Ukrajina

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Tierra Caliente » 26 May 2023, 23:44

Vrag wrote: 26 May 2023, 23:35
Tierra Caliente wrote: 26 May 2023, 22:47

Pa jeste al uglavnom ova prijeratna proizvodnja.
Glavni zavod za proizvodnju artiljerijske i raketne municije je bio kod nas u Vogosci.
Ide i poslijeratna, nije bez razloga povecana proizvodnja. Samo malo kruzi.
ne ide iz Pretisa ništa za Ukrajinu. Možda tu i tamo iz Igmana i to je to
{code}

User avatar
Lahor
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 233
Joined: 09 May 2023, 11:02
Has thanked: 23 times
Been thanked: 27 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Lahor » 26 May 2023, 23:49

Krokodil Behko wrote: 26 May 2023, 23:31
Tierra Caliente wrote: 26 May 2023, 21:58

Imaju brt...ako su u išta ulagali ovih 10-20 godina to je metalurgija. I pretežno firme iz Italije i Njemačke, Danieli, SMS su im instalirali mašine i pogone....itd...

Šta imaju bolan, bolan, šta imaju?

Nemaju ni običnu opremu za eksploataciju nafte, nego je uvoze.

Tvoja priča o ruskim sposobnostima, trebala bi krenuti od cca 6000-7000 g.p.n.e. Od Sahare, preko Egipta, pa malo o Majama, Inkama, komančima i Apačima. Sve to kad raspabirčiš i shvatiš koliko priroda i genetika utiču na sposobnost neke populacije, znat ćeš koliko i šta možeš očekivati od Rusa.

A nije ko ti, dograbio se nekih cifri namjenske industrije ( ako su tačne ) i to je to veliš?

Takođe, ne bi bilo loše sagledati tu jedinstvenu skalu naroda vremena ( onih koji su obilježili epohe ) počevši od Akađanskog carstva, pa Babilon vol 1, Asirija Vol 1, Hititsko carstvo, Babilon vol 2, Asirija vol 2, persija, Rim, Franačko carstvo, Sveto rimsko carstvo, Britansko carstvo, špansko carstvo, Fransusko carstvo, Austrougarska, and fajnali European Union.
Izvoli, probaj uglaviti Ruse na ovu skalu, pa mi javi rezultate.

Čemu se ti nadaš od njih? Fukara obična zatucana.
https://en.wikipedia.org/wiki/Sputnik_1
https://www.google.com/search?client=fi ... ij+gagarin

Jel dovoljno?
Plus, nisu iskoristili (još!) slobodno bacanje atomskog tipa na koje imaju puno pravo.
Sad, čime ste vi to zadužili čovječanstvo?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120472
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Re: Ukrajina

Post by Krokodil Behko » 26 May 2023, 23:54

Lahor wrote: 26 May 2023, 23:49
Krokodil Behko wrote: 26 May 2023, 23:31


Šta imaju bolan, bolan, šta imaju?

Nemaju ni običnu opremu za eksploataciju nafte, nego je uvoze.

Tvoja priča o ruskim sposobnostima, trebala bi krenuti od cca 6000-7000 g.p.n.e. Od Sahare, preko Egipta, pa malo o Majama, Inkama, komančima i Apačima. Sve to kad raspabirčiš i shvatiš koliko priroda i genetika utiču na sposobnost neke populacije, znat ćeš koliko i šta možeš očekivati od Rusa.

A nije ko ti, dograbio se nekih cifri namjenske industrije ( ako su tačne ) i to je to veliš?

Takođe, ne bi bilo loše sagledati tu jedinstvenu skalu naroda vremena ( onih koji su obilježili epohe ) počevši od Akađanskog carstva, pa Babilon vol 1, Asirija Vol 1, Hititsko carstvo, Babilon vol 2, Asirija vol 2, persija, Rim, Franačko carstvo, Sveto rimsko carstvo, Britansko carstvo, špansko carstvo, Fransusko carstvo, Austrougarska, and fajnali European Union.
Izvoli, probaj uglaviti Ruse na ovu skalu, pa mi javi rezultate.

Čemu se ti nadaš od njih? Fukara obična zatucana.
https://en.wikipedia.org/wiki/Sputnik_1
https://www.google.com/search?client=fi ... ij+gagarin

Jel dovoljno?
Plus, nisu iskoristili (još!) slobodno bacanje atomskog tipa na koje imaju puno pravo.
Sad, čime ste vi to zadužili čovječanstvo?

Jeste, svašta su znali ti nacistički naučnici, koje su prigrabile obje strane.
Sad razligu, veze nemaš i neću da trošim penkalo.
online

User avatar
Lahor
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 233
Joined: 09 May 2023, 11:02
Has thanked: 23 times
Been thanked: 27 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Lahor » 27 May 2023, 00:00

Krokodil Behko wrote: 26 May 2023, 23:54
Lahor wrote: 26 May 2023, 23:49

https://en.wikipedia.org/wiki/Sputnik_1
https://www.google.com/search?client=fi ... ij+gagarin

Jel dovoljno?
Plus, nisu iskoristili (još!) slobodno bacanje atomskog tipa na koje imaju puno pravo.
Sad, čime ste vi to zadužili čovječanstvo?

Jeste, svašta su znali ti nacistički naučnici, koje su prigrabile obje strane.
Sad razligu, veze nemaš i neću da trošim penkalo.
Bravo!
Samo još da nauče praviti EPP, posredstvom kojeg će neukoj svjetini objašnjavati da njihovo govno ne smrdi. A zna se ko ih najbolje pravi. :ok

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Tierra Caliente » 27 May 2023, 00:05

Krokodil Behko wrote: 26 May 2023, 23:31
Šta imaju bolan, bolan, šta imaju?

Nemaju ni običnu opremu za eksploataciju nafte, nego je uvoze.

Tvoja priča o ruskim sposobnostima, trebala bi krenuti od cca 6000-7000 g.p.n.e. Od Sahare, preko Egipta, pa malo o Majama, Inkama, komančima i Apačima. Sve to kad raspabirčiš i shvatiš koliko priroda i genetika utiču na sposobnost neke populacije, znat ćeš koliko i šta možeš očekivati od Rusa.

A nije ko ti, dograbio se nekih cifri namjenske industrije ( ako su tačne ) i to je to veliš?

Takođe, ne bi bilo loše sagledati tu jedinstvenu skalu naroda vremena ( onih koji su obilježili epohe ) počevši od Akađanskog carstva, pa Babilon vol 1, Asirija Vol 1, Hititsko carstvo, Babilon vol 2, Asirija vol 2, persija, Rim, Franačko carstvo, Sveto rimsko carstvo, Britansko carstvo, špansko carstvo, Fransusko carstvo, Austrougarska, and fajnali European Union.
Izvoli, probaj uglaviti Ruse na ovu skalu, pa mi javi rezultate.

Čemu se ti nadaš od njih? Fukara obična zatucana.
Imaju i proizvode Maraging čelike. Legure od kojih se prave cijevi za bušenje i eksploataciju naftnih derivata. Pored ove legure koja ima primjernu u petro hemijskoj industriji, iste legure se koriste i u raketnoj tehnologiji za valjanje raketnih komora. Sto ti naravno kao veliki strucnjak ocito ne znas. Proizvode i čelike za nuklearne reaktore i separatora. Samo napomena da ih SSSR nije proizvodila, vec ih je kupovala iz Francuske za svoje nuklearne elektrane.

I šta ti znaš o petrohemijskoj industriji ? Jesi radio ikada u toj industrijskoj oblasti ili onako po obicaju bubas proizvoljno napamet ?

Bolan ti nisi znao, a ni 95% Bosnjaka nije znalo i ne zna ni sada sta se kod nas proizvodi u Bosni i Hercegovini. Vecinu dosadasnjih informacija o nasoj Namjenskoj industriji ja sam na internet plasirao pod nikckovima @krater, @Meteor, @Guadalajara na najvecoj temi i mjestu u Bosni i Hercegovini. Niste znali ni da mozemo da otkujemo kosuljicu od 155mm, niste znali ni koje se legure i koji materijali koriste za kosuljice od 155mmm, za minobacacku municiju i koje celicane proizvode ove legure u gredicama..veze sa zivotom niste imali da haubice od kraja rata do danas proizvodimo. Nikad kovacka baterija iz Pretisu nije prikazana javno na internetu dok je ja nisam objavio. :pivo Niste znali ni da imamo masine za valjanje raketnih komora i da smo proizvodili rakete za MANPAD-s Strela-2M.
{code}

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120472
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Re: Ukrajina

Post by Krokodil Behko » 27 May 2023, 00:09

Tierra Caliente wrote: 27 May 2023, 00:05 Legure od kojih se prave cijevi za bušenje i eksploataciju naftnih derivata. Pored ove legure koja ima primjernu u petro hemijskoj industriji, iste legure se koriste i u raketnoj tehnologiji za valjanje raketnih komora.


A što šalju turbine na remont, čak u Kanadu, kad su toliko sposobni?
Samo ti nabrajaj.
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26736
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14845 times
Been thanked: 3968 times
Status: Online

Re: Ukrajina

Post by Veca » 27 May 2023, 00:12

allooo, nemoj sve odavati, ne moraju dusmani znati! :D.
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Tierra Caliente » 27 May 2023, 00:18

Krokodil Behko wrote: 27 May 2023, 00:09
Tierra Caliente wrote: 27 May 2023, 00:05 Legure od kojih se prave cijevi za bušenje i eksploataciju naftnih derivata. Pored ove legure koja ima primjernu u petro hemijskoj industriji, iste legure se koriste i u raketnoj tehnologiji za valjanje raketnih komora.


A što šalju turbine na remont, čak u Kanadu, kad su toliko sposobni?
Samo ti nabrajaj.
Ko je proizveo podsklop, taj neka ga i odrzava.
Pa ja kad se ostane bez teksta onda ti "nabrajaj". Nabrajao bi i ti da nesto znas o tome i da ne lupas ko Maksim po diviziji.
{code}

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Tierra Caliente » 27 May 2023, 00:21

Problem sa vama forumašima je u tome što isključivo zbog politickih pogleda i percepcije niste sposobni bez ukljucivanja emocija normalno i razumno da rezonujete. Isto kad je neko napaljen na zenu, nece ti njega niko odvratiti od nje. :plavi
{code}

User avatar
Lahor
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 233
Joined: 09 May 2023, 11:02
Has thanked: 23 times
Been thanked: 27 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Lahor » 27 May 2023, 00:24

Čuj problem?
Pa nije ti ovo matematika i fizika dečko, ovo je politika, ovdje je dva i dva četri dok se ne naredi drugačije. :o

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120472
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Re: Ukrajina

Post by Krokodil Behko » 27 May 2023, 00:33

Tierra Caliente wrote: 27 May 2023, 00:18
Krokodil Behko wrote: 27 May 2023, 00:09



A što šalju turbine na remont, čak u Kanadu, kad su toliko sposobni?
Samo ti nabrajaj.
Ko je proizveo podsklop, taj neka ga i odrzava.
Pa ja kad se ostane bez teksta onda ti "nabrajaj". Nabrajao bi i ti da nesto znas o tome i da ne lupas ko Maksim po diviziji.

Ko lupa bolan?

Što su ga uopšte uvozili, ako su toliko sposobni?

Ja konto da si ti ozbiljan diskutant :D.
online

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Tierra Caliente » 27 May 2023, 00:42

Kad ne zna stručnjak Behko da metne nešto vezano za temu. Ovako moram ja da ga stučem. :plavi

Fabrika artiljerijske municije u Pensilvaniji koja proizvodi municiju umjesto naseg Pretisa u Vogosci.



SCAAP is housed on 15.3 acres (6.2 ha) with seven buildings and storage capacity of 495,000 square feet (46,000 m2).[10]

The SCAAP facilities have a number key forging and machining capabilities including:[10]

Nine 155mm M795 Rotating band welders
5 Forge Presses (3 Gas-fired Rotary Hearth Furnaces, and 3 Electric Induction Furnaces)
4 Nosing Presses
5 Heat Treat Furnace Systems (Including Small Batch)
120+ Hydraulic Tracer and Computer Numerical Control (CNC) Lathes
2 Automated Coating Lines (Zinc Phosphate and ID/OD Prime and Paint)
SCAAP has surge capacity, that can allow it to increase production volume and capacity at short notice if or when the need arises, with a listed capacity of 1,000,000 metal products ; some of this surge capability was activated in 2022 due to the demands of the Russo-Ukrainian War .[11][2]
{code}

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Tierra Caliente » 27 May 2023, 00:46

Snimak prije mjesec dana





Video od 10 minuta

{code}

User avatar
Lahor
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 233
Joined: 09 May 2023, 11:02
Has thanked: 23 times
Been thanked: 27 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Lahor » 27 May 2023, 00:51

Eto, vidiš kako su te Amerikanke voditeljice fino počešljane, našminkane plus govore Engleski, što odmah znači da Rusi nemaju ni blizu potrebnih kapaciteta da proizvedu lopatu a kamoli granatu i da vode rat. :o

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Tierra Caliente » 27 May 2023, 01:07

Lahor wrote: 27 May 2023, 00:51 Eto, vidiš kako su te Amerikanke voditeljice fino počešljane, našminkane plus govore Engleski, što odmah znači da Rusi nemaju ni blizu potrebnih kapaciteta da proizvedu lopatu a kamoli granatu i da vode rat. :o
Pa eto videa koji prikazuje da su u ovoj američkoj fabrici morali modernizovati mašine jer su bile zastarjele i dotrajale.

Evo isti je slučaj i sa fabrikom topova, haubica i minobacača. Investiciju pokrenuli tek prošle godine.



{code}

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120472
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Re: Ukrajina

Post by Krokodil Behko » 27 May 2023, 01:22

Tierra Caliente wrote: 27 May 2023, 00:42 Kad ne zna stručnjak Behko da metne nešto vezano za temu. Ovako moram ja da ga stučem. :plavi


Stručnjak Behko ponavlja pitanje trolu, ako su Rusi toliko sposobni, što uvoze sve živo?

Evo lista njihovog izvoza. Da ne znam, reko bih da je neka afrička zemlja u pitanju


https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_exports_of_Russia


I ova seljadija hoće da vlada kontinetom?
Čime se ti drogiraš toliko?

Ja ovdje džaba pišem izgleda.
Ovo ti je klasa mongolskih kozojeba i kroz hisrotiju, njihova su carstva brže nestajala, nego što su nastajala.
Da si se pozabavio onim spiskovima drđava, koje sam večeras naveo, možda bi izveo neki logičan zaključak?

Hobisanje oko jebene granate, nije dovoljno, za ovakve diskusije
online

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Tierra Caliente » 27 May 2023, 01:28

Krokodil Behko wrote: 27 May 2023, 01:22
Tierra Caliente wrote: 27 May 2023, 00:42 Kad ne zna stručnjak Behko da metne nešto vezano za temu. Ovako moram ja da ga stučem. :plavi


Stručnjak Behko ponavlja pitanje trolu, ako su Rusi toliko sposobni, što uvoze sve živo?

Evo lista njihovog izvoza. Da ne znam, reko bih da je neka afrička zemlja u pitanju


https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_exports_of_Russia


I ova seljadija hoće da vlada kontinetom?
Čime se ti drogiraš toliko?

Ja ovdje džaba pišem izgleda.
Ovo ti je klasa mongolskih kozojeba i kroz hisrotiju, njihova su carstva brže nestajala, nego što su nastajala.
Da si se pozabavio onim spiskovima drđava, koje sam večeras naveo, možda bi izveo neki logičan zaključak?

Hobisanje oko jebene granate, nije dovoljno, za ovakve diskusije
buahahahahaha....Behko kad ne zna oko granate njemu chemu cvjetiche kupiti... :cvijece :plavi

Granate...granate...rakete...dronovi..granate i topovi....to je ono sto ce donijeti pobjedu u ratu u Ukrajini...Nije valjda Behko dijete cvijecha :grana :pusi

Seljadija i jedini i drugi...Mi smo za njih civilizacija u Bosni. :sjedi

Behko nesposoban si da se emocionalno distanciras i normalno rezonujes,vec ovako mislim da si samo zrtva propagande jer zivish izvan Bosne. :pivo
{code}

User avatar
Lahor
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 233
Joined: 09 May 2023, 11:02
Has thanked: 23 times
Been thanked: 27 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Lahor » 27 May 2023, 02:06

Krokodil Behko wrote: 27 May 2023, 01:22
Tierra Caliente wrote: 27 May 2023, 00:42 Kad ne zna stručnjak Behko da metne nešto vezano za temu. Ovako moram ja da ga stučem. :plavi


Stručnjak Behko ponavlja pitanje trolu, ako su Rusi toliko sposobni, što uvoze sve živo?

Evo lista njihovog izvoza. Da ne znam, reko bih da je neka afrička zemlja u pitanju


https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_exports_of_Russia


I ova seljadija hoće da vlada kontinetom?
Čime se ti drogiraš toliko?

Ja ovdje džaba pišem izgleda.
Ovo ti je klasa mongolskih kozojeba i kroz hisrotiju, njihova su carstva brže nestajala, nego što su nastajala.
Da si se pozabavio onim spiskovima drđava, koje sam večeras naveo, možda bi izveo neki logičan zaključak?

Hobisanje oko jebene granate, nije dovoljno, za ovakve diskusije
Ko kaže da uvoze sve živo? Uvoze ono što im neophodno treba a mogu doći do toga. Kad ne mognu, naprimjer, da uvoze duhan onda će prestat pušit A i zdravije će živit. :valja Isto tako ne izvoze sve živo, izvoze tj. prodaju samo ono bez čega mogu, samo se smeće prodaje. Ono što uistinu vrijedi to se ne prodaje ni za živu glavu. Misliš da kad skupiš dovoljno love možeš kupit atomsku od Rusa. Aha, malomorgen. Misliš da je Rus toliki debil da se uz obećanje odrekne nuklearki? Pa nije Ukrajinac! Rus nije debil, debili stoje nasuprot Rusa. MIsliš da, primjerice, T-72 koji košta pola mliona dolara njih košta pola miliona da ga proizvedu? Malomorgen, tebe toliko košta da ga kupiš, pod uslovom da se obavežeš na korištenje pod njihovim uslovima, plus za svaki tip oružja koji izvoze imaju oznaku za eksport (čitaj: nije isti kvalitet a samim tim ni performanse). Jesi čuo za poljske MIGove koji imaju ugrađene fabričke nedostatke? One iste što Poljska liferuje Ukrajini? E sad si čuo. Dalje, mani se mjerenja svega i svačega kroz prizmu dolara - ima stvar koja se zove standard - a ruski se bitno razlikuje od bilo kojeg drugog. Mjeriti Rusiju dolarom ravno je mjerenju napona termometrom. Debili to samo rade. Ili podlaci. Rusi su navikli da rade za kikiriki, al kad treba ginut za Rusiju ginu u milionima - nešto nazamislivo američkim i britanskim parfimisanim guzicama. Upravo tome nas istorija i uči. I šta si se svezao istorije? Ni ti nisi znao hodat dok nisi prohodao, i tebi je neko guzicu prao. Naučen si se rodio? Šta, tebe su iz epruvete izvukli i bio si odmah te visine koje si sad? Nisi!
Bolje ti je drži se sadašnjosti, a ona izgleda ovako:
Image
Deal with it!
I ne zanosi se istorijom, Rusi sigurno sebi neće dopustiti da im neki hohštapleri koji su nastali jučer u pola dvanaest danas drže predavanja o tome kako treba da žive. Vae victis! :kita

User avatar
bez
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1479
Joined: 09 Jan 2022, 18:19
Has thanked: 50 times
Been thanked: 381 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by bez » 27 May 2023, 09:02

Lahor wrote: 27 May 2023, 02:06
Krokodil Behko wrote: 27 May 2023, 01:22



Stručnjak Behko ponavlja pitanje trolu, ako su Rusi toliko sposobni, što uvoze sve živo?

Evo lista njihovog izvoza. Da ne znam, reko bih da je neka afrička zemlja u pitanju


https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_exports_of_Russia


I ova seljadija hoće da vlada kontinetom?
Čime se ti drogiraš toliko?

Ja ovdje džaba pišem izgleda.
Ovo ti je klasa mongolskih kozojeba i kroz hisrotiju, njihova su carstva brže nestajala, nego što su nastajala.
Da si se pozabavio onim spiskovima drđava, koje sam večeras naveo, možda bi izveo neki logičan zaključak?

Hobisanje oko jebene granate, nije dovoljno, za ovakve diskusije
Ko kaže da uvoze sve živo? Uvoze ono što im neophodno treba a mogu doći do toga. Kad ne mognu, naprimjer, da uvoze duhan onda će prestat pušit A i zdravije će živit. :valja Isto tako ne izvoze sve živo, izvoze tj. prodaju samo ono bez čega mogu, samo se smeće prodaje. Ono što uistinu vrijedi to se ne prodaje ni za živu glavu. Misliš da kad skupiš dovoljno love možeš kupit atomsku od Rusa. Aha, malomorgen. Misliš da je Rus toliki debil da se uz obećanje odrekne nuklearki? Pa nije Ukrajinac! Rus nije debil, debili stoje nasuprot Rusa. MIsliš da, primjerice, T-72 koji košta pola mliona dolara njih košta pola miliona da ga proizvedu? Malomorgen, tebe toliko košta da ga kupiš, pod uslovom da se obavežeš na korištenje pod njihovim uslovima, plus za svaki tip oružja koji izvoze imaju oznaku za eksport (čitaj: nije isti kvalitet a samim tim ni performanse). Jesi čuo za poljske MIGove koji imaju ugrađene fabričke nedostatke? One iste što Poljska liferuje Ukrajini? E sad si čuo. Dalje, mani se mjerenja svega i svačega kroz prizmu dolara - ima stvar koja se zove standard - a ruski se bitno razlikuje od bilo kojeg drugog. Mjeriti Rusiju dolarom ravno je mjerenju napona termometrom. Debili to samo rade. Ili podlaci. Rusi su navikli da rade za kikiriki, al kad treba ginut za Rusiju ginu u milionima - nešto nazamislivo američkim i britanskim parfimisanim guzicama. Upravo tome nas istorija i uči. I šta si se svezao istorije? Ni ti nisi znao hodat dok nisi prohodao, i tebi je neko guzicu prao. Naučen si se rodio? Šta, tebe su iz epruvete izvukli i bio si odmah te visine koje si sad? Nisi!
Bolje ti je drži se sadašnjosti, a ona izgleda ovako:
Image
Deal with it!
I ne zanosi se istorijom, Rusi sigurno sebi neće dopustiti da im neki hohštapleri koji su nastali jučer u pola dvanaest danas drže predavanja o tome kako treba da žive. Vae victis! :kita
Nije bitno. Od trenutka izmisljanja nacija niko nije uspio dobiti rat ako protivnik nije to zelio. To je isto kao i laz, neces povjerovati ako ne zels.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120472
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Online

Re: Ukrajina

Post by Krokodil Behko » 27 May 2023, 10:40

Tierra Caliente wrote: 27 May 2023, 01:28
buahahahahaha....Behko kad ne zna oko granate njemu chemu cvjetiche kupiti... :cvijece :plavi

Granate...granate...rakete...dronovi..granate i topovi....to je ono sto ce donijeti pobjedu u ratu u Ukrajini...Nije valjda Behko dijete cvijecha :grana :pusi

Seljadija i jedini i drugi...Mi smo za njih civilizacija u Bosni. :sjedi

Nije nikakvo čudo, da si banovan svugdje gdje god si se pojavio.
Da si ovakav djetinjasto-prizemni post napisao bilo kom drugom, a ne meni i ovdje bi bio banovan.
Zanimljivo i ovaj jugobalija iznad - isto tako.

Behko nesposoban si da se emocionalno distanciras i normalno rezonujes,vec ovako mislim da si samo zrtva propagande jer zivish izvan Bosne. :pivo

Još jedna ispravna procjena vojnog analitičara?
online

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: Mister No and 36 guests