Kako su Jala Brat, Buba Corelli i Senidah postali idoli vaše djece?

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51719
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 21052 times
Been thanked: 20884 times
Status: Offline

Re: Kako su Jala Brat, Buba Corelli i Senidah postali idoli vaše djece?

Post by Shadow » 20 Sep 2021, 19:04

spacebound wrote: 20 Sep 2021, 18:58 Pa kako do sad niste culi, a jos bitnije, vidjeli Zokija :ha
:ooo
Jok ja.. :valja

Joj švrće.
Mirno more

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Kako su Jala Brat, Buba Corelli i Senidah postali idoli vaše djece?

Post by Šabović Adis » 20 Sep 2021, 19:14

Mi se bavimo samo ozbiljnom muzikom. :o
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Kako su Jala Brat, Buba Corelli i Senidah postali idoli vaše djece?

Post by Šabović Adis » 20 Sep 2021, 19:14

A ovaj je neozbiljan. :valja
Ne mereeee 👉👌

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80590
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7213 times
Been thanked: 11662 times
Status: Online

Re: Kako su Jala Brat, Buba Corelli i Senidah postali idoli vaše djece?

Post by spacebound » 20 Sep 2021, 19:17

Šabović Adis wrote: 20 Sep 2021, 19:14 Mi se bavimo samo ozbiljnom muzikom. :o
ZnaDEm :o

Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Kako su Jala Brat, Buba Corelli i Senidah postali idoli vaše djece?

Post by Šabović Adis » 20 Sep 2021, 19:18

spacebound wrote: 20 Sep 2021, 19:17
Šabović Adis wrote: 20 Sep 2021, 19:14 Mi se bavimo samo ozbiljnom muzikom. :o
ZnaDEm :o

:valja
Ne mereeee 👉👌

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Kako su Jala Brat, Buba Corelli i Senidah postali idoli vaše djece?

Post by greeneyes » 20 Sep 2021, 19:21

spacebound wrote: 20 Sep 2021, 19:17
Šabović Adis wrote: 20 Sep 2021, 19:14 Mi se bavimo samo ozbiljnom muzikom. :o
ZnaDEm :o

Heidina mjuza :djed
Samo sabura

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119769
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5686 times
Been thanked: 12238 times
Contact:
Status: Online

Re: Kako su Jala Brat, Buba Corelli i Senidah postali idoli vaše djece?

Post by Maja » 20 Sep 2021, 23:07

spacebound wrote: 20 Sep 2021, 16:04
Maja wrote: 20 Sep 2021, 15:39







Meni je ovo napola folk. Ta melodija...ne znam. Sva ova nova muzika mi baca na folk.
I sto ce mu ovo mijenjanje glasa ko sto je Cher radila devedesetih.
:ooo

Joj ovu pjesmu su pjevala sestrina djeca i onda ja prilagodim tekst tati.
Crkavali su od smijeha

Zove me ....., zove me celi Stolac
A ja ostrim kolac, a ja ostrim kolac
Kad ukljucim frezu, digne se prasina
Uz njive, niz njive
Zemlja bude fina
Sad guram frezu pa napravite mesta
Sada u zemlji je kavada dvesta

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51719
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 21052 times
Been thanked: 20884 times
Status: Offline

Re: Kako su Jala Brat, Buba Corelli i Senidah postali idoli vaše djece?

Post by Shadow » 21 Sep 2021, 01:16

:haha
Mirno more

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Kako su Jala Brat, Buba Corelli i Senidah postali idoli vaše djece?

Post by Naseef Mushroom » 25 May 2022, 09:46

Najgore je kada nisi svjestan da si ostario i da si postao kao svoji roditelji što kritikuju sve novo i aktuelno "U moje je vrijeme bila prava muzika".
Evo dva razloga zašto sam temu vratio u život
TRENDING NA YOUTUBEU
Među 10 najslušanijih pjesama u Bosni i Hercegovini nema nijednog bh. izvođača

Trending na YouTubeu najbolji je pokazatelj onoga što se najviše sluša u nekoj zemlji, posebno muzike koju preferiraju mladi.

Prema bh. trendingu, čini se kako mladi u našoj zemlji najviše slušaju muzičare iz Srbije.

Zanimljivo je da u 10 trenutno najslušanijih pjesma u Bosni i Hercegovini nema nijednog bh. izvođača.

Na prvom mjestu je Tea Tairović s pjesmom "Dva i dva" koja je objavljena prije tri dana i već je zasjela na prvo mjesto s preko milion pregleda.

Na drugom je mjestu srbijanska predstavnica na Eurosongu, Konstrakta.

Na trećem mjestu je također pjevač iz Srbije, Darko Lazić s pjesmom "Moje bivše žene".

Na četvrtom mjestu ponovno se našla Tea Tairović, ovaj put s pjesmom "Balkanija".

I na petom mjestu najgledanijih videa je finalna emisija Eurosonga.

Nadalje, među 10 najslušanijih pjesama našle su se pjesme koje izvode Voyage i Nucci, Kalush Orchestra, Hurricane, Rasta i Relja.
Na stranu problem koji je u naslovu jer ima dovoljno BH izvođača koji prave istu muziku ali najzanimljiviji su opet komentari, ovo više nije ni smiješno, ovo postaje žalosno

Image

Šta da je normalno? Da na YouTube, koji koriste više mlađi nego oni sa 50+ godina bude aktuelno medu mladim u 2022 Bajaga, EKV i Kerber? :D.

Evo drugi primjer, prije nekoliko dana



A zašto bi u Hrvatskoj omladina slušala u 2022. Prljavo Kazalište, Gibbonija i Ninu Badrić? Ah da, to si ti Šprajcu slušao pa očekuješ da se generacije poslije tebe prilagode tebi.

Nema arogantnije i netolerantnije generacije nego oni koji imaju danas 50+ godina iako i sam ounim 50 ove godine.
Što vise razmišljam sve više podržavam što je umjesto muzeja Maku Dizdaru napravljen šiša bar Mak.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81323
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10242 times
Been thanked: 7122 times
Status: Offline

Re: Kako su Jala Brat, Buba Corelli i Senidah postali idoli vaše djece?

Post by Julia-Klara » 25 May 2022, 10:12

Za mene postoji samo jedna odrednica - ono sto godi mojoj dusi i uhu :cudi
Buba i jala to nisu, Senida ima 2-3 pjesme koje mogu slusati, ostale gasim ili dobijam nervni slom.
O turbofolku, ili ovoj novoj muziKi sto rade nemam sta reci jer ne mogu slusati - bukvalno me zeludac zaboli, stvara mi nervozu, postajem paranoicna.

Jednako kao sto nikad nisam mogla slusati deathmetal ne mogu slusati ni ovo. Jednostavno ti nesto lezi , a nesto ne.

Sve ovo sad je samo moc medija i marketinga.
Ako pricamo o svjetskoj ali i nasoj muzici, velika je razlika izmedju onoga sto se slusa i onoga sto traje i uvijek se iznova slusa.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24957
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 7003 times
Been thanked: 6644 times
Status: Offline

Re: Kako su Jala Brat, Buba Corelli i Senidah postali idoli vaše djece?

Post by Koraci_u_noci » 25 May 2022, 10:20

Hajd sto djece, al sto i roditelja
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Kako su Jala Brat, Buba Corelli i Senidah postali idoli vaše djece?

Post by Hurija » 25 May 2022, 10:22

:D Jala brat.
Ostalo je cutanje.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11845
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2932 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Kako su Jala Brat, Buba Corelli i Senidah postali idoli vaše djece?

Post by Naseef Mushroom » 25 May 2022, 12:55

Julia-Klara wrote: 25 May 2022, 10:12 Za mene postoji samo jedna odrednica - ono sto godi mojoj dusi i uhu :cudi
Buba i jala to nisu, Senida ima 2-3 pjesme koje mogu slusati, ostale gasim ili dobijam nervni slom.
O turbofolku, ili ovoj novoj muziKi sto rade nemam sta reci jer ne mogu slusati - bukvalno me zeludac zaboli, stvara mi nervozu, postajem paranoicna.

Jednako kao sto nikad nisam mogla slusati deathmetal ne mogu slusati ni ovo. Jednostavno ti nesto lezi , a nesto ne.

Sve ovo sad je samo moc medija i marketinga.
Ako pricamo o svjetskoj ali i nasoj muzici, velika je razlika izmedju onoga sto se slusa i onoga sto traje i uvijek se iznova slusa.
Vjerujem da si kao i svako lutala i naslušala se gluposti od djetinjstva, preko tinejdžerskih dana pa do određenog perioda dok nisi došla do te tačke da slušaš šta ti godi.
Ja npr. prije nisam mogao sevdalinke očima smisliti ali kako su se bližile četrdesete sve me je više privlačila sevdalinka i starogradske.

Ja nikada nisam hvalio Bubu i Jalu da prave kvalitetnu muziku, ja vjerujem da će više od pola omladine koja ih sada sluša za 10-20 godina se stiditi šta su slušali i da će početi slušati kvalitetnije izvođače koji su postojali prije njihovog rođenja ali mi idu na živce ove depresivne stare prdonje koji su u mladosti slušali Divlje Jagode iako su se njihovi roditelji i djedovi i nene zgražavali nad tim a sada se isto ponašaju prema današnjoj omladini.

Kakav mentalni sklop moraš imati da budeš kao ovaj voditelj Zoran Šprajc da pripisuje propasti nacije to što na top listi, gdje odlučuju većinom mladi, nema u 2022 među omladinom Massima Savića i Prljavo Kazalište i još u po emisije mlati prstima u smislu yo yo yo :grana
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Kako su Jala Brat, Buba Corelli i Senidah postali idoli vaše djece?

Post by Duh » 25 May 2022, 13:06

Mangupi opet kvare decu...

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22622
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 13002 times
Been thanked: 12648 times
Status: Offline

Re: Kako su Jala Brat, Buba Corelli i Senidah postali idoli vaše djece?

Post by Dori » 25 May 2022, 13:08

Ali pazi Nazife…..Imaš one “one time hits”, za koje svi zaborave, a imaš bezvremensku kvalitetu koja nikada ne prolazi.
Elvis je i danas popularan….Sinatra….Stones, Beatles, Elton, Nina Simone….
Dok sa druge strane pola nekih muzičara iz 80-tih, 90-tih uopste se i ne sjećamo…
Tako i kod nas. Imaš Colu, Merlina, Balasevica, Bijelo Dugme, koje slušaju i mladi i stari. Vidiš po koncertima.
Sa druge strane ova dvojica imaju svoju neku publiku. Nema starijih na njihovim koncertima…A ovi sto ih sada slušaju će otici dalje, tako da mislim da 20 godina vise će ljudi i dalje znati za Colu, Merlina i Dugme, nego za Jalu…
Sve je do kvalitete, a ovi bas neka “prolazna roba”.
Kao da poredis rok trajanja Njemačkoj i Kineskoj robi….
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80590
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7213 times
Been thanked: 11662 times
Status: Online

Re: Kako su Jala Brat, Buba Corelli i Senidah postali idoli vaše djece?

Post by spacebound » 25 May 2022, 13:26

Naseef Mushroom wrote: 25 May 2022, 09:46 Najgore je kada nisi svjestan da si ostario i da si postao kao svoji roditelji što kritikuju sve novo i aktuelno "U moje je vrijeme bila prava muzika".
Evo dva razloga zašto sam temu vratio u život
TRENDING NA YOUTUBEU
Među 10 najslušanijih pjesama u Bosni i Hercegovini nema nijednog bh. izvođača

Trending na YouTubeu najbolji je pokazatelj onoga što se najviše sluša u nekoj zemlji, posebno muzike koju preferiraju mladi.

Prema bh. trendingu, čini se kako mladi u našoj zemlji najviše slušaju muzičare iz Srbije.

Zanimljivo je da u 10 trenutno najslušanijih pjesma u Bosni i Hercegovini nema nijednog bh. izvođača.

Na prvom mjestu je Tea Tairović s pjesmom "Dva i dva" koja je objavljena prije tri dana i već je zasjela na prvo mjesto s preko milion pregleda.

Na drugom je mjestu srbijanska predstavnica na Eurosongu, Konstrakta.

Na trećem mjestu je također pjevač iz Srbije, Darko Lazić s pjesmom "Moje bivše žene".

Na četvrtom mjestu ponovno se našla Tea Tairović, ovaj put s pjesmom "Balkanija".

I na petom mjestu najgledanijih videa je finalna emisija Eurosonga.

Nadalje, među 10 najslušanijih pjesama našle su se pjesme koje izvode Voyage i Nucci, Kalush Orchestra, Hurricane, Rasta i Relja.
Na stranu problem koji je u naslovu jer ima dovoljno BH izvođača koji prave istu muziku ali najzanimljiviji su opet komentari, ovo više nije ni smiješno, ovo postaje žalosno

Image

Šta da je normalno? Da na YouTube, koji koriste više mlađi nego oni sa 50+ godina bude aktuelno medu mladim u 2022 Bajaga, EKV i Kerber? :D.

Evo drugi primjer, prije nekoliko dana



A zašto bi u Hrvatskoj omladina slušala u 2022. Prljavo Kazalište, Gibbonija i Ninu Badrić? Ah da, to si ti Šprajcu slušao pa očekuješ da se generacije poslije tebe prilagode tebi.

Nema arogantnije i netolerantnije generacije nego oni koji imaju danas 50+ godina iako i sam ounim 50 ove godine.
Što vise razmišljam sve više podržavam što je umjesto muzeja Maku Dizdaru napravljen šiša bar Mak.
Ne slazem se s tobom. Zgrazavanje je na kic i sund koji se slusa, ne trebaju naravno slusati Parni Valjak, mislim ne moze ni bit u trendingu ako nema neku aktuelnu pjesmu, tako da niko ne ocekuje da se tu nadje "Sve jos mirise na nju", ali sasvim sigurno da se i sad pravi i kvalitetna muzika, medjutim to omladinu upste ne zanima. Daj im samo ko ce gdje kome skinut gace dok je pijan i drogiran.
I muzika oblikuje generacije tako da voditelj ne grijesi puno.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53986
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1925 times
Been thanked: 15259 times
Status: Offline

Re: Kako su Jala Brat, Buba Corelli i Senidah postali idoli vaše djece?

Post by HAVANA » 25 May 2022, 13:34

spacebound wrote: 25 May 2022, 13:26
Naseef Mushroom wrote: 25 May 2022, 09:46 Najgore je kada nisi svjestan da si ostario i da si postao kao svoji roditelji što kritikuju sve novo i aktuelno "U moje je vrijeme bila prava muzika".
Evo dva razloga zašto sam temu vratio u život



Na stranu problem koji je u naslovu jer ima dovoljno BH izvođača koji prave istu muziku ali najzanimljiviji su opet komentari, ovo više nije ni smiješno, ovo postaje žalosno

Image

Šta da je normalno? Da na YouTube, koji koriste više mlađi nego oni sa 50+ godina bude aktuelno medu mladim u 2022 Bajaga, EKV i Kerber? :D.

Evo drugi primjer, prije nekoliko dana



A zašto bi u Hrvatskoj omladina slušala u 2022. Prljavo Kazalište, Gibbonija i Ninu Badrić? Ah da, to si ti Šprajcu slušao pa očekuješ da se generacije poslije tebe prilagode tebi.

Nema arogantnije i netolerantnije generacije nego oni koji imaju danas 50+ godina iako i sam ounim 50 ove godine.
Što vise razmišljam sve više podržavam što je umjesto muzeja Maku Dizdaru napravljen šiša bar Mak.
Ne slazem se s tobom. Zgrazavanje je na kic i sund koji se slusa, ne trebaju naravno slusati Parni Valjak, mislim ne moze ni bit u trendingu ako nema neku aktuelnu pjesmu, tako da niko ne ocekuje da se tu nadje "Sve jos mirise na nju", ali sasvim sigurno da se i sad pravi i kvalitetna muzika, medjutim to omladinu upste ne zanima. Daj im samo ko ce gdje kome skinut gace dok je pijan i drogiran.
I muzika oblikuje generacije tako da voditelj ne grijesi puno.
Slusa omladina itekako muziku i dosta ih ima sto jako dobro sviraju itd... Bar ono sto ja vidim i sto sam vidio u odrastanju moje djece i u njihovoj okolini, skoli, gradu... Ali oni nisu medijski interesantni. Fokus je na kicu, sisama i guzovima, tracanju, mrznji, nakoj huji i nazor mangupluku...Al dobro, sve dodje i prodje. Znanje ostaje...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42914
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14142 times
Been thanked: 12722 times
Status: Online

Re: Kako su Jala Brat, Buba Corelli i Senidah postali idoli vaše djece?

Post by Masamune » 25 May 2022, 14:00

Ih ja slušam ex yu rock da valja... neke grupe su dominirale kad nisam ni bio rođen.

Eno ti pjesme od npr. ex yu grupe Osvajači... objavili su novu pjesmu prije par godina sa spotom. Taj spot danas ima samo 200-300k pregleda na youtube dok Čipi ima jedan od najboljih glasova ikad na Balkanu, a Jala, Buba i slični izvođači skupe par miliona u kratkom vremenskom periodu. To što imaju toliko pregleda i što su popularni ne znači da im je materijal kvalitetniji, već mlađe lože takvi tekstovi (kad vide tekst pjesme :oo), auta, djevojke, laka lova i slično i to je sve prolazno i ne ostavlja neki poseban trag jer nema kvaliteta iza toga. Uz to je ključan i marketing i danas je mnogo toga zapravo u marketingu i privlačenju ljudi da te gledaju, lajkaju, pretplate na tvoj kanal i slično. Postoji niz strategija iza toga i sve to je mašina koju je mlađa generacija odlično savladala - tako i Jala i kompanija.
Last edited by Masamune on 25 May 2022, 14:08, edited 2 times in total.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26410
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 4100 times
Status: Offline

Re: Kako su Jala Brat, Buba Corelli i Senidah postali idoli vaše djece?

Post by Beni » 25 May 2022, 14:01

sejtanska muzika
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Kako su Jala Brat, Buba Corelli i Senidah postali idoli vaše djece?

Post by Duh » 25 May 2022, 18:41

sto bi rekli ljubitelji vesele psihologije...
slusaju sta im se u kuci slusa...

mozart ostaje, dino je jos aktivan, puno idola je pojeo alkohol...itd.
mladi ko mladi...nekad buntovni, a muzika ko i svemir, neogranicena ...

Post Reply

Return to “Showbiz”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests