Obuca u kuci ...

Sve o održavanju doma.

Moderator: spacebound

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26382
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1862 times
Been thanked: 4068 times
Status: Online

Re: Obuca u kuci ...

Post by Beni » 14 Dec 2021, 15:51

Fuddo wrote: 14 Dec 2021, 15:48 Jednostavno, meni je to stvar elementarne higijene.
Mislim, hodas vani, ulazis u javni wc, stajes po ko zna kakvom pesinluku, i to unosis sebi u kucu…nidje veze.
Ma pogancad bolan :lud
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96361
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34340 times
Been thanked: 21069 times
Contact:
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by Rum » 14 Dec 2021, 15:53

Beni wrote: 14 Dec 2021, 15:51
Fuddo wrote: 14 Dec 2021, 15:48 Jednostavno, meni je to stvar elementarne higijene.
Mislim, hodas vani, ulazis u javni wc, stajes po ko zna kakvom pesinluku, i to unosis sebi u kucu…nidje veze.
Ma pogancad bolan :lud
Jos kada skinu kraj kreveta i pavaju :hihi
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42688
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14023 times
Been thanked: 12621 times
Status: Online

Re: Obuca u kuci ...

Post by Masamune » 14 Dec 2021, 15:54

Beni wrote: 14 Dec 2021, 15:50
The 51st State wrote: 14 Dec 2021, 15:47

Bilo ke istrazivanje o tome ko pere ruke posle male nuzde, da ne bi bosne evropa propast ziva. Holamdani preko 70posto ne peru i tako redom
Koliko moras biti po tom pitanju mentalno osakacen da ne peres ruke poslije male nuzde, da nosis obucu po kuci kojaj si setao po U-Bahnu, glavnom gradskom trgu......
Sjetih se vica... kad cigo pere ruke prije ili poslije pišanja? Za vrijeme :oo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84340
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11032 times
Been thanked: 16547 times
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by Fuddo » 14 Dec 2021, 15:54

Beni wrote: 14 Dec 2021, 15:51
Fuddo wrote: 14 Dec 2021, 15:48 Jednostavno, meni je to stvar elementarne higijene.
Mislim, hodas vani, ulazis u javni wc, stajes po ko zna kakvom pesinluku, i to unosis sebi u kucu…nidje veze.
Ma pogancad bolan :lud
Ne mora znaciti, ne razmisljaju o tome.
Stvar navike kod vecine.
Mada, kad ih vidim na poslu, dabogsacuva.
Uzme noktaricu i capari nokte, ono frca okolo…
Ulozak pljuhnula kraj kante, ono se crveni…
Pa zamotaj ga u vrecu, nesto, jebote…
Bizi goni ih u pm
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42688
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14023 times
Been thanked: 12621 times
Status: Online

Re: Obuca u kuci ...

Post by Masamune » 14 Dec 2021, 15:55

Rudolph wrote: 14 Dec 2021, 15:53
Beni wrote: 14 Dec 2021, 15:51

Ma pogancad bolan :lud
Jos kada skinu kraj kreveta i pavaju :hihi
Sex u blatnjavim cipelama

Kakav fetiš

:valja
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26382
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1862 times
Been thanked: 4068 times
Status: Online

Re: Obuca u kuci ...

Post by Beni » 14 Dec 2021, 15:55

Rudolph wrote: 14 Dec 2021, 15:49 U religijama porijeklom iz indijskog potkontinenta i na Bliskom istoku , uobičajeno je skinuti cipele prilikom ulaska u bogomolju . U Bibliji Bog je zapovjedio Mojsiju da skine sandale prije nego što mu se približi na Sinajskoj gori . Istočni kulturni kontekst ove pripovijesti cipele smatra unošenjem prašine u dom i uklanjanjem nečijih cipela "bio bi način prepoznavanja nečije osobne nečistoće u prisutnosti svetosti". Hinduizam i islam također smatraju da su stopala nečista; smatra se svetogrđem dodirivanje knjiga nogama i uvredom uperiti noge u nekoga. Kao takvi, u mnogim mandirima i džamijama , kao i u crkvama i sinagogama indijskog potkontinenta i Bliskog istoka, običaj je da vjernici skinu cipele prije ulaska u kuću štovanje, gdje vjeruju da ulaze u prisutnost božanskog.
U svijetu
Europa
Njemačka, Austrija i Sjeverna Europa

U Sjeverna Europa općenito se smatra nepristojnim ili nehigijenski držati cipele na ulazu u kuću, posebno čizme ili cipele za šetnju na otvorenom. Mogu postojati iznimke, pogotovo kada je riječ o kratkom posjetu gdje nije potrebno ući u unutarnje prostorije kuće ili stana. U Njemačkoj i Austriji cipele se uglavnom također tradicionalno uklanjaju, ali u manjoj mjeri, što također nije rijetkost kad se puste unutra. To je slučaj posebno za kratke posjete, čak i ako ulaze unutarnje sobe. Čini se da se praksa puštanja cipela u današnje vrijeme povećava.
Velika Britanija, Irska, Nizozemska

U Nizozemskoj ljudi sami odlučuju hoće li skinuti cipele ili ne, osim ako nemaju posjetitelje. U Ujedinjenom Kraljevstvu vlasnik kuće odlučuje hoće li se cipele skinuti, a obje su opcije uobičajene. Međutim, neobično je da ljudi hodaju bosi. Međutim, u Irskoj je vrlo neobično skinuti cipele prilikom ulaska u kuću, posebno za posjetitelje.
Jugozapadna Europa

U Španjolskoj , Portugalu i Italiji normalno je ući u dom s cipelama. U Francuskoj , većina će ljudi skinuti cipele kad uđu u kuću, ali neki će ih zadržati.
Istočna Europa

U Istočnoj Europi, uključujući sve slavenske zemlje (Rusija, Ukrajina, Poljska itd.), Mađarska , Rumunjska i Moldavija , većina će ljudi skinuti cipele kod kuće i očekivat će da to učine posjetitelji, osim ako se ne radi o službenom sastanku ili društvenom događaju. Kad su u nedoumici, ljudi će obično pitati mogu li zadržati cipele. Kad su kod kuće, neki će ljudi hodati bosi, dok će drugi nositi papuče (to često ovisi o vrsti podne obloge, npr. Tepisi ili drveni pod). Uobičajeno je da školarci imaju posebne cipele za nošenje u školi, posebno zimi. Neki će ljudi imati posebne cipele za nošenje na poslu, posebno zimi. U restoranima, trgovinama, kazalištima i muzejima cipele se ne skidaju. U crkvama se cipele ne skidaju.
Jugoistočna Europa (Balkan)

U jugoistočnoj Europi (bivša Jugoslavija, Albanija, Bugarska) ljudi tradicionalno skidaju cipele i ili šetaju bosi ili nose zatvorene papuče kod kuće, posebno zimi. Cipele se drže u crkvama, kao i na većini drugih javnih zatvorenih prostora, ali se uklanjaju u džamijama .

U Grčkoj ljudi tradicionalno nikada ne skidaju cipele kad posjete neko drugo domaćinstvo, osim ako se to od njih zatraži. Cipele se ne uklanjaju ni u jednoj društvenoj prilici. Kad ste kod kuće, osobni je izbor nositi cipele ili papuče. Cipele se drže u crkvama, kao i na svim ostalim javnim zatvorenim prostorima.

U većini bivše Jugoslavije držanje cipela u zatvorenom uglavnom se mrzi kao nepristojno i nehigijenski, a posjetitelji koji se odvaže izvan ulaznog hodnika trebaju ih ukloniti. Smatra se dobrim ponašanjem domaćina da gostu pruži unutarnje papuče, posebno zimi. Međutim, dostavljačima je često nezgodno skinuti cipele, pogotovo ako nose teške predmete. Kako bi se osiguralo da higijena ne bude ugrožena, prostirke i slične podne obloge prethodno se maknu s puta, a put kojim se očekuje da dostavljači prekriju novine ili karton kako bi zaštitili podnice. Predškolske učionice uvijek su prekrivene tepisima, kako bi se olakšala igra, pa su zatvorene cipele osnovni školski predmet. Škole obično zahtijevaju da budu zatvorene natikače ili cipele s patentnim zatvaračem, dizajnirane za unutarnju upotrebu. Od prvog razreda nadalje učionice imaju tvrde podove, a cipele na otvorenom se zadržavaju. Cipele na otvorenom također se obično nose na poslu, ali neka radna mjesta mogu dopustiti, ili čak zahtijevati, od svojih zaposlenika da nose zatvorenu obuću, poput papuča, ili redovite vanjske cipele rezervirane za unutarnju upotrebu.

U Turskoj većina ljudi tradicionalno skida cipele prije ulaska u bilo koju kuću. Studenti ili zaposlenici nikada ne skidaju cipele prije ulaska u svoje zgrade (škole, radna mjesta itd.). Jedina praksa uklanjanja cipela izvan kuće je prije ulaska "unutar" džamije; međutim, ljudi nikada ne skidaju cipele kada su u dvorištu ili vrtu džamije.
Azija

Indija , Tajland , Koreja , Tajvan , Vijetnam , Filipini , Malezija , Japan , Singapur , Indonezija , Laos , Kambodža , Pakistan , Afganistan , Mijanmar , Butan , Nepal , Bangladeš i u manjoj mjeri Kina , obično slijede ovu tradiciju skidanja cipela prije ulaska u kuću.

U Pakistanu , Afganistanu i drugim zemljama u kojima su česti tepisi, za to je potrebno izuti cipele.
Kina

U Kini uobičajeno je skidanje cipela nakon ulaska kući i korištenja papuča, iako ljudi u mnogim dijelovima Kine ne skidaju cipele kod kuće. Na društvenim okupljanjima ili zabavama u kućama, od gostiju se ne traži uvijek da skinu cipele, pogotovo na velikim proslavama poput kineske nove godine , kada je broj gostiju u kući često veći od broja papuča dostupnih za goste.
Iran

U Iranu je to raširena tradicija. Čistoća doma vrlo je važna za obitelji. Također je uobičajeno skidanje cipela u vrtićkim školama i, iako rijetko, u nekim malim privatnim poduzećima.
Izrael

Iako nije obvezno, mnogi Izraelci cipele skidaju kod kuće. Tijekom Svećeničkog blagoslova u sinagogi , kohanim (svećenici) uklonit će cipele.
Indija

U Indiji je bolje skinuti cipele prilikom ulaska u dom. Gostima se čak može smatrati nepristojnim držati cipele u kući.
Japan

U Japanu je genkan , ulazni dio kuće, stana ili zgrade, mjesto gdje se skidaju vanjske cipele i gdje se jedna presvlači u uwabaki , unutarnje papuče. Uz to, postoje odvojene toaletne papuče (ト イ レ ス リ ッ パ, toire surippa) u koje se presvlače prije ulaska u WC iz ostatka kuće. Prostor na otvorenom i zahod smatraju se nečistim prostorom. Zatvoreni prostor smatra se čistim prostorom. Prije ulaska u odgovarajuće prostore mora se presvući u odgovarajuću obuću. Na tatamiju često se smatra neprikladnim nošenje čak i uwabakija.
Malezija

U Maleziji je uobičajena praksa uklanjanje cipela prije ulaska u bilo koju kuću ili stan. Moderniji će imati sobne papuče. Neki hramovi poput špilje Batu i vjerska mjesta poput džamija i surausa zahtijevaju uklanjanje cipela prije ulaska. Moderne škole zahtijevaju od učenika da skinu cipele prije ulaska u učionice, laboratorije, knjižnicu ili prostore sa tepisima. Studenti još uvijek nose cipele na otvorenijim prostorima poput sportskih terena, dvorana ili u hodnicima, jer su ta područja još uvijek izloženija elementima, jer su malezijske škole uglavnom otvorene kako bi omogućile prirodni protok zraka zbog toplog vremena. Neki privatni uredi uklanjaju cipele, posebno na podovima sa tepisima.
Vijetnam

U Vijetnamu je običaj uklanjati cipele prije ulaska u bilo koju kuću ili stan. Također je uobičajeno skidanje cipela u vrtićkim školama i u nekim malim privatnim poduzećima.
Arapski svijet

U arapskom svijetu nije dopuštena obuća u zatvorenom, jer se potplati cipela smatraju prljavim i nehigijenskim.
Tajland

Gotovo sve kuće ili stanovi na Tajlandu zahtijevaju uklanjanje cipela i stavljanje ispred glavnih vrata za ulazak. Treba također skinuti cipele da bi ušli u neke zgrade u tajlandskim hramovima , posebno u Ubosot . Dječje vrtićke škole i neke zgrade u starim osnovnim ili srednjim školama također zahtijevaju od učenika da skinu cipele.

Međutim, u nekim su kućama ili školama papuče dopuštene, ali one ne smiju izvan zgrada, kao i u nekim zahodima predviđene su sandale za presvlačenje prije ulaska u zahod kako bi se održalo čistoćom.
Amerike
Sjedinjene Države

Skidanje cipela u zatvorenom nije tradicija kontinentalnih dijelova Sjedinjenih Država, ali se smatra očekivanim na Havajima, Aljasci, Guamu i Sjevernoj Marijani Otoci. Također je rasprostranjen na sjeveroistoku zbog lošeg vremena zimi, kao i na pacifičkom sjeverozapadu , a standardi se razlikuju od kućanstva do kućanstva. U Novoj Engleskoj mnoge osnovne škole zahtijevaju da učenici ponesu i zatvorene cipele, kao i zimske čizme. To je osobito slučaj za kišovitog vremena, kada se nečije cipele lako mogu zamuljiti, mokriti ili zaprljati. Međutim, uklanjanje cipela uobičajeno je među određenim imigrantskim zajednicama.
Kanada

U Kanadi se tradicija razlikuje u različitim regijama. Općenito se smatra očekivanim da bi gost skinuo cipele prilikom ulaska u dom, osim ako domaćin ne navede drugačije. To je osobito istinito zimi, jer su cipele mokre od snježnog pokrivača i zaprljane pripadajućom soli / pijeskom koji se koristi za čišćenje cesta.

Neke specijalizirane medicinske ustanove zahtijevaju od pacijenata da skinu cipele kako bi održavali čistoću.

U uredskim postavkama radnici obično zimi nose zatvorene cipele. No, ljetne se cipele na otvorenom nose u uredskim postavkama.
Wikipedia site:hr2.wiki
Zenica: Izvrsiti detaljnu dekontaminaciju prije ulazka u kucu :valja
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26382
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1862 times
Been thanked: 4068 times
Status: Online

Re: Obuca u kuci ...

Post by Beni » 14 Dec 2021, 15:57

MarlboroGold wrote: 14 Dec 2021, 15:54
Beni wrote: 14 Dec 2021, 15:50

Koliko moras biti po tom pitanju mentalno osakacen da ne peres ruke poslije male nuzde, da nosis obucu po kuci kojaj si setao po U-Bahnu, glavnom gradskom trgu......
Sjetih se vica... kad cigo pere ruke prije ili poslije pišanja? Za vrijeme :oo
Znas li onaj kad ih hodza pita jesul uzeli abdest :valja
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31478
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2677 times
Been thanked: 5094 times
Status: Online

Re: Obuca u kuci ...

Post by Matan » 14 Dec 2021, 15:57

Beni wrote: 14 Dec 2021, 15:44
MarlboroGold wrote: 14 Dec 2021, 15:42 Je li to hoćeš da kažeš da su pozitivan primjer?

Previše vi srozavate BiH i Bosance po tom pitanju. Jesmo banana država po mnogim pitanjima, ali takvi uhljupi nismo.
Mi smo i prije korone prali ruke :chloe
I jeli viljuskama dok su Evropljani rukama trgali meso :D.
Eto te ko Analytiker sa Pinka.
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51587
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 21011 times
Been thanked: 20803 times
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by Shadow » 14 Dec 2021, 15:58

Izut bgm. U kuci pa noHaj.
Mirno more

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84340
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11032 times
Been thanked: 16547 times
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by Fuddo » 14 Dec 2021, 16:03

animals wrote: 14 Dec 2021, 15:57
Beni wrote: 14 Dec 2021, 15:44

Mi smo i prije korone prali ruke :chloe
I jeli viljuskama dok su Evropljani rukama trgali meso :D.
Eto te ko Analytiker sa Pinka.
Ima zapis iz istorije, kad su Turci drazli Bec pod opsadom, i onaj zapisnicar pise, svako jutro gledamo turke kako ostre zube u vodi da nas mogu zubima klat.
Ljudi ba zube prali :D.
Njima bilo nepoznato, nepojmljivo.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96361
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34340 times
Been thanked: 21069 times
Contact:
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by Rum » 14 Dec 2021, 16:04

Samo bose noge :rumenko
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96361
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34340 times
Been thanked: 21069 times
Contact:
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by Rum » 14 Dec 2021, 16:08

Image I seve bosa hoda :kiss
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84340
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11032 times
Been thanked: 16547 times
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by Fuddo » 14 Dec 2021, 16:13

Rudolph wrote: 14 Dec 2021, 16:08 Image I seve bosa hoda :kiss
Sva je slatka
A stopala ko u elephanta
Pa, how?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31478
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2677 times
Been thanked: 5094 times
Status: Online

Re: Obuca u kuci ...

Post by Matan » 14 Dec 2021, 16:15

Ljudi moji opet predrasude..
Kod nas se izuvalo u vanjskom wc..
ziva istina, i ponjava bila..
ali to je samo kod nas bilo.
Moja Mama strasno drzala do higijene
a kamoli u kucu u obuci.
ali sto se tice nas i zapada, miljama su ispred..
prosetajte se Austrijskim selima, pa onda Bosanskim.
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by MunDzi » 14 Dec 2021, 16:21

I dolazimo na to da pored toga sto smo najpametniji, najljepsi, najquratiji, naj naj u svemu i svacemu, zna se i da smo najcistiji. :oo

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84340
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11032 times
Been thanked: 16547 times
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by Fuddo » 14 Dec 2021, 16:25

Ja sam potpuno svjestan da me sve to gore nabrojano krasi,
I uopste sebi ne umisljam.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26382
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1862 times
Been thanked: 4068 times
Status: Online

Re: Obuca u kuci ...

Post by Beni » 14 Dec 2021, 16:25

animals wrote: 14 Dec 2021, 16:15 Ljudi moji opet predrasude..
Kod nas se izuvalo u vanjskom wc..
ziva istina, i ponjava bila..
ali to je samo kod nas bilo.
Moja Mama strasno drzala do higijene
a kamoli u kucu u obuci.
ali sto se tice nas i zapada, miljama su ispred..
prosetajte se Austrijskim selima, pa onda Bosanskim.
Red carpet ispred hale :valja
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by Šabović Adis » 14 Dec 2021, 16:31

Umene se dijet kreno izuvat kad je trebo nunić u avtobus. Al jednom samo, nije viš nikad.
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31478
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2677 times
Been thanked: 5094 times
Status: Online

Re: Obuca u kuci ...

Post by Matan » 14 Dec 2021, 16:34

Beni wrote: 14 Dec 2021, 16:25
animals wrote: 14 Dec 2021, 16:15 Ljudi moji opet predrasude..
Kod nas se izuvalo u vanjskom wc..
ziva istina, i ponjava bila..
ali to je samo kod nas bilo.
Moja Mama strasno drzala do higijene
a kamoli u kucu u obuci.
ali sto se tice nas i zapada, miljama su ispred..
prosetajte se Austrijskim selima, pa onda Bosanskim.
Red carpet ispred hale :valja
Ziva istina, ljudi se krstili kad su vidjeli da se moraju izuti..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Obuca u kuci ...

Post by MunDzi » 14 Dec 2021, 16:36

Vala ja bi radje pustila nekog da mi u cipelana udje u kucu i poslije toga usisala drvene podove i dzogerom dezinfekovala, nego da imam tepihcine i da pustam da svako sa svojim znojavim carapama i gljivicama taba po mom tepihu.

Zato i nemam tepihcina.
Par malih, ispod stolica u dnevnoj i ispod trpezarijskog stola. Sve ostalo drvo. Svako ima papuce, ja cak ni papuce nemam - hodam bosa i zimi.

Post Reply

Return to “Dom”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests