Ko je ubio Boška i Admiru?

Poznate ličnosti, ratovi, važni događaji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54106
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1938 times
Been thanked: 15350 times
Status: Online

Re: Ko je ubio Boška i Admiru?

Post by HAVANA » 01 Aug 2023, 08:13

I noge se kidale i sakato volilo i vjencavalo, bez bjezanije, nista manje bitne od ovo dvoje i tolikih konstrukcija. https://www.klix.ba/vijesti/bih/kako-se ... /200309178
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37491
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 25040 times
Been thanked: 4744 times
Status: Offline

Re: Ko je ubio Boška i Admiru?

Post by ElTriconi » 01 Aug 2023, 09:35

spacebound wrote: 31 Jul 2023, 17:40 Al krenuli na slobodnu teritoriju. Incresting :ćitire
Vlaska propaganda radi punom parom 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120563
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7970 times
Status: Offline

Re: Ko je ubio Boška i Admiru?

Post by Krokodil Behko » 01 Aug 2023, 09:37

HAVANA wrote: 01 Aug 2023, 08:00 Ne treba ni pretjerivati. Nit ih smatram cetnicima, nit su bili. Zelja im je bila da pobjegnu i pokusali su, kao i mnogi drugi dezerteri. Zavrsilo kako je zavrsilo. Al sad nesto praviti price, bajke i spomenike je suludo pored mnogih drugih bitnijih prica, tezih, ljepsih, ruznijih... A pogotovo ne spominjati onog okota cacu...

Pa sad, ako je iko od naših i pucao, onda je to sigurno Caco.
Povezivo je s njegovim viđenjima postupaka prema dezerterima i podrumašima.
Ali ipak mislim da su Srbi.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37931
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2961 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Ko je ubio Boška i Admiru?

Post by Pasaga » 01 Aug 2023, 09:58

Krokodil Behko wrote: 01 Aug 2023, 09:37
HAVANA wrote: 01 Aug 2023, 08:00 Ne treba ni pretjerivati. Nit ih smatram cetnicima, nit su bili. Zelja im je bila da pobjegnu i pokusali su, kao i mnogi drugi dezerteri. Zavrsilo kako je zavrsilo. Al sad nesto praviti price, bajke i spomenike je suludo pored mnogih drugih bitnijih prica, tezih, ljepsih, ruznijih... A pogotovo ne spominjati onog okota cacu...

Pa sad, ako je iko od naših i pucao, onda je to sigurno Caco.
Povezivo je s njegovim viđenjima postupaka prema dezerterima i podrumašima.
Ali ipak mislim da su Srbi.
Dobro to
Ko je uzo aktovku,Tuta nije bio ni blizu
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Ko je ubio Boška i Admiru?

Post by Taare » 01 Aug 2023, 21:57

HAVANA wrote: 01 Aug 2023, 00:19 Divno je to i ljubav i sve ali adi je sasina glava pala u krilo, otkinuta na liniji. Imo je i sasa emiru. Volili se pravo. I mali karlo je imo curetka, zoka zenu i bebu u zeninom stomaku... I moja je citav zivot zivila na grbavici pa nisam ja doso njoj tamo nego ona meni vamo, plus bila je zasticeni svjedok protiv onog govneta batka. Itditd... Koliko god to lijepo zvucalo, ta ljubav i sve, ne vidim razlog da je bitniji neki dezerter od stotine drugih prica...Al hajd, mozda to nas ucesnike zulja vise nego nekog drugog. Zalivije mi sto zokina cerka odraste bez oca, zena osta sama, njega nema,nego ovo... Dje si poso u pm? Sta si konto? Znamo kako su oni iz hvo zavrsili sto zdusise na grbavicu. Znam jos par slucajeva da su to uradili. Zatvoreni ili mobilisani. Dvojica poginula tamo. A posli pobjec.
Jesi li znao tog batka?
Svi mi se morete obratit

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43059
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14244 times
Been thanked: 12808 times
Status: Offline

Re: Ko je ubio Boška i Admiru?

Post by Masamune » 01 Aug 2023, 22:06

Zar neko treba poznavati jednog od najvećih monstruma devedesetih?
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18024
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4103 times
Been thanked: 5653 times
Status: Offline

Re: Ko je ubio Boška i Admiru?

Post by Vanilla » 01 Aug 2023, 22:40

HAVANA wrote: 01 Aug 2023, 08:00 Ne treba ni pretjerivati. Nit ih smatram cetnicima, nit su bili. Zelja im je bila da pobjegnu i pokusali su, kao i mnogi drugi dezerteri. Zavrsilo kako je zavrsilo. Al sad nesto praviti price, bajke i spomenike je suludo pored mnogih drugih bitnijih prica, tezih, ljepsih, ruznijih... A pogotovo ne spominjati onog okota cacu...
Bas tako.
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56136
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1976 times
Been thanked: 5848 times
Status: Offline

Re: Ko je ubio Boška i Admiru?

Post by Duminjo » 01 Aug 2023, 22:50

Sa cetnikom si makar znao na cemu si

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54106
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1938 times
Been thanked: 15350 times
Status: Online

Re: Ko je ubio Boška i Admiru?

Post by HAVANA » 03 Aug 2023, 06:58

Taare wrote: 01 Aug 2023, 21:57
HAVANA wrote: 01 Aug 2023, 00:19 Divno je to i ljubav i sve ali adi je sasina glava pala u krilo, otkinuta na liniji. Imo je i sasa emiru. Volili se pravo. I mali karlo je imo curetka, zoka zenu i bebu u zeninom stomaku... I moja je citav zivot zivila na grbavici pa nisam ja doso njoj tamo nego ona meni vamo, plus bila je zasticeni svjedok protiv onog govneta batka. Itditd... Koliko god to lijepo zvucalo, ta ljubav i sve, ne vidim razlog da je bitniji neki dezerter od stotine drugih prica...Al hajd, mozda to nas ucesnike zulja vise nego nekog drugog. Zalivije mi sto zokina cerka odraste bez oca, zena osta sama, njega nema,nego ovo... Dje si poso u pm? Sta si konto? Znamo kako su oni iz hvo zavrsili sto zdusise na grbavicu. Znam jos par slucajeva da su to uradili. Zatvoreni ili mobilisani. Dvojica poginula tamo. A posli pobjec.
Jesi li znao tog batka?
Onako povrsno. S vrata. Bio satro izbacivac a zivio kod sopinga. Ostavljao dojam blago retardiranog lika. Ispostavilo se da nije blago retardiran.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Superhik
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 861
Joined: 11 Feb 2022, 21:53
Has thanked: 69 times
Been thanked: 182 times
Status: Offline

Re: Ko je ubio Boška i Admiru?

Post by Superhik » 03 Aug 2023, 08:04

Krokodil Behko wrote: 01 Aug 2023, 09:37
HAVANA wrote: 01 Aug 2023, 08:00 Ne treba ni pretjerivati. Nit ih smatram cetnicima, nit su bili. Zelja im je bila da pobjegnu i pokusali su, kao i mnogi drugi dezerteri. Zavrsilo kako je zavrsilo. Al sad nesto praviti price, bajke i spomenike je suludo pored mnogih drugih bitnijih prica, tezih, ljepsih, ruznijih... A pogotovo ne spominjati onog okota cacu...

Pa sad, ako je iko od naših i pucao, onda je to sigurno Caco.
Povezivo je s njegovim viđenjima postupaka prema dezerterima i podrumašima.
Ali ipak mislim da su Srbi.
Naravno da jesu Srbi pucali i nepravedno je za to optuzivati nasu stranu zato sto su mnogi ubjedjeni da su isli Batku da mu pomognu klanju.

Upravo je srpska strana od toga napravila propagandu, pokopala ih po pravoslavnom obicaju javno a govorancije o moralu drzao onaj pijani karadjicev pop.
Upravo je srpska strana imala logiku sami sebe gadjali u mnogo primjera.

Averzija prema njihovoj tragediji je dakle sa nase strane samo nas bijes prema onima koji su pokusali izaci. Nekome iz patriotskih razloga a nekome muka sto je zaglavio i nije mogao izaci a htio je. Upravo zato sto su imali stelu na svim stranama da predju preko nicije zemlje je njihovu smrt napravila poznatom. Niko nije tako lezerno setkao po ratnoj zoni kao njih dvoje. U to vrijeme su hiljade Sarajlija svih nacija uspjesno uz stele dolazili do zapada. Tako da nema razloga sumnjati da im je namjera bila pobjeci skroz od rata i izaci van. Od Jevreja nikad nisam cuo da je smrt Ane Frank sitnica i beznacajna s'obzirom kako su mnogi drugi prosli.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Ko je ubio Boška i Admiru?

Post by Taare » 03 Aug 2023, 08:22

HAVANA wrote: 03 Aug 2023, 06:58
Taare wrote: 01 Aug 2023, 21:57

Jesi li znao tog batka?
Onako povrsno. S vrata. Bio satro izbacivac a zivio kod sopinga. Ostavljao dojam blago retardiranog lika. Ispostavilo se da nije blago retardiran.
To me zanimalo. Ono, može li se na osobi primjetit neka crta il neš što bi ukazivalo na to da se radi o monstrumu, ili su u miru sasvim normalni ljudi koji u ratu postanu zvijeri.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Ko je ubio Boška i Admiru?

Post by Taare » 03 Aug 2023, 08:24

Chan wrote: 01 Aug 2023, 22:06 Zar neko treba poznavati jednog od najvećih monstruma devedesetih?
Mene pitaš?
Svi mi se morete obratit

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43059
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14244 times
Been thanked: 12808 times
Status: Offline

Re: Ko je ubio Boška i Admiru?

Post by Masamune » 03 Aug 2023, 08:26

Generalno govorim, al jest se odnosilo na tvoje pitanje.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Ko je ubio Boška i Admiru?

Post by insomnia » 03 Aug 2023, 08:50

Superhik wrote: 03 Aug 2023, 08:04
Krokodil Behko wrote: 01 Aug 2023, 09:37


Pa sad, ako je iko od naših i pucao, onda je to sigurno Caco.
Povezivo je s njegovim viđenjima postupaka prema dezerterima i podrumašima.
Ali ipak mislim da su Srbi.
Naravno da jesu Srbi pucali i nepravedno je za to optuzivati nasu stranu zato sto su mnogi ubjedjeni da su isli Batku da mu pomognu klanju.

Upravo je srpska strana od toga napravila propagandu, pokopala ih po pravoslavnom obicaju javno a govorancije o moralu drzao onaj pijani karadjicev pop.
Upravo je srpska strana imala logiku sami sebe gadjali u mnogo primjera.

Averzija prema njihovoj tragediji je dakle sa nase strane samo nas bijes prema onima koji su pokusali izaci. Nekome iz patriotskih razloga a nekome muka sto je zaglavio i nije mogao izaci a htio je. Upravo zato sto su imali stelu na svim stranama da predju preko nicije zemlje je njihovu smrt napravila poznatom. Niko nije tako lezerno setkao po ratnoj zoni kao njih dvoje. U to vrijeme su hiljade Sarajlija svih nacija uspjesno uz stele dolazili do zapada. Tako da nema razloga sumnjati da im je namjera bila pobjeci skroz od rata i izaci van. Od Jevreja nikad nisam cuo da je smrt Ane Frank sitnica i beznacajna s'obzirom kako su mnogi drugi prosli.
Kakva gomila gluposti
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Superhik
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 861
Joined: 11 Feb 2022, 21:53
Has thanked: 69 times
Been thanked: 182 times
Status: Offline

Re: Ko je ubio Boška i Admiru?

Post by Superhik » 03 Aug 2023, 09:02

insomnia wrote: 03 Aug 2023, 08:50
Superhik wrote: 03 Aug 2023, 08:04

Naravno da jesu Srbi pucali i nepravedno je za to optuzivati nasu stranu zato sto su mnogi ubjedjeni da su isli Batku da mu pomognu klanju.

Upravo je srpska strana od toga napravila propagandu, pokopala ih po pravoslavnom obicaju javno a govorancije o moralu drzao onaj pijani karadjicev pop.
Upravo je srpska strana imala logiku sami sebe gadjali u mnogo primjera.

Averzija prema njihovoj tragediji je dakle sa nase strane samo nas bijes prema onima koji su pokusali izaci. Nekome iz patriotskih razloga a nekome muka sto je zaglavio i nije mogao izaci a htio je. Upravo zato sto su imali stelu na svim stranama da predju preko nicije zemlje je njihovu smrt napravila poznatom. Niko nije tako lezerno setkao po ratnoj zoni kao njih dvoje. U to vrijeme su hiljade Sarajlija svih nacija uspjesno uz stele dolazili do zapada. Tako da nema razloga sumnjati da im je namjera bila pobjeci skroz od rata i izaci van. Od Jevreja nikad nisam cuo da je smrt Ane Frank sitnica i beznacajna s'obzirom kako su mnogi drugi prosli.
Kakva gomila gluposti
Tebi je izgleda prijeko stalo da za to ubistvo optužis našu stranu. Svi postovi su ti tipa "nek smo ih, zaslužili su." Lik koji uglavnom podjebava na temama jednom rečenicom, se ovdje raspisao

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Ko je ubio Boška i Admiru?

Post by insomnia » 03 Aug 2023, 09:14

Ne meni se prijeko jebe ko je povukao obarac. I da gomila je gluposti uopste ih porediti sa nevinim zrtvama. Dvoje punoljetnih likova pri zdravoj svjesti i cistoj pameti se u jeku ratnih dejstava odlucilo preci na neprijateljsku stranu. Tacka
A upravo vi sa kmezenjem dajete srbima alibi za njihovu pricu. Sta ce sutra turista koji dođe iz Japana pomisliti kad vidi spomenik zaljubljenim golubcicima, da su iz Teherana bjezali na slobodarsku Grbavicu?
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Superhik
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 861
Joined: 11 Feb 2022, 21:53
Has thanked: 69 times
Been thanked: 182 times
Status: Offline

Re: Ko je ubio Boška i Admiru?

Post by Superhik » 03 Aug 2023, 10:16

Jebe ti se a ovdje se raspisao ko mahnit. Za promjenu bez kratkih duhovitih doskočica. Do daljnjeg je zvanična verzija njihove namjere bijeg u svijet što dalje od Balkana. Zvanicna verzija je i dalje da to nije bio njihov rat i da su preko Grbavice htjeli ići dalje. Kao što su mnogi i uspjeli. Hiljade sarajevskih Srba je tada preko Grbavice, Bijeljine, Beograda,.... došlo do zapada. Ti si taj koji je ovdje njima kao krajnje odredište stavio Batka i RS. I koji priča kako su zaslužili metak upravo sa naše strane.

Njih su Srbi prvo reklamirali pa onda tek naši multietnicari u stilu ljubav je jača od svega itd. Meni se eto jebe za japanskim turistima koji ne znaju osnovne činjenice o Bosni i ono ako cijeli svijet zna ko je počinio genocid i terorisao građane Sarajeva.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37491
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 25040 times
Been thanked: 4744 times
Status: Offline

Re: Ko je ubio Boška i Admiru?

Post by ElTriconi » 03 Aug 2023, 10:24

Imal ijedan srbin koji nije kriminalac da na njega vlazi srpski narod? 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Ko je ubio Boška i Admiru?

Post by insomnia » 03 Aug 2023, 10:25

Lijepo. Nije njihov rat. Samo sto su izbjegavanje vojne obaveze i bjezanje neprijatelju djela koja nose krivicnu odgovornost a ne izgradnju spomenika
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120563
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7970 times
Status: Offline

Re: Ko je ubio Boška i Admiru?

Post by Krokodil Behko » 03 Aug 2023, 10:29

Superhik wrote: 03 Aug 2023, 08:04
Averzija prema njihovoj tragediji je dakle sa nase strane samo nas bijes prema onima koji su pokusali izaci. Nekome iz patriotskih razloga a nekome muka sto je zaglavio i nije mogao izaci a htio je.

Razgovaraš s osobom koja je prevalila okolnim putevima 2000 kilometara ( a prođoh i kroz dva hrvatska zatvora u Osijeku i B.Brodu), da bi se vratila u BiH i pridružila Armiji, pa tako da je ovo sve bezveze. Jebe mi se za bilo koga ko je i uspio i ko je želio, a nije uspio pobjeći. Kužiš?

Za razliku od Boška, ja nisam imao vreću para, nego me je od Austrije do hrvatske granice, vozio neki vozač autobusa (Hrvat iz Travnika) besplatno.
online

Post Reply

Return to “Historija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests