Albanija

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: U Albaniji zabranjeno klađenje, zatvoreno 4.300 kladionica

Post by Zagorka » 04 Jan 2019, 18:07

Bravo. Prestati pljackati naivnu sirotinju, a bogatuni nek lete helikopterom u one rezidencije gdje se naklanjaju kad ulaziš a nabiju te nogom kad izlaziš.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: U Albaniji zabranjeno klađenje, zatvoreno 4.300 kladionica

Post by Mohr » 06 Jan 2019, 21:08

Lider Socijalističke partije Albanije... :p

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Albanija zabranila emitovanje Cecinih spotova: Inspirisala je zločine u BiH i na Kosovu

Post by Mala_Mu » 17 Jul 2019, 17:09

Image

Agencija za audiovizualne medije (AMA) Albanije upozorila je albansku javnu radioteleviziju RTSH zbog emitovanja pjesama supruge ratnog zločinca Željka Ražnatovića Arkana i srbijanske turbo-folk pjevačice Svetlane Ražnatović Cece.


AMA se na ovakav potez, kako prenosi koha.net, odlučila nakon žalbi da je u programu namijenjenom manjinama emitovan spot Cece Ražnatović koja je više puta imala antialbanske istupe protiv Kosova i čije su pjesme "inspirisale zločine u Bosni i Hercegovini i na Kosovu".

Naglašeno je da program namijenjen manjinama treba služiti prijateljstvu i solidarnosti među narodima i kulturama te da ne bi trebao promovisati osobe koje su konkretnim potezima pokazale suprotno.

U dopisu AMA-e Ceca Ražnatović nazvana je "problematičnom pjevačicom" koja je svojim ranijim pjesmama i izjavama "inspirisala zločine u BiH i na Kosovu, podupirala nehumana djela supruga i ratnog zločinca Željka Ražnatovića Arkana i srpskih vojnih i paravojnih formacija koje je vodio".

"Pismenim putem skrećemo pažnju da izbjegavate takve slučajeve", navedeno je u dopisu AMA-e.

klix.ba

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Albanija zabranila emitovanje Cecinih spotova: Inspirisala je zločine u BiH i na Kosovu

Post by exampLe » 17 Jul 2019, 17:16

Ljudi imaju mooda i stav za razliku od nas.
Last edited by exampLe on 17 Jul 2019, 17:29, edited 1 time in total.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Albanija zabranila emitovanje Cecinih spotova: Inspirisala je zločine u BiH i na Kosovu

Post by Nice try » 17 Jul 2019, 17:17

Nije da je zabranjeno,već kako sam shvatila preporučeno da se ne emitiraju itd.
Ne vidim smisao zabrane,dobro vidim,ali eto,nemamo svi isto mišljenje ni razlučivanje,ako je kako piše dalje u tekstu,narod dole voli i sluša.Prodala je toliko i toliko ploča ili čega se već danas prodaje...
Lično je ne slušam,niti je uopšte volim niti vidjeti,ali kako rekoh nedavno,treba mijenjati,rušiti ili popravljati ograde u glavi,to jest svijest,ono što u sebi razmišljamo,mislimo i posljedice toga u našem ponašanju i činjenju.
Previše površnosti,premalo osjećaja i poštovanja,to je prava svijest ljudi.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Albanija zabranila emitovanje Cecinih spotova: Inspirisala je zločine u BiH i na Kosovu

Post by Socrates » 17 Jul 2019, 17:46

Sa drzavne televizije je i treba protjerati.

Sa privatnih ne znam kako bi, jer to spada pod slobodu govora. Ali, ovo, svakako. I treba djecu uciti. Nije joj muz isao na godisnji u Bosnu, nego da ubija I pljacka ljude, a ona ga nije nikako osudila, niti je vratila opljackano.

Treba djecu uciti ko su i sta su ovakvi. :cudi
. . . . . . . . .

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Albanija zabranila emitovanje Cecinih spotova: Inspirisala je zločine u BiH i na Kosovu

Post by Hannibal » 17 Jul 2019, 17:47

ceca je i dan danas olos teski, cito sam da su nekog covjeka u srbiji osudili na 4 godine zbog nekog djela, obratio se ceci i nije ni dana lezo...
🐽

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Albanija zabranila emitovanje Cecinih spotova: Inspirisala je zločine u BiH i na Kosovu

Post by Salko » 17 Jul 2019, 17:57

Nice try wrote: 17 Jul 2019, 17:17 Nije da je zabranjeno,već kako sam shvatila preporučeno da se ne emitiraju itd.
Ne vidim smisao zabrane,dobro vidim,ali eto,nemamo svi isto mišljenje ni razlučivanje,ako je kako piše dalje u tekstu,narod dole voli i sluša.Prodala je toliko i toliko ploča ili čega se već danas prodaje...
Lično je ne slušam,niti je uopšte volim niti vidjeti,ali kako rekoh nedavno,treba mijenjati,rušiti ili popravljati ograde u glavi,to jest svijest,ono što u sebi razmišljamo,mislimo i posljedice toga u našem ponašanju i činjenju.
Previše površnosti,premalo osjećaja i poštovanja,to je prava svijest ljudi.
Dašta već treba cenzurisati govna nemoj molim te relativizacije
"ignorance is bliss"

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Albanija zabranila emitovanje Cecinih spotova: Inspirisala je zločine u BiH i na Kosovu

Post by storm » 17 Jul 2019, 18:05

Prestao je rat, treba živjeti, ide sve dalje... To je sve oke i jasno.
Slušam srpsku muziku,, slušam sve što smatram meni dobrom glazbom.
Ali..
Za neke to ne može vrijediti. Direktno živjela sa zločinom, bogato se okoristila na istom... I tu prestaje priča iz prve rečenice.
Nikako mi nije jasan mozak Bošnjaka i Hrvata koji odvrcu žarulje uz njene taktove i zavijanje uz satorski vibrato iz grla.
Malo uključiti glavu i ponos ipak treba ponekad.
Nisam za zabrane, ali u svakoj prilici i spominjanju u medijima treba reći / napisati... Ceca, žena ratnog zločinca, koja je stekla imetak na istom i odobrava ga... Pa dalje tekst...
Volis narodnjake, sve oke... Ima ih još stotine, koji se više manje nisu kompromitirali... Slušaj, skaci, reži se...
Bljak
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Vertigo
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 524
Joined: 18 Apr 2019, 19:28
Status: Offline

Re: Albanija zabranila emitovanje Cecinih spotova: Inspirisala je zločine u BiH i na Kosovu

Post by Vertigo » 17 Jul 2019, 18:13

Zgadi mi se kako sam mogao slusati njene pjesme kad sam bio mali

Nmg da vjerujem kako mogu ljudi da prave sebi slavu i srecu na tudjoj nesreci.... Na tudjoj smrti

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Albanija zabranila emitovanje Cecinih spotova: Inspirisala je zločine u BiH i na Kosovu

Post by Salko » 17 Jul 2019, 18:21

storm wrote: 17 Jul 2019, 18:05 Prestao je rat, treba živjeti, ide sve dalje... To je sve oke i jasno.
Slušam srpsku muziku,, slušam sve što smatram meni dobrom glazbom.
Ali..
Za neke to ne može vrijediti. Direktno živjela sa zločinom, bogato se okoristila na istom... I tu prestaje priča iz prve rečenice.
Nikako mi nije jasan mozak Bošnjaka i Hrvata koji odvrcu žarulje uz njene taktove i zavijanje uz satorski vibrato iz grla.
Malo uključiti glavu i ponos ipak treba ponekad.
Nisam za zabrane, ali u svakoj prilici i spominjanju u medijima treba reći / napisati... Ceca, žena ratnog zločinca, koja je stekla imetak na istom i odobrava ga... Pa dalje tekst...
Volis narodnjake, sve oke... Ima ih još stotine, koji se više manje nisu kompromitirali... Slušaj, skaci, reži se...
Bljak
I sam znas da nisam neki nacionalista i da postujem sve ljude ali ono sto ona za mene predstavlja je bljak i fuj.

Ono sto pojedini sebi dozvoljavaju pa i na ovom forumu je za mene neoprostivo. Njima nisu beli orlovi dolazili pod kuću
"ignorance is bliss"

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Albanija zabranila emitovanje Cecinih spotova: Inspirisala je zločine u BiH i na Kosovu

Post by Salko » 17 Jul 2019, 18:26

Al nema veze nek nisu treba postovati one kojima jesu...
"ignorance is bliss"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Albanija zabranila emitovanje Cecinih spotova: Inspirisala je zločine u BiH i na Kosovu

Post by Socrates » 17 Jul 2019, 18:27

Ali stvarno ozbiljna studija bi se pozabavila I ovakvom muzikom i estradom kao jednim od vidova pripremanja rata, agresije, I genocida.
. . . . . . . . .

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Albanija zabranila emitovanje Cecinih spotova: Inspirisala je zločine u BiH i na Kosovu

Post by Pasaga » 17 Jul 2019, 18:27

mad_max_ba wrote: 17 Jul 2019, 18:21
storm wrote: 17 Jul 2019, 18:05 Prestao je rat, treba živjeti, ide sve dalje... To je sve oke i jasno.
Slušam srpsku muziku,, slušam sve što smatram meni dobrom glazbom.
Ali..
Za neke to ne može vrijediti. Direktno živjela sa zločinom, bogato se okoristila na istom... I tu prestaje priča iz prve rečenice.
Nikako mi nije jasan mozak Bošnjaka i Hrvata koji odvrcu žarulje uz njene taktove i zavijanje uz satorski vibrato iz grla.
Malo uključiti glavu i ponos ipak treba ponekad.
Nisam za zabrane, ali u svakoj prilici i spominjanju u medijima treba reći / napisati... Ceca, žena ratnog zločinca, koja je stekla imetak na istom i odobrava ga... Pa dalje tekst...
Volis narodnjake, sve oke... Ima ih još stotine, koji se više manje nisu kompromitirali... Slušaj, skaci, reži se...
Bljak
I sam znas da nisam neki nacionalista i da postujem sve ljude ali ono sto ona za mene predstavlja je bljak i fuj.

Ono sto pojedini sebi dozvoljavaju pa i na ovom forumu je za mene neoprostivo. Njima nisu beli orlovi dolazili pod kuću
:bravo
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: Albanija zabranila emitovanje Cecinih spotova: Inspirisala je zločine u BiH i na Kosovu

Post by Duminjo » 17 Jul 2019, 18:28

Sit gladnog ne razumije

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83759
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10906 times
Been thanked: 16191 times
Status: Offline

Re: Albanija zabranila emitovanje Cecinih spotova: Inspirisala je zločine u BiH i na Kosovu

Post by Fuddo » 17 Jul 2019, 18:29

Dobra prdara.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Albanija zabranila emitovanje Cecinih spotova: Inspirisala je zločine u BiH i na Kosovu

Post by Salko » 17 Jul 2019, 18:31

Fuddo wrote: 17 Jul 2019, 18:29Dobra prdara.
Jarane ne BiH ja to ni kombineeerkama djero
"ignorance is bliss"

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Albanija zabranila emitovanje Cecinih spotova: Inspirisala je zločine u BiH i na Kosovu

Post by Pasaga » 17 Jul 2019, 18:31

mad_max_ba wrote: 17 Jul 2019, 18:31
Fuddo wrote: 17 Jul 2019, 18:29Dobra prdara.
Jarane ne BiH ja to ni kombineeerkama djero
ni biciklo prislonit uz nju .... :ne
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83759
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10906 times
Been thanked: 16191 times
Status: Offline

Re: Albanija zabranila emitovanje Cecinih spotova: Inspirisala je zločine u BiH i na Kosovu

Post by Fuddo » 17 Jul 2019, 18:35

Pasaga wrote: 17 Jul 2019, 18:31
mad_max_ba wrote: 17 Jul 2019, 18:31

Jarane ne BiH ja to ni kombineeerkama djero
ni biciklo prislonit uz nju .... :ne
Drugovi, vi necete da se zrtvujete za vise ciljeve.
Nije vam to udure.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Albanija zabranila emitovanje Cecinih spotova: Inspirisala je zločine u BiH i na Kosovu

Post by Salko » 17 Jul 2019, 18:43

Fuddo wrote: 17 Jul 2019, 18:35
Pasaga wrote: 17 Jul 2019, 18:31

ni biciklo prislonit uz nju .... :ne
Drugovi, vi necete da se zrtvujete za vise ciljeve.
Nije vam to udure.
Ona ne voli osunećene, garant bi potegla za nožem kad bi to čudo vidjela...
"ignorance is bliss"

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests