Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Moderator: Krokodil Behko

Superhik
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 861
Joined: 11 Feb 2022, 21:53
Has thanked: 69 times
Been thanked: 182 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Superhik » 21 Mar 2022, 15:18

MarlboroGold wrote: 21 Mar 2022, 15:07
Bingov buraz wrote: 21 Mar 2022, 13:48

Pa nacionalisti i dobijaju izbore zato sto alternetiva jos fura jugo suplju. Dovoljan je samo letimican pregled kometara na klix, ovdje Adisa, izjava politicara trojke,.. pa da covjek teskom mukom zaokruzi Bakira. Uspjeh nacionalista je samo zato sto je alternativa gora. Evo ja dijete mijesanog braka, Bosanac po izjasnjavanju,... ne upadam nikako u tu nacionalisticku raju i njihove etno-vjerske furke. Ali u politici imaju momenti kada moras i sa takvima zajedno. To je skonto Komsic kada je sprijecio FGR republiku do Vraca, ali to ne kontaju oni koji su u Mostaru dali grad HDZ-u zbog nekih principa i propalih ideala. Nisu ti principi doveli niti jednog Hrvata u clanstvo NS niti doprinijeli multikulturi. A jos manje podanicki mentalitet i osjecaj manje vrijednosti u odnosu na ostale koje defakto imaju svi jugonostalgicari muslimanskog imena.

Ono sto uspjesnu naciju cini uspjesnom je zajednistvo, homogenst. To vidis i u svijetu gdje suceljeni politicki blokovi vade oci jedni drugima u svom parlamentu oko internih pitanja ali kada je je odnos prema secesionistima, agresorima,... tu je zajednicki gard. Ne kontaju to nasi kvaziljevicari koji jos sanjaju povratak propale Juge i gledaju vise na Bakira nego na Dodika i Covica. Nemaju oni pojma o pravoj socijaldemokratiji, nemaju pojma o nicemu osim sto se dokazuju da su prava raja zbpg nekih licnih navika ili opredjeljenja. Bakira mozes samo skinuti kada neka alternativa odbaci Jugu i sve od Juge.

I jos jedna stvar. Uvijek imas pocetak, korijen,.. necega. Gledajuci na kartu Evrope, najveca koncentracija ekstremne desnice i radikalnog nacionalizma je upravo u nekadasnjim komunistickim drzavama. Slucajno?
Potcjenjuješ snagu nacionalizma na ovim prostorima. Isti je preživio i brutalno gaženje čizmom tokom Juge, a što je samo pojačavalo gnjev prema komunizmu i takvom uređenju zemlje u tom vremenu. Čekali su samo pravi trenutak da rašire krila i krenu u stvaranje vlastitih utopija koje manje više vidimo danas, a usput su pobili hiljade ljudi. Dakle, nacionalisti sebe ne održavaju na ovom nivou jer je alternativa loša i što je mentalitetom zapela u Jugi, već su formirali čitav sistem koji im omogućava samoodržavanje bez obzira šta je alternativa s druge strane. Eto imali smo Hadžikadića kao alternativu, jer su mu stavovi kombinacija desničarskih i ljevičarskih stavova... tj. on je oko nule što sam i ja uglavnom. Pokušavao je godinama i opet truba. I da se pojavi neko sa preslikanom njemačkom socijaldemokratijom u kombinaciji sa zelenim opet bi nacionalisti bili uglavnom najjači. Imaju platformu i uhodan sistem - od kupovine glasova do toga da mrtvi glasaju. Prvo tome treba stati u kraj i usput pokušavati animirati nove glasače.
Nebih se slozio bas da su svi nacionalizmi bili gazeni u Jugi. Srpski je nesmetano postojao - samo malo modifikovan u jugoslovenstvo. Sto se na kraju pokaza isto. Najveci zlocini su pocinjeni na samom pocetku 92-ge, direkt iz Juge. Pocinioci zlocina su imali predrasude koje su prolazile u Jugi. Muslimani nisu bili svjesni kako su lose bili tumaceni u Jugi dok nije planulo. I danas srpski nacionalisti furaju pricu koja je u 90% sadrzaja prolazila nesmetano i nekaznjeno u Jugi. Pogotovo po pitanju historije.

Kamo srece da neko preslika njemacku ili skandinavsku socijaldemokratiju. Medjutim glavni uslov za to je odnos prema Jugi jer se mora odbaciti skroz. Socijaldemokratija pociva naime na demokratskim osnovama, znaci moras traziti tradiciju u radnickim pokretima prije SFRJ. To su uradili Hrvati. To mi nikako ne umijemo. U svijetu ne postoji ljevica koja je bazirana na tekovinama totalitarnog rezima. Pa tako i ovo nase nije ljevica. Komunisticki sistemi su stvorili upravo desnicu, paradoksalno ali jeste tako. Jer u komunistickim sistemima nije postojala tolerancija, nije postojala ravnopravnost,.. i samim tim je takav mentalni sklop dusu dao za desnicu.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43059
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14244 times
Been thanked: 12809 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Masamune » 21 Mar 2022, 15:45

Bingov buraz wrote: 21 Mar 2022, 15:18
MarlboroGold wrote: 21 Mar 2022, 15:07
Potcjenjuješ snagu nacionalizma na ovim prostorima. Isti je preživio i brutalno gaženje čizmom tokom Juge, a što je samo pojačavalo gnjev prema komunizmu i takvom uređenju zemlje u tom vremenu. Čekali su samo pravi trenutak da rašire krila i krenu u stvaranje vlastitih utopija koje manje više vidimo danas, a usput su pobili hiljade ljudi. Dakle, nacionalisti sebe ne održavaju na ovom nivou jer je alternativa loša i što je mentalitetom zapela u Jugi, već su formirali čitav sistem koji im omogućava samoodržavanje bez obzira šta je alternativa s druge strane. Eto imali smo Hadžikadića kao alternativu, jer su mu stavovi kombinacija desničarskih i ljevičarskih stavova... tj. on je oko nule što sam i ja uglavnom. Pokušavao je godinama i opet truba. I da se pojavi neko sa preslikanom njemačkom socijaldemokratijom u kombinaciji sa zelenim opet bi nacionalisti bili uglavnom najjači. Imaju platformu i uhodan sistem - od kupovine glasova do toga da mrtvi glasaju. Prvo tome treba stati u kraj i usput pokušavati animirati nove glasače.
Nebih se slozio bas da su svi nacionalizmi bili gazeni u Jugi. Srpski je nesmetano postojao - samo malo modifikovan u jugoslovenstvo. Sto se na kraju pokaza isto. Najveci zlocini su pocinjeni na samom pocetku 92-ge, direkt iz Juge. Pocinioci zlocina su imali predrasude koje su prolazile u Jugi. Muslimani nisu bili svjesni kako su lose bili tumaceni u Jugi dok nije planulo. I danas srpski nacionalisti furaju pricu koja je u 90% sadrzaja prolazila nesmetano i nekaznjeno u Jugi. Pogotovo po pitanju historije.

Kamo srece da neko preslika njemacku ili skandinavsku socijaldemokratiju. Medjutim glavni uslov za to je odnos prema Jugi jer se mora odbaciti skroz. Socijaldemokratija pociva naime na demokratskim osnovama, znaci moras traziti tradiciju u radnickim pokretima prije SFRJ. To su uradili Hrvati. To mi nikako ne umijemo. U svijetu ne postoji ljevica koja je bazirana na tekovinama totalitarnog rezima. Pa tako i ovo nase nije ljevica. Komunisticki sistemi su stvorili upravo desnicu, paradoksalno ali jeste tako. Jer u komunistickim sistemima nije postojala tolerancija, nije postojala ravnopravnost,.. i samim tim je takav mentalni sklop dusu dao za desnicu.
Nisu samo toliko Srbi koji su bili prikriveni Jugosloveni i komunisti i koji su bili blizu ili unutar KPJ, ali oni koji to nisu bili također nisu dobro prolazili. Ti koji su se infiltrirali među Jugoslovene iskoristili su i ubacili svoje ljude na gotovo sve ključne pozicije, a sebe su smatrali višom rasom u odnosu na ostale u Jugoslaviji. Dok su sjedili na direktorskim pozicijama i pričali viceve o glupim Bosancima oni su se smijali, jeli i pili s njima dok su istovremeno mnogi od njih gledali na Bosance, a pogotovo Muslimane, kao genetski otpad i uoči devedesetih su počeli kovati planove.

Ja se apsolutno slažem sa time da sve što ima veze sa Jugoslavijom treba konačno doživjeti jedan reset i da ljudi prestanu pričati gluposti, već daj nešto novo kao alternativu u vidu ljevice pa da probamo dalje. O tome sam ovdje već nebrojeno puta pisao i to je ujedno razlog zašto sebe još uvijek ne mogu pronaći u našoj politici - izuzev Hadžikadića i njegove stranke donekle. Međutim, ni to neće biti dovoljno da parira nacionalistima i u to sam ubijeđen. Treba tu prvo odraditi jedan debeli rez i istragu svega i svačega i da ljudi odgovaraju za svoja djela, a onda je lako o izborima i alternativi.

Ja bih to najviše sveo na autoratirizam, a on ne bira. Bio je prisutan i kod desnice i kod ljevice historijski gledano, a i dan danas su.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Šabović Adis » 21 Mar 2022, 15:59

Ko se ba infiltriro među Jugoslovene i ubacio svoje ljude na gotovo sve ključne pozicije? Visoki predstavnik, jel? Da nije CIA? Kej đi bi? Jelsul ejlijensi? :valja
Ne mereeee 👉👌

Superhik
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 861
Joined: 11 Feb 2022, 21:53
Has thanked: 69 times
Been thanked: 182 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Superhik » 21 Mar 2022, 16:00

MarlboroGold wrote: 21 Mar 2022, 15:45
Bingov buraz wrote: 21 Mar 2022, 15:18

Nebih se slozio bas da su svi nacionalizmi bili gazeni u Jugi. Srpski je nesmetano postojao - samo malo modifikovan u jugoslovenstvo. Sto se na kraju pokaza isto. Najveci zlocini su pocinjeni na samom pocetku 92-ge, direkt iz Juge. Pocinioci zlocina su imali predrasude koje su prolazile u Jugi. Muslimani nisu bili svjesni kako su lose bili tumaceni u Jugi dok nije planulo. I danas srpski nacionalisti furaju pricu koja je u 90% sadrzaja prolazila nesmetano i nekaznjeno u Jugi. Pogotovo po pitanju historije.

Kamo srece da neko preslika njemacku ili skandinavsku socijaldemokratiju. Medjutim glavni uslov za to je odnos prema Jugi jer se mora odbaciti skroz. Socijaldemokratija pociva naime na demokratskim osnovama, znaci moras traziti tradiciju u radnickim pokretima prije SFRJ. To su uradili Hrvati. To mi nikako ne umijemo. U svijetu ne postoji ljevica koja je bazirana na tekovinama totalitarnog rezima. Pa tako i ovo nase nije ljevica. Komunisticki sistemi su stvorili upravo desnicu, paradoksalno ali jeste tako. Jer u komunistickim sistemima nije postojala tolerancija, nije postojala ravnopravnost,.. i samim tim je takav mentalni sklop dusu dao za desnicu.
Nisu samo toliko Srbi koji su bili prikriveni Jugosloveni i komunisti i koji su bili blizu ili unutar KPJ, ali oni koji to nisu bili također nisu dobro prolazili. Ti koji su se infiltrirali među Jugoslovene iskoristili su i ubacili svoje ljude na gotovo sve ključne pozicije, a sebe su smatrali višom rasom u odnosu na ostale u Jugoslaviji. Dok su sjedili na direktorskim pozicijama i pričali viceve o glupim Bosancima oni su se smijali, jeli i pili s njima dok su istovremeno mnogi od njih gledali na Bosance, a pogotovo Muslimane, kao genetski otpad i uoči devedesetih su počeli kovati planove.

Ja se apsolutno slažem sa time da sve što ima veze sa Jugoslavijom treba konačno doživjeti jedan reset i da ljudi prestanu pričati gluposti, već daj nešto novo kao alternativu u vidu ljevice pa da probamo dalje. O tome sam ovdje već nebrojeno puta pisao i to je ujedno razlog zašto sebe još uvijek ne mogu pronaći u našoj politici - izuzev Hadžikadića i njegove stranke donekle. Međutim, ni to neće biti dovoljno da parira nacionalistima i u to sam ubijeđen. Treba tu prvo odraditi jedan debeli rez i istragu svega i svačega i da ljudi odgovaraju za svoja djela, a onda je lako o izborima i alternativi.

Ja bih to najviše sveo na autoratirizam, a on ne bira. Bio je prisutan i kod desnice i kod ljevice historijski gledano, a i dan danas su.
Ljevica pociva na demokratskim osnovama i demokratskoj tradiciji, ocituje se tolerancijom, slobodom i borbama za radnicka prava. Bez toga ljevica nije ljevica.

Medjutim, u polititici su sve kombinacije moguce ako postoji interes i isti cilj. Gledajuci kako se sve moguce kombinacije u svijet ukoriste izmedju razlicitih politickih partija u koalicijama, principa i pravila tu nema. Sve je moguce i opravdano u datom momentu. A i momenti se mijenjaju.

Probosanski blok se sastoji od raznih ljudi, svih mogucih politickih svjetonazora, vjerskih opredjeljenja, stepena obrazovanja,... i tu se razlicitosti moraju tolerisati i zajedno nastupiti kada situacija to zahtijeva. Ko u ratu gdje su na liniji bili raznorazni ali istog cilja. Kada je stav prema genocidasima i UZP-ovcima tu se ne gleda ko je komunjara a ko vehabija,.. tu se mora zajedno. I otrpiti ko junaci u muci. Tako rade susjedi, tako radi cijeli svijet. Mi to ne radimo zato sto jos nismo odbacili jugo zablude, standarde i predrasude. Moze Hadžikadić biti najobrazovaniji i najkultivisaniji politicar u svijetu ali ako nije sposoban za koaliciju i sa onima koje mrzi - nek se ne bavi politikom. Meni su izbori u Mostaru konacno pokazali sve. Ko tad nije skontao - nece nikad. Mozemo mi gubiti vrijeme pricom o FGR gdje vidim postoji i tema, ili smisljati raznorazna druga imena i skracenice. Kako god okrenes - ti besmisleni principi i besmislene furke koje furaju nabusani borci protiv nacionalizma su made in YU. I kako vrijeme prolazi, stetnije od nacionalizma.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96854
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34794 times
Been thanked: 21371 times
Contact:
Status: Online

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Rum » 25 Mar 2022, 21:28

Vidi ljepote

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Šabović Adis » 25 Mar 2022, 21:41

Nazif sa Srboslavijom in 3, 2, 1...:valja
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11856
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Naseef Mushroom » 26 Mar 2022, 00:17

Šabović Adis wrote: 25 Mar 2022, 21:41 Nazif sa Srboslavijom in 3, 2, 1...:valja
Ma ja, svi htjeli napustiti Jugoslaviju 1972.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43059
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14244 times
Been thanked: 12809 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Masamune » 26 Mar 2022, 00:27

Da smo ostali Jugoslavija danas bismo bili i u EU i u NATO.

Alija je za sve kriv.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11856
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Naseef Mushroom » 26 Mar 2022, 01:05

Moj je Tito Alija.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Šabović Adis » 26 Mar 2022, 07:31

MarlboroGold wrote: 26 Mar 2022, 00:27 Da smo ostali Jugoslavija danas bismo bili i u EU i u NATO.

Alija je za sve kriv.
Ne može veće u manje. :oo
Naseef Mushroom wrote: 26 Mar 2022, 00:17
Šabović Adis wrote: 25 Mar 2022, 21:41 Nazif sa Srboslavijom in 3, 2, 1...:valja
Ma ja, svi htjeli napustiti Jugoslaviju 1972.
Glaj datuma, frajeru, žurnal u čast mojeg rođenja. :cvike
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96854
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34794 times
Been thanked: 21371 times
Contact:
Status: Online

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Rum » 26 Mar 2022, 10:39

TITO JE BIO LAF.
“Kada su me prvi put predstavili Titu, rekao mi je:
‘A ti si onaj mali što onako opasno bije?’
Rekao sam mu: ‘Niste ni vi, druže Tito, viši’.
Zagrcnuo se od smijeha. Mogu pisati što hoće, ali nitko nije jeo iz kante za smeće dok je Tito bio živ. Svi su imali plaću – i radnik i rudar i čistač ulica i liječnik. Sada gospoda jedu iz kante za smeće – i u Zagrebu, i u Beogradu, i po Banjoj Luci”.

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Ma znas
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1425
Joined: 12 Nov 2021, 20:11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 137 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Ma znas » 27 Mar 2022, 20:44

Dobra drzava se ne raspada. U dobroj drzavi svi zele da zive. Zasto su svi narodi zelili da ona nestane. Ostala su ali samo privremeno dva oka u glavi . Ta dva oka u glavi danas se gledaju frljavo.

Ovdje imamo gresku u naslovu jer je unaprijed izrecena tvrdnja, sto znaci da je naslov postavio neki jugonostalgicar, koji bi opet da mi zabrani etnicko odredjenje, da mi pokaze kako izgleda bratstvo i jedinstvo kroz genocid u Srebrenici i zlocine svake vrste sirom BiH.

:cudi se sta ovaj prica. U naslovu je sve receno .U YU smo se mnogo :kiss :ljub :ples

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Šabović Adis » 27 Mar 2022, 20:49

More narod želit šta hoće, SFRJ nije demokratija i ne ispunjava želje naroda. A i ti se moš etnički određivat do bogojavljenja, ako nisi konstitutivan bolje ti je da šutiš - niti imaš pravo glasa niti ti je ko dao riječ. Hajmo, raziđi se odavde! :valja
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Šabović Adis » 27 Mar 2022, 20:51

I da, genocid nije bio u SFRJ - ne dovlači te gadosti ovdje!
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11856
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Naseef Mushroom » 28 Mar 2022, 07:47

Rum wrote: 26 Mar 2022, 10:39 TITO JE BIO LAF.
“Kada su me prvi put predstavili Titu, rekao mi je:
‘A ti si onaj mali što onako opasno bije?’
Rekao sam mu: ‘Niste ni vi, druže Tito, viši’.
Zagrcnuo se od smijeha. Mogu pisati što hoće, ali nitko nije jeo iz kante za smeće dok je Tito bio živ. Svi su imali plaću – i radnik i rudar i čistač ulica i liječnik. Sada gospoda jedu iz kante za smeće – i u Zagrebu, i u Beogradu, i po Banjoj Luci”.

Image
Kako svi ti veliki Jugosloveni kada nabrajaju glavne gradove uz Beograd i Zagreb nikada ne navedu Sarajevo već Banjaluku. I onda još neko i dalje pokušava da nekoga ubjedi da to nije bila Srboslavija.

A evo pravi razlog lika sa fotografije i koji je dao tu izjavu zašto je ustvari njemu bilo bolje kada je Tito bio živ.

Marijan Beneš dok je Tito bio živ

Image

Marijan Beneš nakon Titove smrti :D.

Image

Glavni razlog štovatelja Šugoslavije "Onda je bilo bolje jer sam bio 40 godina mlađi, imao 40 kila manje, imao bujnu kosu, mogao se dignuti kad god poželim, vozio motor po čitav dan a djevojke se okrećale, gitara, jezero, trava, cuga"
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Šabović Adis » 28 Mar 2022, 13:24

Naseef Mushroom wrote: 28 Mar 2022, 07:47
Rum wrote: 26 Mar 2022, 10:39 TITO JE BIO LAF.
“Kada su me prvi put predstavili Titu, rekao mi je:
‘A ti si onaj mali što onako opasno bije?’
Rekao sam mu: ‘Niste ni vi, druže Tito, viši’.
Zagrcnuo se od smijeha. Mogu pisati što hoće, ali nitko nije jeo iz kante za smeće dok je Tito bio živ. Svi su imali plaću – i radnik i rudar i čistač ulica i liječnik. Sada gospoda jedu iz kante za smeće – i u Zagrebu, i u Beogradu, i po Banjoj Luci”.

Image
Kako svi ti veliki Jugosloveni kada nabrajaju glavne gradove uz Beograd i Zagreb nikada ne navedu Sarajevo već Banjaluku. I onda još neko i dalje pokušava da nekoga ubjedi da to nije bila Srboslavija.

A evo pravi razlog lika sa fotografije i koji je dao tu izjavu zašto je ustvari njemu bilo bolje kada je Tito bio živ.

Marijan Beneš dok je Tito bio živ

Image

Marijan Beneš nakon Titove smrti :D.

Image

Glavni razlog štovatelja Šugoslavije "Onda je bilo bolje jer sam bio 40 godina mlađi, imao 40 kila manje, imao bujnu kosu, mogao se dignuti kad god poželim, vozio motor po čitav dan a djevojke se okrećale, gitara, jezero, trava, cuga"
Šta se bolan tebe tiče ko koga navodi i šta od tih velikih Jugoslovena? Jesi ti Jugosloven? Jesi velik?
Treba zaslužit da te navedu, a tebi niko nije kriv što si se rodio u Šugoslaviji umjesto ko svi normalni u Jugoslaviji. :p
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Šabović Adis » 28 Mar 2022, 13:24

BTW, also Nazif:

Image

:valja
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11856
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Naseef Mushroom » 28 Mar 2022, 14:08

Lik navodi glavne gradove Srbije, Hrvatske i rs-a, pravi Šugosloven. Isti šugoslovenski mentalitet kao u Titovog unuka, Neleta i svih onih što su klali komšije jer su htjele da napuste Šugoslaviju.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Šabović Adis » 28 Mar 2022, 14:11

Naseef Mushroom wrote: 28 Mar 2022, 14:08 Lik navodi glavne gradove Srbije, Hrvatske i rs-a, pravi Šugosloven. Isti šugoslovenski mentalitet kao u Titovog unuka, Neleta i svih onih što su klali komšije jer su htjele da napuste Šugoslaviju.
I? Šta imaš ti s njima? Jesi ti Jugosloven ili Šugosloven?
Ne mereeee 👉👌

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by insomnia » 28 Mar 2022, 14:13

Sto kaze Seka dok klofa onaj tepih Stojanu iznad glave u Ranama “sto nisi uzo pušku pa išo da braniš onaj narod tamo? Nego te demobilisali zbog glave, šonjo”
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Post Reply

Return to “Jugonostalgija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests