Jasmila Žbanić

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120544
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: Jasmila Žbanić

Post by Krokodil Behko » 12 Jan 2023, 10:04

Nippy wrote: 12 Jan 2023, 02:16
Krokodil Behko wrote: 28 Dec 2022, 23:42


Hajde, ne kenjaj trolu, ženska je cijelom svijetu približila i genocid i silovanja po Bosni.
Šta si ti učinio?
Ženska je haman pa popušila Schmdtu

Popušio si upravo
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120544
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: Jasmila Žbanić

Post by Krokodil Behko » 26 Jul 2023, 09:11

Serija Jasmile Žbanić i Damira Ibrahimovića uvrštena u glavni program Venecija Film Festivala

Image


Igrana serija "Znam kako dišeš" Jasmile Žbanić i Damira Ibrahimovića uvrštena je u glavni program ovogodišnjeg, 80. izdanja Venecija Film Festivala, saopćio je direktor Venecija Film festivala, Alberto Barbera, javila je Fena.

Reditelji su Alen Drljević i Nermin Hamzagić, a scenaristica Elma Tataragić.
Ovo je prvi put da će jedna TV serija sa ovih prostora svoju svjetsku premijeru doživjeti u sklopu jednog od najvećih svjetskih festivala koji će biti održan u periodu od 30. augusta do 9. septembra.

Pored serije “Znam kako dišeš” na festivalu će biti prikazana samo još jedna serija, a u sklopu iste sekcije pored ostalih bit de prikazani i novi filmovi Woody Allena, Wes Andersona, Liliane Cavani, Harmony Corine i Romana Polanskog.


Festival će biti otvoren filmom “Comandante”, u režiji Edoarda De Angelisa, a pored njega u glavnoj takmičarskoj konkurenciji bit će prikazani filmovi nekih od najznačajnijih svjetskih reditelja: Luc Bessona, Bradley Coopera, Sofie Coppole, Ave DuVernay, Davida Finchera, Michaela Franca, Matteo Garronea, Rysuke Hamaguchia, Agnieszka Holland, Yorgosa Lanthimosa, Michaela Manna i dr.


Serija “Znam kako dišeš” se sastoji od šest epizoda, snimana je u periodu 2022. i 2023, na području Sarajeva. Sve počinje sa slučajem samoubistva maloljetnika koje pokreće lavinu događaja u privatnom životu tužiteljice Nevene Murtezić. Samohrana majka tinejdžera u procesu razvoda, sve teže balansira život sa sinom Dinom (17) i posao koji je pod stalnim pritiskom politike i javnosti.

“Živimo u društvu izgubljenog povjerenja u institucije, informacije, činjenice. Odbacujemo nijanse i stvaramo crno-bijeli svijet baziran na nepovjerenju u sve osim svoja, često neutemeljena, vjerovanja. ‘Znam kako dišeš’ kroz tužilačke istrage i porodične priče postavlja pitanja: Koliko vjerujemo svojoj djeci? Koliko ih poznajemo? Šta kada su potpuno drugačija od nas i našeg sistema vrijednosti?”, izjavila je o seriji kreatorica serije Jasmila Žbanić.

U seriji igraju: Jasna Đuričić, Lazar Dragojević, Ermin Bravo, Mirvad Kurić, Kemal Rizvanović, Emir Hadžihafizbegović, Jelena Kordić Kuret, Jasna Žalica, Tatjana Šojić, Izudin Bajrović, Boris Isaković, Selma Alispahić, Faketa Salihbegović- Avdagić, Dino Bajrović, Lana Stanišić, Boris Ler, Rijad Gvozden i dr.

Ostali dio kreativne ekipe čine kasting direktorica Timka Grahić, snimatelj zvuka Predrag Doder, dizajner zvuka Igor Čamo, šminkerka Mojca Gorogranc, kostimografkinja Irma Saje, scenografkinja Mirna Ler, autor muzike Mirza Rahmanović Indigo, montažer Vladimir Gojun, direktori fotografije Christine A. Maier i Eldar Emrić.

Producent serije ispred BHTELECOM/ BHContentLab je generalni direktor Sedin Kahriman, a ispred Deblokade, Jasmila Žbanić i Damir Ibrahimović.
online

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1077 times
Status: Offline

Re: Jasmila Žbanić

Post by bagra » 27 Jul 2023, 20:49

jasmilu volem (uostalom imal ko tu da smije rec da je ne voli?) :oklagija
lakam i radnju
Sve počinje sa slučajem samoubistva maloljetnika koje pokreće lavinu događaja...
taj dio djeluje napeto i dodao bih - poprilicno originalno

ali brate kad vidjo da je ovaj cirkuzant upleten u svo ovo... :grana

Image
Image
https://avaz.ba/showbiz/film-i-tv/80564 ... nio-sam-se

mislim mozda je lik u seriji takav pa je moro bit vaki groteskan
al ne fala. ne bi rizikovo. mozda kad bi me jasmila licno zamolila

Post Reply

Return to “Filmovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests