Nasilje u porodici

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by Odraz » 21 Jul 2022, 13:41

Ove iz EU treba iscerat'. :123

Po svemu nas tjeraju da od djecaka pravimo curice. :dole

Musko dijete mora da se bije, sto u kuci sto na ulici. Prvo u kuci da nauci postovati starije, zatim na ulici da se nauci braniti i braniti druge, i da stekne samopouzdanje. Sta ces ti od muska ako ga je strah da primi udarac? Taj ce se bojati kad ga curica osamari. A treba sutra da zadavi cuku ako napadne na curicu ili odbije copor vukova od stada, ili povede radnike u strajk! :ok

... aha - sad se slazu kockice - nece da odgajamo organizatore strajkova! :123

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119808
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5695 times
Been thanked: 12253 times
Contact:
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by Maja » 21 Jul 2022, 13:56

Odraz wrote: 21 Jul 2022, 13:41 Ove iz EU treba iscerat'. :123

Po svemu nas tjeraju da od djecaka pravimo curice. :dole

Musko dijete mora da se bije, sto u kuci sto na ulici. Prvo u kuci da nauci postovati starije, zatim na ulici da se nauci braniti i braniti druge, i da stekne samopouzdanje. Sta ces ti od muska ako ga je strah da primi udarac? Taj ce se bojati kad ga curica osamari. A treba sutra da zadavi cuku ako napadne na curicu ili odbije copor vukova od stada, ili povede radnike u strajk! :ok

... aha - sad se slazu kockice - nece da odgajamo organizatore strajkova! :123
"Otac je dobio poruku od sinove razrednice da se dječak neprimjereno ponaša prema drugarici iz razreda"

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by Odraz » 21 Jul 2022, 14:09

Maja wrote: 21 Jul 2022, 13:56
Odraz wrote: 21 Jul 2022, 13:41 Ove iz EU treba iscerat'. :123

Po svemu nas tjeraju da od djecaka pravimo curice. :dole

Musko dijete mora da se bije, sto u kuci sto na ulici. Prvo u kuci da nauci postovati starije, zatim na ulici da se nauci braniti i braniti druge, i da stekne samopouzdanje. Sta ces ti od muska ako ga je strah da primi udarac? Taj ce se bojati kad ga curica osamari. A treba sutra da zadavi cuku ako napadne na curicu ili odbije copor vukova od stada, ili povede radnike u strajk! :ok

... aha - sad se slazu kockice - nece da odgajamo organizatore strajkova! :123
"Otac je dobio poruku od sinove razrednice da se dječak neprimjereno ponaša prema drugarici iz razreda"
Da ga je namlatio prije toga i objasnio da curice treba cuvati - upamtio bi pa bi je branio. :ok

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by Odraz » 21 Jul 2022, 14:11

Ja sam svom babi jednom rekao da mu jedino zamijeram sto me nije vise tukao.

... ali to vi zene ne mozete shvatiti ... to je muski svijet i samo pravi muskarci to shvataju ... :o

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31671
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2691 times
Been thanked: 5144 times
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by Matan » 21 Jul 2022, 14:23

Sve zavisi kako ga je tukao..
Ali ne znam, tuci i nije pametno..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by harlekin » 21 Jul 2022, 14:24

To sudija oko moje pravedno :ljub
Nebili tvoja kcerka bila sljedeca meta vako ovih debilcica,pa da ti mater jbm ak se budes bunio :kafa

User avatar
Ljiljan
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 497
Joined: 20 Dec 2021, 20:05
Mood:
Has thanked: 75 times
Been thanked: 220 times
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by Ljiljan » 21 Jul 2022, 14:39

Je li batina iz raja izasla jer je dobra vaspitna metoda ili jer joj nije mjesto u raju? Vjecita dilema naseg covjeka. Moderna pedagogija u potpunosti iskljucuje svaki vid kaznjavanja djeteta te smatra da se sve moze postici dijalogom. Dakle jako je vazno da slusamo sta dijete ima za reci.

Jah, mene i buraza stara znala prizvati pameti samo tako pa evo nas ko beton. :D Nismo mi Skandinavci.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31671
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2691 times
Been thanked: 5144 times
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by Matan » 21 Jul 2022, 15:00

Tamo gdje je nasilje i gdje se djeca tuku najvise nasilja ima...
pogledajmo zemlje, gdje se djeca tuku, i kakvo im je drustveno uredjenje..
u zemljama gdje se djeca ne tuku, nasilja je manje..
nasilje proizvodi nasilje..
ali ko ce nasem covjeku nesto objasniti..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31671
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2691 times
Been thanked: 5144 times
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by Matan » 21 Jul 2022, 15:02

Pogledajmo statistiku nasilja i ko ce prvi potegnuti noz i izbosti te iz cista mira..
zemlje u kojem je patrijahalno drustvo na prijestolju..
gdje je batina izasla iz raja..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27248
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14261 times
Been thanked: 14596 times
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by ironman » 21 Jul 2022, 15:15

dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Ljiljan
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 497
Joined: 20 Dec 2021, 20:05
Mood:
Has thanked: 75 times
Been thanked: 220 times
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by Ljiljan » 21 Jul 2022, 15:22

Dobro ba Matane, ti odmah mracis. Niko ovdje nije za neku krajnost, maltretiranje, zlostavljanje, lausenje itd. Za to postoje nadlezni organi, socijalne sluzbe itd. Ipak, ne vidim nista lose u pokojoj bezazlenoj vaspitnoj ako je zaista nuzna. Naravno uz razgovor. :oklagija

Nema carobne formule, jbg. Odgoj je vrlo kompleksna stvar na koju uticu razni faktori. Svi smo individue. Evo znam dvoje divnih starijih ljudi. Sin jedinac, nosali ga na rukama, sve na dlanu pruzili, ton nikad povisili. Drtina zaglibila u drogu, kriminal... Eno ga 35/6 godina ima, a zivi na njihovoj penzionerskoj grbaci.

User avatar
pizarro
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 13577
Joined: 08 Nov 2019, 18:06
Has thanked: 4279 times
Been thanked: 5085 times
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by pizarro » 21 Jul 2022, 15:34

prut od roditelja je mnoge spasio da ne postanu psihopate :oo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53994
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by HAVANA » 21 Jul 2022, 16:21

Matan wrote: 21 Jul 2022, 15:00 Tamo gdje je nasilje i gdje se djeca tuku najvise nasilja ima...
pogledajmo zemlje, gdje se djeca tuku, i kakvo im je drustveno uredjenje..
u zemljama gdje se djeca ne tuku, nasilja je manje..
nasilje proizvodi nasilje..
ali ko ce nasem covjeku nesto objasniti..
Pa naravno. Gdje te neko stalno tuce to nece na dobro. Jedno je stalno tuci i maltretirati a drugo kad se bas pretjera pa fasujes vaspitni degenek. Da pamtis i to sta si uradio i degenek. Ja pamtim. I nista mi ne fali. Divni roditelji, na svemu im veliko hvala.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24959
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 7005 times
Been thanked: 6649 times
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by Koraci_u_noci » 21 Jul 2022, 16:28

Prica mi ovaj jedan, mozda je istina, mozda se zeza, al kaze ima njih par, zive u Njemackoj, a nasi su, i djeca im nekad budu toliko nemirna i pomame se da jedino pomaze ako oplacu. I oni se valjda dogovore pa ih jedne sedmice jedan, drugi put drugi, sljedeci put treci i tako ukrug namlate kad krenu pretjerivat. Udarno pitanje u takvim situacijama je hej cija je reda danas
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 32094
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19417 times
Been thanked: 16817 times
Contact:
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by Morgen » 21 Jul 2022, 16:31

Meni ga nesto nije zao

Sina mislim

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53994
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by HAVANA » 21 Jul 2022, 16:36

Imas djecu kod koje pali razgovor.Imas djecu kod koje sve ide glat.Imas djecu kod koje pali vaspitna i da rezultate.Imas djecu kod koje nista ne pali koliko god se ti trudio...Razliciti ljudi,razliciti karakteri i mladalcke ludosti.Nekom i murija dobro dodje a neko jos vise pobudali...Neko iz greske i kazne uci a neko jos vise pobudali.Elem kako god nauka citava od onog malog ,slatkog i mekanog bica napraviti covjeka.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53994
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by HAVANA » 21 Jul 2022, 16:39

To kako je nama ne mora nista znaciti...Nije neko mjerilo.Nit ima formula e ovako treba.Negdje pije vode ta formula a negdje ne pije. :cudi
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by carobnjak N » 21 Jul 2022, 16:45

Nasrudin hodza istuce dijete bez razloga.
Pitaju ga, sto ga bije? Kaze, poslacu ga sutra po ibrik, a ako ga razbije onda ga dzaba tučem. Bolje ga prije istući.

Ja ne bih nikad mogao udarati nekoga, ko mi viče da prestanem.
Mogu puknuti šamar ili preko guzice jednu ali da udaraš dijete ili bilo koga, sadisticki 10minuta, to je već poremećenost težeg oblika.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31671
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2691 times
Been thanked: 5144 times
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by Matan » 21 Jul 2022, 16:48

Imam primjer komsije koji je tukao djecu ko stoku..
prvo, danas ta djeca bas nisu normalna, teski alkoholicari..
imam primjer isto gdje se sa djecom fino postupalo..
djeca normalna danas ljudi ..
e tako je to..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31671
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2691 times
Been thanked: 5144 times
Status: Offline

Re: Muškarac iz Donjeg Vakufa osuđen na tri mjeseca zatvora jer je istukao sina prutom

Post by Matan » 21 Jul 2022, 16:52

Ljiljan wrote: 21 Jul 2022, 15:22 Dobro ba Matane, ti odmah mracis. Niko ovdje nije za neku krajnost, maltretiranje, zlostavljanje, lausenje itd. Za to postoje nadlezni organi, socijalne sluzbe itd. Ipak, ne vidim nista lose u pokojoj bezazlenoj vaspitnoj ako je zaista nuzna. Naravno uz razgovor. :oklagija

Nema carobne formule, jbg. Odgoj je vrlo kompleksna stvar na koju uticu razni faktori. Svi smo individue. Evo znam dvoje divnih starijih ljudi. Sin jedinac, nosali ga na rukama, sve na dlanu pruzili, ton nikad povisili. Drtina zaglibila u drogu, kriminal... Eno ga 35/6 godina ima, a zivi na njihovoj penzionerskoj grbaci.
Pa to nema veze sa vaspitanjem..
u drogu zaglibe mnogi, svi karaktera i slojeva drustva..
problem je odgajas li psihopatu ili covjeka koji ce siriti dobru vibraciju oko sebe..
malo se okrenite oko sebe i promatrajte, vase prijatelje, poznanike..
tuci dijete je odraz nemoci da ga vaspitas..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 45 guests