SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26415
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1874 times
Been thanked: 4100 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Beni » 16 May 2023, 11:25

Sebija Izetbegović dobila otkaz na Medicinskom fakultetu UNSA

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sebija- ... /230516067
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120506
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Online

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Krokodil Behko » 06 Jul 2023, 18:50

ŠOKANTAN PREOKRET: Istraga Tužilaštva KS utvrdila autentičnost indeksa Sebije Izetbegović

Image


Zagrebački indeks Sebije Izetbegović i preostala dokumentacija na Medicinskom fakultetu u Zagrebu je autentična i vjerodostojna, pokazala je dosadašnja istraga Kantonalnog tužilašva KS, saznaje Hayat iz više pouzdanih izvora.

Iako zbog faze u kojoj se nalazi istraga niko još uvijek ne želi javno govoriti o tome, Hayat saznaje da su po nalogu Tužilaštva KS vještaci grafolozi utvrdili kako su sve ocjene, potpisi profesora, kao i preostala dokumentacija na Medicinskom fakultetu u Zagrebu uredni.

Šta će to značiti za cjelokupnu istragu i kako će utjecati na tužilačku odluku, ostaje da se vidi.



Istraga Tužilaštva KS je pokrenuta nakon što su u prepisci sa Univerzitetom u Sarajevu sa Medicinskog fakulteta u Zagrebu naveli da u dosjeu Sebije Izetbegović "ne postoji dokumentacija na osnovu koje bi potvrdili vjerodostojnost indeksa".

Po nalogu Tužilaštva indeks je izuzet od Sebije Izetbegović i pokrenute su opsežne provjere, pa je ekipa istražitelja boravila i u Zagrebu, te utvrdila da su indeks i ispiti upisani u njemu vjerodostojni. Na osnovu tog indeksa Izetbegović je nastavila magistarski studij u Sarajevu.

Senat Univerziteta je ranije donio odluke o poništavanju magisterija i doktorata Sebije Izetbegović, da bi prije nekoliko dana Općinski sud u Sarajevu, odnosno sudija Milica Filipović, donijela rješenje kojom je usvojena mjera osiguranja. Tim rješenjem se odlaže izvršenje odluka Senata do okončanja sudskog postupka. To znači da je Izetbegović i dalje formalno-pravno doktor nauka i bit će to sve dok sud, eventualno, ne odluči drugačije.

Sličnu mjeru je, također do konačne odluke suda, donijelo i Ministarstvo za visoko obrazovanje KS, na čijem je čelu Pavle Krstić iz Naše stranke. Ovo ministarstvo je prekinulo postupak kojim je rektor UNSA Rifet Škrijelj naložio brisanje imena Sebije Izetbegović iz Matične knjige magistranata, piše Hayat.
online

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37420
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24867 times
Been thanked: 4709 times
Status: Online

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by ElTriconi » 06 Jul 2023, 18:53

Bice ova sebija ko marija magdalena a bake ko isus ocam 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15460
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 2167 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Laser » 06 Jul 2023, 20:44

Havana i ostali nek se yebu. :D.

Fgr stop.

Rum i ja naprijed. :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96693
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34625 times
Been thanked: 21267 times
Contact:
Status: Online

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Rum » 06 Jul 2023, 20:47

Nisam ni sumnjao u sultaniju 😍
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Naseef Mushroom » 07 Jul 2023, 01:17

Tresla se gora, rodio se miš.
Ovo liči na situaciju nakon prijašnjih izbora, gdje je Osmorka/Trojka dobila izbore na pričama poput obračunavanja sa Sebijom gdje su se na kraju ušutili.

Sad nevezano za Sebiju, ovim se samo potvrđuje što sam pisao mjesecima prije, Schmidt je samo tu da udovolji HDZu, da budu vladari entiteta Federacija, da postanu nezaobilazni, a za ostalo njega i ostatak OHRa boli briga.
Boli i Trojku briga i za ovo sa Sebijom, nisu oni tu da uvedu pravdu (inače ne bi babo i sin Isak bili na važnim pozicijama) već da slušaju Schmidta, Sebija Schmidta ne ometa. Sebija je bila samo izgovor Trojke “Dajte nam vlast da uvedemo pravdu” da bi mogli dobiti dovoljno glasova i da pomažu Schmidtu.

Sva ona spektakularna hapšenja sa Skakom i Memićem je bila samo poruka da se SDA i svi koji nisu dio korisnih idiota Osmorke spuste na zemlju i ne ometaju dok se posao sa HDZom ne završi, to što su smjenjeni sa funkcija je samo da bi Osmorka mogla svoje ljude ubaciti, niko od uhapšenih neće zatvora vidjeti i ne bi me čudilo da za dvije godine opet budu imali neke funkcije.

Kada OHR odradi ovo sa HDZom opet se vraćaju na ono staro “Zabrinuti smo, dogovorite se” jer to nakon HDZa nije više njihov problem i to “dogovorite se” će se odnositi samo na mjesta gdje bošnjačke stranke dominiraju. Tada im je svejedno hoće li (grado)načelnici biti Bakir, Konaković, Bogićević, Elvedin Pezić ili Deen, važno je da ne utiče na HDZ. SDA bi onda pred očima OHRa mogla i pokrasti ofirno na izborima, spaliti glasačke listiće, da bude Bugarski voz itd.
Ako Trojka na tim izborima popushi, nevažno da li na pošten način ili da ih pokradu, onda je za očekivati i koalicija SDA-NiP da bi sačuvali političku egzistenciju i da bi guzica ostala na foteljama, slično kao što je SBB pljuvao SDA pa smo nakon toga imali SDA-SBB koaliciju.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12772 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Masamune » 07 Jul 2023, 07:23

Kad će se ovo više okončati?

j.... ti više i Sebiju i diplome i NiP-ovce i onog Škrijelja i ekipu
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Taare » 07 Jul 2023, 07:31

Nema se tu šta plaho palamudit.
Medicinski fakultet u Zagrebu potvrdio je jučer da za Sebiju Izetbegović, ravnateljicu Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu (KCUS), ne postoji dokumentacija na osnovu koje bi mogli potvrditi vjerodostojnost indeksa i izdati uvjerenje o položenim ispitima na ovoj visokoškolskoj ustanovi.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12772 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Masamune » 07 Jul 2023, 07:37

Znači, SDA glasilo Hayat baca bombe?
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Taare » 07 Jul 2023, 09:32

Hvataju se za svaku slamku
Svi mi se morete obratit

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96693
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34625 times
Been thanked: 21267 times
Contact:
Status: Online

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Rum » 07 Jul 2023, 09:37

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15460
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 2167 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Laser » 18 Jul 2023, 16:04

Tužilaštvo KS: Nema krivičnog djela, neće biti istrage o vjerodostojnosti indeksa Sebije Izetbegović

https://www.klix.ba/vijesti/bih/tuzilas ... /230718099

Nabijem na qurac sve FGE šupke, Trojkaše, HDZ, strane ambasadore.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7153 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Julia-Klara » 18 Jul 2023, 16:05

joj, samo da se ovo okonca, pa kakogod :kuku
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by insomnia » 18 Jul 2023, 16:19

Xoxoxo
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Taare » 18 Jul 2023, 17:01

Hajmo još jednom, al polahko.
Taare wrote: 07 Jul 2023, 07:31 Nema se tu šta plaho palamudit.
Medicinski fakultet u Zagrebu potvrdio je jučer da za Sebiju Izetbegović, ravnateljicu Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu (KCUS), ne postoji dokumentacija na osnovu koje bi mogli potvrditi vjerodostojnost indeksa i izdati uvjerenje o položenim ispitima na ovoj visokoškolskoj ustanovi.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Taare » 18 Jul 2023, 17:13

Julia-Klara wrote: 18 Jul 2023, 16:05 joj, samo da se ovo okonca, pa kakogod :kuku
Pa eto kako se okončalo.
postoji indeks, postoje potpisi, al ne postoji dokumentacija koja bi potvrdila vjerodostojnost indeksa.
Rečeno prostim jezikom, imaš đačku knjižicu iako nikad nisi bio u školi.

Istraga je okončana ali samo u vezi indeksa. Dakle, indeks je ok.
Njoj fali sljedeće:

- uvjerenje o položenim ispitima.
- valjanu ispravu vezanu za postupak ekvivalencije položenih ispita na postdiplomskom studiju Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Odnosno dostavljena su dva lista tzv. reciklažnog papira na kojima je u rukopisu napisano/nabrojano (na engleskom jeziku) 10 (deset) ispita sa ocjenama prema kopiji indeksa i 9 (devet) naziva predmeta na maternjem jeziku bez ocjena. Navedena dva lista papira nemaju memoranduma institucije koja je sačinila prethodno opisani sadržaj. Nema evidentiranog datuma sačinjavanja, nema pečata, nema potpisa lica koje je sačinilo sadržaj na pomenutim papirima.

Isto tako, iako je prijavljena na fax, dosije je prazan. Gol golcijat. Nema nita.

Također, navode da ne postoje isprave o provedenom postupak ekvivalencije položenih ispita na postdiplomskom studiju Medicinskog fakulteta u Zagrebu, dva lista papira koja su predočena kao dokaz o ekvivalenciji ne mogu se smatrati dokumentom niti da je proveden postupak u skladu sa tada važećim Statutom Medicinskog fakulteta, koji je jasno propisivao način prelaska sa drugih fakulteta i provođenje postupka ekvivalencije. Zatim, komisija zaključuje kako ne postoje isprave da su ispiti koji su upisani u indeks izdat od strane Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu položeni, odnosno Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu nije mogao potvrditi vjerodostojnost ispita niti izdati uvjerenje da su ispiti položeni.
Svi mi se morete obratit

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54029
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15276 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by HAVANA » 18 Jul 2023, 17:19

Sta god hoce nek joj rade samo nek je sklone da nema dodira sa bolnicom i lijecenjem pacijenata. Ne petljajte politiku to je nebitno sad. Ova zena je zlo.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15460
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 2167 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Laser » 18 Jul 2023, 17:36

HAVANA wrote: 18 Jul 2023, 17:19 Sta god hoce nek joj rade samo nek je sklone da nema dodira sa bolnicom i lijecenjem pacijenata. Ne petljajte politiku to je nebitno sad. Ova zena je zlo.
Milomirka ti je zlo. :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54029
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1927 times
Been thanked: 15276 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by HAVANA » 18 Jul 2023, 17:45

Jebo ba milomorku ne znam ni ko je, pisaj je. Lijecim 5 osoba vec godinama i znam sta pricam o periodoma prije nje, za vrijeme nje i sada vazna stvar kad opet ona kolo ne vodi. Sutra operacija. Nije mi bas za smijeha.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Naseef Mushroom » 18 Jul 2023, 18:57

HAVANA wrote: 18 Jul 2023, 17:19 Ova zena je zlo.
Image
CARSKIM REZOM NA 'KLINICI JEZERO'
Supruga Bakira Izetbegovića porodila folk pjevačicu Sanelu Sijerčić

Image

I meni samoj je bilo smiješno kako se sve "odigralo" prije poroda. Došla sam na redovan pregled kod svoje doktorice prof. Sebije Izetbegović. Pošto nisam očekivala da ću tog dana ostati u bolnici, kao i svaki put, na pregled sam došla sređena, "napirlikana"... jer sam kasnije planirala sa sinom i Zoranom prošetati gradom. Ali, kada me doktorica pregledala odmah je rekla da ostanem i da će me poroditi. Iznenadila me jer još nisam očekivala da ću u salu. I odmah su me pripremili i brzo obavili "carski rez" - priča nam nasmijana mama
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 59 guests