakve veze s rumunskim arijevcima, koje otomani tu raseliše tek nakon svog dolaska. Kužiš?

Zašto ne konsultuješ literaturu bar srpskih relevantnih historičara, da ne ispadaš glup na ovakvim temama? Evo, ja ću na neviđeno, prihvatiti šta je o tome napisao Mihailo Dinić, jedan od najvećih srpskih historičara ikada.

Ali, pošto je za tebe atomska fizika, izguglati to, evo nek bude i na viđeno :D.
MIHAJLO DINIĆ, SRPSKI HISTORIČAR u Jugoslovenskom istorijskom časopisu I godina, str 151.

Ne treba gubiti iz vida, da u pravoj Bosni, Hum i dijelovi Rasa se izuzimaju.Misli se na Prijepolje, Milesevu nije bilo u Tvrtkovog doba pravoslavnih.Za nas je ovo pitanje definitivno reseno.

a nego kako se zvao predhodnik tvrtka? stevan a?

chisto tursko ime :ha

haj ti sad opet nam malo pojasni, kako je to i zasto, i zbog cega ... :valja
Kad bi samo znao koliko si pametno pitanje postavio.....

Možda ga u Srbiji nazivaju Stevan ali ga u Bosni i HR nazivaju Stepan/Stjepan, a u pravu su svi, jer to je strano ime.

Značenje imena dolazi od grčkog Stephanos - vijenac, kruna

Baš kao što za biblijske likove, postoje različite varijante, tako i za ovo ime i tu nema ništa čudno. Npr Abraham/Ibrahim/Avram.

Ili npr, papa Vojtila je ovdje nazivan Ivan, u Italiji je bio Giovani, u Njemačkoj Johan, u Francuskoj Juan, u Španiji Huan, u Engleskoj John itd.. A u Srbiji je bio Jovan.
Glupo je misliti da je samo jedna varijanta ispravna.


znash prije no shto prvo vlastela prihvati muhamedansku religiju, radi privilegija i kako bi spasili guicu i bogatstvo (pa potom se sirilo) tu ne bese muslimana...

Bošnjaci tu postali, a nisu ih Turci doveli da ljube dupe i njima i Bošnjacima, kao što dovedoše Vlahe sa raznih strana i u BiH i u HR... Koga boli q šta ko radi u svojoj zemlji sa svojom vjerom i kao da je vjera u svemu tome važna.

Ti i pored zvanične historije koju su srpski historičari davno napisali, vjeruješ u čobansku verziju, a nisi jedini takav Srbin. Šta drugo reći, nego teška bolest.
online

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Postoje li Kotromanici danas ??

Post by drugrankovic » 03 Jun 2015, 17:17

Opet izmisljas razne epopeje kako bi doso do predaka? Pa i taj rumun je blizi onom u bosni originalu nekadasnjem no turcin :cudi

Dzaba jebete strvan kotromanic :ha

a sta ces... i kad povnes lupetat o nekim toboz pretcima... nastao si of momenta kada jr vlastela bosanska zarad guice uzela muhamedovu vjeru ... od tada si musliman i to sto si danas... prije toga si bio sto i moji pretci...

i ti i ja imamo i te kakve slicnoszi u istotiji srm sto si ti nametnuzi turski zulum ptihvatio ko ispravno i sad sam ti ja ptljavi rumun koji te podseca na stevana kotromanica i mslis zime te ponizavam...


Ne vredjak vlahe, dio su ti istorije od koje bjezis... i zato rezis


za sve nadjes opravdanje... nego reci mi kad se saveznici krljali u jednom nqvratu s turci u I sv ratu na strani turaka bjese 12000 bosnjaka dobrovoljaca tamo u pm... i to je po tebi ispravno? za sve ti nadjes izmisljotinu koja treba pokrit sranja... znas ti fobro sto ja pricam... e moj esade nervine muareme i na kraju stevane milose radoje...

A jesmo mulci i bjez sad nemoj me nerviras :djed
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Postoje li Kotromanici danas ??

Post by Pasaga » 23 Oct 2015, 22:18

Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Postoje li Kotromanici danas ??

Post by kuplung » 23 Oct 2015, 22:47

izgubili se tragovi dolaskom turaka.hende,kraj price

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Postoje li Kotromanici danas ??

Post by Pasaga » 23 Oct 2015, 22:48

kuplung wrote:izgubili se tragovi dolaskom turaka.hende,kraj price
...masio si poentu.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Postoje li Kotromanici danas ??

Post by Podrinjac » 23 Oct 2015, 22:50

ja sam loza Kotromanića. Moj pra pra pra pra pra prapra pra prapra pra prapra pra prapra pra prapra pra prapra pra prapra pra prapra pra prapra pra prapra pra prapra pra prapra pra prapra pra prapra pra prapra pra prapra pra prapra pra prapra pra prapra pra prapra pra prapra pra prapra pra prapra pra prapra pra prapra pra pra ... dedo prezivao se Kotromanić

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Postoje li Kotromanici danas ??

Post by Krokodil Behko » 23 Oct 2015, 23:36

drugrankovic wrote:Opet izmisljas razne epopeje kako bi doso do predaka? Pa i taj rumun je blizi onom u bosni originalu nekadasnjem no turcin :cudi

Dzaba jebete strvan kotromanic :ha

a sta ces... i kad povnes lupetat o nekim toboz pretcima... nastao si of momenta kada jr vlastela bosanska zarad guice uzela muhamedovu vjeru ... od tada si musliman i to sto si danas... prije toga si bio sto i moji pretci...

i ti i ja imamo i te kakve slicnoszi u istotiji srm sto si ti nametnuzi turski zulum ptihvatio ko ispravno i sad sam ti ja ptljavi rumun koji te podseca na stevana kotromanica i mslis zime te ponizavam...


Ne vredjak vlahe, dio su ti istorije od koje bjezis... i zato rezis


za sve nadjes opravdanje... nego reci mi kad se saveznici krljali u jednom nqvratu s turci u I sv ratu na strani turaka bjese 12000 bosnjaka dobrovoljaca tamo u pm... i to je po tebi ispravno? za sve ti nadjes izmisljotinu koja treba pokrit sranja... znas ti fobro sto ja pricam... e moj esade nervine muareme i na kraju stevane milose radoje...

A jesmo mulci i bjez sad nemoj me nerviras :djed

Ovo je moj omiljeni podforum i na ozbiljan post, odgovori ozbiljno, a ne pisati iste stvari koje pišeš i ovdje i u politici i u modi i ljepoti, pa čak i na forumskim igricama.

Tema je: Postoje li Kotromanići danas?
Ne iznenadi se, ako ti slučajno nestane post, ukoliko nastaviš trolati bezveze.
online

b@jric
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 274
Joined: 08 Apr 2015, 23:33
Location: ⚜ Republika BiH ⚜
Status: Offline

Re: Postoje li Kotromanici danas ??

Post by b@jric » 24 Oct 2015, 03:28

Kraljica Katarina Kosača-Kotromanić (Blagaj kod Mostara, 1425-Rim, 25.10.1478.
⚜ ⚜ Ne prihvatam himnu i zastavu koje mi je dejton dao, jer dejton mi je uzeo srce a dao zamišljene granice!!
Hoću ljiljane zlatne i zemlju tisućljetnu i hoću balkan na kojem heroji nisu ratni zločinci!! ⚜ ⚜

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Postoje li Kotromanici danas ??

Post by Krokodil Behko » 24 Oct 2015, 09:33

Nema se tu šta slaviti.
Dvoje idiota, muž joj Stepan Tomaš Kotromanič i ona, povukli najtuplji i najgluplji potez u historiji BiH. Nije mala šala izazvati vjerski rat između Bošnjana, dok osmanlije kucaju na vrata, jer eto kao, papa obećao pomoći ako svi postanu katolici.

Epilog smo vidjeli.

Znači, s jedne strane imamo nekog talijanskog papu, koji nikad u životu nije uzjahao na konja i koji insistira na nasilnom pokatoličavanju, po cijenu građanskog rata i uništenja Bosne (vječiti cilj Mađarske da zagospodari cijelom Bosnom), a s druge strane, mnogo pametniji i lukaviji vladar, ratnik i pragmatik bez premca, sultan Mehmed Fatih, koji Bošnjanima obećava sva prava i zaštitu i od Mađarske i od svih ostalih katoličkih zemalja, samo ako ne budu pružali otpor, kao i opstanak Bosne unutar osmanlijskog carstva.

Rezultati sasvim očekivani, znajući naš mentalitet i to da je Bosna kao zemlja, njenim građanima u tom trenutku, bila ispred religije, što nije nikakvo čudo, jer dotadašnja vjera je u samom svom nazivu sadržavala prefiks "bosanska".
online

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Postoje li Kotromanici danas ??

Post by drugrankovic » 24 Oct 2015, 20:09

laz do lazi
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Postoje li Kotromanici danas ??

Post by Hannibal » 24 Oct 2015, 20:22

drugrankovic wrote:laz do lazi
Moram priznati da si me nervirao kad sam se tek registrovao na ovaj forum. Ali shvatio sam da si forumas koji najbolje poznaje materiju o kojoj diskutuje i da ne ulazis u diskusiju ukoliko nisi do zuba naoruzan argumentima. Ostali forumasi zaslijepljeni svojom subjektivnoscu to ne vide ali shvatice... Respekt
🐽

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Postoje li Kotromanici danas ??

Post by Pasaga » 24 Oct 2015, 20:24

Hannibal Lecter wrote:
drugrankovic wrote:laz do lazi
Moram priznati da si me nervirao kad sam se tek registrovao na ovaj forum. Ali shvatio sam da si forumas koji najbolje poznaje materiju o kojoj diskutuje i da ne ulazis u diskusiju ukoliko nisi do zuba naoruzan argumentima. Ostali forumasi zaslijepljeni svojom subjektivnoscu to ne vide ali shvatice... Respekt
...nasla su se ova dvojica...
treci im bogumi....i netreba.....

:haha :haha
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests