Rusi dolaze

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56109
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5816 times
Status: Offline

Re: "RUSSIA TODAY": "Bosnu treba denacificirati"

Post by Duminjo » 04 Sep 2022, 19:29

Naseef Mushroom wrote: 04 Sep 2022, 19:24
Duminjo wrote: 04 Sep 2022, 19:22

Rekoh vec da je lajk greska a Post ti je smece
Presutit ću uvrede na moj post iz pristojnosti jer si mi lajkovao post. Na dobar gest neću odgovoriti lošim gestom.
Kme kme

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27268
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14273 times
Been thanked: 14616 times
Status: Offline

Re: "RUSSIA TODAY": "Bosnu treba denacificirati"

Post by ironman » 04 Sep 2022, 19:45

harlekin wrote: 04 Sep 2022, 15:30
ironman wrote: 02 Sep 2022, 18:18 Rusi ce drmati kavez gdje god to mogu.
Sirom planete.
Ovdje jos i vise jer imamo domace izdajnike.
Ybs i Palestinu i stanove i bilo koga drugog.
Isto onako kako oni kazu fak baznia i zagrle se s rusima.
Nama nije nacionalni interes da volimo SAD.
To je nama instikt za prezivljavanje..naravno ako ga imamo.
U suprotnom moze se desiti da idemo na dzumu u dzamije sa zlatnom kupolom poput kako nam je ruski ambasador rekao brace chechena i u prolazu prodjemo.pored marketa sa reklamom harasho ili kako se vec pise na hijeroglifima iz rusije..
Ne kontam,čečeni su losi jer razmisljaju kao ti?gledaj samo vlastiti interes nebitno jeli ispravno ili ne,ali oni su koma a ti super?
Ja mogu reci za njih da su smece jer podrzavaju rusku agresiju zbog vlastite koristi zato sto je men bitno jeli nest ispravno ili ne.A vi koji sve lose pravdaju vlastitim interesom ne mozete onda mjenjat plocu pa krivit druge sto to isto rade.
Ceceni razmisljaju kao ja?
U pravu si.
Ali ti Ceceni koji razmisljaju kao ja su vec dugo godina ukopani pod zemljom.
Tamo su ih poslali orci sa kojima sad ovi koji su tebi srcu dragi zagrljeni cine zlocine..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: "RUSSIA TODAY": "Bosnu treba denacificirati"

Post by Naseef Mushroom » 04 Sep 2022, 20:03

Duminjo wrote: 04 Sep 2022, 19:22
Naseef Mushroom wrote: 04 Sep 2022, 19:18
Pa eto koristit ću izraz koji nije za tetkice, poenta ostaje ista.

Ne znam što meni govoriš kada ja nisam pisao da ću ja okrenuti leđa zapadu niti da mi trebamo okrenuti leđa zapadu već da oni to već rade prema nama.

Nije Christian Schmidt neki Radovan iz Beograda već je Nijemac, državljanin EU članice, Visoki predstavnik u ime OHRa, zašto u ovom momentu uopšte treba postojati i sama pomisao da bi mogao donijeti odluku u korist rusofila Čovića a ne dira entitet gdje je glavni baja rusofil Dodik?

Da imamo godinu 1998., 2010., pa i 2021. pa bi se moglo možda drugačije gledati na to ali davati šansu u pregovorima i imati samu pomisao da bi mogao nešto učiniti u korist Rusofila u 2022. za vrijeme ruske agresije i dok je Rusija aktuelno neprijatelj #1 bi valjda trebao otvoriti oči šta zapad misli danas o nama.
I prije mjesec dana se napravio pritisak od pro bosanske strane na Smidta da ce donijeti nesto, da ce mijenjati ustav. Coek donio NISTA.
Na kraju krajeva taj EU predstavnik je dobio zakone i odredbe Koje stete Dodiku i Covicu.

Hvala mu :cudi
Znaš li ti šta je ustvari trebalo biti nakon prvog dana agresije na Ukrajinu gdje je su počeli tretirati Putina kao Hitlera i gdje su počeli kažnjavati ruske oligarhe širom svijeta?
Vučić bi trebao u svojim dramatičnim govorima sa pauzama se totalno distancirati od Rusije a Dodik i Čović bi iz vlastitog straha postali najveće BH patriote.

Christian Schmidt bi zaprijetio svim portalima (koji bi se ubrzo nakon toga ugasili) koji su uopšte pomenuli da će on dovesti odluke u korist Rusofila i da je to opasno, i za njegov ugled i sigurnost, da se on u 2022. godini dovodi u vezu sa pro-ruskim politikama.
A portali poput Poskoka i pacijenti poput Bulevara bi preko noći stekli svjetsku slavu.


Ali šipak, zato ne treba ni trošiti vrijeme na to da li bi ja koga odjebao jer to rade upravo sa nama.
Za vrijeme ruske agresije Dodik hvali Putina a stoka u čentitetu pruža podršku Rusiji a nama strane diplomate ponavljaju i dalje "Morate se dogovoriti ili nema napretka"
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: "RUSSIA TODAY": "Bosnu treba denacificirati"

Post by harlekin » 04 Sep 2022, 21:13

ironman wrote: 04 Sep 2022, 19:45
harlekin wrote: 04 Sep 2022, 15:30
Ne kontam,čečeni su losi jer razmisljaju kao ti?gledaj samo vlastiti interes nebitno jeli ispravno ili ne,ali oni su koma a ti super?
Ja mogu reci za njih da su smece jer podrzavaju rusku agresiju zbog vlastite koristi zato sto je men bitno jeli nest ispravno ili ne.A vi koji sve lose pravdaju vlastitim interesom ne mozete onda mjenjat plocu pa krivit druge sto to isto rade.
Ceceni razmisljaju kao ja?
U pravu si.
Ali ti Ceceni koji razmisljaju kao ja su vec dugo godina ukopani pod zemljom.
Tamo su ih poslali orci sa kojima sad ovi koji su tebi srcu dragi zagrljeni cine zlocine..
Mome srcu dragi? Cek to ono kao ako ponovite nest milion puta to bude istina? Ne nisu mom srcu dragi orci koji unistavaju Ukrajinu kao ni oni sto su unistili npr Libiju,men orci svi isti.
Ti recimo podrzavas silu koja unistava tudje drzave iz interesa ovi čečeni podrzavaju silu koja unistava tudje drzave iz interesa.Pa se nemoj poredit s "onim" čečenima.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56109
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5816 times
Status: Offline

Re: "RUSSIA TODAY": "Bosnu treba denacificirati"

Post by Duminjo » 04 Sep 2022, 22:24

Naseef Mushroom wrote: 04 Sep 2022, 20:03
Duminjo wrote: 04 Sep 2022, 19:22

I prije mjesec dana se napravio pritisak od pro bosanske strane na Smidta da ce donijeti nesto, da ce mijenjati ustav. Coek donio NISTA.
Na kraju krajeva taj EU predstavnik je dobio zakone i odredbe Koje stete Dodiku i Covicu.

Hvala mu :cudi
Znaš li ti šta je ustvari trebalo biti nakon prvog dana agresije na Ukrajinu gdje je su počeli tretirati Putina kao Hitlera i gdje su počeli kažnjavati ruske oligarhe širom svijeta?
Vučić bi trebao u svojim dramatičnim govorima sa pauzama se totalno distancirati od Rusije a Dodik i Čović bi iz vlastitog straha postali najveće BH patriote.

Christian Schmidt bi zaprijetio svim portalima (koji bi se ubrzo nakon toga ugasili) koji su uopšte pomenuli da će on dovesti odluke u korist Rusofila i da je to opasno, i za njegov ugled i sigurnost, da se on u 2022. godini dovodi u vezu sa pro-ruskim politikama.
A portali poput Poskoka i pacijenti poput Bulevara bi preko noći stekli svjetsku slavu.


Ali šipak, zato ne treba ni trošiti vrijeme na to da li bi ja koga odjebao jer to rade upravo sa nama.
Za vrijeme ruske agresije Dodik hvali Putina a stoka u čentitetu pruža podršku Rusiji a nama strane diplomate ponavljaju i dalje "Morate se dogovoriti ili nema napretka"
Kod tebe sve pocinje i zavrsava sa "sta bi bilo kad bi bilo" a cinjenice zaobilazis.
I na vijest o nekom ruskom clanku hajmo srat o americi, EU i predstavniku.
Na temi o Ukrajini gdje se trenutno ratuje, hajmo srat o Evropi, americi i predstavniku.. bezveze vrtis

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31692
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7228 times
Been thanked: 3936 times
Status: Online

Re: "RUSSIA TODAY": "Bosnu treba denacificirati"

Post by Mister No » 04 Sep 2022, 22:28

I treba.

Samo ne znam dal prvo da se krene od RS-a ili westercegovine.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56109
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1970 times
Been thanked: 5816 times
Status: Offline

Re: "RUSSIA TODAY": "Bosnu treba denacificirati"

Post by Duminjo » 04 Sep 2022, 22:36

Pa treba onda i kad se guzi, svome partneru na uvce šaputati o licemjernoj EU.

Bilo kuda, licemjerni zapad, licemjerna EU svuda.

Ostalo sve štima. Eto samo da nije tih licemjera, jeli bi zlatnim kašikama.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27268
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14273 times
Been thanked: 14616 times
Status: Offline

Re: "RUSSIA TODAY": "Bosnu treba denacificirati"

Post by ironman » 04 Sep 2022, 22:59

harlekin wrote: 04 Sep 2022, 21:13
ironman wrote: 04 Sep 2022, 19:45
Ceceni razmisljaju kao ja?
U pravu si.
Ali ti Ceceni koji razmisljaju kao ja su vec dugo godina ukopani pod zemljom.
Tamo su ih poslali orci sa kojima sad ovi koji su tebi srcu dragi zagrljeni cine zlocine..
Mome srcu dragi? Cek to ono kao ako ponovite nest milion puta to bude istina? Ne nisu mom srcu dragi orci koji unistavaju Ukrajinu kao ni oni sto su unistili npr Libiju,men orci svi isti.
Ti recimo podrzavas silu koja unistava tudje drzave iz interesa ovi čečeni podrzavaju silu koja unistava tudje drzave iz interesa.Pa se nemoj poredit s "onim" čečenima.
U pravu si sve . U redu je .
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120516
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6998 times
Been thanked: 7948 times
Status: Online

Re: "RUSSIA TODAY": "Bosnu treba denacificirati"

Post by Krokodil Behko » 05 Sep 2022, 11:24

Još jedan skromni prilog, kako trebamo navijati za Ruse


online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120516
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6998 times
Been thanked: 7948 times
Status: Online

Re: Rusi dolaze

Post by Krokodil Behko » 23 Dec 2022, 11:09

Rusiji se ne sviđa kandidatski status BiH za EU: Oduzima se pravo državi da sama bira partnere

Image


Glasnogovornica Ministarstva vanjskih poslova Ruske Federacije Marija Zaharova komentirala je odluku Evropskog vijeća da dodijeli kandidatski status BiH te je to ocijenila kao namjeru Brisela da geopolitički osvoji region.


Između ostalog, Zaharova je pojasnila kako su ovakve odluke institucionalizacija neokolonijalne politike te na neki način poručila kako se Rusiji ne sviđa dodjeljivanje kandidatskog statusa našoj zemlji.

"U kontekstu trenutne situacije u svijetu i ekspanzionističke linije Zapada, očigledno je da je prilikom donošenja ove odluke u prvi plan je stavljen zadatak potpunog geopolitičkog osvajanja regiona, institucionalizacije neokolonijalne politike koja se ovdje vodi godinama. Riječ je o oduzimanju prava stanovnicima Bosne i Hercegovine da samostalno grade svoj unutrašnji život te da biraju partnere po vlastitom nahođenju i želji", poručila je Zaharova.

Također, naglasila je kako ovakve riječi nisu pretjerivanje.

"Ovo nije pretjerivanje. EU je odavno pretvorila pretpristupne i pristupne pregovore u instrument ekonomske i političke prisile. Isto vidimo i u drugim zemljama ovog regiona. 'Fokusne' države ne učestvuju u izradi briselskih odluka. Oni su grubo i kategorično prisiljeni da se 'automatski' pridruže svim vanjskopolitičkim izjavama EU i odlukama o sankcijama", ističe ruska zvaničnica.

Na kraju, Zaharova je naglasila kako će Rusija nastaviti sa provođenjem dosadašnje politike kada je riječ o Bosni i Hercegovini.

"Ističemo naš principijelni interes za jačanjem raznovrsnih partnerstava sa prijateljskom Bosnom i Hercegovinom, njenim entitetima i narodima. Potvrđujemo našu privrženost zaštiti temeljnih principa Dejtonskog sporazuma kao osnove za obezbjeđenje mira, sigurnosti i stabilnosti na Balkanu. Namjeravamo nastaviti s radom u cilju oslobađanja suverene i nezavisne Bosne i Hercegovine od zastarjelog režima vanjskog protektorata, o čemu redovno dajemo odgovarajuća objašnjenja", zaključila je glasnogovornica Ministarstva vanjskih poslova Rusije Marija Zaharova.
online

User avatar
Kai
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7564
Joined: 24 Aug 2021, 13:47
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 1453 times
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by Kai » 23 Dec 2022, 12:01

E jbg, ja se ponadao ukrajinkama.
Vragolasto..:zao

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27268
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14273 times
Been thanked: 14616 times
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by ironman » 23 Dec 2022, 12:37

Rusi ,rusija..apsolutni sinonim za sjebadu.
Nista dobro ne dolazi uz njih.
Ni za one koji ih sa radoscu ocekuju.
Jednostavno nikad nisu iskoracili iz srednjeg vijeka.
I ovo,lako provjerljivo. Vratiti film unazad i citati. Da nisu postojali sta bi to ljudskoj vrsti nedostajalo ili koji dio u tocku nauke bi falio?
Borsch,vodka par tragedija bilo zapisanih u notama ili slovom na papiru..
Ili siroti pas koji odleti u svemir onomad..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43008
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14205 times
Been thanked: 12774 times
Status: Online

Re: Rusi dolaze

Post by Masamune » 24 Dec 2022, 16:56



kakvi debili jbt
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120516
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6998 times
Been thanked: 7948 times
Status: Online

Re: Rusi dolaze

Post by Krokodil Behko » 24 Dec 2022, 17:26

Pa jučer bila vijest, plin najjeftiniji još od maja mjeseca.
O čemu snatre ovi Rusi?
Brzo su zamijenjeni. Ok, biće skuplje i pored pojeftinjenja, ali biće bolje kako javljaju.
Ne bi plin trebao biti skuplji iduće godine, više od 50% u odnosu na period prije rata u Ukrajini.
Evropa to može podnijeti. Ko ih jebe.
online

User avatar
TAFKAP
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10000
Joined: 19 Sep 2019, 21:42
Has thanked: 1542 times
Been thanked: 2647 times
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by TAFKAP » 24 Dec 2022, 17:29

Chan wrote: 24 Dec 2022, 16:56

kakvi debili jbt
Fake... :dole

Prava Evropska familija im dvije tate :cool

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120516
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6998 times
Been thanked: 7948 times
Status: Online

Re: Rusi dolaze

Post by Krokodil Behko » 27 Jan 2023, 17:30

Rusi odlaze :D.

PREPORUKA EU O UVOĐENJU VIZA ZA RUSE: Reagovali iz u Sarajevu

Evropska unija je ujedinjena u svom odgovoru na agresiju Rusije u Ukrajini i donijela je opsežne mjere. Od Bosne i Hercegovine traži da uskladi svoju politiku sa politikom Unije.

"Od Bosne i Hercegovine, kao zemlje kandidata, očekujemo da u potpunosti uskladi svoje spoljne, bezbjednosne i trgovinske politike sa politikama Evropske unije", naveli su iz Delegacije EU.

Iz Delegacije su poručili da se za dobro funkcioniiranje bezviznog režima sa Evropskom unjom, od Bosne i Hercegovine očekuje i potpuna usklađenost sa viznom politikom Unije, koja ne predviđa bezvizni režim sa Rusijom.



Iz Ambasade Ruske Federacije u BiH istakli su, povodom zahtjeva EU da BiH uvede vize za državljane Rusije, da se "stiče utisak da EU postavlja BiH previše zahtjeva".

Naveli su da je trenutno na snazi sporazum od bezviznom režimu koji obezbjeđuje povoljne uslove za razvoj veza između Rusije i BiH.

U zaključcima Evropskog savjeta iz decembra prošle godine, u kojima je BiH dodijeljen status kandidata za EU, spominje se potreba usklađivanja viznog režima s EU i primjena restriktivnih mjera.

(BHRT)
online

User avatar
Kai
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7564
Joined: 24 Aug 2021, 13:47
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 1453 times
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by Kai » 27 Jan 2023, 17:58

Ista taktika drugi neprijatelj kroz citavu istoriju..
Vragolasto..:zao

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by Tierra Caliente » 28 Jan 2023, 05:04

Kai wrote: 27 Jan 2023, 17:58 Ista taktika drugi neprijatelj kroz citavu istoriju..
Valjao nam je Staljin da Tito metne najbitnije vojne fabrike u BiH, daleko od granica Jugoslavije. :ha 😁😁
{code}

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by Pasaga » 28 Jan 2023, 06:09

Tierra Caliente wrote: 28 Jan 2023, 05:04
Kai wrote: 27 Jan 2023, 17:58 Ista taktika drugi neprijatelj kroz citavu istoriju..
Valjao nam je Staljin da Tito metne najbitnije vojne fabrike u BiH, daleko od granica Jugoslavije. :ha 😁😁
eh tu se je zamjerio svesrpskom narodu
plus,sto nije maknuo unutarnje granice
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Tierra Caliente
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3460
Joined: 15 Sep 2019, 02:41
Location: Sarajevo
Has thanked: 797 times
Been thanked: 283 times
Status: Offline

Re: Rusi dolaze

Post by Tierra Caliente » 28 Jan 2023, 06:25

Pasaga wrote: 28 Jan 2023, 06:09
Tierra Caliente wrote: 28 Jan 2023, 05:04

Valjao nam je Staljin da Tito metne najbitnije vojne fabrike u BiH, daleko od granica Jugoslavije. :ha 😁😁
eh tu se je zamjerio svesrpskom narodu
plus,sto nije maknuo unutarnje granice
Neka je. I danas kukaju da im je sve Tito u Bosnu izmestio.

Prvi sovjetski film U planinama Jugoslavije spominje bosanske krscane i Bosnu :ha
{code}

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 97 guests