Starački dom

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Video/Uznemirujući snimak: Medicinske sestre maltretiraju i šamaraju staricu

Post by Julia-Klara » 03 Nov 2022, 08:46

Tako je to kad se ide u skolu za posao koji ne volis raditi, a znatan broj medicinara to radi radi para i odlaska u inostranstvo. Zalosno, ali i istinito.
Oduzeti licence, i nekako oznaciti kao osobe kojima nije dozovljeno raditi sa ljudima. Samo na njivu na kopanje i teske fizicke poslove.

Djubrad!
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51222
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 20889 times
Been thanked: 20623 times
Status: Online

Re: Video/Uznemirujući snimak: Medicinske sestre maltretiraju i šamaraju staricu

Post by Shadow » 03 Nov 2022, 08:48

Klasicno izivljavanje na slabijem. Dno dna.
Mirno more

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80132
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7022 times
Been thanked: 11334 times
Status: Online

Re: Video/Uznemirujući snimak: Medicinske sestre maltretiraju i šamaraju staricu

Post by spacebound » 03 Nov 2022, 08:49

Julia-Klara wrote: 03 Nov 2022, 08:46 Tako je to kad se ide u skolu za posao koji ne volis raditi, a znatan broj medicinara to radi radi para i odlaska u inostranstvo. Zalosno, ali i istinito.
Oduzeti licence, i nekako oznaciti kao osobe kojima nije dozovljeno raditi sa ljudima. Samo na njivu na kopanje i teske fizicke poslove.

Djubrad!
Da, bila sam svjedok tome. Raduje se smrti pacijenta jer je bio tezak.
Nazalost sve je vise onih koji u ovom pozivu vide kartu za EU umjesto da vide covjeka od krvi i mesa i da mu pristupaju onako kako bi htjeli da neko pristupi njima i njemu najblizima.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Video/Uznemirujući snimak: Medicinske sestre maltretiraju i šamaraju staricu

Post by insomnia » 03 Nov 2022, 09:01

Ih nist je ovo sta se sve radi. Eno u Fr je skoro bila afera sa domovima. Pa ujeo vuk magarca
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 27603
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 7279 times
Been thanked: 6634 times
Status: Offline

Re: Video/Uznemirujući snimak: Medicinske sestre maltretiraju i šamaraju staricu

Post by Zana » 03 Nov 2022, 09:06

Koji psihopata je ova crnka. Onako tući jadnu ženu, staru, nemoćnu, bez ikakvog izraza lica. Par osmjeha.
Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Video/Uznemirujući snimak: Medicinske sestre maltretiraju i šamaraju staricu

Post by Julia-Klara » 03 Nov 2022, 13:37

Pa to su zajebane zene, osvetnice, one sto su im idoli svakojake spodobe sa televizije, raznorazne pjevaljke i rijaliti zvijezde...
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
DocSportello
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1388
Joined: 16 Feb 2016, 13:33
Location: Na balkonu, chuchim na drvima, hvatam konin wifi :D
Has thanked: 326 times
Been thanked: 183 times
Status: Offline

Re: Video/Uznemirujući snimak: Medicinske sestre maltretiraju i šamaraju staricu

Post by DocSportello » 03 Nov 2022, 13:42

Nisam mogo ni gledat alahami do kraja. Jos vidim smiju se ove ostale krave. Za nepovjerovat.
Kakav propali experiment je ljudsko drustvo, neponovljiv svih mi.
Mislim da se u uniji vanzemaljaca prikazujemo kao primarni primjer debilnosti u univerzumu.
“The reason I talk to myself is because I’m the only one whose answers I accept.”
― George Carlin

User avatar
immuno
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9706
Joined: 01 Feb 2022, 19:48
Has thanked: 7974 times
Been thanked: 8339 times
Status: Online

Re: Video/Uznemirujući snimak: Medicinske sestre maltretiraju i šamaraju staricu

Post by immuno » 03 Nov 2022, 13:54

I opet na slabijeg 😔 radio ti ovaj posao zato sto ga volis ili moras manje vazno al ovako nesto uraditi prema slabijem, starijem 😥 pa kakav si ti covjek, jel ti ta mati sto te rodila imalo merhameta, empatije, osjecaja podari la, naucila, nasavjetovala ista.... pobogu curo to je ziv insan jedina greska joj je sto je starija, slabija,....nikad vise nebi smjela raditi ni sa zivotinjama a kamoli ljudima, pogan od zenska :bua
I opet snimaju, prolaze kao da se nista ne desava 😱kompletan personal od cistacice do direktora sve izbaciti I nikad vise posla u kojem imaju Kontakt sa ljudima,jer ova scena pokazuje da je to " normala" u ovoj ustanovi. Neljudi :bua

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53249
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1877 times
Been thanked: 14902 times
Status: Offline

Re: Video/Uznemirujući snimak: Medicinske sestre maltretiraju i šamaraju staricu

Post by HAVANA » 03 Nov 2022, 13:58

Ne mogu ja ni kliknut na ovo.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53249
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1877 times
Been thanked: 14902 times
Status: Offline

Re: Video/Uznemirujući snimak: Medicinske sestre maltretiraju i šamaraju staricu

Post by HAVANA » 03 Nov 2022, 14:00

Jaooo kliknuh. Nije mi dobro.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53249
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1877 times
Been thanked: 14902 times
Status: Offline

Re: Video/Uznemirujući snimak: Medicinske sestre maltretiraju i šamaraju staricu

Post by HAVANA » 03 Nov 2022, 14:02

Jadna zena. Ja ne znam ima li ova jadna zena koga al skicala bi mi ko kokos pred klanje. Kakva su ljudi govna to je nevjerovatno.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Video/Uznemirujući snimak: Medicinske sestre maltretiraju i šamaraju staricu

Post by Julia-Klara » 03 Nov 2022, 14:26

nema sanse da kliknem
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Video/Uznemirujući snimak: Medicinske sestre maltretiraju i šamaraju staricu

Post by Lavlje_srce » 03 Nov 2022, 15:49

Vjestice prljave, bezdusne. Zena ocigledno ima demenciju.

Inace svako nasilje pocinje rijecima, a toga ima i na forumu, prema tome nemojte se pretjerano cuditi.

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Video/Uznemirujući snimak: Medicinske sestre maltretiraju i šamaraju staricu

Post by Odraz » 03 Nov 2022, 15:59

Uzasno.
Oduzimanje licence, tuzba, oderat' je da cijeli zivot placa za odstetu jadnoj starici. :(

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Video/Uznemirujući snimak: Medicinske sestre maltretiraju i šamaraju staricu

Post by Lavlje_srce » 03 Nov 2022, 16:33

Stanfordski zatvorski eksperiment i Milgramov eksperiment su dokazali crno na bijelo, da se bas i ne moze racunati na ljudsku humanost.

Prosle godine sam zavrsila u bolnici na hitnoj operaciji. Izostavicu detalje jer ovo nije dovoljno zdrava platforma za iste.

Ne smijem ni pomisliti sta se desavalo u starackim domovima sirom svijeta u toku 'korone'. Pade mi na pamet i nas bivsi forumas. U svakom slucaju, ko ima mrvu mozga u glavi, vise nikad nece dozvoliti ogranicenje pristupa zdravstvenim ustanovama.

CobaltOsha
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 294
Joined: 07 Oct 2022, 22:00
Has thanked: 30 times
Been thanked: 93 times
Status: Offline

Re: Video/Uznemirujući snimak: Medicinske sestre maltretiraju i šamaraju staricu

Post by CobaltOsha » 03 Nov 2022, 17:13

Koje izivljavanje. Ovoj zlostavljacici treba terapija, psiholog i psihijatar dok se ne skonta sta je motivise da bude tako surova. Ne treba vise nikada raditi ni sa ljudima, ni sa zivotinjama. A treba je novcano dobro, dobroooooo odrati, tako da porodica ove starije zene moze priustiti kvalitetniju njegu.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Video/Uznemirujući snimak: Medicinske sestre maltretiraju i šamaraju staricu

Post by insomnia » 03 Nov 2022, 17:22

A sta je kvalitetnija njega. Spominjo sam vec na temi o starackim domovima Orpea svjetski lider u starackim domovima kojih imaju na stotine u desetinama zemalja i masa slucajeva zanemarivanja i zlostavljanja. Frajer skoro izdo knjigu u kojoj je u oar godina skupio na desetine svjedocanstava porosica, sadasnjeg i bivseg osoblja, osoblja hitnih sluzbi i bolnica koji su intervenisali, policije, vatrogasaca…
Orpea mu nudila 15 miliona da ne objavi knjigu. Eto kao vlada je otvorila nekake istrage. Ovi smjenili direktore koji su prije toga rasprodali dionice i ujo vuk magarca
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3773 times
Status: Offline

Re: Video/Uznemirujući snimak: Medicinske sestre maltretiraju i šamaraju staricu

Post by Veca » 03 Nov 2022, 17:27

...immuno, kad god se sta desi spominje mater! ...pa yebem ti vise tu mater, da yebem! ...sigurno im mater nije govorila da to rade, ubijaju, masakriraju, siluju itd. ...Tita ti, ne spominji vise mater kad se tako nesto dogodi, hoce nesto da mi bude!

...snimaju? ...jedino "dobro u tom zlu, inace se ne bi doznalo!

...ja kad sam, onomad, bila u bolnici i na forumu iznijela kako su se sestrice ponasale, slabo ko je vjerov'o, pa ko bi se otpustio iz bolnice 9ti dan, nakon komplicirane i teske operacije srca?! ...jos mi dosli da im potpisem da idem na rh, da zarade jos dvadesetak iljada ojrica :ljut :stop MRRRRRS, odoh svojoj kuci, pa ako cu umrijeti, dos'o moj dan, nek' umrem! ...jako je ponizavajuce i neljudski kako se sestre ponasaju ! ...ja sam im u oci rekla da se stide i apelirala na savjest, poslje se izvinula, ma, MRRRS!
...ako odem u dom (nedomibogomolimgadaumremnabrzakainanogama) daj boze da da bar minutu budem svjesna, ned'o im bogo, ja bih to sve zbola, pa i bolesna! ...ne znam, kako bi ih nazvala!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Video/Uznemirujući snimak: Medicinske sestre maltretiraju i šamaraju staricu

Post by insomnia » 03 Nov 2022, 18:19

Jbg godinama obezvrjeđujes zanimanje i dovedes se dotle da niko ne zeli to da radi. Ovdje to rade priucene zene, bez ikakve skole, maltene socijalni slucajevi. Onda si prinuđen uvoziti mraku s koca i konopca.
Tako i sa bolnicama. Smanjuj plate, broj kreveta, opreme osoblja i onda ocekuj vrhunsku njegu
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Video/Uznemirujući snimak: Medicinske sestre maltretiraju i šamaraju staricu

Post by Lavlje_srce » 03 Nov 2022, 18:31

Na dnu svega je (prljavi) novac. Svugdje se kao pomoc kvalificiranim sestrama dovode (jedva) priucene osobe, pa kad dodje do krizne situacije onda se odjednom one nadju na poziciji oducivanja. Kad se malo razmisli o tome, onda ovakve i slicne situacije uopce ne iznenadjuju.

Korupcija je u svim porama svakog drustva. Sve ce biti jos gore. Jedino potpuna i radikalna reforma ljudskog duha i nacina 'vladanja' nas moze spasiti od sveopceg ponora nedostatka etike, nemorala i posljedica istih.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests