Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Predložite ankete koje želite vidjeti na portalu

Moderator: Krokodil Behko

Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Ne
43
41%
Da
24
23%
Jos razmisljam
6
6%
Vec sam se vakcinisao
33
31%
 
Total votes: 106

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by insomnia » 12 Jun 2023, 12:22

Njemacki sudovi pocinju rjesavati tuzbe koje se odnose na nuspojave vakcinacije
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Taare » 18 Jun 2023, 21:12

Sudija naćero fajzer da objavi neke dokumente

Svi mi se morete obratit

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119884
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5717 times
Been thanked: 12326 times
Contact:
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Maja » 18 Jun 2023, 21:24

Meni jos njuh nije ok. Tj osjetim, namirisem al sve ima drugaciji miris. Neke stvari imaju POTPUNO drugaciji miris. Pokosena trava koja mi je najbolje mirisala sad smdi ko truo luk.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Taare » 20 Jun 2023, 22:08

Nijemac izbacio podatke. Kae da je smrtnost 2021. i 2022. daleko viša od smrtnosti u godini u kojoj je korona divljala po dunjaluku.
Da ih nisu pobile te cine, majka mu stara :hm
Svi mi se morete obratit

User avatar
Sioux
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5164
Joined: 20 Nov 2021, 21:20
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 1272 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Sioux » 03 Jul 2023, 09:52

Naručeno 325 miliona doza vakcina

Evropska komisija potpisala ugovor sa četiri proizvođača vakcina o rezervisanju kapaciteta za proizvodnju u slučaju budućih izbijanja bolesti.

Ugovor je potpisan sa američkim "Fajzerom", španskim proizvođačima vakcina "Hipra" i "CZ", kao i holandskom kompanijom "Bilthoven biolodžikals". Ugovor pokriva kapacitet od 325 miliona doza za godinu dana, a cena je 160 miliona evra godšinje, piše "Politiko".

Ugovor uključuje niz različitih tipova vakcina, a jedna od njih je i mRNA vakcina koje su prvi put uvedene tokom koronavirusa. Ugovorom nisu unapred određene granice kada je u pitanju vrsta zaraznih bolesti od kojih vakcine štite.

Evropska unija je spremna da pokaže da je naučila lekcije iz poslednje pandemije, kada je kovid-19 prodro kroz blok i kada su zemlje morale da se bore da kontrolišu širenje virusa putem oštrih ograničenja.

Dogovor nastoji da izbegne sličnu situaciju, sa ciljem brzog uvođenja doza u budućim hitnim slučajevima.

Prema uslovima ugovora, EU knjiži i plaća kapacitete za proizvodnju vakcina od farmaceutskih kompanija, koje obećavaju da će isporučiti određeni broj doza ako razviju vakcinu u situaciji pandemije. U stvari, u normalnim uslovima blok plaća za neiskorišćeni kapacitet vakcine kako bi imao osiguranje u slučaju nužde.

Dogovor je postignut kao deo programa EU FAB, kojim upravlja telo bloka za spremnost za pandemiju, Evropska zdravstvena agencija za hitne reakcije. Pokrenut je u aprilu 2021. godine, kada se Kovid još uvek smatrao hitnim slučajem pandemije. Ovo je prvi komercijalni rezultat programa.

EU već ima slične ugovore o rezervisanju kapaciteta za vakcine protiv ptičjeg. Zarazna bolest, poznata i kao ptičji grip, smatra se glavnim kandidatom za sledeću pandemiju.

Podsetimo, nedavno je procurio nacrt novog sporazuma Svetske zdravstvene organizacije, a prema profesorki Londonskog univerzitetskog koledža Marijane Macukato, otkriva da svet mora biti spreman da odgovori na sledeći patogen koji može biti još smrtonosniji od kovida, ali ipak pokazuje neke "zabrinjavajuće signale".

Iz dokumenta se vidi, kako dodaje Macukato, koja je ujedno i predsednica saveta SZO za ekonomiju zdravlja za sve, da bi planeta mogla da dođe u opasnost da odbaci naučeno tokom prethodne pandemije i da protraći priliku da zaštiti budućnost.

U autorskom tekstu za "Fajnenšel tajms", ova profesorka ističe da je neophodno delovati kako bi se to sprečilo - i to radeći na novom globalnom mehanizmu finansiranja, zatim inovacijama koje su za opšte dobro, ali i omogućavanjem slobodnog protoka i inovacija i informacija preko granica.
Pogled Joca Vujičića

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96852
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34790 times
Been thanked: 21368 times
Contact:
Status: Online

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Rum » 03 Jul 2023, 09:57

Neki dan dzenaza iznenada 61 g primio brt 3,zdrav kao luk satralo ga
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96852
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34790 times
Been thanked: 21368 times
Contact:
Status: Online

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Rum » 03 Jul 2023, 09:57

Maja wrote: 18 Jun 2023, 21:24 Meni jos njuh nije ok. Tj osjetim, namirisem al sve ima drugaciji miris. Neke stvari imaju POTPUNO drugaciji miris. Pokosena trava koja mi je najbolje mirisala sad smdi ko truo luk.
Blago ti se
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
BritkiMozak
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1265
Joined: 16 Jul 2022, 17:48
Location: Negdje u Hrvatskoj
Mood:
Has thanked: 140 times
Been thanked: 297 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by BritkiMozak » 03 Jul 2023, 10:44

Rum wrote: 03 Jul 2023, 09:57 Neki dan dzenaza iznenada 61 g primio brt 3,zdrav kao luk satralo ga
Neki dan u mom selu sprovod i sprovodna misa za 40+ godina starog čovjeka koji je radio u njemačkoj. Navodno od povrede zadobivene na poslu. Ja bi prije reko IZNENADITIS.
Stvarnost je katkada gora i od najcrnije mašte.

User avatar
BritkiMozak
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1265
Joined: 16 Jul 2022, 17:48
Location: Negdje u Hrvatskoj
Mood:
Has thanked: 140 times
Been thanked: 297 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by BritkiMozak » 03 Jul 2023, 10:53

Moja stara se teško razboljela od gripe u siječnju ove godine, godinu i pol dana nakon cijepljenja. A prije toga doslovce desetljećima nije imala gripu. Misli da je to zbog starosti, ja sam joj rekao da mislim da je od cjepiva. Mislio sam sad će podići dramu radi mog mišljenja, ali nije. No nije dala ni čut da je možda od cjepiva. Osim toga, vidim da se u zadnje vrijeme puno brže umara u odnosu na prije cijepljenja. I ako puše lagani ljetni vjetrić, njoj je hladno, meni vručina. A prije se nije žalila na hladnoću ljeti.

Jedan od mehanizama na koje cjepivo šteti čovjeku je da onemogući stvaranje stanica-ubojica T4 stanica, imunitet stvara samo stanice-pomoćnike - T8 stanice.
Stvarnost je katkada gora i od najcrnije mašte.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43059
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14244 times
Been thanked: 12808 times
Status: Online

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Masamune » 03 Jul 2023, 10:55

Ja sam od fajzera dobio povišen puls, pa sam pio terapiju jedno 2-3 mjeseca. Neke Bylol tablete najblaži miligrami

Nakon 3 mjeseca sam prestao piti, jer je sve postalo normala. Nemam više tih problema.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by insomnia » 03 Jul 2023, 11:44

Sinoc 24-odisnji vatrogasac preminuo od srcanog udara gaseci zapaljena auta na parkingu. To naravno nema nikakve veze sa prisilnom vakcinacijom vatrogasaca. Sasvim je normalno da mladic u odlicnoj fizickoj formi u dvadesetim godinama umre radeci poso za koji su potrebne rigorozne fizicke provjere
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120563
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7970 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Krokodil Behko » 03 Jul 2023, 17:05

Onaj pilicajac u Francuskoj, tačno poludio od vakcine i pucao u momka.
online

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by insomnia » 03 Jul 2023, 17:22

Ko sto sko vec ustanovili savrseno je normalno da dvadesetogodisnjak koji je fizicki savrseno spreman i koji prolazi redovne ljekarske preglede dobije tako jak srcani, radeci ono sto radi svaki dan da ga ni ekipa hitne koja je bila pored njega nije uspjela spasiti. Savrseno normalno.
Isto ko sto ga je bilo savrseno normalno ucjeniti poslom da primi eksperimentalnu terapiju da bi ga se sacuvalo od bolesti koja mu nije mogla nista pod izgovorom zastite starih i bolesnih iako su znali da vakcinacija ne sprjecava sirenje bolesti
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by insomnia » 03 Jul 2023, 17:23

Krokodil Behko wrote: 03 Jul 2023, 17:05 Onaj pilicajac u Francuskoj, tačno poludio od vakcine i pucao u momka.
A ne. Policajac ne. Oni su bili izuzeti iz eksperimenta.
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80685
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7255 times
Been thanked: 11720 times
Status: Online

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by spacebound » 03 Jul 2023, 17:56

Oj Boze, sad svi koji su vakcinisani umiru od toga nema, sanse da je nesto drugo 🙄 Eto moj rodjak umro mjesec dana prije 20og rodjendana 2013. godine. Savrseno zdrav momak bio. Navecer sjedio i smijao se s roditeljima, otisao spavat u svoji sobu, ujjtro tetak isao da mu zavrsava neke papire za fakultet, kad je to obavio i dosao kuci krenuo da ga probudi i obraduje, a nadje ga u njegovom krevetu vec hladnog. Infarkt. Al eto mozda je to od BeSeZe vakcine. Il neke druge.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 32236
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19524 times
Been thanked: 16928 times
Contact:
Status: Online

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Morgen » 03 Jul 2023, 18:07

Oduvek su mladi ljudi, nazalost, umirali od “srcanog udara”, zapravo Miokarditisa.

Ljudi dobiju viralnu infekciju, ne odleze kako treba, trč na posao, trč u teretanu. I onda vidimo na tv-u kako mladi fubdaler jednostavno dok traje utakmica padne i nema ga vise.

Zato ne pripisujte svaki smrtni slucaj (srcani) vakcini.
Jer jednostavno nije tacno.

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 32236
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19524 times
Been thanked: 16928 times
Contact:
Status: Online

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Morgen » 03 Jul 2023, 18:15

spacebound wrote: 03 Jul 2023, 17:56 Oj Boze, sad svi koji su vakcinisani umiru od toga nema, sanse da je nesto drugo 🙄 Eto moj rodjak umro mjesec dana prije 20og rodjendana 2013. godine. Savrseno zdrav momak bio. Navecer sjedio i smijao se s roditeljima, otisao spavat u svoji sobu, ujjtro tetak isao da mu zavrsava neke papire za fakultet, kad je to obavio i dosao kuci krenuo da ga probudi i obraduje, a nadje ga u njegovom krevetu vec hladnog. Infarkt. Al eto mozda je to od BeSeZe vakcine. Il neke druge.
😔nedaj boze nikome

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96852
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34790 times
Been thanked: 21368 times
Contact:
Status: Online

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Rum » 03 Jul 2023, 23:38

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by insomnia » 03 Jul 2023, 23:39

😀
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Kai
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7564
Joined: 24 Aug 2021, 13:47
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 1453 times
Status: Offline

Re: Hoćete li se vakcinisati protiv korone?

Post by Kai » 04 Jul 2023, 17:26

Drago mi je sto se nisam vakcinisao.. sta su sve gurali u vakcine bog sami zna..
Vragolasto..:zao

Post Reply

Return to “Ankete”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests