Dendroterapija

Diskusije o životu i životnim problemima, stavovima. Savjetovanje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: dendroterapija

Post by Mutevelija » 17 Jun 2017, 18:11

Ovu sam ja terapiju vidio kod jedne psihologinje, kad mi je laptop donijela i rekla da sačuvam joj podatke prije instalacije sistema.
I tačno neke budala dođu i slušaju šta bukva priča :grana
I imaju još upustva kako sve treba raditi.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18086
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3709 times
Been thanked: 3614 times
Status: Online

Re: dendroterapija

Post by srculence7 » 18 Jun 2017, 02:15

Mutevelija wrote: 17 Jun 2017, 18:11 Ovu sam ja terapiju vidio kod jedne psihologinje, kad mi je laptop donijela i rekla da sačuvam joj podatke prije instalacije sistema.
I tačno neke budala dođu i slušaju šta bukva priča :grana
I imaju još upustva kako sve treba raditi.
:oo :love :medi
Dendroterapija
se izvodi uz pomoć Dendroterapeuta, koji vas intuitivno kao vodič posrednik vodi kroz šumu i pomaže pri odabiru drveta koje vam odgovara kao vaš novi večni prijatelj, ili samo drvo lekar za specifične zdravstvene tegobe i punu revitalizaciju tela, uma i duha. Preporučljiv je kontakt sa bar tri drveta, pre nego izaberete ono glavno koje vam najviše prija.

Tretman
Dendroterapijski tretman počinje tako što usled odabira svog drveta lekara, stanete do pola metra ispred njega, zatvorite oči i opustite se, zamislite kako primate njegovu energiju (da se telom odozdo prema gore podiže isceljujući topli talas) potom udišete duboko sa zadržavanjem vazduha od 4-8 sekundi, sveukupno dva do tri minuta, stapajući se sa vibracionim poljem drveta.
Potom možete komunicirati sa njim, pričati u sebi ili glasno o svojim problemima i osetiti kako vas prožima njegova lekovita biosfera, dobijajući odgovore na svoja pitanja. Na kraju zagrlite drvo.
Medicinski je poznato da čin grljenja... luči takozvani hormon nežnosti i sreće oksitocin, koji reguliše imunitet, stres, krvni pritisak. Kako i ljudima i drveću je potreban svakodnevni zagrljaj.

Posle imate opcije da sedite, medititrate ili spavate pod drvetom.
Radi bržeg oporavka svoje primarno lekovito drvo treba posećivati u početku tri puta nedeljno ili mesečno sa ili bez dendroterapeuta.
Pri terapijskoj šetnji vam se nudi da oprobate isceljivanje i grljenje tri drveta, dok sa sigurnošću ne utvrdite koje najbolje deluje. Sigurno da ovu jednostavnu terapiju možete i sami obavljati , ali biti sam u šumi to može biti opasno i dosadno, a ako povedete nekog nevernog prijatelja i nedelotvorno, jer smanjuje vrednost vere u moć isceljenja. Da bi imali garantovan pozitivan efekat šetnje kroz čarobnu šumu treba se obratiti Dendroterapeutu koji pored iskustva, znanja, donosi naučno osvedočeni placebo efekat.

Metod odabira drveta koje će vam pomoći, može biti generalan ili intuitivan. Generalni princip se sastoji od iskustva drugih ljudi koji su utvrdili koja vrsta drveća služi za određeno oboljenje.
Intuitivni metod, deluje kroz holistički metafizički aspekt, gde jednostavnom štenjom kroz šumu dođete spontano do stabla koje osetite da vas privlači jače od ostalih.
Dendroterapija uglavnom deluje na suptilnom energetsko eteričnom nivou kvantne medicine, što znači da celovitije ali i sporije balansira zdravlje duha, stoga posledično i tela, ka prirodnom stabilnom stanju i evolutivnom procesu. Za razliku od homeopatskih, fitoterapijski travarskih lekova spravljenih od biljnog sveta, koje daju brži efekat, ali često mogu biti rizični.

Napomena- da stabla u naseljenim sredinama uglavnom nisu sasvim lekovita, samo u šumskim površinama. Svakako da svako drvo ima određeni stepen pozitivnog dejstva, stabilizujuće, revitalizujuće energetske vibracije , svako drvo je dobro drvo.
U tom smislu ako zasadite sopstveno drvo u dvorište svoje kuće to vam daje neku prednost, međutim takva stabla izložena su štetnim zračenjima moderne civilizacije, supstancma, izduvnim gasovima, parfemima, radio telefonskim uređajima itd, te je zato što gušća šumska oblast delotvornija.

(dendroterapija.weebly.com)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Dendroterapija

Post by Mutevelija » 18 Jun 2017, 02:26

Ja znam šta bukva voli, oštro sječivo sjekire ili pile.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18086
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3709 times
Been thanked: 3614 times
Status: Online

Re: Dendroterapija

Post by srculence7 » 17 Feb 2022, 00:35

IMG-d5909566f3f538d0991b2e3dbb0f427a-V.jpg
Čim sam u šumi, sam osećaj da sam okružena drvećem i tišinom, uliva neki smiraj 😍
Još takva grupa sada bila, da tu lepotu, ugođaj, ničim nije narušavala :)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 50800
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 18879 times
Been thanked: 21395 times
Status: Online

Re: Dendroterapija

Post by Zanki » 17 Feb 2022, 11:15

Grlila san drvo
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Dendroterapija

Post by Duh » 19 Feb 2022, 08:51

to je poznato da setnja kroz sumu opusta. ludnice se prave u sumama. sigurno ne, da se psihicki bolesnici imaju na sta objesiti.
drvo samo je ljekovito, ako od njega napravimo batinu.

User avatar
Sioux
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5122
Joined: 20 Nov 2021, 21:20
Has thanked: 1119 times
Been thanked: 1263 times
Status: Offline

Re: Dendroterapija

Post by Sioux » 19 Feb 2022, 10:46

Zanki wrote: 17 Feb 2022, 11:15 Grlila san drvo
:valja
Pogled Joca Vujičića

Post Reply

Return to “Filozofija & Psihologija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests