Disney

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 31934
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19299 times
Been thanked: 16704 times
Contact:
Status: Offline

Re: Roditelji se bune jer se u bh. kinima prikazuje dječiji film u kojem je glavni junak gay

Post by Morgen » 07 Dec 2022, 07:25

Bosnia_Nord wrote: 07 Dec 2022, 07:14
civor wrote: 07 Dec 2022, 06:48 Dakle,izgleda da i dalje većina ljudi misli da će im dijete postati gey , homoseksualac samo time ako vidi nekoga ko je takav , šta , kao svidjet će se to djetetu , pa će tek tako odustati od "ganjanja" žeMskih ! :lupa

Možda sam ja glup, primitivan, nedovoljno obrazovan ,
ali mislim da se protiv instinkta ne može!
Ako je ko predodređen da bude gey, biti će, ako je neko predodređen da bude hetero , biti će , i ne može niti jedan roditelj to djetetu "izbaciti iz glave".
Takav se rodiš , takav si kakav si (ovakav ili onakav) , i takvoga te treba prihvatiti :cool
Stvar je što je upitno da li je danas svako gej iskreno gej. Ne kažem da neko glumi geja a da je u sebi straight nego koliko mediji imaju uticaja da neko bude gej.

Već sam par puta pisao, zanima me da li bi svi gay ljudi bili gay da su živjeli prije 100 godina ako bih ih tajno pitao a ne javno. Odnosno da li bi se u sebi tajno osjećali gay prije 100 godina.
Kao i oni što osjećaju da su drugi spol.
Ne bi bili jer bi ih bilo strah
I bili bi nestecni ceo zivot jer ne mogu da budi ono sto zele biti

Mislim, koji roditelj zeli da mu je dete nesrecno???
Samo loš

User avatar
Bosnia_Nord
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 809
Joined: 18 May 2022, 23:28
Has thanked: 89 times
Been thanked: 184 times
Status: Offline

Re: Roditelji se bune jer se u bh. kinima prikazuje dječiji film u kojem je glavni junak gay

Post by Bosnia_Nord » 07 Dec 2022, 07:30

Morgen wrote: 07 Dec 2022, 07:25
Bosnia_Nord wrote: 07 Dec 2022, 07:14

Stvar je što je upitno da li je danas svako gej iskreno gej. Ne kažem da neko glumi geja a da je u sebi straight nego koliko mediji imaju uticaja da neko bude gej.

Već sam par puta pisao, zanima me da li bi svi gay ljudi bili gay da su živjeli prije 100 godina ako bih ih tajno pitao a ne javno. Odnosno da li bi se u sebi tajno osjećali gay prije 100 godina.
Kao i oni što osjećaju da su drugi spol.
Ne bi bili jer bi ih bilo strah
I bili bi nestecni ceo zivot jer ne mogu da budi ono sto zele biti

Mislim, koji roditelj zeli da mu je dete nesrecno???
Samo loš
Zato sam napisao tajno. Naravno da su u javnosti bili straight, radi okoline i svega ostalog.
Ali zato kažem koliki broj ljudi je tada kontalo u sebi "volim muškarce, više bih volio da oženim muškarca nego ženu", ali naravno samo u tajnosti.
I ako ih je bilo, da li bi ih bilo u ovolikoj mjeri. Isto toliko koliko je muškaraca u to vrijeme kontalo "osjećam se kao žena, želio bih biti žensko ali ne smijem radi ovog društva".

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 31934
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19299 times
Been thanked: 16704 times
Contact:
Status: Offline

Re: Roditelji se bune jer se u bh. kinima prikazuje dječiji film u kojem je glavni junak gay

Post by Morgen » 07 Dec 2022, 08:00

Bosnia_Nord wrote: 07 Dec 2022, 07:30
Morgen wrote: 07 Dec 2022, 07:25

Ne bi bili jer bi ih bilo strah
I bili bi nestecni ceo zivot jer ne mogu da budi ono sto zele biti

Mislim, koji roditelj zeli da mu je dete nesrecno???
Samo loš
Zato sam napisao tajno. Naravno da su u javnosti bili straight, radi okoline i svega ostalog.
Ali zato kažem koliki broj ljudi je tada kontalo u sebi "volim muškarce, više bih volio da oženim muškarca nego ženu", ali naravno samo u tajnosti.
I ako ih je bilo, da li bi ih bilo u ovolikoj mjeri. Isto toliko koliko je muškaraca u to vrijeme kontalo "osjećam se kao žena, želio bih biti žensko ali ne smijem radi ovog društva".
Naravno ne u ovolikoj meri. I svet nije vise kao pre sto godina, ide se napred. To sto mi to ne mozemo da prihvatimo je nas problem.

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Roditelji se bune jer se u bh. kinima prikazuje dječiji film u kojem je glavni junak gay

Post by Calla » 07 Dec 2022, 09:09

Bosnia_Nord wrote: 06 Dec 2022, 22:43
Calla wrote: 06 Dec 2022, 16:48

Al de da tebe prvo malo izvjezbamo, :obrve
upregnemo u poveze I prosetamo po ulici na povezu da vidimo jesi li dovoljno kompatibilan za ljudski Faktor izjednacavanja. :oo
Nisam ja toliko moderan da učestujem u ovakvim događajima, mislim da je se moglo i zaključiti iz mojih poruka ovdje.
Ali vidim da si ti raspolozena, tako da na koljena, brnjica i onda ćeš biti još više "cool Evropska mama".
Još kad bi te recimo neko jahao sa brnjicom, ma jooj tvojoj modernosti ne bi bilo kraja :zubi
Ako nisi toliko moderan onda I ne prikazuj I ne po stavljaj ovakve aplikacije na temi o djeci, ostalo cu da ignorisem jer nema smisla.
Last edited by Calla on 07 Dec 2022, 12:11, edited 1 time in total.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Roditelji se bune jer se u bh. kinima prikazuje dječiji film u kojem je glavni junak gay

Post by Mutevelija » 07 Dec 2022, 12:10

Eno gledam odveli djecu da gledaju film Kapa u Tuzli.
Nisu roditelji već škola odvela djecu.
Eh što nisu da gleda čudesan svijet ako je film toliko nevin?
Dakle ima veze šta se u kinu pušta, ako škola može i i a pravo da ti odvede dijete tamo.

Da nije bilo reakcije pokusnih kunića koji su prvi išli , sad bi moj bratić gledao taj čudesan svijet pod inicijativom škole.

Ali dobro su roditelji postupali što su ispitali teren.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nice
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11764
Joined: 03 Sep 2022, 12:16
Has thanked: 13428 times
Been thanked: 5649 times
Status: Offline

Re: Roditelji se bune jer se u bh. kinima prikazuje dječiji film u kojem je glavni junak gay

Post by Nice » 08 Dec 2022, 09:30

Koraci_u_noci wrote: 06 Dec 2022, 20:03
Nice wrote: 06 Dec 2022, 17:16

Samo do blagajne, kako su i nas pratili :D.
Nesto se ne sjecam da su nas uopste pratili, bar mene nisu. Ono vec u drugom trecem razredu se samostalno islo. Prvi film mi je bio sa skolom, Cudesna suma, poslije sam sam bio, E.T., Ratovi zvijezda, Vatrene ulice, Kobra, znam da smo u cetvrtom poslije skole isli Vod smrti gledati, ulaznica bila 100 dinara, tako nesto, ovaj skolski imao 175, a ja dodao jos 25 i taman bilo
To sam onako napisala, šala naravno. Nisu ni mene pratili, samo bi provjerili na reklamnim panoima po gradu na kakav film želim ići. Ako im se ne bi svidjela reklama, nema od te ljubavi ništa :D.
A za ulaznice sam skupljala, zakidala od užine :valja uvijek sam cijenila mršavost

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120403
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7900 times
Status: Online

Re: Disney

Post by Krokodil Behko » 03 Jan 2023, 17:04

Brat mi kaže, da je ovo dobra serija. Jel gledo ko?


online

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Roditelji se bune jer se u bh. kinima prikazuje dječiji film u kojem je glavni junak gay

Post by Calla » 04 Jan 2023, 12:34

:puca :lup
Bosnia_Nord wrote: 03 Dec 2022, 20:56
Dori wrote: 03 Dec 2022, 20:47


Jesi gledao film? Ja jučer bila u kinu sa malim i još nekom malom rajom…..
Niko od djece uopste nije ni komentarisao ovo niti kontaju o tome….
Pa nisi sigurno očekivala da će odmah nakon jednog filma izaći sa duginom zastavom i da će ti reći da se osjeća kao žensko.
Stani, malo po malo. Kada vidi jedno 20x da babo i babo imaju dijete, naviknuti će se.
Ili kada vidi jedno 20x kako je dječak prešao u djevojčicu ili obrnuto isto će se naviknuti.

Naravno, I u cemu je problem znati I u rano doba da Homosexualität stvarno postoji I da su homoseksualci oko nas kao takvi sa svojim seksualnim opredjeljenjem dobro dosli.
Poljubac I drzanje za ruke u svim djecijim filmovima to rade I heteroseksualni.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96424
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34380 times
Been thanked: 21119 times
Contact:
Status: Offline

Re: Disney

Post by Rum » 19 Mar 2023, 16:32

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Moxie
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 679
Joined: 15 Mar 2023, 00:28
Has thanked: 766 times
Been thanked: 692 times
Status: Offline

Re: Disney

Post by Moxie » 19 Mar 2023, 17:40

Pokvarise Zvoncicu

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27112
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14190 times
Been thanked: 14515 times
Status: Online

Re: Disney

Post by ironman » 02 Jun 2023, 10:48

dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 31934
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19299 times
Been thanked: 16704 times
Contact:
Status: Offline

Re: Disney

Post by Morgen » 02 Jun 2023, 18:46

Krokodil Behko wrote: 03 Jan 2023, 17:04 Brat mi kaže, da je ovo dobra serija. Jel gledo ko?


Ja sam
Odlicna *****

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27112
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14190 times
Been thanked: 14515 times
Status: Online

Re: Disney

Post by ironman » 14 Jun 2023, 12:19

Screenshot_20230614_121739_Gallery.jpg
Screenshot_20230614_121734_Gallery.jpg
Screenshot_20230614_121747_Gallery.jpg
Screenshot_20230614_121751_Gallery.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120403
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7900 times
Status: Online

Re: Disney

Post by Krokodil Behko » 04 Jan 2024, 10:35

ISTEKLA PRAVA ZA NAJRANIJEG MICKEYJA MOUSA: Odmah najavljena dva horora


Image



Samo 24 sata nakon isteka Disneyevog autorskog prava na Mickey Mousea najavljena su dva filma neovisne produkcije u kojem glavnu ulogu igra slavni miš, prenosi Hina.

"Steamboat Willie", prvi Disneyev film s Mickeyem, u ponedjeljak je prema američkim zakonima ušao u javnu domenu jer je objavljen prije 95 godina.To znači da je sada svima dopušteno kopirati, dijeliti, ponovo koristiti i adaptirati primitivne, rane verzije likova koji se pojavljuju u filmu, uključujući Mickeya i njegovu djevojku Minnie.

Uprkos upozorenjima Disneya da će pokušati pravno zaštititi svoj kultni lik, očekivalo se da će filmaši brzo najaviti svoje neslužbene adaptacije, a oni nisu razočarali, piše agencija France Presse.

"Mickey's Mouse Trap" priča je o ubici maskiranom u Mickeya koji prati skupinu mladih u zabavnom parku, dok druga, zasad neimenovana horor komedija, govori o sadističkom mišu koji zlostavlja putnike trajekta.


"Samo smo se htjeli zabaviti s tim", rekao je redatelj prvog filma Jamie Bailey.


"To je Mickey Mouse sa Steamboat Willieja koji ubija ljude. To je urnebesno. Igrali smo se s time, pritom se zabavljali i mislim da se to i vidi", dodao je. Niskobudžetna horor-komedija trebala bi izaći u martu.

U međuvremenu na "uvrnutoj" verziji Mickeya radi i redatelj Steven LaMorte. "Steamboat Willie je donio radost generacijama, no ispod svog tog veselog eksterijera leži potencijal za istinski, nepokolebljivi horor", priopćio je.

Snimanje tog filma kreće ovo proljeće.

Disney najavljuje da će to pomno pratiti i pravno reagirati, ako iko pretjera. U javnoj domeni je samo najranija, crno-bijela verzija Mickeya, ne i ona šarena iz kasnijih filmova poput "Fantasie".


Disney ima i zaštićen "trademark" pa bi svaki film ili proizvod koji bi se lažno predstavljao kao Disneyev mogao biti kažnjen.

"Mi ćemo, naravno, nastaviti štititi naša prava u modernijim verzijama Mickeya Mousea i drugim djelima koja ostaju naše intelektualno vlasništvo, te ćemo nastaviti štititi od prijevare potrošače neautoriziranim uporabama Mickeya i naših drugih kultnih likova", priopćio je Disney.

LaMortea to ne brine. "Provjeravamo sve kako bismo bili sigurni da nema nepoznanica ili konfuzije oko toga što radimo", rekao je za Variety.

"Ovo je naša verzija lika iz javne domene".
online

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27112
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14190 times
Been thanked: 14515 times
Status: Online

Re: Disney

Post by ironman » 04 Jan 2024, 10:38

Pa sta ce napravit?
Gay misa ili ga obojat u bijelo :D.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120403
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7900 times
Status: Online

Re: Disney

Post by Krokodil Behko » 04 Jan 2024, 10:40

ironman wrote: 04 Jan 2024, 10:38 Pa sta ce napravit?
Gay misa ili ga obojat u bijelo :D.

On i Mini će zamijeniti polove
online

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42803
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14080 times
Been thanked: 12676 times
Status: Online

Re: Disney

Post by Masamune » 04 Jan 2024, 12:57

Koliko puta ce Marvel praviti reset fantastic four...
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “Antene, kablovska, resiveri, TV oprema”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests