Teorije zavjere

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Kako nastaju teorije zavjere?

Post by Duh » 27 Jul 2022, 19:48

Bosnia_Nord wrote: 27 Jul 2022, 19:36
Duh wrote: 27 Jul 2022, 18:48

cudno je to malo...prvo picis redovno, cesce nego ja na more i onda nista skoro 50 godina.
treba 6 x da utvrde da je dosadan...
i sad bi kao mars trebao biti interesantan .... i crne rupe.
mjesec...prosjecna udaljenost- 384 401 km
mars...bit ce 2035, ako ne lazu...oko 58 000 000 km.
razlika je prevelika, ali fenomenalna za izgovor.



ne mora sad to biti neka zavjera.
lazu jednostavno.
Kao što sam rekao, nije otići na Mjesec kao što je okupit par prijatelja za kafu.
Treba godine rada i truda da se to uradi, koliko samo sigurnosnih sistema se mora napraviti jer jedna greška znači smrt.
Kao što sam rekao potrebne su desetine milijardi dolara, godina rada i truda i misliš da bi ozbiljna organizacija sve to potrošila da idu iz zafrkancije kako bi pokupili pijeska kojeg ionako imaju na Zemlji dosta.
Naravno da je Mars interesantniji a da ne govorimo crne rupe koji imaju toliko neobjašnjivog sadržaja. Misliš da bi se oni ganjali oko sivog i kamenog Mjeseca a vamo imaju crne rupe koje gutaju planete galaksije, gdje se vrijeme zaustavlja, koji imaju toliko energije u sebi je neobjašnjivo.
Kada se malo upoznaš sa univerzumom, crnim rupama i sličnim stvarima, nije ti više potrebna naučna fantastika da ti nešto izgleda zapanjujuće.
Ali kako ti ne vjeruješ ni da su sletili na Mjesec ipak ti preporučujem da se ne baviš crnim rupama, nego se ti drži energije iz bosanskih piramida, govora Osmanagića, Petrovića i drugih otvarača očiju.
morat cu te staviti na ignore zbog ovih zadnjih recenica.
puno srece po crnim rupama.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Kako nastaju teorije zavjere?

Post by insomnia » 27 Jul 2022, 19:49

U pravu si ti. Cuj dosadno 😂
Pa po razvoju tehnike u proteklim decenijama do sad se gore trebali ici za prvi maj
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Bosnia_Nord
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 810
Joined: 18 May 2022, 23:28
Has thanked: 89 times
Been thanked: 184 times
Status: Offline

Re: Kako nastaju teorije zavjere?

Post by Bosnia_Nord » 27 Jul 2022, 19:53

carobnjak N wrote: 27 Jul 2022, 19:39 Evo gledam Sem Osmanagic svake godine daje interviju
za Balkan info, i svake godine izgleda vidno stariji
U ovom zadnjem uzaifio glasom pravo, nema kuweta u njemu

a stalno na piramidi :plavi
Pogledaj samo naslova:
Image

Meni je zanimljivo kako on o vanzemaljcima itd., priča sa sigurnošću kao da opisuje jedan svoj dan. I smješno mi kako ono izvuče zaključak u sekundi.
Pričao jednom kako je čudno to što su u hladnom ratu bile aktivirane atomske bombe i samo jednom dve deaktivinirane, njegov zaključak je da su to vanzemaljci uradili da spase Zemlju. Lando lik ovo kaže, zaključak level ljudi ispred trgovina, još komentari idu "Pričaš istinu koju ovce ne žele znati".

Najjače što su bili neki naučnici iz Amerike prije par godina da vide jesu li stvarno piramide u Bosni, ljudi se ismijali i otišli. (Naravno ovo su bili satanistički naučnici iz sistema kojima je bio cilj da sakriju stvarnu istinu o civilizaciji). Stvar je što je on ovo oko piramida pokrenuo kada internet u BiH nije bio razvijen, te su ljudi iz BiH povjerovali, dok nisu ušli na google i vidjeli da postoji još hiljade brda u obliku piramide. A da ne govorimo da lik već 20 godina kopa neku stazu i nikako da iskopa a planirao čitavu piramidu da kao iskopa. Ali je i on sam tu priču oko piramida ugasio pa je se sada bacio na to da su tuneli neko mjesto za liječenje, kada mu i to propadne bacit ce se na nešto drugo.

Ali je lik mašina za pare, treba ga staviti za nekog ministra turizma i slično. Ako je od brda uspio da napravi turizam, treba mu dati Neum na 3 godine, ljudi iz Dubrovnika će da se otimaju da vamo dođu.

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Kako nastaju teorije zavjere?

Post by Duh » 27 Jul 2022, 19:56

Bitno je otkriti crnu rupu daleko 13 milijardi svjetlosnih godina.
Ako je npr 1945 nakon kraja WW II neka cuna uletila u nju, vidjet cemo to za 12999998055 godina.

User avatar
Bosnia_Nord
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 810
Joined: 18 May 2022, 23:28
Has thanked: 89 times
Been thanked: 184 times
Status: Offline

Re: Kako nastaju teorije zavjere?

Post by Bosnia_Nord » 27 Jul 2022, 19:56

Duh wrote: 27 Jul 2022, 19:48
Bosnia_Nord wrote: 27 Jul 2022, 19:36

Kao što sam rekao, nije otići na Mjesec kao što je okupit par prijatelja za kafu.
Treba godine rada i truda da se to uradi, koliko samo sigurnosnih sistema se mora napraviti jer jedna greška znači smrt.
Kao što sam rekao potrebne su desetine milijardi dolara, godina rada i truda i misliš da bi ozbiljna organizacija sve to potrošila da idu iz zafrkancije kako bi pokupili pijeska kojeg ionako imaju na Zemlji dosta.
Naravno da je Mars interesantniji a da ne govorimo crne rupe koji imaju toliko neobjašnjivog sadržaja. Misliš da bi se oni ganjali oko sivog i kamenog Mjeseca a vamo imaju crne rupe koje gutaju planete galaksije, gdje se vrijeme zaustavlja, koji imaju toliko energije u sebi je neobjašnjivo.
Kada se malo upoznaš sa univerzumom, crnim rupama i sličnim stvarima, nije ti više potrebna naučna fantastika da ti nešto izgleda zapanjujuće.
Ali kako ti ne vjeruješ ni da su sletili na Mjesec ipak ti preporučujem da se ne baviš crnim rupama, nego se ti drži energije iz bosanskih piramida, govora Osmanagića, Petrovića i drugih otvarača očiju.
morat cu te staviti na ignore zbog ovih zadnjih recenica.
puno srece po crnim rupama.
Da ti je negirati nauku i NASU pa kada ti neko kaže da ti je bolje da pratiš svoju "nauku" onda se ljuti.
"Kako u isto vrijeme biti intelektualac i moderan a u isto vrijeme pratiti ljude koji ne znaju skratiti razlomak" :zubi

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Kako nastaju teorije zavjere?

Post by Duh » 27 Jul 2022, 19:57

A kako je pala Posavina?

User avatar
Bosnia_Nord
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 810
Joined: 18 May 2022, 23:28
Has thanked: 89 times
Been thanked: 184 times
Status: Offline

Re: Kako nastaju teorije zavjere?

Post by Bosnia_Nord » 27 Jul 2022, 20:00

insomnia wrote: 27 Jul 2022, 19:49 U pravu si ti. Cuj dosadno 😂
Pa po razvoju tehnike u proteklim decenijama do sad se gore trebali ici za prvi maj
Pa nisu ni avioni putnički napredovali toliko u proteklim decenijama a kamol da se tu i tamo ide na Mjesec.
Da se poštuje razvoj tehnike, mi ne bi imali ovu diskusiju :D

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kako nastaju teorije zavjere?

Post by Rum » 27 Jul 2022, 20:05

bOSNIA NE SERI ,kada Semu spominjes treba da ustanes smradu jedan
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Bosnia_Nord
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 810
Joined: 18 May 2022, 23:28
Has thanked: 89 times
Been thanked: 184 times
Status: Offline

Re: Kako nastaju teorije zavjere?

Post by Bosnia_Nord » 27 Jul 2022, 20:07

Rum wrote: 27 Jul 2022, 20:05 bOSNIA NE SERI ,kada Semu spominjes treba da ustanes smradu jedan
Nemoj tako i pohvalio sam ga, rekao sa da treba biti ministar za turizam. Znam ja da ti njega voliš jer ti je možda "otvorio oči" i sad sve znaš radi njega, ali ima i drugačijih mišljenja.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kako nastaju teorije zavjere?

Post by Rum » 27 Jul 2022, 20:09

LUCA VALLINI PONOVO KAO VOLONTER U BOSANSKOJ DOLINI PIRAMIDA

Francuz Luca Vallini je već treći put gost Bosanske doline piramida. Nakon prvog turističkog dolaska, uslijedio je dolazak u volontersku akciju, a nakon godinu dana pauze, ponovo je u Visokom. S Lucom smo pričali o razlozima njegovih dolazaka, ali i impresijama koje nosi iz naše zemlje.

- Treći put se vraćam ovamo, a drugi put kao volonter. Odlučio sam i ove godine da dođem, da pomognem arheološka istraživanja, da radim u tunelima, ali i pomognem svojim iskustvom volonterima iz cijelog svijeta koji dolaze ovamo, da shvate ovu priču, pošto sam već ranije boravio ovdje i mnogo toga vidio i naučio. – kaže Luca.

Luca živi u blizini St. Tropeza u Francuskoj, pa iako smo usred ljeta, a znamo kakvo mjesto je St. Tropez, on je ipak odlučio da neko vrijeme provede u Bosanskoj dolini piramida, ali i u obilasku cijelog Balkana.

- Trebala mi je sloboda, da živim malo opuštenije i došao sam ponovo ovamo, u Bosansku dolinu piramida, na Balkan, a namjera mi je i tokom narednih mjeseci da više vremena provodim u ovim krajevima. U principu sve me ovdje impresioniralo, cijela ova priča, a svako ko dođe ovamo treba sebi dati malo vremena da shvati ovu priču. Sve je povezano, ljudi koji dolaze ovamo, piramide, tuneli, kompletan projekat. – ispričao nam je Luca Vallini.

Na kraju je kazao da svakako ima namjeru i u budućnosti da se vraća, jer je, kako nam je otkrio, vezan za projekat istraživanja prvih europskih piramida i gaji neku vrstu ljubavi prema cjelokupnom projektu

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kako nastaju teorije zavjere?

Post by Rum » 27 Jul 2022, 20:09

Ovo sve budale jel
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Bosnia_Nord
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 810
Joined: 18 May 2022, 23:28
Has thanked: 89 times
Been thanked: 184 times
Status: Offline

Re: Kako nastaju teorije zavjere?

Post by Bosnia_Nord » 27 Jul 2022, 20:11

Rum wrote: 27 Jul 2022, 20:09 LUCA VALLINI PONOVO KAO VOLONTER U BOSANSKOJ DOLINI PIRAMIDA

Francuz Luca Vallini je već treći put gost Bosanske doline piramida. Nakon prvog turističkog dolaska, uslijedio je dolazak u volontersku akciju, a nakon godinu dana pauze, ponovo je u Visokom. S Lucom smo pričali o razlozima njegovih dolazaka, ali i impresijama koje nosi iz naše zemlje.

- Treći put se vraćam ovamo, a drugi put kao volonter. Odlučio sam i ove godine da dođem, da pomognem arheološka istraživanja, da radim u tunelima, ali i pomognem svojim iskustvom volonterima iz cijelog svijeta koji dolaze ovamo, da shvate ovu priču, pošto sam već ranije boravio ovdje i mnogo toga vidio i naučio. – kaže Luca.

Luca živi u blizini St. Tropeza u Francuskoj, pa iako smo usred ljeta, a znamo kakvo mjesto je St. Tropez, on je ipak odlučio da neko vrijeme provede u Bosanskoj dolini piramida, ali i u obilasku cijelog Balkana.

- Trebala mi je sloboda, da živim malo opuštenije i došao sam ponovo ovamo, u Bosansku dolinu piramida, na Balkan, a namjera mi je i tokom narednih mjeseci da više vremena provodim u ovim krajevima. U principu sve me ovdje impresioniralo, cijela ova priča, a svako ko dođe ovamo treba sebi dati malo vremena da shvati ovu priču. Sve je povezano, ljudi koji dolaze ovamo, piramide, tuneli, kompletan projekat. – ispričao nam je Luca Vallini.

Na kraju je kazao da svakako ima namjeru i u budućnosti da se vraća, jer je, kako nam je otkrio, vezan za projekat istraživanja prvih europskih piramida i gaji neku vrstu ljubavi prema cjelokupnom projektu

Image
Druže ko je ovo, evo guglam ga, ništa ne izbacuje.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kako nastaju teorije zavjere?

Post by Rum » 27 Jul 2022, 20:13

I VOLONTERI IZ TURSKE ANGAŽOVANI NA RADOVIMA U TUNELIMA „RAVNE 3“
I proteklih godina u sklopu volonterske akcije u Bosansku dolinu piramida su dolazili volonteri iz Turske, a ovih dana na tunelima „Ravne „3 angažovano je njih četvero. Zatekli smo ih na pauzi za ručak, a među njima, kao njihov glasnogovornik, predstavila nam se Ruveyda Havva Dogdu.
- Ovamo stižem iz Karabuka, mjesta u blizini Ankare, a već tri godine živim i studiram u Sarajevu. Tražila sam neki volonterski angažman, neki projekat u kojem bih učestvovala, vidjela sam ovaj projekat, aplicirala, izabrana sam za dolazak ovamo i preko Udruženja „Mladi volonteri“ evo me već nekoliko dana u Bosanskoj dolini piramida. – priča nam Ruveyda.
U Visokom kao volonterka ostaje dva mjeseca, a impresije i očekivanja koja je imala su pozitivni.
- Zaista je sve pozitivno. Kada sam imala intervju za dolazak na volonterski projekat, pitali su me zbog čega želim ići i volontirati u Bosni i Hercegovini, a ja sam kazala da želim doći ovamo i zbog piramida za koje sam čula. Inače, studiram psihologiju, pa sam imala priliku da se upoznam s Bosnom i Hercegovinom, pošto ovdje i boravim, i moram vam reći da je zemlja predivna, ljudi su sjajni, i posebno me impresionira sve ono kroz šta su prošli prije nešto više od dvadeset godina, a s druge strane zadržali su u sebi pozitivnost i spremnost da pomognu drugim ljudima. – kazala nam je Ruveyda koja zajedno sa još troje kolega volontira u tunelima „Ravne 3“.


Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Bosnia_Nord
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 810
Joined: 18 May 2022, 23:28
Has thanked: 89 times
Been thanked: 184 times
Status: Offline

Re: Kako nastaju teorije zavjere?

Post by Bosnia_Nord » 27 Jul 2022, 20:14

Rum wrote: 27 Jul 2022, 20:13 I VOLONTERI IZ TURSKE ANGAŽOVANI NA RADOVIMA U TUNELIMA „RAVNE 3“
I proteklih godina u sklopu volonterske akcije u Bosansku dolinu piramida su dolazili volonteri iz Turske, a ovih dana na tunelima „Ravne „3 angažovano je njih četvero. Zatekli smo ih na pauzi za ručak, a među njima, kao njihov glasnogovornik, predstavila nam se Ruveyda Havva Dogdu.
- Ovamo stižem iz Karabuka, mjesta u blizini Ankare, a već tri godine živim i studiram u Sarajevu. Tražila sam neki volonterski angažman, neki projekat u kojem bih učestvovala, vidjela sam ovaj projekat, aplicirala, izabrana sam za dolazak ovamo i preko Udruženja „Mladi volonteri“ evo me već nekoliko dana u Bosanskoj dolini piramida. – priča nam Ruveyda.
U Visokom kao volonterka ostaje dva mjeseca, a impresije i očekivanja koja je imala su pozitivni.
- Zaista je sve pozitivno. Kada sam imala intervju za dolazak na volonterski projekat, pitali su me zbog čega želim ići i volontirati u Bosni i Hercegovini, a ja sam kazala da želim doći ovamo i zbog piramida za koje sam čula. Inače, studiram psihologiju, pa sam imala priliku da se upoznam s Bosnom i Hercegovinom, pošto ovdje i boravim, i moram vam reći da je zemlja predivna, ljudi su sjajni, i posebno me impresionira sve ono kroz šta su prošli prije nešto više od dvadeset godina, a s druge strane zadržali su u sebi pozitivnost i spremnost da pomognu drugim ljudima. – kazala nam je Ruveyda koja zajedno sa još troje kolega volontira u tunelima „Ravne 3“.


Image
Sad vidim da me trolaš. :zubi

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kako nastaju teorije zavjere?

Post by Rum » 27 Jul 2022, 20:15

VOLONTERI OVE SEDMICE ČISTILI I UREĐIVALI BRIDOVE BOSANSKE PIRAMIDE SUNCA
Volonteri šeste smjene „Eskpedicije na bosanske piramide s volontiranjem“ u srijedu 21.augusta bili su angažirani na prijelazu između sjeverne i istočne strane Bosanske piramide Sunca, tačnije na čišćenju i uređenju ugaone sonde na ovom dijelu najveće piramide na svijetu.
- Današnji dan smo iskoristili za radove na bridu koji se nalazi na prijelazu izmeđi sjeverne i istočne strane Bosanske piramide Sunca, na sondi koju smo otvorili još prije nekoliko godina, a koju sada vraćamo u njeno prvobitno stanje, čistimo je i pripremamo da bi gosti koji posjećuju ovaj lokalitet mogli vidjeti i sami čošak, odnosno brid piramide. – kazala nam je Marie-Sophie Gristi, koordinatorica Fondacije.
Na Bosanskoj piramidi Sunca nalaze se volonteri iz svih dijelova Europe, kao i Kanade i SAD-a, a prethodnih dana pomoć su pružali i članovi organizacije HUESA koji se već neko vrijeme nalaze u Visokom. Pored Bosanske piramide Sunca, radovi se izvode i u tunelima Ravne 3, kao i na Bosanskoj piramidi Mjeseca, a vremenski uslovi diriguju i same radove i lokacije.
- Zbog izuzetno toplog vremena koje vlada u narednim danima se ponovo vraćamo radovima u tunelima Ravne 3, a što se tiče Bosanske piramide Sunca tu ćemo se ponovo vratiti, jer nam je namjera proširiti i urediti već postojeće sonde, te vidjeti šta se krije ispod zemlje i vegetacije koja se nalazi iznad blokova piramide. Naravno, namjera nam je naše volonteri odvesti na radove na što više lokacija, kako bi se i oni sami upoznali sa što više lokacija, vidjeli ih i stvorili jasniju sliku o onome što radimo i što pronalazimo. – pojasnila nam je Marie-Sophie.


Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kako nastaju teorije zavjere?

Post by Rum » 27 Jul 2022, 20:18

VOLONTERI NA BOSANSKOJ PIRAMIDI SUNCA 29. AUGUSTA 2017.
Grupa od 25 volontera iz Francuske, Njemačke, Holandije, Meksika, Slovenije, Hrvatske, BiH, Velike Britanije i drugih zemalja iskoristila je utorak 29. august 2017. da nastavi iskopavanja na Bosanskoj piramidi Sunca. Volonteri su radili na Huesinoj sondi na sjevernoj strani piramide izvan zaštićene zone.
Još uvijek su nanosi zemlje i gline visoki, ali se volonteri polako približavaju betonskom sloju. Kao i većina sondi na ovoj strani piramide, nisu pronađeni ostaci keramike ili artifakti, jer se ova strana nije koristila u antičko doba ili u Srednjem vijeku.

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kako nastaju teorije zavjere?

Post by Rum » 27 Jul 2022, 20:19

ENGLEZI TOM I DAN DIO LJETNIH ODMORA PROVODE KAO VOLONTERI U BOSNI
Mladi Englezi, Thomas Axtell i Daniel Wheate iz Forest Rowa ove godine su odlučili dio ljetnih odmora provesti radno i to kao volonteri u Bosanskoj dolini piramida. Dan je završio osim stepen studija, dok Tom studira historiju i arheologiju, a za projekat su čuli od prijatelja koji se bavi predavanjima o sličnim lokacijama, a koji im je i preporučio i pokazao brojne video materijale, što ih je zainteresovalo, ali i ponukalo da dođu.
- Nakon što smo saznali, a onda se i raspitali o projektu i otkrićima, odlučili smo doći. O Bosni i Hercegovini ranije nismo mnogo toga znali, a roditelji i prijatelji kada su čuli da imamo namjeru doći, bili su sretni, jer se ovdje ipak radi o ne toliko istraženim lokacijama, pa je i samo iskustvo učešća u ovom projektu jako posebno. – pričaju Dan i Tom.
Ovo im je ujedno i prvi dolazak u Bosnu i Hercegovinu, a iskustva i impresije su i više nego pozitivne.
- Jako nam se dopada, uzbuđeni smo i sretni jer smo dijelom jednog ovako velikog projekta. Ljudi ovdje su također predivni, kako ekipa s kojom radimo, tako i ljudi u Visokom koje svakodnevno srećemo. Što se tiče budućnosti i novih dolazaka, ja imam namjeru već naredne godine ponovo se vratiti ovamo, a Tom također ima namjeru ponovo se vraćati, s tim da će to biti u narednim godinama, kada se desi još novih otkrića i kada bude još više dokaza. Osim ovog dolaska u Visoko imamo želju da posjetimo i druge gradove u BiH, puno toga smo čuli o Sarajevu i Mostaru, pa će i to biti povod naših budućih dolazaka. – ispričao nam je Daniel.

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Amsterdammer
Na probnom
Na probnom
Posts: 93
Joined: 17 Jul 2022, 12:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Kako nastaju teorije zavjere?

Post by Amsterdammer » 27 Jul 2022, 20:20

Rat bi trebao da bude dosta da bi skontao da ima zavjera u svijetu... zar nisi cuo za embargo protiv oruzja koji je samo Bosancima smetao, dok su Srbi spremni za rat vec dovoljno opreme imali? Nise u pitanju teorije vise, nego ciste zavjere.
For they shall see the end of the wise and shall not understand what God in His counsel hath decreed of him, and to what end the Lord hath set him in safety. They shall see him and despise him; but God shall laugh them to scorn: and they shall hereafter be a vile carcase, and a reproach among the dead for evermore. For He shall rend them, and cast them down headlong, that they shall be speechless; and He shall shake them from the foundation; and they shall be utterly laid waste

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Kako nastaju teorije zavjere?

Post by Duh » 27 Jul 2022, 20:20

kako ce nekom piramide u bosni biti zanimljive, kad im je i mjesec dosadan.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kako nastaju teorije zavjere?

Post by Rum » 27 Jul 2022, 20:25

Vodeći svjetski stručnjaci za piramide koji su došli u Visoko ipak su dali punu podršku istraživanju bosanskih piramida kroz šest naučnih konferencija i 120 izvještaja. Ruski graditelj piramida Valery Uvarov razumije sve elemente koje su koristili graditelji priamida u Bosni. Profesor Konstantin Korotkov s Univerziteta iz Sankt Peterburga, izumitelj aparata za mjerenja uticaja energija piramida na čovjeka, ostao je zapanjen blagotvornošću energija bosanskih piramida. Američki istraživač egipatskih piramida, dvostruki doktor nauka J.J. Hurtak, izjavio je nakon posjete Visokom, da će ‘egiptolozi morati mijenjati definiciju piramida zbog otkrića u Bosni’. Egipatski trostruki doktor arheoloških nauka Nabil Swelim postao je poznat po svojoj izjavi da je ‘Keopsova piramida najveličanstvenija na svijetu, ali Bosanska piramida Sunca je najveća na svijetu’.
Egipatski geolog dr. Aly Barakat još je 2006. godine, nakon 42 dana istraživanja u Visokom, ustvrdio u svom naučnom izvještaju da su bosanske piramide ‘100 posto vještačke građevine’. Vodeći ruski geofizičari, profesori Oleg Khavroshkin i Vladislav Tsyplakov sa Šmitovog instituta u Moskvi su, nakon dvogodišnjeg mjerenja i analiza, zaključili da se ‘bosanske i egipatske piramide podudaraju u obliku, geometriji i seizmičkim vrijednostima’, te da se ‘280 metara ispod Bosanske piramide Sunca nalazi mreža tunela’. Američki arheolog prof.dr. Ezra Zubrov nam je u Visokom poručio da ‘moramo pronaći ko je gradio bosanske piramide i tunele, i kada su oni građeni’.
O bosanskim piramidama se pišu diplomski i magistarski radovi. Jedna škola u Norveškoj predaje učenicima o bosanskim piramidama nakon što se njeni profesori posjetili Visoko.
Za razliku od svih drugih arheoloških projekata u svijetu, u našem slučaju nezavisni i svi ostali istraživači su dobrodošli i mi ohrabrujemo druge da vrše analize uz samo jedan uslov: da rezultate podijele s nama, kako bi ih mi mogli podijeliti sa svijetom. Mi smo vjesnik dolaska novih vremena u nauci i historiji.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests