BiH u doba prve i druge Jugoslavije

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: U Jugoslaviji su nam vadili zdrave zube jer smo muslimani

Post by Taare » 07 Feb 2023, 00:52

Arthur Dent wrote: 06 Feb 2023, 22:25
Naseef Mushroom wrote: 06 Feb 2023, 21:25
Razlog zašto sam naveo te razne primjere je da bez obzira šta su Bošnjaci radili zadnjih 30 godina, halalili, prilagođavali se, spuštali tenzije, da nam to ništa dobro nije donijelo.
Ne kažem da se drugi moraju suprotno ponašati od navedenog već da nam Muderris ne može naškoditi jer nam otvoreni neprijatelji i lažni prijatelji sa Balkana i Zapada i ne žele dobro pa im zato nećemo nikada ni moći ugoditi.

Najbolji je primjer gdje je Zapad čak za vrijeme ruske agresije na Ukrajinu prije stao na stranu Rusofila u Bosni i Hercegovini nego na našu, eto koliko smo za njih šugavi i to se neće nikada promjeniti.
jedino urijetko ili nikako nazife ne mozemo navesti primjer da smo ostali uspravno. nakon zavrsetka rata nikada nismo hodali uspravno i stali gordo i cilo!
uvjek nam hoce svi navaliti nekakav osjecaj krivde za sve sto se dogodilo, za sve sto smo jedva prezivjeli. naravno da je moj amidza rahmetli kriv sto je branio sarajevo, otkud mu pravo na to? drugi pak rahmetlija dade zivot u bihacu, otkud mu pravo da brani taj prelijepi grad i taj bosanski narod? sram ga bilo! rijetko da ima grada i regije gdje neko od moje porodice nije ostavio krv i kosti. mnogo njih jos uvijek trazimo. kao i mnogi od vas. sve su nam kuce pune suza i boli.
neki su u rat isli sa artanima i litrom rakije, drugi sa abdestom i tekbirom. meni je svejedno sa cime su i kako isli dok su god branili sve ono sto volimo i sve ono sto jesmo. a mi smo eto i dan danas i litra loze i u svijetu poznati hafizi. pijanice cista obraza i ponajbolji ucaci svete knjige u svijetu.

u ratu smo stajali gordo i uspravno, borili se, ginuli, bili smo ranjavani, muceni u logorima, sjekli su nas, palili, mrcvarili, tukli, izgladnjavali. silovali su nam djecu, majke i zene, batinali nase unuke, nane i djedove... ne mogu nikada zaboraviti ibricin pogled... oca su mu pred njim zaklali, dok su mu majku silovali. onaki likovi kao onaj sa fb teme. u simpaticnim uniformama i masnom kosom, bradom. likovi koji su nasim prodanim dusama drazi od nezima. ibricu su drzali da gleda kako mu kolju oca muhameda i siluju majku feridu. o krvava foco... ne znam sta je on bogu skrivio pa je kao dijete vec morao toliko da propati. kada je prosle godine preminuo, mislim da se napokon oslobodio.
i eto, nisu nas ni tada uspijeli slomiti...


slomile su nas kasnije nase prelivode i djubradi iz nasih torova. nabrijani i sa zlim osmijesima, nikada i ni na jedan nacin nisu za vrijeme ratova i genocida pomagali da prezivimo, naprotiv. stideci se svega onoga bosanskog i hercegovackog, muslimanskog i tada su glumili nekakvo slavensko bratoljublje po bijelom svijetu, prodavali nas za neprijateljski osmijeh.
olos koji ne zna nabrojati dalje unazad od pranene, dok oni dzelati znaju kako im se dvadeseto koljeno u proslosti zvalo. takvi olosi i djubrad nikada i nista nisu uradili za nasu zemlju, narod. uradili su samo za sebe. za svoje nekakve ocajne tastine i zle sujete. djubrad oloska, zbog takvih smo kroz cijelu istoriju nase zemlje bili u blatu. zbog njih smo izgubili ponos, osjecaj za naciju i postali nesigurni u sve svoje bosansko i hercegovacko. zbog prelivoda koje su nas prodavale za 12 kopeka i 3 forinte a kasnije za 100 maraka i vajvijek se stidile sopstvenog naroda gdje su god stigle. trag im se svima da bog da zatro, pa istruhli u svojoj ucmalosti. dozvolismo fukari da od nas napravi podanike, savijenih glava uvijek prepadnutih.
Jedan od boljih postova na forumu :ruke
Sve gola istina.
Svi mi se morete obratit

mishic
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 669
Joined: 10 Aug 2023, 11:25
Has thanked: 9 times
Been thanked: 154 times
Status: Offline

Re: BiH u doba prve i druge Jugoslavije

Post by mishic » 25 Aug 2023, 23:13

Na samo dvije-tri stranice (22-24) svoje najnovije knjige (Jajce 1992...) prof. dr. Amir Kliko je jednostavnim jezikom objasnio zlehudu sudbinu BiH i Bošnjaka u njoj kroz čitavu historiju. Između dvije crkve, pa dva carstva i na kraju dva velikodržavna projekta koji su se stotinama godina otimali za Bosnu, Bosna ( i Hercegovina) i narod u njoj su ni krivi ni dužni plaćali krvave cehove tim aspiracijama prema njoj i njima.

Ne postoji način kojim se nije pokušalo domoći njenog teritorija i naroda i sa jedne i sa druge strane i da zlo bude veće da je bilo kada sem tih kratkih intervala tokom otimanja za Bosnu bilo koja strana definitivno uspjela u svom naumu i planu nesreća na ovim prostorima bila bi još veća i sukobi još žešći.

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests