CIGARETE

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: CIGARETE

Post by greeneyes » 14 Jun 2022, 22:54

A ja Morgen sto ga zna na finjaka
Samo sabura

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 31340
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 18915 times
Been thanked: 16263 times
Contact:
Status: Online

Re: CIGARETE

Post by Morgen » 14 Jun 2022, 23:57

Maja wrote: 14 Jun 2022, 22:51
Morgen wrote: 14 Jun 2022, 13:15

Jesu to one dugačke tanke?
Kod nas to zovu „Nuttenstengel“
(Cigare za kurve)
Yep.
Mislis za dame :222
😂moja Drugarica puši takvi cigarete a ona je oličenje majke i domaćice, poštene žene. Ali volim da je zezam da je prava kurveštija prostitutska😂

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11756 times
Contact:
Status: Offline

Re: CIGARETE

Post by Maja » 15 Jun 2022, 00:04

Ma ja ih pusim zato sto su blaze. Od obicnih mi se zamanta.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: CIGARETE

Post by gospođa Brams » 15 Jun 2022, 10:26

Ja te tanke zovem pederske :ooo

Ja sam na Rothmansu vec godinama. Poskupile su duplo nego u vrijeme kad sam pocela pusiti. Al neka, manje ih kupujem. U prosjeku 3 kutije mjesecno.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: CIGARETE

Post by Krokodil Behko » 20 Jun 2022, 10:30

Image
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: CIGARETE

Post by Rum » 20 Jun 2022, 11:02

Neka im mame puse,rijesi se i ti govana fala kurcu
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: CIGARETE

Post by Rum » 20 Jun 2022, 11:05

Ponekad rora jedino sto se tice dima
Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11756 times
Contact:
Status: Offline

Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by Maja » 30 Jul 2022, 10:49

Image

Dvomjesečnom kampanjom "Stop švercu" doprinijelo se smanjenju crnog tržišta duhana i duhanskih proizvoda. Ekonomisti pozivaju na promjenu fiskalne politike kako bi crno tržište bilo još manje.

Uprava za indirektno oporezivanje (UIO) je krajem maja pokrenula spomenutu akciju tokom koje su građani mogli prijaviti nezakonitu trgovinu duhana i duhanskih proizvoda. U prvih 15 dana prijavljena su 72 slučaja nezakonite trgovine.

U UIO su naglasili da su do sada imali 189 prijava, a mnoge od njih su ocijenili kao sadržajne i konkretne. To znači da su im pomogle da oduzmu znatnu količinu proizvoda koji su bili u ilegalnoj trgovini.

Zapljena je urađena u nekoliko akcija, koje je UIO sproveo sa SIPA-om, Graničnom policijom i inspekcijama, a među kojima su akcije "Derbi", "Sektor" i "Korset". Samo u akciji "Derbi" oduzeto je:

20 tona različitih vrsta duhana;

Dvije mašine za rezanje duhana;

Dvije električne mašine za punjenje cigareta;

20.000 KM i 6.000 eura;

Velika količina kartonske ambalaže za cigarete;

17.000 komada praznih filtera za punjenje cigareta;

Veća količina kartonske ambalaže za cigarete s oznakom FM;

Sedam digitalnih vaga;

Mobilni telefoni i razna poslovna dokumentacija.

U UIO su zadovoljni akcijom "Stop švercu" te su zbog toga odlučili da je produže do septembra. Ponovo su pozvali građane da pozivom na 080 02 06 07 prijave nezakonitu trgovinu te su napomenuli da su pozivi besplatni i anonimni.

Klix.ba

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53247
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1877 times
Been thanked: 14901 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by HAVANA » 30 Jul 2022, 10:53

Hocu vam jebat mater a ne vas zvat.Objavite koliko je vase sa kutije cigareta a koliko sa litre goriva smrduljci mali.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by Hurija » 30 Jul 2022, 10:54

Malo iritira ovaj naziv "izdajice" ,ipak se radi o poroku i luksuzu ,usto je rijec u visoko tarifnoj i veliko akciznoj "robi".



:)
Ostalo je cutanje.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by Krokodil Behko » 30 Jul 2022, 11:10

Naravno da su izdajice.
Pogledajte pošto su cigare. Oni ovo namjerno rade, jer znaju da je teško ostaviti se duhana.
Prijavio bih svakakav šverc, ali duhan nikad
online

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55523
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5570 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by Duminjo » 30 Jul 2022, 11:19

Sjecam se prije nekih 7-8 godina kada je jos uvijek svaki ugostiteljski objekat kucao tek deseti racun za kafu. Posto sam i sam bio konobar i nosio iste bez racuna, ne znam da mi se ikad iko pozalio i da je ikad iko insistirao na racunu. Zato cisto sumnjam da postoje gradjani izdajice. Rijetki su, unas, koji zovu inspekciju kada vide neke sumnjive radnje. Uglavnom ljudi okrecu glavu i idu dalje svojim poslom.

User avatar
BritkiMozak
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1265
Joined: 16 Jul 2022, 17:48
Location: Negdje u Hrvatskoj
Mood:
Has thanked: 140 times
Been thanked: 296 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by BritkiMozak » 30 Jul 2022, 11:31

HAVANA wrote: 30 Jul 2022, 10:53 Hocu vam jebat mater a ne vas zvat.Objavite koliko je vase sa kutije cigareta a koliko sa litre goriva smrduljci mali.
Imaju poreznu upravu, neki od njih i sami švercaju robu, a onda još moljakaju građane da prijavljuju nezakonit promet cigareta.

A cinkeri su (crkli dabogda), oduzeli mjesečnu zaradu švercerima cigareta. Možda čak i zaradu od nekoliko mjeseci. Jesu li se ikad lajavi cinkeri upitali tko će u tih nekoliko mjeseci a možda i duže, ako šverceri zaglave u zatvoru hraniti njihove obitelji.

U Hrvatskoj ako je nabavna cijena kutije cigareta 20kn (5km), prodavač stavi maržu od 20 posto, pa se cijena popne na 24kn. Na to ide PDV od 25 posto pa se cijena popne na cca 30kn.

Znači država samo na PDV-u zaradi 6kn. A gdje su trošarine?!?!?! Ja čisto sumnjam da proizvođač stavi cijenu veću od pet kuna po kutiji. Razliku od 5 do 20 kn, čine trošarine.

A proizvođač od tih pet kuna po kutiji cigareta mora namiriti gnojivo, gorivo, troškove skladištenja sirovine, troškove skladištenja proizvoda, opravku strojeva i plaće radnicima.

I onda se čudimo zašto radnici jedva preživljavaju u banana državama kao što su Hrvatska i BiH.
Stvarnost je katkada gora i od najcrnije mašte.

User avatar
BritkiMozak
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1265
Joined: 16 Jul 2022, 17:48
Location: Negdje u Hrvatskoj
Mood:
Has thanked: 140 times
Been thanked: 296 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by BritkiMozak » 30 Jul 2022, 11:34

Krokodil Behko wrote: 30 Jul 2022, 11:10 Naravno da su izdajice.
Pogledajte pošto su cigare. Oni ovo namjerno rade, jer znaju da je teško ostaviti se duhana.
Prijavio bih svakakav šverc, ali duhan nikad
Ja nebih prijavio niti šverc hranom. Jedino ako bi sumnjao da trgovac nehigijenski drži meso u škrinjama. Jer mi je jedan rođak koji se bavi unutarnjim radovima po kućama i uredskim zgradama u njemačkoj otvorio frižider u jednoj kući i imao je što vidjet. Sve je popljesnivilo. Otada je dobio neku bakteriju radi koje je imao obostranu upalu želuca nije imao apetit, izgubio trinaest kilograma i bio dugo na bolovanju.
Stvarnost je katkada gora i od najcrnije mašte.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by Hurija » 30 Jul 2022, 11:36

Duminjo wrote: 30 Jul 2022, 11:19 Sjecam se prije nekih 7-8 godina kada je jos uvijek svaki ugostiteljski objekat kucao tek deseti racun za kafu. Posto sam i sam bio konobar i nosio iste bez racuna, ne znam da mi se ikad iko pozalio i da je ikad iko insistirao na racunu. Zato cisto sumnjam da postoje gradjani izdajice. Rijetki su, unas, koji zovu inspekciju kada vide neke sumnjive radnje. Uglavnom ljudi okrecu glavu i idu dalje svojim poslom.
I to kako da postoje ,recimo da je riječ i mreži informanata ili insajderima . Osim spomenutih uvezane su jako dobro i neke državne institucije i sprovode se kao sto je u pocetku navedeno operativne aktivnosti . Budimo realni nasi ljudi su razvili crna trzišta i na Zapadu .Balkanci su dovitljivi .
Ostalo je cutanje.

Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by Duh » 30 Jul 2022, 11:36

malo je ruzno gradjane koji podrzavaju zakon, zvati izdajicama.
doduse nece mnogi ni dilere izdati, osim mozda kad im nakon desetljeca, prodaju djeci sumnjivu drugu.

doduse, lakse je svercati cigare ili falsirane marke, nego kopati kanale npr...

reci ce...opstanak. znam.

User avatar
BritkiMozak
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1265
Joined: 16 Jul 2022, 17:48
Location: Negdje u Hrvatskoj
Mood:
Has thanked: 140 times
Been thanked: 296 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by BritkiMozak » 30 Jul 2022, 11:38

Hurija wrote: 30 Jul 2022, 10:54 Malo iritira ovaj naziv "izdajice" ,ipak se radi o poroku i luksuzu ,usto je rijec u visoko tarifnoj i veliko akciznoj "robi". :)
Pa izdajnici su baš zato što je to visoko akcizna roba. Možda jest luksuz, ai zar ljudi nemaju baš nikakva prava ni na kakvo zadov oljstvo???

Uskoro će doći doba kad će se mnogo toga proglašavat luksuzom. Meso će biti luksuz (osim ako ne pristaneš jesti dehidrirane muhe i crve), automobili će biti luksuz, parfemi i markirana odjeća će bitii luksuz.

Evo slikovitog prikaza kako će se država ponašati prema švercerima cigareta.

Last edited by BritkiMozak on 30 Jul 2022, 11:40, edited 1 time in total.
Stvarnost je katkada gora i od najcrnije mašte.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by Melek » 30 Jul 2022, 11:39

I onda hoćete u EU :D.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by Hurija » 30 Jul 2022, 11:41

Dajte ,nemojmo se vraćati u šezdesete i sedamdesete kada su cigarete bile IN i pomodarstvo .Svi smo svjesni koliko je duhan štetan . Zabranila bi i šišu maloljetnicima
Ostalo je cutanje.

Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by Duh » 30 Jul 2022, 11:44

ja volim popiti, ali bi zabranio alkohol.
ako pitate zasto-ne znam.
a znam.

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests