Brak I muska zrtva

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Emocionalno zlostavljanje žena: "Trpjela sam verbalno i emocionalno zlostavljanje…”

Post by Mutevelija » 11 Feb 2023, 01:55

E jebga otkri me

Ovde igra ključnu ulogu biologija


Muškarci opet vode više ulogu u samoubojstvima i mora biti i on psihički i emocionalno zlostavljan ako se rokne.

Iako ljudi muškarci i žene pa i ja instinktivno opet gledam na ženu kao žrtvu ako vidim da se nešto dešava jer ljudi su tako programirani da instinktivno ženu treba zaštititi jer ona može nositi dijete i tako produžiti vrstu ljudi

Zašro nije muškarcu tako, zato što muškarci imaju drugačiju ulogu, da budu kurban zajednice, države , a opet da se osjećaju ponosni što su to, jednostavno biologija
Ne mogu sad.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6989
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2757 times
Been thanked: 1300 times
Status: Offline

Re: Emocionalno zlostavljanje žena: "Trpjela sam verbalno i emocionalno zlostavljanje…”

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 11 Feb 2023, 02:30

Ko god zlostavlja, radi zato jer to moze. Vecinom rade muskarci zbog toga sto su fizicki jaci.

Treba se uvijek boriti protiv toga i prepoznati kad se dogadja.
I niposto se suprostavljati sam jer ima jako puno mentalno bolesnih ljudi, koji mogu zrtvi jos gore naskoditi.
Twiterka

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Emocionalno zlostavljanje žena: "Trpjela sam verbalno i emocionalno zlostavljanje…”

Post by Mutevelija » 11 Feb 2023, 03:03

Koteljubi_kadnisamtu wrote: 11 Feb 2023, 02:30 Ko god zlostavlja, radi zato jer to moze. Vecinom rade muskarci zbog toga sto su fizicki jaci.

Treba se uvijek boriti protiv toga i prepoznati kad se dogadja.
I niposto se suprostavljati sam jer ima jako puno mentalno bolesnih ljudi, koji mogu zrtvi jos gore naskoditi.
Muškarci to trpe ako su i zlostavljanj, budi muško nazolist kasnije pobudali ubije i sebe a i bude kolateralna šteta

Žene su na drugi način toksične , dok su muškarci tu slabići svojih emocija , izgubi sve, padne u očaj ubije nju i onda sebe.
Muškarac ako i ima emocionalno zlostavljanje verbalno trpi kome će reć manje je muško

Dok je ženama lakše povjerovati eno slučaj onih glumca i žene mu, žene znaju nekad dobro stati u ulogu žrtve, dok muškarci ne znaju ni ne mogu, objektivno gledano.


122
Muškaeac ne maltretira
Stižemo


122
Žena ne maltretira psihički


Hahah jesi muško, takva osoba se nema više kome obratiti.


Nije neko nevin što je žensko ili muško treba ovde dublje..

A ovi članci imaju za cilj donošenje zakona koji će više udaljiti žene i muškarce.

Ako ja pogledom maltretiram riječima , onda sam ja neko lose biće samo što sam muško.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6989
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2757 times
Been thanked: 1300 times
Status: Offline

Re: Emocionalno zlostavljanje žena: "Trpjela sam verbalno i emocionalno zlostavljanje…”

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 11 Feb 2023, 05:48

Emocije postoje da bi se kontrolisale.
Twiterka

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Emocionalno zlostavljanje žena: "Trpjela sam verbalno i emocionalno zlostavljanje…”

Post by Mutevelija » 11 Feb 2023, 05:57

Koteljubi_kadnisamtu wrote: 11 Feb 2023, 02:30 Ko god zlostavlja, radi zato jer to moze. Vecinom rade muskarci zbog toga sto su fizicki jaci.

Treba se uvijek boriti protiv toga i prepoznati kad se dogadja.
I niposto se suprostavljati sam jer ima jako puno mentalno bolesnih ljudi, koji mogu zrtvi jos gore naskoditi.
Zlostavljanje može imati veze sa fizičkim snagom a i ne mora , još gore je ako žena zlostavlja muškarca psihički a slabija je, ko će mu vjerovati .
Muškarac treba biti inteligentan pa nikad ne dignuti ruku na ženu, ne zbog toga što ja smatram da nikad ne treba dignuti ruku na ženu jer je to nasilje , već što te žena napravi glupanom ako je udariš, izmanipulise te da nemaš druge opcije a ne znaš joj na intelektualnom nivou dohakati.

Muškarac koji nasrne na ženu fizički pada u zamku, jer ona je fizički slabija od njega,, onda pošto su žene slabije fizički sigurno imaju metode na nivou intelekta kako se odnositi sa muškarcima, kako potražiti pomoć od drugog muškarca , a na kraju krajeva kako uveličat povećati to nasilje što je on prema njoj uradio.
A aa druge strane imaš razočarenje od strane zene , kako je on to postao nasilan, zašto ,pa nikad nije to ispoljavao, a in glup ne zna joj na pravi način suprostaviti se
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6989
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2757 times
Been thanked: 1300 times
Status: Offline

Re: Emocionalno zlostavljanje žena: "Trpjela sam verbalno i emocionalno zlostavljanje…”

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 11 Feb 2023, 08:34

Pa nije odnos dvoje ljudi da se nadmecu jedno s drugim i igraju te tvoje igre. Onaj ko je nasilan, on nije samo nasilan prema zeni nego prema svakome za koga misli da je fizicki slabiji od njega. Od djece, staraca do ljudi na ulici.

Tebe isto ko da je neka zena zlostavljala pa pises neko svoje iskustvo.

Nemas pojma sta znaci kad te neko mentalno zlostavlja do te mjere da ne smijes zucnuti nista sa cim se suprotna strana ne slaze.
Twiterka

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Emocionalno zlostavljanje žena: "Trpjela sam verbalno i emocionalno zlostavljanje…”

Post by Mutevelija » 11 Feb 2023, 08:41

Koteljubi_kadnisamtu wrote: 11 Feb 2023, 08:34 Pa nije odnos dvoje ljudi da se nadmecu jedno s drugim i igraju te tvoje igre. Onaj ko je nasilan, on nije samo nasilan prema zeni nego prema svakome za koga misli da je fizicki slabiji od njega. Od djece, staraca do ljudi na ulici.

Tebe isto ko da je neka zena zlostavljala pa pises neko svoje iskustvo.

Nemas pojma sta znaci kad te neko mentalno zlostavlja do te mjere da ne smijes zucnuti nista sa cim se suprotna strana ne slaze.
Pa znam da nije.
Pa da to se slažem maslinik je nasilan sam po sebi za ali pretežno prema slabijima .
Pa nemam me šta posebno žena zlostavljati kad je patern žrtve najbolje opravdanje da neko dokaze da je upravu za ono što govori..
I žene i muškarci su ljudi , i ne vidim ja zašto jedna strana može biti cvjećka a druga ne, niti opravdavamo te mentalne igre, ali kažem muškarci ne budite glupi , ne činite nasilje nad ženama, jer ako nemate ništa drugo ponuditi od krkanluka, onda jebga.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6989
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2757 times
Been thanked: 1300 times
Status: Offline

Re: Emocionalno zlostavljanje žena: "Trpjela sam verbalno i emocionalno zlostavljanje…”

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 11 Feb 2023, 08:44

Pa dobro si to rekao, ako nemaju nista drugo od krkanluka.

Bolan ko bi pristao na krkanluk ako stvarno ne mora. Ali ima kad zene pristaju na sve jer nemaju izbora. To su zeznute stvari. Sve je lako kad si sam.

Mnoge zene koje zive sa nasilnicima mozda nisu nikad bile inteligentne, nego su postale svojom zivotinjskim instinktom da prezive i prilagode se situaciji i to samo zbog djece da oni ne osjete i to ne vide.
Twiterka

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Emocionalno zlostavljanje žena: "Trpjela sam verbalno i emocionalno zlostavljanje…”

Post by Mutevelija » 11 Feb 2023, 08:50

Koteljubi_kadnisamtu wrote: 11 Feb 2023, 08:44 Pa dobro si to rekao, ako nemaju nista drugo od krkanluka.

Bolan ko bi pristao na krkanluk ako stvarno ne mora. Ali ima kad zene pristaju na sve jer nemaju izbora. To su zeznute stvari. Sve je lako kad si sam.

Mnoge zene koje zive sa nasilnicima mozda nisu nikad bile inteligentne, nego su postale svojom zivotinjskim instinktom da prezive i prilagode se situaciji i to samo zbog djece da oni ne osjete i to ne vide.
Pa zato i kažem bolje je i psihičko to maltretiranje jer tu se radi i istim ličnostima i nje i njega.
Ako muškarci već žele se revansirati ženi što ih psihički zlostavlja nek i oni nju psihički.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6989
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2757 times
Been thanked: 1300 times
Status: Offline

Re: Emocionalno zlostavljanje žena: "Trpjela sam verbalno i emocionalno zlostavljanje…”

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 11 Feb 2023, 08:54

Tobejarabi tebe

Hajd ne prepiri se vise sa mnom. Nije se rodio taj ko je mene nadmudrio Misko 🤣

😍
Twiterka

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Emocionalno zlostavljanje žena: "Trpjela sam verbalno i emocionalno zlostavljanje…”

Post by Mutevelija » 11 Feb 2023, 08:58

Koteljubi_kadnisamtu wrote: 11 Feb 2023, 08:54 Tobejarabi tebe

Hajd ne prepiri se vise sa mnom. Nije se rodio taj ko je mene nadmudrio Misko 🤣

😍
Ma ti to samo misliš :p
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6989
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2757 times
Been thanked: 1300 times
Status: Offline

Re: Emocionalno zlostavljanje žena: "Trpjela sam verbalno i emocionalno zlostavljanje…”

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 11 Feb 2023, 09:02

Mutevelija wrote: 11 Feb 2023, 08:58
Koteljubi_kadnisamtu wrote: 11 Feb 2023, 08:54 Tobejarabi tebe

Hajd ne prepiri se vise sa mnom. Nije se rodio taj ko je mene nadmudrio Misko 🤣

😍
Ma ti to samo misliš :p
Znam ja, samo pusti me da sanjam 😉
to te nista ne kosta
Twiterka

User avatar
Admiral
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 112
Joined: 01 Jan 2014, 16:30
Location: Mostar/Detroit
Has thanked: 2 times
Been thanked: 17 times
Contact:
Status: Offline

Re: Emocionalno zlostavljanje žena: "Trpjela sam verbalno i emocionalno zlostavljanje…”

Post by Admiral » 11 Feb 2023, 09:44

Muskarci koji emocionalno zlostavljaju zene uvijek su mi se gadili i uvijek sam osjeco da su kukavice i mentalni patuljci. O fizickom zlostavljanju da ne govorim jer vecinom je covjek jaci od zene tako da su takvi za dugogodisnje robije u mracnim samicama.

Kroz historiju muskarci su u vecem broju bili pocinioci emocionalnog nasilja nad zenama ali danas to rade i muskarci i zene.

Ja mislim da kod nas u BiH i regiji jos uvijek nije ko na zapadu ali da ide u tom smjeru. Kod nas su muskarci jos uvijek zlostavljaci u vecem broju jer posljedice nasilja nad zenama se slabo kaznjavaju, prijavljuju i tako dalje, dok na zapadu zbog nasilja mozes vrlo lahko najebat i jednostavno se mjenjaju uloge. Zenama je puno lakse dokazati nesto na sudu jer cilj sudskog procesa nije otkriti istinu vec pobjediti.
BHOP

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Emocionalno zlostavljanje žena: "Trpjela sam verbalno i emocionalno zlostavljanje…”

Post by Naseef Mushroom » 11 Feb 2023, 09:45

Koteljubi_kadnisamtu wrote: 11 Feb 2023, 08:44 Pa dobro si to rekao, ako nemaju nista drugo od krkanluka.

Bolan ko bi pristao na krkanluk ako stvarno ne mora. Ali ima kad zene pristaju na sve jer nemaju izbora. To su zeznute stvari. Sve je lako kad si sam.

Mnoge zene koje zive sa nasilnicima mozda nisu nikad bile inteligentne, nego su postale svojom zivotinjskim instinktom da prezive i prilagode se situaciji i to samo zbog djece da oni ne osjete i to ne vide.
Bogami ima i toga, evo jedan primjer, kako inače objasniti ovo?

Evo krkana

Image
SARAJEVO - Nakon dramatične pucnjave u igmanskom hostelu "Feri" u kojem je sarajevsku manekenku Eminu Karišik (27) nakon ljubomorne epizode u nogu upucao Mirza Muhović, s kojim je, navodno, bila u vezi, on je završio iza rešetaka, a Emina na kućnom liječenju.
I nakon toga ova Verena, od svih muškaraca, izabra baš njega

Image

Da bi na kraju bilo ovo :grana
Mirza Muhović osuđen je na godinu i deset mjeseci zatvora zbog nasilja u porodici koje je počinio nad svojom bivšom suprugom, pjevačicom Verenom Cerovinom.

Presudu je donio Općinski sud u Sarajevu, potvrdila nam je Azra Bavčić, glasnogovornica Tužilaštva KS.

– Muhoviću je nakon izricanja presude određen i pritvor koji može trajati najduže devet mjeseci ili do nove odluke Suda – kazala je Bavčić.

Muhović se optužnicom sarajevskog tužilaštva teretio da je duži vremenski period ugrožavao mir i tjelesnu cjelovitost i psihičko zdravlje Verene Cerovin te da je u maju 2015. godine u stanu u kojem je živio s Cerovinom, s kojom ima dijete, fizički napao pjevačicu i nanio joj lakše povrede.

Te noći udarao je Verenu nogama i rukama po cijelom tijelu te je davio rukama, nanijevši joj modrice po vratu, grudnom košu i stomaku. Mirza je i 21. augusta iste godine oko pet ujutro, poslije verbalnog sukoba, ošamario Verenu.


Sukobu tu nije bio kraj, jer je krajem marta prošle godine policija u Trebinju otvorila istragu protiv Muhovića zbog oduzimanja maloljetne osobe.

On je tada oteo svoga sina koji je nakon što se par razišao, ostao da živi sa majkom. Mirza se navodno nije mogao sa tim pomiriti pa je odveo svoje dijete na mjesec u Sarajevo. Cerovina je sve odmah prijavila policiji, a Muhović se odmah našao pod istragom.

Muhović je i ranije redovno punio stupce crne hronike, a posebno je poznat slučaj iz 2012. godine, kada je u hostelu Feri na Igmanu iz pištolja ranio svoju tadašnju djevojku Eminu Karišik. Za to je osuđen na pet mjeseci zatvora, nakon što je priznao krivicu za počinjeno krivično djelo. Zbog lijepe sarajevske manekenke Muhović se znao i potući. Upravo se to dogodilo iste godine u Radićevoj ulici kada se Muhović obračunao sa Ensarom Zijadićem.

Mirza Muhović je u javnost dospio i prije tri godine kada je iz pištolja pucao u samom centru Sarajeva slaveći rođenje sina za čiju je otmicu kasnije prijavljen.
Znači pročitaš vijesti o liku koji je pucao na djevojku, ne odlučiš se samo da budeš sa njim u vezi, već se i udaš za njega i dobiješ dijete sa njim i onda se čudiš kada bude takav belaj i što je nasilan.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 32147
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19450 times
Been thanked: 16845 times
Contact:
Status: Offline

Re: Emocionalno zlostavljanje žena: "Trpjela sam verbalno i emocionalno zlostavljanje…”

Post by Morgen » 11 Feb 2023, 10:00

Naseef Mushroom wrote: 11 Feb 2023, 09:45
Znači pročitaš vijesti o liku koji je pucao na djevojku, ne odlučiš se samo da budeš sa njim u vezi, već se i udaš za njega i dobiješ dijete sa njim i onda se čudiš kada bude takav belaj i što je nasilan.
Nazalost, takvih zena ce uvek biti.
To su zene „spasioci“, zene koje misle da ce takve muskarce promeniti, da su one bolje od bivse zene. Da subzapravonbivse krive.
Isto tako zene koje „otmu“ (nemam bolju rec za vako rane jutarnje sate) misleci da ce dokazati svima koliko su one bolje i koliko su superiorne.
Kompleksi.

Sto se tice teme, uvek ce nazalost biti i takvih zena i takvih muskaraca. A sve je do uzgoja.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Emocionalno zlostavljanje žena: "Trpjela sam verbalno i emocionalno zlostavljanje…”

Post by greeneyes » 11 Feb 2023, 10:04

Ovo je inace zensko najubojitije oruzje
Samo sabura

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Emocionalno zlostavljanje žena: "Trpjela sam verbalno i emocionalno zlostavljanje…”

Post by Naseef Mushroom » 11 Feb 2023, 10:08

Morgen wrote: 11 Feb 2023, 10:00
Naseef Mushroom wrote: 11 Feb 2023, 09:45
Znači pročitaš vijesti o liku koji je pucao na djevojku, ne odlučiš se samo da budeš sa njim u vezi, već se i udaš za njega i dobiješ dijete sa njim i onda se čudiš kada bude takav belaj i što je nasilan.
Nazalost, takvih zena ce uvek biti.
To su zene „spasioci“, zene koje misle da ce takve muskarce promeniti, da su one bolje od bivse zene. Da subzapravonbivse krive.
Isto tako zene koje „otmu“ (nemam bolju rec za vako rane jutarnje sate) misleci da ce dokazati svima koliko su one bolje i koliko su superiorne.
Kompleksi.

Sto se tice teme, uvek ce nazalost biti i takvih zena i takvih muskaraca. A sve je do uzgoja.
Ako pod “otmu” misliš otimanje muškarca od druge žene, odmah se sjetim fudbalera Rafaela van der Vaarta kojeg je od supruge “otela” najbolja prijateljica, samo da bi i ona sama doživjela istu sudbinu jer ju je on prevario sa drugom prijateljicom.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Emocionalno zlostavljanje žena: "Trpjela sam verbalno i emocionalno zlostavljanje…”

Post by Pasaga » 11 Feb 2023, 10:11

Morgen wrote: 11 Feb 2023, 10:00
Naseef Mushroom wrote: 11 Feb 2023, 09:45
Znači pročitaš vijesti o liku koji je pucao na djevojku, ne odlučiš se samo da budeš sa njim u vezi, već se i udaš za njega i dobiješ dijete sa njim i onda se čudiš kada bude takav belaj i što je nasilan.
Nazalost, takvih zena ce uvek biti.
To su zene „spasioci“, zene koje misle da ce takve muskarce promeniti, da su one bolje od bivse zene. Da subzapravonbivse krive.
Isto tako zene koje „otmu“ (nemam bolju rec za vako rane jutarnje sate) misleci da ce dokazati svima koliko su one bolje i koliko su superiorne.
Kompleksi.

Sto se tice teme, uvek ce nazalost biti i takvih zena i takvih muskaraca. A sve je do uzgoja.
odgoja ..

:sunja
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Emocionalno zlostavljanje žena: "Trpjela sam verbalno i emocionalno zlostavljanje…”

Post by greeneyes » 11 Feb 2023, 10:15

Takoe Zif, i poslije su svi krivi samo one nisu, a ince su jako, jako inteligentne zene. Bar sudeci po raznoraznim njihovim statusima, izjavama.
Samo sabura

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 32147
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19450 times
Been thanked: 16845 times
Contact:
Status: Offline

Re: Emocionalno zlostavljanje žena: "Trpjela sam verbalno i emocionalno zlostavljanje…”

Post by Morgen » 11 Feb 2023, 10:16

Naseef Mushroom wrote: 11 Feb 2023, 10:08
Morgen wrote: 11 Feb 2023, 10:00

Nazalost, takvih zena ce uvek biti.
To su zene „spasioci“, zene koje misle da ce takve muskarce promeniti, da su one bolje od bivse zene. Da subzapravonbivse krive.
Isto tako zene koje „otmu“ (nemam bolju rec za vako rane jutarnje sate) misleci da ce dokazati svima koliko su one bolje i koliko su superiorne.
Kompleksi.

Sto se tice teme, uvek ce nazalost biti i takvih zena i takvih muskaraca. A sve je do uzgoja.
Ako pod “otmu” misliš otimanje muškarca od druge žene, odmah se sjetim fudbalera Rafaela van der Vaarta kojeg je od supruge “otela” najbolja prijateljica, samo da bi i ona sama doživjela istu sudbinu jer ju je on prevario sa drugom prijateljicom.
Tacno to. Secam se te afere.
U principu, ta drugarica je mislila da ga je preuzela ali ON je birao neku kojoj ce isto moci napraviti jer eto, moze mu se.
Svi se ljudi mogu promeniti, ali samo ako oni to zele

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 92 guests