Poslovna klima u BiH

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: Federacija BiH zatvara tržište za firme iz Srpske

Post by Naseef Mushroom » 03 Jun 2022, 22:06

Duminjo wrote: 03 Jun 2022, 21:57
Naseef Mushroom wrote: 03 Jun 2022, 21:46
Ne zajebajem te bolan, to što ja bojkotujem Vojina nema veze sa činjenicama, to je moj izbor.

Što se tiče tog drugog šta sam napisao, kada napišem da bi volio da entitet rs ekonomski propadne onda ne valja kada radi Bakir suprotno i navodno spašava rs od bankrota onda opet ne valja
Pa u nekim slucajveima više gubis nego sto dobijes. Ovim nacinom jacas institucije manjeg entiteta. Skroz kontra onoga sto bi trebao biti cilj probosanskih politicara. Samim tim jacanjem institucija, jaca i Dodik.
A Bakira nigdje nisam optuzivao da ekonomski spasava manji entitet vec da politicki spasava i drzi u zivotu Dodika. Evo upravo ovako ovim zakonima.
To šta si napisao, prve rečenice tvog posta, ne demantujem uopšte da su to činjenice i da ima logike to šta pišeš, pisao si opširnije na temi o Vojinu i ima smisla šta si onda piaao i sada pišeš ali shvati da ja lično (i to nopisu činjenice več moj stav) odbijam sve šta ima veze sa Vojinom i moje je pravo da odbijam svaku njegovu borbu.
Tako su se prije mjesec kleli i u Puhala
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55926
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1945 times
Been thanked: 5752 times
Status: Online

Re: Federacija BiH zatvara tržište za firme iz Srpske

Post by Duminjo » 03 Jun 2022, 22:10

Naseef Mushroom wrote: 03 Jun 2022, 22:06
Duminjo wrote: 03 Jun 2022, 21:57

Pa u nekim slucajveima više gubis nego sto dobijes. Ovim nacinom jacas institucije manjeg entiteta. Skroz kontra onoga sto bi trebao biti cilj probosanskih politicara. Samim tim jacanjem institucija, jaca i Dodik.
A Bakira nigdje nisam optuzivao da ekonomski spasava manji entitet vec da politicki spasava i drzi u zivotu Dodika. Evo upravo ovako ovim zakonima.
To šta si napisao, prve rečenice tvog posta, ne demantujem uopšte da su to činjenice i da ima logike to šta pišeš, pisao si opširnije na temi o Vojinu i ima smisla šta si onda piaao i sada pišeš ali shvati da ja lično (i to nopisu činjenice več moj stav) odbijam sve šta ima veze sa Vojinom i moje je pravo da odbijam svaku njegovu borbu.
Tako su se prije mjesec kleli i u Puhala
Ma OK Vojin. Imas pravo da mislis sta hoces.

Ovdje se radi o tome da se nesto pokusava sa drzavnog nivoa vratiti na entitetski. To ne shvatam kako podrzavas.
Bez obzira sto bi ovime sigurno bio udarac na ionako truhlu ekonomiju manjeg entiteta, institucije bi im jacale. A valjda su institucije najbitnije.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Federacija BiH zatvara tržište za firme iz Srpske

Post by Melek » 03 Jun 2022, 22:24

ironman wrote: 02 Jun 2022, 12:27 Glupi novinarski clanci ,pravljeni sa namjerom da senzacionalisticki nesto najave..
Nigdje veze .
Baš tako. A u zadnje vrijeme su postali prava noćna mora. Ne možeš više kako treba ni jedan članak pročitati a da te ne raspameti.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests