Nema kruha bez motike, nema lajka bez golotinje: Šta, zapravo, rade influenceri?! Je li to 'obrt budućnosti'?

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Grom
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6650
Joined: 13 Nov 2019, 22:30
Mood:
Has thanked: 42 times
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Slavna influenserka umrla nakon podizanja zadnjice

Post by Grom » 19 Dec 2020, 12:21

Lavlje_srce wrote: 19 Dec 2020, 12:04
almir90 wrote: 19 Dec 2020, 11:40 Svaka koja se danas na netu skida gola za pare je daleko od kakvog robovanja, sve su to slobodni izbori koji imaju svoju cijenu.
Patrijarhat je viseglava azdaja. Muskarci (a ne zene) podrzavaju ovu vrstu cura za zabavu, vidljivo je i na forumu. Kuci smjerna, sa strane ovakva.
Odakle izvlačiš ove gluposti?

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Slavna influenserka umrla nakon podizanja zadnjice

Post by Lavlje_srce » 19 Dec 2020, 12:36

almir90 wrote: 19 Dec 2020, 12:21
Lavlje_srce wrote: 19 Dec 2020, 12:04Patrijarhat je viseglava azdaja. Muskarci (a ne zene) podrzavaju ovu vrstu cura za zabavu, vidljivo je i na forumu. Kuci smjerna, sa strane ovakva.
Odakle izvlačiš ove gluposti?
Iz tvoje sive mase.:grana Hvala sto si me podsjetio da diskusije s tobom nemaju nikakvu svrhu. :grana

User avatar
Grom
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6650
Joined: 13 Nov 2019, 22:30
Mood:
Has thanked: 42 times
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Slavna influenserka umrla nakon podizanja zadnjice

Post by Grom » 19 Dec 2020, 12:41

Lavlje_srce wrote: 19 Dec 2020, 12:36
Iz tvoje sive mase.:grana Hvala sto si me podsjetio da diskusije s tobom nemaju nikakvu svrhu. :grana
Uzmi nešto za smirenje ili baci drkicu; šta god ti pomaže da budeš manje bezobrazna.

User avatar
TAFKAP
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10000
Joined: 19 Sep 2019, 21:42
Has thanked: 1542 times
Been thanked: 2647 times
Status: Offline

Re: Slavna influenserka umrla nakon podizanja zadnjice

Post by TAFKAP » 19 Dec 2020, 12:58

Čudim se da niko nije postavio dosad



Krepala drolja, nadoć će hiljadu novih na nju jednu, idemo dalje...

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Slavna influenserka umrla nakon podizanja zadnjice

Post by Mirelam » 19 Dec 2020, 13:03

Skin kada progovori, svaka joj je ko iz Musafa. :ljub

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Slavna influenserka umrla nakon podizanja zadnjice

Post by Lavlje_srce » 19 Dec 2020, 13:06

almir90 wrote: 19 Dec 2020, 12:41Uzmi nešto za smirenje ili baci drkicu; šta god ti pomaže da budeš manje bezobrazna.
:bua :bua :bua

Ti bi se mogao vratiti u osnovnu skolu da te nauce ponasanju. Potpuno sam smirena za tvoju informaciju, samo nekom tvog kapaciteta ne mogu dozvoliti da me optuzi za pisanje 'gluposti'. Nece ici, zao mi je.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80498
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7163 times
Been thanked: 11617 times
Status: Online

Re: Slavna influenserka umrla nakon podizanja zadnjice

Post by spacebound » 19 Dec 2020, 13:12

Je l samo moram hodat za vama i govorit da se smirite :grana
Il komunicirajte uvazavajuci jedni druge, ljudski, civilizovano il ne razgovarajte uopste.
Exchan ❌️

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42825
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14100 times
Been thanked: 12688 times
Status: Online

Re: Slavna influenserka umrla nakon podizanja zadnjice

Post by Masamune » 19 Dec 2020, 13:16

Skin wrote: 19 Dec 2020, 10:39 tuzno.
ne bih rekla da su ove stvari proizvod patrijarhata. patrijarhat je ipak opresivno cudoviste :) zene koje zive u patrijarhalnim drustvima ni ne smiju ovako nesto raditi.

feminizam i samosvijest koju sa sobom nosi, ako imas 2 grama mozga u glavi, takodjer se ne bavi ovako necim povrsnim.

konzumerizam i psiha.
Upravo tako. Niti je proizvod patrijarhata niti je feminizma. Psiha pretežno.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37360
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24759 times
Been thanked: 4682 times
Status: Offline

Re: Slavna influenserka umrla nakon podizanja zadnjice

Post by ElTriconi » 19 Dec 2020, 13:17

Investirala u biznis, investicija se pokazala kobnom i to je to 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37360
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24759 times
Been thanked: 4682 times
Status: Offline

Re: Slavna influenserka umrla nakon podizanja zadnjice

Post by ElTriconi » 19 Dec 2020, 13:22

Eno neki dan citam kae neka medecinska radnica metala svakve slike po internetu jer joj je plata mala, radila jos neki poso pored medecinskog 🤔

Haj to sve al ondara je skonto neki novinar i objavio, more otkaz dobit na poslu i bila 🤔

Kaze na tije stranicama prosjek je nedje oko 180 dolara mjesecno a to ti more zajebat svaki normalan poso, mozes zaboravit na bilo koji normalan poso ako objavis guzcu na internetu 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42825
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14100 times
Been thanked: 12688 times
Status: Online

Re: Slavna influenserka umrla nakon podizanja zadnjice

Post by Masamune » 19 Dec 2020, 13:24

Lavlje_srce wrote: 19 Dec 2020, 10:32
MarlboroGold wrote: 19 Dec 2020, 08:40
To su najčešće stavovi radikalnih feministkinja.

Trend plastičnih operacija je započeo sa Kardashiankama jer se počeo predstavljati kao oslobađujući za žene.
Ako ćeš već patrijarhat dovoditi u vezu s tim zašto je broj plastičnih operacija sve veći sad kad je ujedno i feminizam nikad jači? Ne možeš negirati tu vezu.

U suštini ni feminizam ni patrijarhat nisu krivi za to. U pitanju je najčešće manjak samopouzdanja i nezadovoljstvo vlastitim tijelom zbog čega se žene odlučuju da idu pod nož. To su vlastite odluke koje donose i ništa više.
O Boze, internet stvarno sve trpi. :sjedi Kakav crni radikalni feminizam. :zid Kuci pa dijeli etikete. :puca Jedini radikalan stav koji imam je u odnosu prema posvemasnjog gluposti, u svemu drugom sam liberalna i radikalnost mi je strana kao takva.
Ja tvrdim samo da se to može čuti ili pročitati uglavnom u takvim krugovima. Nisam rekao da si ti takva.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Slavna influenserka umrla nakon podizanja zadnjice

Post by Lavlje_srce » 19 Dec 2020, 13:25

Ipak Iran nije na vrhu liste, nego Juzna Koreja. :place Paradoks je u tome sto Zapadnjaci sline za 'poslusnim' Azijatkinjama i sve nam izgledaju iste, a one se operisu da su sto slicnije bijelkinjama. Svega tu ima, patrijarhata, posljedica rasizma, konzumerizma. :place

https://fisherald.com/the-infamous-sout ... -industry/

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Slavna influenserka umrla nakon podizanja zadnjice

Post by Lavlje_srce » 19 Dec 2020, 13:27

MarlboroGold wrote: 19 Dec 2020, 13:24Ja tvrdim samo da se to može čuti ili pročitati uglavnom u takvim krugovima. Nisam rekao da si ti takva.
Ma ti si malo opterecen radikalnim feministkinjama. Vise puta sam procitala da ih spomenes na nevezanim temama.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37360
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24759 times
Been thanked: 4682 times
Status: Offline

Re: Slavna influenserka umrla nakon podizanja zadnjice

Post by ElTriconi » 19 Dec 2020, 13:28

Lavlje_srce wrote: 19 Dec 2020, 13:25 Ipak Iran nije na vrhu liste, nego Juzna Koreja. :place Paradoks je u tome sto Zapadnjaci sline za 'poslusnim' Azijatkinjama i sve nam izgledaju iste, a one se operisu da su sto slicnije bijelkinjama. Svega tu ima, patrijarhata, posljedica rasizma, konzumerizma. :place

https://fisherald.com/the-infamous-sout ... -industry/
Neko umre pregoneci se u camcu iz neke zemlje u neku drugu a neko mecuci svasta nesto dje mu nije mjesto. I jedno i drugo su to uradili jer je cilj bolji zivot, vise para i to 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
saint_mirad
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1104
Joined: 22 Sep 2020, 20:37
Has thanked: 80 times
Been thanked: 213 times
Status: Offline

Re: Slavna influenserka umrla nakon podizanja zadnjice

Post by saint_mirad » 19 Dec 2020, 13:29

Ono u cemu feminstkinje cesto grese je sto sve zivotne situacije posmatraju kroz feminsticku teoriju. Dakle, ako je nesto negativno po zene, onda je naravno kriv mrski patrijarhat, i sigurno nije do njh.

Ovaj slucaj nema nikakve veze sa patrijarhatom, u pravom patrijarhatu zene su ili pokrivene ili se oblace smerno. Ovakva turbo-folk sirova ekspresija seksualnosti nije dozvoljena, i na ove se zene gleda sa prezirom, makar javno. Tajno se na njih drka. :D
"Krivac" za ovu i slicne situacije osim zenske kratke pameti je kapitalizam koji je zenama pokazao da ce lakse zaradjivati kao zvezde instagrama ili sa onlyfansom nego da se pata godinama u STEMu, da bi kasnije neka instahoe uzimala bolje pare i bolje frajere od ove streberke.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42825
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14100 times
Been thanked: 12688 times
Status: Online

Re: Slavna influenserka umrla nakon podizanja zadnjice

Post by Masamune » 19 Dec 2020, 13:30

Lavlje_srce wrote: 19 Dec 2020, 13:27
MarlboroGold wrote: 19 Dec 2020, 13:24Ja tvrdim samo da se to može čuti ili pročitati uglavnom u takvim krugovima. Nisam rekao da si ti takva.
Ma ti si malo opterecen radikalnim feministkinjama. Vise puta sam procitala da ih spomenes na nevezanim temama.
Sve s razlogom :oo

Nešto ti meni trenutno djeluješ pogođeno :ble
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2284 times
Status: Offline

Re: Slavna influenserka umrla nakon podizanja zadnjice

Post by Skin » 19 Dec 2020, 13:34

Lavlje_srce wrote: 19 Dec 2020, 11:56
Skin wrote: 19 Dec 2020, 11:36nije ti meni do nekog chick fighta s tobom, tu patronizaciju i ton sacuvaj za nekog drugog. to sto sam rekla da nisam ubijedjena, znaci samo to - da nisam, a ne da me ti trebas ubjedjivati i nekakve pateticne reakcije ostavljati. ko dijete.
And vice versa. :ok
taj link sto si poslala upravo ukazuje na konzumeristicka drustva, najvise od svega.
Tesko da ces u realnom vremenu naci drustvo koje nije konzumeristicko (sem eventualno Konga i juznog Sudana), konzumerizam je zahvaljujuci globalizaciji postao modus vivendi i samo najjaci (individualci, a ne drustva) su mu se uspjeli oduprijeti. Ipak estetke korekcije su najpopularnije u Brazilu, Meksiku i Iranu (uz USA kao rodonacelnicu konzumerizma). Ako uzmemo da je zivotni standard u prve tri zemlje visestruko nizi u odnosu na americki, pitanje je sta pokrece zene da se idu uljepsavati u tolikom broju? Ako zena nije ostvarena na drugim poljima, ako se ne moze istaci kao naucnica ili borac za ljudska prava (nesto), ako drustvo eksplicitno gazi njena prava na slobodu kao takvu, cime se moze istaci? Pa ljepotom i seksipilom. Konzumerizam je samo jedan faktor u ovoj formuli.
nisam ubijedjena ni da je mona eltahawy u pravu kad u headscarves and hymens tvrdi da je na bliskom istoku potrebna seksualna revolucija - iako bas cijenim ono sto radi i koliko se bori za zene. bitnija je sloboda za zene, u svakom smislu sloboda. ljudsko dostojanstvo je bitnije. socijalna pravda... da mogu da zarade svoj hljeb..sve je to bitnije za zene od seksualne revolucije, po meni. pogresan nacin je seksipilom se boriti protiv problema koji su uzrokovani upravo tim argumentima zasnovanim na biologiji. to je razlog zasto ja kazem da je ova djevojka proizvod okova konzumerizma i povrsne kulture i da joj je psiha sjebana, a da nije nuzno izmucena patrijarhatom i ropstvom, zbog zena koje su zaista zrtve toga.

da se rqzumijemo nisam ubijedjrna ni u ovo sto ja govorim, dijelimo razmisljanja a ne naduravamo se
Seksualna revolucija je u Iranu neophodna po mom misljenju (60 ili koliko vec godina nakon one zapadne). Nekako moras razbiti ucmale, licemjerne umove u kojim imas muta-brakove' na nekoliko sati (vjerski legalizovana prostitucija), underground gay-scenu kao i u SA (i slicne pojave). Seksualna revolucija se tice bazicnih ljudskih prava i nema veze sa seksipilom. Seksipil su Iranke usavrsile kao sto vidimo. U tom drustvu je neophodna promjena svijesti.
cuj vice versa :D. hajde nek' ti bude.

u americi su najpopularnije te operacije i ne znam sta se tu jos moze reci. eto i juzna koreja, sto nimalo ne cudi - do koje mjere ta drustva postaju "vjestacka".
mislim da je konzumerizam vise od jednog faktora, opasno je to kad ti nesto diktira percepciju sebe i tjera te da mislis da moras nesto imati da bi se osjecao bolje. za zene je evo i ubitacan. ima i muskaraca koji potonu u takve stvari. ovaj svijet danas se vrti oko novca, to je nas najveci problem.

inicijalna ideja seksualne revolucije itekako ima veze sa seksipilom obzirom da je kultura nosenja hidzaba, obrezivanje zena itd., ta kultura je bazirana na tijelu zene. a i seksualna revolucija je o skidanju i nenosenju nikaba, hidzaba, burke tako da skroz ima veze sa seksipilom, a posebno za kontekst bliskog istoga.

nigdje nisam svjedocila tolikom nekakvom licemjerstvu i duplim standardima kao kod iranki i iranaca. vqljda mi to gledamo iz svoje neke perspektive, a njima psiha dobro oblikovana uslovima u kojima zive...
i nedostatak osnovnih sloboda i previse slobodan zivot u isto vrijeme. iransko drustvo je prilicno devijantno, ali i mocno pa se mozda i zbog toga misli kao najvise efekta ce promjene tu imati i brzo ce se efekti vidjetu, ali stvarno siroka tema.

ovaj slucaj uljepsavanja do smrti...jako iskrivljene slike ljepote btw, je ponajvise psiholoski. ne mozemo tu sad strpati sve borbe za prava zena ikad, cini mi se, ali interesantno je za razmisliti i izvuci pouke.
posebno jer je skoro nemoguce odrediti granicu .. do koje mjere je covjek natjeran na nesto eksternim faktorima (drustvo, porodica, nedostatak prava), a koliko je do njega.

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Slavna influenserka umrla nakon podizanja zadnjice

Post by prog321 » 19 Dec 2020, 13:38

Opet ona trubi o patrijarhatu a veze sa tim nije sastavila :lup
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42825
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14100 times
Been thanked: 12688 times
Status: Online

Re: Slavna influenserka umrla nakon podizanja zadnjice

Post by Masamune » 19 Dec 2020, 13:40

Jbg ljudi danas ne mogu na neke stvari gledati, a da ne provlače kroz ideološko sito. Nije to samo kod feminizma. Nažalost.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Slavna influenserka umrla nakon podizanja zadnjice

Post by Lavlje_srce » 19 Dec 2020, 14:20

Skin wrote: 19 Dec 2020, 13:34cuj vice versa :D. hajde nek' ti bude.

u americi su najpopularnije te operacije i ne znam sta se tu jos moze reci. eto i juzna koreja, sto nimalo ne cudi - do koje mjere ta drustva postaju "vjestacka".
mislim da je konzumerizam vise od jednog faktora, opasno je to kad ti nesto diktira percepciju sebe i tjera te da mislis da moras nesto imati da bi se osjecao bolje. za zene je evo i ubitacan. ima i muskaraca koji potonu u takve stvari. ovaj svijet danas se vrti oko novca, to je nas najveci problem.

inicijalna ideja seksualne revolucije itekako ima veze sa seksipilom obzirom da je kultura nosenja hidzaba, obrezivanje zena itd., ta kultura je bazirana na tijelu zene. a i seksualna revolucija je o skidanju i nenosenju nikaba, hidzaba, burke tako da skroz ima veze sa seksipilom, a posebno za kontekst bliskog istoga.

nigdje nisam svjedocila tolikom nekakvom licemjerstvu i duplim standardima kao kod iranki i iranaca. vqljda mi to gledamo iz svoje neke perspektive, a njima psiha dobro oblikovana uslovima u kojima zive...
i nedostatak osnovnih sloboda i previse slobodan zivot u isto vrijeme. iransko drustvo je prilicno devijantno, ali i mocno pa se mozda i zbog toga misli kao najvise efekta ce promjene tu imati i brzo ce se efekti vidjetu, ali stvarno siroka tema.

ovaj slucaj uljepsavanja do smrti...jako iskrivljene slike ljepote btw, je ponajvise psiholoski. ne mozemo tu sad strpati sve borbe za prava zena ikad, cini mi se, ali interesantno je za razmisliti i izvuci pouke.
posebno jer je skoro nemoguce odrediti granicu .. do koje mjere je covjek natjeran na nesto eksternim faktorima (drustvo, porodica, nedostatak prava), a koliko je do njega.
Dobro, reci ti meni @Skin, da li bi zena zeni rekla: 'Idi uvecaj grudi, fkt su ti male'. :123

Sama potreba za uljepsavanjem i trkom za idealom ljepote je produkt drustvenog pritiska. Dolazi li drustveni pritisak pretezno od zena ili od muskaraca? Kim Kardashian nisu uzdigle zene nego muskarci, zene su samo vidjele sta i koga uzdizu. To su isti oni koji sline na ovakve, a sebi bi kucanicu da mu suce bureke 24/7. Muski ideal ljepote je imati dvije lubenice na prsima, mini struk i ogromne bokove, mi vise volimo vitka vretenasta tijela. Ljudi su beskrajno licemjerna stvorenja, muskarci prednjace kad su u pitanju zene naravno. Sad ce se na ovo javiti @prog 321 i slicni jer ih boli istina.

Sto se tice Irana - seksipil je njima daleko bitniji nego prosjecnoj Evropljanki. Ne radi se samo o Iranu, nego o kompletnom Golfskom regionu - ako upitas prodavacice na odjelima seksi rublja u svjetskim metropoloama, reci ce ti da su im Arapkinje najbolje musterije. Seksualna revolucija bi rijesila mnogo bitnija pitanja u tom ucmalom drustvu - od LGBT prava do prava na znacajnije ucesce zena u politici npr. Do tada mogu ici na mass-operacije noseva (koji podsjecaju na evropske, sto je dijelom posljedica supremacije tzv. 'bijelog covjeka' dijelom patrijarhata po kom da bi bila zapazena moras biti lijepa) i grudi.

Uz to mogu hraniti licemjerstvo u drustvu koje je naglaseno devijantno - s tim se slazem u potpunosti. Ko ne vjeruje neka pogleda podatke o ovisnosti o narkoticima koji su posebno sokantni u ovoj zemlji, alkoholizmu i gay sceni. Prosirile smo temu, ali Iran i SA su najbolji dokazi da teokratija ne fercera.

Post Reply

Return to “Showbiz”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests