Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Savjeti kako da izgledamo ljepše :)
Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120408
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6972 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by Krokodil Behko » 08 Dec 2011, 19:28

Da li ste nekada, imali priliku da se kupate?

Mozete nam prenijeti, svoje utiske o tome kako to izgleda.

Gdje? Tus kabina ili kada s paravanom ili se brckate?
Imate li neke posebne prohtijeve oko toga? vrsta sapuna, sampona, temperatura vode?

Neki pred-kupaci ritual?

Ja kad krenem na kupanje, obavezno se prvo moram popisati.
Nakon toga, slijedi provjera da li je bojler jos uvijek, cvrsto zavrnut u zid.
Zatim detaljan vizuelni pregled kade, da slucajno nema neka dlaka ili neki zohar :bije

Skidam gace i odmah ih bacam u korpu za prljav ves, jer mi se desilo nekoliko puta,
da donesem ciste i posle kupanja, opet obucem prljave a ciste bacim u korpu.
Isto to i za potkosulju, carape....... Napokon uskacem u kadu i pustim vodu do kraja.
Tresti voda po meni. Iz nekih razloga, obozavam da je dosta topla, da me pecka po
rukama i nogama. Taman toliko, da u zimskom periodu nakon kupanja toliko pare bude u kupatilu, da jedva pronadjem peskir. A iz mene se para pusi i tri dana kasnije. Wash&goo shampon mi najbolje pase.. Ovo ostalo su sve izvikana sranja :cvike
online

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by silence » 08 Dec 2011, 19:35

:D. :D. :D. :D. :D.
:valja :valja :valja :valja :valja
:place :place :place :place :place

Hahahahaha..pisaću drugi put na ovu temu. Ne vidim ništa od suza..
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by Nela » 08 Dec 2011, 19:51

:haha behko lud si skroz :ruke

ja volim da ćejfim sa kupanjem, pošto sam sad prinuđena da se kupam u kadi koja je za moj pojam mala, gledam da se ne satarem, ne lupim glavom u bojler i sl. ( ali sam kupila sad sebi veliku za abd kuću kad završim)
Kao što reče Behko volim vrućom vodom kupati se pa baš od pare ne vidim ništa a tijelo dobije onu finu boju višnje na kojem i kafu možeš napraviti.
I onda poslije volim da se dobro napljackam mlijekom za tijelo i legnem spavati u čistu i mirisnu posteljinu
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119659
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12158 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by Maja » 09 Dec 2011, 00:38

Jesam, imala sam priliku da se kupam :hihi

Gledam da to obavim što prije i nemam običaj da uživam u kadi.
Ne volim vruću vodu nikako, a ljeti volim da mi je voda malo topla i ne mogu da shvatim kako se neki tuširaju hladnom vodom.
Najprije stanem pod tuš, prebacim po onoj šini od zastora peškir i namjestim pažljivo zastor da ne prska voda okolo. Nagodim temperaturu vode, skvasim kosu, šamponiram bilo kojim šamponom jer sam davno shvatila da su svi isti i isprem :D.
Kad je počnem ispirati ne smijem držati oči otvorene i kad završim obrišem oči peškirom :D.

E onda pristupim tuširanju. Ne volim gelove za tuširanje jer su mi ljigavi i imam osjećaj da ih nikako ne mogu saprati s kože. Uvijek koristim ovaj i samo ovaj sapun


Image

Odjednom se nasapunjam po cijelom tijelu, zatvorim oči i pustim vodu da teče po meni nekih 5 minuta. Uživam u tome.

Onda opet brisanje očiju i uzimanje ovog

Image

Ali samo sa zelenim čepom. Ostali ne valjaju.
Namažem se u tušu po vlažnoj koži u dva-tri poteza (i koristim ga jer mi se dosadno trackati kremom/losionom) i obrišem peškirom.

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by silence » 09 Dec 2011, 01:05

Imala sam priliku kupati se. :D
Lijep ugođaj :D .

Sada da pričam kako se počinjem kupati, podrazumjeva se. Ne kupam se obučena. :D
E, onda uđem u kadu, navućem zastor, stanem pod tuš i naravno pokvasim se, ali tako da lice okrenem prema gore da mi voda ide direktno u lice, a onda se ispravim i skvasim kosu.
Prije toga sam pripremila (otvorila) sve flašice, gel za tuširanje, šampon za kosu, regenerator.
Prvo našamponiram kosu, isperem, pa opet našamponiram, isperem i onda stavljam regenerator.
E sada prelazim na tijelo. Regenerator djeluje,, a ja našamponiram 'ružu' za kupanje i ritual počinje. Dio po dio, sve do malog nožnog prsta.
Ne volim vruću vodu, srednja je toplota, a često kada završim sa kupanjem, završim sa gotovo hladnom vodom. Tako mi godi to rashlađivanje.
E, i onda se posušujem, namažem tijelo uljem isto je kao kod Maje samo roza poklopac (Majo, valja i roza).

Eto, kupanje gotovo, ništa se ne puši, ja se ne pušim.
Na red dolazi sušenje kose.
Nekada se znam umjesto peškirom posušiti fenom. :D
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by Luna. » 09 Dec 2011, 10:28

ko bi reko koliko je svijeta do sad imalo priliku da se kupa :D.
ja se uglavnom tusiram... prvo se skinem i dobro izogledam :D ... uletim u kadu, pokvasim se vodom, nasamponiram kosu i ostavim malo da djeluje sampon na kosi... onda uzmem frotirsku rukavicu za kupanje i pocnem sa trljanjem, jednom sedmicno koristim peeling za tijelo... trljam, trljam sve se pusi, perem ruke, nos i usi :D ... onda isperem kosu, pa samponiram jos jednom, pa isperem, pa stavim regenerator i opet ostavim da djeluje... onda uzmem peeling za pete i stopala. to uvijek koristim i stopala i pete su mi uvijek mekani, tako da nikad nemam potrebe za onim kamenom...
voda je srednje topla.. poslije se obrisem i namazem nekim mlijekom za tijelo... s vremena na vrijeme uljem...

e kad imam vremena i nije mi mrsko, onda napunom kadu... stavim obavezno neku uljanu kupku,jer imam suhu kozu... i onda se bas nauzivam...

poslije
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by gejsha » 09 Dec 2011, 11:46

Sad ispade svi se kupaju :D.
Što se mene tiče,postoji nešto specifično vezano za kupanje,tijelo i kosa ODVOJENO!
Ne volim zajedno i eto tako da se prvo istuširam sa podignutom kosom ,pa onda izađem posušim se,obučem gaćice :hihi
i nagnem lijepo kosu u kadu i perem je..posušim je,zamotam u peškir,obučem bademantil i onda odem u sobu i namažem se losionom za tijelo..
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by silence » 09 Dec 2011, 11:51

mandibulas wrote: (a kupam se po dva puta dnevno - minimum, a ljeti i vise, mrzim prljavstinu, prasinu i znoj)
.......... i obavezno se brijem posle kupanja
Obavezno!!! :zubi

Briješ se dva i više puta na dan? :hihi :hihi
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120408
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6972 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by Krokodil Behko » 11 Jan 2012, 18:37

gejsha wrote:Sad ispade svi se kupaju :D.
Što se mene tiče,postoji nešto specifično vezano za kupanje,tijelo i kosa ODVOJENO!
Ne volim zajedno i eto tako da se prvo istuširam sa podignutom kosom ,pa onda izađem posušim se,obučem gaćice :hihi
i nagnem lijepo kosu u kadu i perem je..posušim je,zamotam u peškir,obučem bademantil i onda odem u sobu i namažem se losionom za tijelo..
Kako svi?
Ja vidim samo nekoliko forumasa :D

Ostali.. trk na kupanje! :oklagija
online

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by String » 11 Jan 2012, 18:47

Kupam se "vojnicki"...brzina x vjestina....temeljito i brzo....prije sam se natapao u kadi po pola sata - sat....ali vise nema vremena za takve stvari...brzo se zivi - brzo se kupa....(moj te slupa) :hihi
Image

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81262
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7077 times
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by Julia-Klara » 11 Jan 2012, 18:56

Ne volim kadu,ne volim kupanje satima, brckanje, sjedenje u vodi bez razloga. Ja se tusiram! 10-15 minuta i gotovo... Namjestim vodu, odgovarajuca toplina,ne volim ni hladno ni vrelo,nego onako srednje. Zagrijem tuskabinu da ne stojim na hladnom, pokvasim se, zatvorim vodu,nasamponiram kosu,isprem,nasamponiram opet,isprem, pa onda balzam (ne svaki put). Onda ciscenje tijela-duschgel na pompom, prvo ruke,vrat,cice,sptomak,pa sve ostalo...Onda brijanje pazuha, i na kraju stopala...Onda ispiranje,na kraju na mokro tijelo baby ulje ili poslije brisanja neki od losiona/mlijeka za tijelo.
10-15 minuta i gotovo :)
Nigdje rituala :)))
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by Ideja » 14 Jan 2012, 19:52

silence wrote:a ja našamponiram 'ružu'
:rumenko odje sam na prvo čitanje pomislila nešto drugo :D.
gejsha wrote:Ne volim zajedno i eto tako da se prvo istuširam sa podignutom kosom ,pa onda izađem posušim se,obučem gaćice :hihi

i nagnem lijepo kosu u kadu i perem je..posušim je,zamotam u peškir,obučem bademantil i onda odem u sobu i namažem se losionom za tijelo..
Jao, ovo sam radila nekad dano dok sam imala dugu kosu, sad to ne mogu ni zamisliti, prreduga procedura.

Ne biste vjerovali ali i ja sam imala priliku da se kupam. A kad to radim onda to izgleda otprilike ovako:
Kosu šamponiram dva puta a onda dolazi balzam. Počesto se desi da pogledam niz noge i obično kažem :"Gdje ste, hasumi moji"? (mislim na dlake) Onda stavim masku na kosu koja djeluje 10-ak minuta i u medjuvremenu sredim noge. Potom ispiranje kose. Onda gel za tuširanje, ne koristim sapune jer mi isušuju kožu. Opet ispiranje a zatim stavljam piling na stopala. Nakon toga izlazim, zamotam kosu u ručnik obučem se i onda odrežem nokte i isturpijam ih.
Zatim perem zube :oo . Nekad davno neko mi je rekao kako je dobro prati zube nakon tuširanja jer su tad meki (niđe veze al eto) i otad je to moj redovni ritual, svi u porodici mi se smiju ali ja se ne odričem tog svog rituala i usput im dobacim da su ljubomorni jer nemaju zube kao u dabra kao što imam ja :oo
Na kraju posušim kosu i s vremena na vrijeme namažem tijelo losionom.
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by silence » 14 Jan 2012, 20:00

Ideja wrote: Nekad davno neko mi je rekao kako je dobro prati zube nakon tuširanja jer su tad meki (niđe veze al eto) i otad je to moj redovni ritual, svi u porodici mi se smiju ali ja se ne odričem tog svog rituala i usput im dobacim da su ljubomorni jer nemaju zube kao u dabra kao što imam ja :oo
:valja :valja :valja

Hahahahah..od sad i ja uvodim ovaj tvoj ritual pranja zuba poslije kupanja. Valjda se raskisele, postanu mekani i lakše se peru :zubi . :cool

:plavi
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by sann » 14 Jan 2012, 20:17

:haha :haha
Krokodil Behko wrote:Da li ste nekada,imali priliku da se kupate?

Mozete nam prenijeti,svoje utiske o tome,kako to izgleda.

Gdje? Tus kabina ili kada sa paravanom ili se brckate?
Imate li neke posebne prohtijeve oko toga? vrsta sapuna,sampona,temperatura vode?

Neki pred-kupaci ritual?

Ja kad krenem na kupanje,obavezno se prvo,moram popisati.
Nakon toga,slijedi provjera,da li je bojler,jos uvijek,cvrsto zavrnut u zid.
Zatim detaljan vizuelni pregled kade,da slucajno,nema neka dlaka ili neki zohar :bije

Skidam gace i odmah ih bacam u korpu za prljav ves,jer mi se desilo nekoliko puta,
da donesem ciste i posle kupanja,opet obucem prljave a ciste bacim u korpu.
Isto to i za potkosulju,carape....... Napokon uskacem u kadu i pustim vodu do kraja..
Tresti voda po meni.. Iz nekih razloga,obozavam,da je dosta topla,da me pecka po
rukama i nogama... Taman toliko,da u zimskom periodu,nakon kupanja,toliko pare bude u kupatilu,da jedva pronadjem peskir. A iz mene se para pusi i tri dana kasnije. Wash&goo shampon mi najbolje pase.. Ovo ostalo su sve izvikana sranja :cvike
:haha .....ooooooo,da Kroki.....imala priliku da se kupam... :haha :oo :oo :pusi

ovo je tema god,prosle... :ha
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by Obrisan profil » 15 Jan 2012, 01:54

Ja ne volim da se kupam. Imam osecaj, ma koliko god cista bila, da se kupam u svojoj prljavstini.

Kad se tusiram imam svoj ritual. Odmah pored kade sa paravanom imam vesh-mashinu na kojoj su 3 peskira, za telo, za kosu i mali za lice. Sampon za kosu, gumicu za kosu, onda "sampon" za telo, brijac, cetkica za zube (spremna sa kaladontom), vata, gel za ciscenje lica, tonic za lice, krema za lice. Dezodorans, krema za telo, "ono" za usi :) kako se zove...

nista posebno, svakodnevnica..ali volela bih jednom da posmatram Behka :)
Show :)

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by Dust » 04 Jul 2012, 22:45

Ritual... udjem u kadu, namjestim vodu (ono da nije ni previse vruca, ni previse hladna), pokvasim lice, operem lice, nanesem sampon na kosu, isperem sampon, nanesem conditioner i dok on stoji slijedi brijanje nogu i svasta nesto :ooo... poslije toga operem kosu, operem tijelo i jos pojacam hladnu vodu da se najezim (i svasta nesto se najezi :ooo)... poslije toga obrisem tijelo.. nanesem kreme od glave do pete, pocupam obrve i eto...



:oo
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31656
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7199 times
Been thanked: 3914 times
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by Mister No » 04 Jul 2012, 22:47

Super ti je ono sa "jezenjem" evo i mene spopalo citajuci :bali
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by Dust » 04 Jul 2012, 22:52

:obrve
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Mic-Sokoli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1012
Joined: 29 Jan 2012, 21:23
Status: Offline

Re: Kupanje i razne navike i rituali u kupatilu..

Post by Mic-Sokoli » 04 Jul 2012, 22:57

Da li ste nekada,imali priliku da se kupate?
Imao i iskoristio :D ,vise se volim tusirat nego leci u kadu,sto sam danas ucinio :oo
Neki pred-kupaci ritual?
Kao Musliman sto je duzan, prvo uzmem Gusul(bio dzunub ili ne),operes nos tri puta pa onda usta tri puta pa operes svaki dio tjela ispod stomaka,i onda se normalno mozes tusirat kako ti volja,
Nakon zavrsetka se istrljam peskirom pa fenom osusim citavo tijelo i kosu.
Nabacim deo po tijelu,ako je potrebno prije tusiranja obrijem SVA stidna mjesta,vise od 40 dana ne smije proci jer ti se Abdest ne broji(mozda se varam uzmite s rezervom).
Nakon Gusula imas Abdest i mozes klanjat,ne treba se posebno uzimat :hihi

Imam poseban shampon za Kosu i poseban za tijelo.
http://www.youtube.com/watch?v=W2QmK8XszUM

Se shqiptari i fort si guri,
Jo s'lufton pa u mbështet për muri
Po kur t'pshtetët dije djallë
O zor asht turrin me ja ndalë!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120408
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6972 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Hladan tuš - najzdraviji tuš

Post by Krokodil Behko » 14 Mar 2013, 18:55

Image

Tuširanje hladnom vodom je oblik hidroterapije koji je u prošlosti bio priznati medicinski tretman.

Jača imunitet

Hladan tuš povećava proizvodnju bijelih krvnih stanica i tako jača imunitet. Zbog toga je manje vjerojatno da ćete dobiti prehladu i gripu, pa čak i neke oblike raka.

Poboljšava cirkulaciju

Dobra cirkulacija je ključna za cjelokupno zdravlje. Izmjena tople i hladne vode tijekom tuširanja poboljšava cirkulaciju jer dolazi do stezanja i širenja krvnih žila. To može spriječiti hipertenziju, otvrdnuće arterija, pojavu proširenih vena, te pomoći da se osjećate i izgledate bolje.

Regulira tjelesnu temperaturu

Ako imate kronično hladne ruke i noge ili mislite da se previše znojite, pokušajte s hladnim tušem.

Potiče mršavljenje

Ubrzava metabolizam te aktivira izgaranje smeđih masnih stanica. Uočit ćete da lakše mršavite, te da je olakšan rast i oporavak mišićnog tkiva.

Pomaže ublažiti depresiju

Hladna voda stimulira 'plavu tačku' u mozgu i potiče proizvodnju noradrenalina, koji ublažava depresiju.

Poboljšava kretanje limfe

Limfa odnosi otpadne materijale iz stanica, a za dobar protok limfe potrebna je kontrakcija mišića. Hladni tuševi uzrokovat će kontrakciju cijelog tijela. Limfedem u nogama i gležnjevima je čest znak slabe cirkulacije.

Produbljuje disanje

Dublje disanje pomaže u borbi protiv stresa i šoka, te vazokonstrikcije. Ubrzava oporavak zbog iscrpljenosti i dokazano olakšava KOPB. Hronična opstruktivna plućna bolest (KOPB) je bolest pušača koju karakterizira smanjenje protoka zraka kroz dišne putove (opstrukcija) koje nije potpuno reverzibilno.

Održava zdravima kožu i kosu

Topla voda isušuje kožu, dok hladna zateže kožu i pore te potiče sjaj kose. Koristan je za sprečavanje kožnih problema, kao što su akne, i pomaže u detoksikaciji.

Povećava energiju i osjećaj dobrobiti

Samuraji bi si svakog jutra izlili kantu hladne vode na glavu. Tako bi se brzo razbistrili i osjećali snažnije.

Povećava plodnost

Hladan tuš potiče proizvodnju hormona koji su korisni kad pokušavate zatrudnjeti.

Ipak, ne preporučuje se nagla promjena načina tuširanja. Drastične mjere mogu izazvati previše stresa za vaše tijelo. Polako prilagodite temperaturu vode od ugodno tople, tople, mlake, hladne i vrlo hladne. Ili možete ostaviti hladnu vodu za posljednjih 30 sekundi tuširanja.
online

Post Reply

Return to “Ljepota”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests