Koje ste predmete voljeli, a koje ne tokom školovanja

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119768
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5680 times
Been thanked: 12238 times
Contact:
Status: Offline

Koje ste predmete voljeli, a koje ne tokom školovanja

Post by Maja » 23 Nov 2011, 13:23

Mislim od prvog osnovne, do zadnje godine faksa.
Jeste li mrzili pojedine predmete i je li se dešavali da neke stvari nikako ne kontate kao ja geometriju npr :zubi
U kojim predmetima ste bili najbolji i šta vas je istinski zanimalo da ste učili s veseljem.
Jeste li ikad išli na neka takmičenja?

Na faksu, na koje ste ispite najčešće izlazili?

Može li se desiti da vam neki predmet omrzne samo zbog profesora?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Online

Re: Koje ste predmete voljeli, a koje ne tokom školovanja

Post by Krokodil Behko » 23 Nov 2011, 13:43

Moze se desiti da djak,omrzne neki predmet zbog nastavnika ili profesora.
Ja sam u osnovnoj skoli,imao nastavnicu matematike,koja je tokom nastave,uglavnom pisala pisma svalerima. Nama djeci kaze: Izvadite zbirke zadataka i vjezbajte i to traje cijeli cas. Isto tako,nastavnik jezika i knjizevnosti,bio je teski alkoholicar. kad je jednom bio na bolovanju,mijenjala ga je jedna mlada i zgodna nastavnica. tad sam bio najbolji djak. samo kad joj sise vidim,odmah pozurim,da ispadnem najpametniji u razdredu,pa da zaradim kod nje kez i pohvalu. Nastavnik histoije,bio je odvratan. Cak sam se svadjao sa njim,jer je mislio,da ja nisam u pravu u vezi neke lekcije. A fakat sam bio u pravu. Ne sjecam se tacno sta,ali bilo je nesto,oko 7 sekretara SKOJ-a. Ma nismo mi djaci,svi odreda,dzaba njega zvali "ustirkani".
Imao je obicaj,da nosa neke kosulje,peglane po PS-u,sa jako izrazenim spicevima na rukavima (od pegle) . Lafo bio karatista,pa je katkad,imao obicaj da sutne stolicu,kad ga neki djak iznervira ili nesto slicno. Bili smo djeca a ono na odmoru,suskali smo: Jao kad porastemo,ima da ga u'fatimo i ubijemo govno u njemu.

Tradicionalno,najbolji u razredu i skoli iz historije,pa i u geografiji,bio sam u vrhu.
Jezik i knjizevnost,isto tako dobar.
A tradicionalno,los iz matematike i fizike.
Otprilike,ono sto izgubim u matematici i fizici (visina ocjene),nadoknadjujem na
historiji i geografiji,malo se zaletim oko knjizevnosti,biologije i hemije i bude na krajuopet,
odlican uspijeh,ali na jedvite jade.
online

User avatar
Jaca
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6755
Joined: 29 Sep 2011, 02:18
Location: potrazi me u predgradju...
Status: Offline

Re: Koje ste predmete voljeli, a koje ne tokom školovanja

Post by Jaca » 23 Nov 2011, 14:13

ja sam susta suprotnost od behka
voljela sam matematiku i bila dobra
mrzila sam istoriju i imala uvijek najgoru ocjenu

p.s sad mi je drago ionako mijenjaju istoriju :ha
bolje biti malo lud nego malo pametan

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Koje ste predmete voljeli, a koje ne tokom školovanja

Post by Luna. » 23 Nov 2011, 14:52

u osnovnoj nisam imala ni jedan predmet da bas nisam volila ( moram naglasit´ da svjesno grijesim kod pisanja " voljela", jer ne volim kako zvuci... jedino kad hanka zapjeva... voljela sam, voljela. voljela sam ja :) ). isla sam na ona takmicenja"titovim stazama revolucije" :D ... u srednjoj nisam volila onaj neki predmet sto je bio pravi "muski", osnove tehnike i proizvodnje, tako se zvao,cini mi se... najdrazi mi je bio njemacki...
na fakultetu sam najvise volila marketing, personal, financije ... vanjsku trgovinu bas nisam begenisala...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Koje ste predmete voljeli, a koje ne tokom školovanja

Post by sann » 23 Nov 2011, 17:02

.......e,pa.hmm....jezike,i Srpsko Hrvatski,knjizevnost,likovno ah da fizickoooooooooo.. :D ...mogla sam se uvijek popeti na ono uze,sto visi sa plafona,zavidjeli mi cak i muski neki koji nisu mogli,a ja im mahnem i narugam se odozgo,kad ste mlakonje :oo a igrala rukomet jos tada :pusi :pusi .pa i sada...naj sladje mi kad je Z"abijem,muskima pod nos........ :oo :oo ..ehh..lijepo vrijeme,nezaboravno :) .zbilja tada se i triko oblacio.......pa sve kao da ce mo na balet.. :valja a na nogama starke" :valja
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
mailed
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3696
Joined: 30 Nov 2010, 10:00
Status: Offline

Re: Koje ste predmete voljeli, a koje ne tokom školovanja

Post by mailed » 23 Nov 2011, 21:06

najvise sam voljela knjizevnost i maternji jezik, zatim istoriju, muzicko,tu sam uvjek imala dobre ocjene
matematiku nikako, a fiziku mrzila zbog profesora koji me je proganjao od pocetka, uvjek davao manju ocjenu nego sto zasluzim i na kraju godine kad smo radili neki ispit
uradim ja sve zadatke tacno a on ce onako sa osmjehom od uha do uha - pa mogla si tako od pocetka. jooojjjj :lup

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119768
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5680 times
Been thanked: 12238 times
Contact:
Status: Offline

Re: Koje ste predmete voljeli, a koje ne tokom školovanja

Post by Maja » 23 Nov 2011, 21:31

Ma nisam voljela nijedan predmet...barem ne toliko da ga s merakom učim :dole

Najbolja sam bila u engleskom (a opet kad mi treba nešto prevesti sada pitam mandija :zubi ).
Matematiku sam kužila, osim geometrije i u srednjoj ona vjerovatnoća mi je bil nejasna :DD

Statistiku, računovodstvo i korespondenciju sam voljela, pa i daktilografiju i tehnički odgoj. A i likovno, samo što sam imala groznu nastavnicu koja bi nam uvijek zadavala "slobodne teme".

Nikako nisam voljela informatiku jer nismo imali kompjutere i bukvalno samo učili "stisneš desnim klikom, pa na properties", "kliknemo run", "kliknemo next", a pojma nismo imali o čemu se radi.

Fizika mi je bila mrska, pa i hemija, a i biologija, ali samo zbog nastavnika hablećine.
Recimo, dva miliona puta nam je bila zanimljivija historija od biologije jer je prof. iz historije znao složiti priču brate i kad ispriča kaže nam "e hajd da ovo sad zapišemo dok nije izlapilo" i napišemo bitne stvari, bez kilometarskih rečenica i suvišnih pojašnjenja.

Iz bosanskog sam dobro znala gramatiku, voljela sam i lektire, ali sam zato u sastavima bila grozna. Zapravo, nikad nisam ni pokušavala da sastavim nešto.

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Koje ste predmete voljeli, a koje ne tokom školovanja

Post by merylin » 23 Nov 2011, 22:16

Ja sam oduvijek preferirala jezike...ajde njemacki sam naucila okolnosti radi,engleski bas volim,ucila sam i Turski jezik,a na zimskom raspustu sam tokom srednje skole isla na kurseve talijanskog i francuskog jezika...u tome sam se jednostavno pronasla,osjecam da vrijedi posvetiti se tome...
Predmet koji sam jos gotivila u osnovnoj i srednjoj skoli je likovno... imala sam (na moju srecu)extra profesore.Cak sam razmisljala da upisem fax vezano za taj dio nauke...ali eto nije mi se dalo!
Ucestovala sam u likovnim sekcijama,naucila dosta toga a bilo je i nagradjenih radova.
Pedagogija i psihologija,takodje mogu ubrajati u sastavni dio mojih interesovanja.


Mrski predmeti su mi bili matematika,informatika... smarali su me ti predmeti.
Nisam nesto voljela ni historiju i geografiju...neke su me cjeline bas zanimale i rado sam ih ucila,dok sam neke spremala samo zato sto moram,naravno. :hihi
Tako je bilo i na fakultetu... historiju njemacke knjizevnosti sam s mukom ucila...opet kazem,ako nije suhoparno gradivo nije mi bilo ni mrsko raditi na njemu.
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Koje ste predmete voljeli, a koje ne tokom školovanja

Post by gejsha » 23 Nov 2011, 22:40

Najdraži predmeti su mi bili bosanski jezik,biologija..u srednjoj klinička biohemija.
Iz bosanskog sam voljela čitati i sastavljati lektire,a pismene su bile nešto po čemu sam bila prepoznatljiva..dobila sam mnogo pohvala za pismene vježbe iz bosanskog,a jedna profesorica mi je dala 5+ jednom i rekla je kako tu ocjenu nije nikada nikome dala.
Najmrži predmeti su mi bili muzičko,mrzila sam pjevati pred čitavim razredom,jer ne znam pjevati i mrzila sam ono tatetate...zatim historija..bilo je i zanimljivih dijelova,ali najčešće je bila dosadna..prošlost me ne interesuje mnogo :)
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96625
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34554 times
Been thanked: 21232 times
Contact:
Status: Offline

Re: Koje ste predmete voljeli, a koje ne tokom školovanja

Post by Rum » 23 Nov 2011, 22:44

Najdrazi predmet mi je bio fizicko :hihi
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Koje ste predmete voljeli, a koje ne tokom školovanja

Post by Lanci » 24 Nov 2011, 00:15

muzicko i likovno.. mi je bilo najdraze :plavi jer sam na sve strane pjevala :plavi u cratnju sam bila uvijek odlicna... :respekt
geografiju...historiju bas nikako nisam voljela...
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

Voljena
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1307
Joined: 23 Jul 2011, 09:37
Status: Offline

Re: Koje ste predmete voljeli, a koje ne tokom školovanja

Post by Voljena » 24 Nov 2011, 00:29

nista nisam voljela, najvise sam mrzila fizicko...
ipak sam imala najbolje ocjene...al od malena sam voljela da crtam, i eto mogu to da izdvojim kao nesto sto sam voljela
i dan danas volim :zubi al eto iako sam mrzila skolu, ponekad se kajem sto nisam isla vise stidija, da se osiguram.. :lupa
nikad ne znas kad ce ti zatrebat, al opet nikad nije kasno...barem ne ovdje, idu u skolu dok ne umru neki..

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Koje ste predmete voljeli, a koje ne tokom školovanja

Post by Ideja » 25 Nov 2011, 00:29

sann wrote:.......e,pa.hmm....jezike,i Srpsko Hrvatski,knjizevnost,likovno ah da fizickoooooooooo.. :D ...mogla sam se uvijek popeti na ono uze,sto visi sa plafona,zavidjeli mi cak i muski neki koji nisu mogli,a ja im mahnem i narugam se odozgo,kad ste mlakonje :oo a igrala rukomet jos tada :pusi :pusi .pa i sada...naj sladje mi kad je Z"abijem,muskima pod nos........ :oo :oo ..ehh..lijepo vrijeme,nezaboravno :) .zbilja tada se i triko oblacio.......pa sve kao da ce mo na balet.. :valja a na nogama starke" :valja
a jes mogla preskočiti kozlić skupljenih nogu :oo
Ja sam vazda bila ljubormorna na cure koje su znale napraviti zvijezdu a uglavnom su bile maleške a meni dugačkoj to nije uspijevalo. Joj i ja sa oblačila triko u 5 i 6 razredu, kako sam ga mrzila . Bila sam presretna kad nam je u 7 razredu nastavnik dopustio da oblačimo šorc i majicu.

Meni su najdraži predmeti bili muzičko, fizičko, biologija, hemija i jezici. Mrzila sam istoriju.
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Online

Re: Koje ste predmete voljeli, a koje ne tokom školovanja

Post by Krokodil Behko » 26 Nov 2011, 13:01

Ideja wrote: Meni su najdraži predmeti bili muzičko, fizičko, biologija, hemija i jezici. Mrzila sam istoriju.
:sok


A i meni je jezik,bio veoma drag "predmet" :bravo
online

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Koje ste predmete voljeli, a koje ne tokom školovanja

Post by blento59 » 26 Nov 2011, 13:08

volio sam matematiku,fiziku,istoriju sociologiju
mrzio sam likovno, muzicko, hemiju, geografiju
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119768
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5680 times
Been thanked: 12238 times
Contact:
Status: Offline

Re: Koje ste predmete voljeli, a koje ne tokom školovanja

Post by Maja » 25 Dec 2011, 21:40

Je li iko od vas imao domaćinstvo?
Ja nisam. Prije rata je bio taj predmet.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Online

Re: Koje ste predmete voljeli, a koje ne tokom školovanja

Post by Krokodil Behko » 25 Dec 2011, 21:43

Maja wrote:Je li iko od vas imao domaćinstvo?
Ja nisam. Prije rata je bio taj predmet.
Jel mislis,na onaj predmet,sto smo ga zvali "Dosadjinstvo"?

Ma bezveze. Uce djecu od 12 godina,kako treba jesti :lud
A posebna shema,bila je da su pokusali,da nas nauce da vezemo :sok
Moš mislit,djecackog otpora! kako da vezemo,kad nismo curice?
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119768
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5680 times
Been thanked: 12238 times
Contact:
Status: Offline

Re: Koje ste predmete voljeli, a koje ne tokom školovanja

Post by Maja » 25 Dec 2011, 21:47

:plavi

Izgleda da je baš bio zanimljiv taj predmet.

User avatar
mailed
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3696
Joined: 30 Nov 2010, 10:00
Status: Offline

Re: Koje ste predmete voljeli, a koje ne tokom školovanja

Post by mailed » 25 Dec 2011, 21:50

Imala sam domacinstvo u 8 razredu, nastavnica bila fina, tad sam naucila da vezem, nesto smo i kuhali, nekakve kolace, sad se vise i ne sjecam dobro

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31681
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7223 times
Been thanked: 3930 times
Status: Offline

Re: Koje ste predmete voljeli, a koje ne tokom školovanja

Post by Mister No » 25 Dec 2011, 21:55

Rum wrote:Najdrazi predmet mi je bio fizicko :hihi
:cool :cool
The Dark Side Of The Forum...

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests