Koliko je ko spreman da brani svoju zemlju?

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Josip Pejaković: Svako jutro kunem sebe što sam '92. zvao narod da brani ovu Bosnu koju danas živim

Post by The 51st State » 14 Jan 2022, 14:51

Cimjemica je da si lupio tipicnu fgr glupost, sto cini i tkz. Otpor tome istim. Doduse sanja vlasiavljevic se fajta svojski sto jes jes

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42954
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14178 times
Been thanked: 12748 times
Status: Online

Re: Josip Pejaković: Svako jutro kunem sebe što sam '92. zvao narod da brani ovu Bosnu koju danas živim

Post by Masamune » 14 Jan 2022, 15:05

Sanja je tuka. Tu nema sumnje.

To jesam li sta lupio ili ne je misljenje velikog broja ljudi.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42954
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14178 times
Been thanked: 12748 times
Status: Online

Re: Josip Pejaković: Svako jutro kunem sebe što sam '92. zvao narod da brani ovu Bosnu koju danas živim

Post by Masamune » 14 Jan 2022, 15:07

Hoce li taj post Nazife? Pises ga sat vremena 😁
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Josip Pejaković: Svako jutro kunem sebe što sam '92. zvao narod da brani ovu Bosnu koju danas živim

Post by Naseef Mushroom » 14 Jan 2022, 15:07

MarlboroGold wrote: 14 Jan 2022, 14:20
Naseef Mushroom wrote: 14 Jan 2022, 13:14
Jesam emocionalno trigerovan kada jedan velikan Mustafa Nadarević ne može nakon smrti u Banjaluci ni ulicu dobiti a Sarajevo (kao i svi većinsko bošnjacki gradovi) sačuvao je ljudskost i multikulturu i svi Nebošnjaci, pogotovo umjetnici, su nastavili normalno raditi u tim gradovima. Poredi onda to sa gradovima koji danas pripadaju entitetu rs i kakav je status Nesrba, od umjetnika do obicnog naroda i onda ovaj oportunista izjavi ovo



Neda Ukraden kakva god bila i koliko god ne bila u pravu je odmah na početku izjavila "Da sam ostala u Sarajevu kčerka bi mi morala nositi dimije", dokle će svi ti Josipi, Sanje, Jergovići, Tife, Bačanovići vise srati po Sarajevu kao fašistickom i punom mržnje nakon što su baš u tom strašnom Sarajevu izvukli maksimum? :bua

I hajd ne budi emocionalno trigerovandje se decenijama vrši propaganda sa svih strana :cudi
Zato što ti ljudi pamte neka druga vremena u Sarajevu. To su isti oni koji su maksimalno Fortu podržali u njegovim izjavama za seljake i slično.
Jbg ne mogu se ljudi pomiriti da to nisu više ta vremena, jer ih to muči. Jebe se njima kakva je situacija u Banja Luci, jer ih za nju ništa ne veže i to je vrlo jednostavno. Upravo zato nema svrhe okretati priču na Banja Luku jer ona nije tema, već Sarajevo.
To što ih Banjaluka ne interesuje je tipična njihova arogancija jer kada bi ih interesovala time bi morali prepoznati i priznati veličinu Sarajeva i Bošnjaka ali im želudac to ne može svariti.
Da ga interesuje Banjaluka znao bi zašto svi gradovi, pa i Sarajevo, nisu više kao prije 1992 i zašto je dvolično prosipati patetiku i moral a slikati se sa Dodikom i Kusturicom.

To što Josip Pejaković može u Sarajevu raditi kao i prije rata dok npr. glumac Senad Bašić može samo sanjati da se u svom Trebinju tretira kao prije 1992. nije nešto šta se podrazumjeva. Nije u Daytonu potpisano da u mjestima gdje su Bošnjaci većina i gdje je teritorija na kojoj je ARBiH da je to Republika Bosne i Hercegovina za sve narode.

U luđačkoj košulji Dayton koju su nam navukli nigdje ne piše da u Sarajevu, Zenici, Tuzli mora biti više Bosne i više multikulturalnosti i u ovakvom uređenju ništa ne spriječava i Bošnjake da se ponašaju kao Srbi u Bijeljini i Hrvati u Širokom, to je isključivo do veličine Bošnjaka.

Zbog toga svako, pa i Josip Pejaković neka ustane kada pomene Sarajevo i Bošnjake a ne da tako hinjski pljuje grad i ne poredi sa Banjalukom.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Josip Pejaković: Svako jutro kunem sebe što sam '92. zvao narod da brani ovu Bosnu koju danas živim

Post by The 51st State » 14 Jan 2022, 15:10

Jeste ali to nema feze sa realnoscu da ih je milion, recimo isto ko kad bi ja reko da je tuzla je postala faraonijat ali ima odredjen broj ljudi koji se bori protiv toga.
Tvoja opaska o sarajevu kao toboznjem begovatu je suvise simplificirana i obojeno kompleksima fgr populacije sto kunu sudbinu sto su medju muslimanima rodjeni i koji ne mogu da prezale zagorskog vizionara.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53999
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15262 times
Status: Online

Re: Josip Pejaković: Svako jutro kunem sebe što sam '92. zvao narod da brani ovu Bosnu koju danas živim

Post by HAVANA » 14 Jan 2022, 15:18

insomnia wrote: 14 Jan 2022, 13:59 Image
Pu j.... ga usta. Eto, crno na bijelo. :ljut
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53999
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15262 times
Status: Online

Re: Josip Pejaković: Svako jutro kunem sebe što sam '92. zvao narod da brani ovu Bosnu koju danas živim

Post by HAVANA » 14 Jan 2022, 15:19

Hurija wrote: 14 Jan 2022, 13:44 Primitivni seljacki humor ,čojek iz lafa naroda ,puna mu usta Bosne klinac patriota .

Dobar je Josip za promociju FGR-a,vidim nekima su mašala kad se on spomene puna usta .
Dobro gradjanko. Tvoje misljenje nego ne objasni ti ono covjek sistema, ni u hali nece bit gladan...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Josip Pejaković: Svako jutro kunem sebe što sam '92. zvao narod da brani ovu Bosnu koju danas živim

Post by Mirelam » 14 Jan 2022, 15:31

HAVANA wrote: 14 Jan 2022, 15:18
insomnia wrote: 14 Jan 2022, 13:59 Image
Pu j.... ga usta. Eto, crno na bijelo. :ljut
Ma čim je to iz Travnika i okoline ne more valjati da ga jebeš.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96638
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34577 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: Josip Pejaković: Svako jutro kunem sebe što sam '92. zvao narod da brani ovu Bosnu koju danas živim

Post by Rum » 14 Jan 2022, 15:31

insomnia wrote: 14 Jan 2022, 13:59 Image
Vrh film
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Josip Pejaković: Svako jutro kunem sebe što sam '92. zvao narod da brani ovu Bosnu koju danas živim

Post by Naseef Mushroom » 14 Jan 2022, 15:33

MarlboroGold wrote: 14 Jan 2022, 12:37 Hurija je tom recenicom najbolje sebe opisala, a toga nije ni svjesna sto je najtuznije.
Po čemu je samu sebe opisala? Ti misliš stvarno da su Bošnjaci oportunisti pa zbog toga ni u hali nisu gladni?
Osim nekoliko visokorangiranih osoba gdje priznajem da se prilagođavaju svakom sistemu kod običnog naroda kojem Hurija sigurno pripada to nije slučaj.

Evo ja kao primjer, prije rata nisam bio osvješten kao danas, bilo je bratsrvo i jedinstvo naivnosti i zabluda, manjak informacija jer u onom sistemu se nije znalo o stradanju Bošnjaka a i bio sam mlađi ali je se u mojoj kući uvijek pozdravljalo sa sabah hajrulah i akšam hajrulah, obilazilo je se za Bajram, znali su se običaji na dženazi, davala su se određena imena i što je se više starilo okrećalo je se vjeri.

Tako su se svi narodi u SFRJ ponašali, samo je FGR mislio da je cijela Bosna i Hercegovina kao centar Sarajeva i Tuzle.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Josip Pejaković: Svako jutro kunem sebe što sam '92. zvao narod da brani ovu Bosnu koju danas živim

Post by MunDzi » 14 Jan 2022, 15:49

insomnia wrote: 14 Jan 2022, 13:59 Image
:D.
To moze proci kao Havanin argument. :D.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15455
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 673 times
Been thanked: 2163 times
Status: Online

Re: Josip Pejaković: Svako jutro kunem sebe što sam '92. zvao narod da brani ovu Bosnu koju danas živim

Post by Laser » 14 Jan 2022, 16:04

HAVANA wrote: 14 Jan 2022, 12:36 Znaci i josip je cetnik i dodikov. Pu jebo mater. :ljut
Jes vidio, a ja ga baš poslušo pa kreno u rat. Da mi on ne reče, ja bi pobjego. :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15455
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 673 times
Been thanked: 2163 times
Status: Online

Re: Josip Pejaković: Svako jutro kunem sebe što sam '92. zvao narod da brani ovu Bosnu koju danas živim

Post by Laser » 14 Jan 2022, 16:06

Mirelam wrote: 14 Jan 2022, 15:31
HAVANA wrote: 14 Jan 2022, 15:18

Pu j.... ga usta. Eto, crno na bijelo. :ljut
Ma čim je to iz Travnika i okoline ne more valjati da ga jebeš.
Računaju li se tu i Oborci? :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42954
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14178 times
Been thanked: 12748 times
Status: Online

Re: Josip Pejaković: Svako jutro kunem sebe što sam '92. zvao narod da brani ovu Bosnu koju danas živim

Post by Masamune » 14 Jan 2022, 16:13

Naseef Mushroom wrote: 14 Jan 2022, 15:07
MarlboroGold wrote: 14 Jan 2022, 14:20
Zato što ti ljudi pamte neka druga vremena u Sarajevu. To su isti oni koji su maksimalno Fortu podržali u njegovim izjavama za seljake i slično.
Jbg ne mogu se ljudi pomiriti da to nisu više ta vremena, jer ih to muči. Jebe se njima kakva je situacija u Banja Luci, jer ih za nju ništa ne veže i to je vrlo jednostavno. Upravo zato nema svrhe okretati priču na Banja Luku jer ona nije tema, već Sarajevo.
To što ih Banjaluka ne interesuje je tipična njihova arogancija jer kada bi ih interesovala time bi morali prepoznati i priznati veličinu Sarajeva i Bošnjaka ali im želudac to ne može svariti.
Da ga interesuje Banjaluka znao bi zašto svi gradovi, pa i Sarajevo, nisu više kao prije 1992 i zašto je dvolično prosipati patetiku i moral a slikati se sa Dodikom i Kusturicom.

To što Josip Pejaković može u Sarajevu raditi kao i prije rata dok npr. glumac Senad Bašić može samo sanjati da se u svom Trebinju tretira kao prije 1992. nije nešto šta se podrazumjeva. Nije u Daytonu potpisano da u mjestima gdje su Bošnjaci većina i gdje je teritorija na kojoj je ARBiH da je to Republika Bosne i Hercegovina za sve narode.

U luđačkoj košulji Dayton koju su nam navukli nigdje ne piše da u Sarajevu, Zenici, Tuzli mora biti više Bosne i više multikulturalnosti i u ovakvom uređenju ništa ne spriječava i Bošnjake da se ponašaju kao Srbi u Bijeljini i Hrvati u Širokom, to je isključivo do veličine Bošnjaka.

Zbog toga svako, pa i Josip Pejaković neka ustane kada pomene Sarajevo i Bošnjake a ne da tako hinjski pljuje grad i ne poredi sa Banjalukom.
Kakve veze Josip ima sa Banja Lukom, pa da ima smisla okretati priču na taj grad? Čovjek je rođen u Travniku, a gotovo cijeli život je živio u Sarajevu.

Tebi osnove nisu jasne jbt, a htio bi ozbiljno diskutovati. Pa nije se Draško javio i rekao kako Sarajevo više nije multietnično i multikulturalno, da je izgubilo svoj duh i slično, pa da možeš priču okrenuti u tom smjeru što bi bilo opravdano. Ili recimo Čović iz Mostara sa sličnom pričom, pa onda tvrdi kako ima multikulture i multietničnosti u Mostaru dok je grad podijeljen na dva dijela i gdje djecu u jednom dijelu uče da tamo u drugom žive vanzemaljci. Ja bih te čak 100% podržao u tome, ali ovako ispada smiješno.

Sve dok takve stavove imaju svi oni ljudi koji su živjeli u Sarajevu duži period i dan danas žive imaju pravo i davati takve izjave slagao se s njima ili ne i podlo je uopšte pomišljati da okrećeš priču na nešto što nema veze sa onim o čemu je tema, tj. da okrećeš temu u pravcu da njegove izjave smatraš ništavnim zato što neki Draško u Banja Luci ne gura multietničnost i multikulturu. S druge strane, sve dok neko nije živio niti bio duži period u Sarajevu, pa i Zenici i Tuzli, a potiče i živi u etnički čistim sredinama u kojima nema Bošnjaka i ostalih koji su manjine, taj nema pravo da morališe o tome kako nema multietniciteta i multikulture u Sarajevu. Takve odmah možeš nabiti nogom u guzicu. Kao tuku Sanju kojoj Srbi pune glavu glupostima, pa jednim izlaskom u grad možeš demantovati 90% onog što tvrdi da je loše u Sarajevu po pitanju ostalih osim Bošnjaka. Po pitanju Josipa to ne važi i de skontaj to već jednom kao što ne važi i za mnoge druge koji se nisu ogriješili.

Isto kao što je Sarajevo bilo dužno dići spomenik Srbima Sarajeva (i drugim), sugrađanima, koji su bili Cacine žrtve i čiji su potomci u Sarajevu (mada je moglo i bolje što se mene tiče, ali je dobro i ovo) bez obzira šta tamo neko govori ili radi oko Tomašice i slično. To je bila dužnost ostalih građana Sarajeva prije svega i kraj priče. Svako izvrtanje i okretanje na one tamo kako bi nešto opravdao je neozbiljno i smiješno, ali i podlo, jer ti ljudi to nisu zaslužili.

Budeš li nastavio okretati priču opet u istom smjeru ne planiram ni replicirati, jer je to gubljenje vremena.
Last edited by Masamune on 14 Jan 2022, 16:27, edited 1 time in total.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42954
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14178 times
Been thanked: 12748 times
Status: Online

Re: Josip Pejaković: Svako jutro kunem sebe što sam '92. zvao narod da brani ovu Bosnu koju danas živim

Post by Masamune » 14 Jan 2022, 16:18

https://hercegbosna.org/forum/kultura-k ... t2109.html

Pogledaj malo šta na Herceg Bosni govore za Josipa.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42954
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14178 times
Been thanked: 12748 times
Status: Online

Re: Josip Pejaković: Svako jutro kunem sebe što sam '92. zvao narod da brani ovu Bosnu koju danas živim

Post by Masamune » 14 Jan 2022, 16:19

Naseef Mushroom wrote: 14 Jan 2022, 15:33
MarlboroGold wrote: 14 Jan 2022, 12:37 Hurija je tom recenicom najbolje sebe opisala, a toga nije ni svjesna sto je najtuznije.
Po čemu je samu sebe opisala? Ti misliš stvarno da su Bošnjaci oportunisti pa zbog toga ni u hali nisu gladni?
Osim nekoliko visokorangiranih osoba gdje priznajem da se prilagođavaju svakom sistemu kod običnog naroda kojem Hurija sigurno pripada to nije slučaj.

Evo ja kao primjer, prije rata nisam bio osvješten kao danas, bilo je bratsrvo i jedinstvo naivnosti i zabluda, manjak informacija jer u onom sistemu se nije znalo o stradanju Bošnjaka a i bio sam mlađi ali je se u mojoj kući uvijek pozdravljalo sa sabah hajrulah i akšam hajrulah, obilazilo je se za Bajram, znali su se običaji na dženazi, davala su se određena imena i što je se više starilo okrećalo je se vjeri.

Tako su se svi narodi u SFRJ ponašali, samo je FGR mislio da je cijela Bosna i Hercegovina kao centar Sarajeva i Tuzle.
Zato što je ona teški stranački uhljeb. Opet koristiš množinu. Nisam spomenuo Bošnjake, nego Huriju. Opet imputiraš bezveze.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Josip Pejaković: Svako jutro kunem sebe što sam '92. zvao narod da brani ovu Bosnu koju danas živim

Post by Hurija » 14 Jan 2022, 16:37

MarlboroGold wrote: 14 Jan 2022, 16:19
Naseef Mushroom wrote: 14 Jan 2022, 15:33
Po čemu je samu sebe opisala? Ti misliš stvarno da su Bošnjaci oportunisti pa zbog toga ni u hali nisu gladni?
Osim nekoliko visokorangiranih osoba gdje priznajem da se prilagođavaju svakom sistemu kod običnog naroda kojem Hurija sigurno pripada to nije slučaj.

Evo ja kao primjer, prije rata nisam bio osvješten kao danas, bilo je bratsrvo i jedinstvo naivnosti i zabluda, manjak informacija jer u onom sistemu se nije znalo o stradanju Bošnjaka a i bio sam mlađi ali je se u mojoj kući uvijek pozdravljalo sa sabah hajrulah i akšam hajrulah, obilazilo je se za Bajram, znali su se običaji na dženazi, davala su se određena imena i što je se više starilo okrećalo je se vjeri.

Tako su se svi narodi u SFRJ ponašali, samo je FGR mislio da je cijela Bosna i Hercegovina kao centar Sarajeva i Tuzle.
Zato što je ona teški stranački uhljeb. Opet koristiš množinu. Nisam spomenuo Bošnjake, nego Huriju. Opet imputiraš bezveze.

Jesam li ja nešto rekla za tebe Komunisto i FGR-u.

Idi prosipaju svoju demagogiju negdje drugdje

Tebi je "čojek" zasigurno dobar jer je Josip .

Ko Tito pokojni naprimjer .


:D
Ostalo je cutanje.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Josip Pejaković: Svako jutro kunem sebe što sam '92. zvao narod da brani ovu Bosnu koju danas živim

Post by Mirelam » 14 Jan 2022, 16:38

Laser wrote: 14 Jan 2022, 16:06
Mirelam wrote: 14 Jan 2022, 15:31
Ma čim je to iz Travnika i okoline ne more valjati da ga jebeš.
Računaju li se tu i Oborci? :D.
Išaret je dovoljan. :D.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Josip Pejaković: Svako jutro kunem sebe što sam '92. zvao narod da brani ovu Bosnu koju danas živim

Post by Hurija » 14 Jan 2022, 16:50

"Jes" Josip je dobar čojek,da možda nećete tući onog ko kaze da je slab.


Prave demokrate.


:ooo
Ostalo je cutanje.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53999
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15262 times
Status: Online

Re: Josip Pejaković: Svako jutro kunem sebe što sam '92. zvao narod da brani ovu Bosnu koju danas živim

Post by HAVANA » 14 Jan 2022, 17:16

Laser wrote: 14 Jan 2022, 16:06
Mirelam wrote: 14 Jan 2022, 15:31
Ma čim je to iz Travnika i okoline ne more valjati da ga jebeš.
Računaju li se tu i Oborci? :D.
Nemojte se zajebavat uletice fu-do s majagerijem.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests