‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati otkaz

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 51740
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19310 times
Been thanked: 22009 times
Status: Offline

‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati otkaz

Post by Zanki » 23 Dec 2021, 10:25


Erik Mut je Kanađanin koji živi u Beogradu i ima svoj youtube kanal Belgrade Beat u kojem prenosi svoj doživljaj života u gradu pod Avalom. Ovaj IT-evac slovensko-germanskog porekla, koji svira u punk-folk bendu, gledateljima prenosi svoja zapažanja s ljudima koje interesira da saznaju više o Srbima i tamošnjem načinu života. Osim o izlascima, restoranima, klubovima i zanimljivim ljudima koje sreće po ulicama, on u svojim videima priča i o tužnim, izmučenim i nesretnim licima na koja vrlo često tamo nailazi, a posebno po raznim javnim i privatnim ustanovama i institucijama.

U svom posljednjem uratku Mut govori o manjku entuzijazma kod zaposlenih tj. o tome kako je 'ovdje normalno da ne voliš svoj posao'. Naročito skreće pažnju na korpulentnu birokraciju, koja i njemu zadaje probleme, kao npr. nedavno kada je trebao produžiti vizu. Kaže da je 'šetao od kancelarije do kancelarije i družio se sa napaćenim ljudima i njihovim napaćenim izrazima lica', prenosi Luftika.

Priča i kakav je na njega utisak ostavila amtosfera koju je osetio u jednoj beogradskoj banci. 'Energija među ljudima je užasna. Zaposleni se ponašaju kao izmučene životinje u zoološkom vrtu i u načinu na koji razgovaraju sa tobom, vidiš da ne žele biti tu. Ljudi ovdje baš mrze ono što rade', zaključio je Mut pa nastavio: 'Žalim te budale. Nije me briga je li ti rođak, daj im svima otkaz! Jedino tako će društvo moći napredovati.'

Smatra kako tamošnji ljudi prihvaćaju neke poslove jer moraju, ali da to vremenom prerasta u sadizam, jer počinju maltretirati ostale zbog svog nezadovoljstva. 'Ovdje ima mnogo sjajnih stvari, ali jedna od najvećih mana života u Srbiji je kultura korisničkog servisa i kultura institucija, u kojima se loše odnose prema tebi. Ne znam šta je rješenje. Ova zemlja privlači uspješne pojedince koji žele graditi biznis tu, ali ako ih tretirate ovako (ljude poput mene), mi više nećemo željeti biti tu', poručio je Kanađanin.

SD
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Venera » 23 Dec 2021, 10:31

Trebao bi se on vratiti u svoju Kanadu, bezveze se pati u Srbiji.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 51740
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19310 times
Been thanked: 22009 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Zanki » 23 Dec 2021, 10:35

Pa ne znan da li bi trebao, to nije problem samo u Srbiji, ta negativa po svim institucijama... nije rjesenje vratiti se, moras obavljat svoj posao, ovdje nije problem samo Srbija... mozda zaobilaziti pola Europe, pola svijeta zabit se u rupu ?
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Venera » 23 Dec 2021, 10:40

Zanki wrote: 23 Dec 2021, 10:35 Pa ne znan da li bi trebao, to nije problem samo u Srbiji, ta negativa po svim institucijama... nije rjesenje vratiti se, moras obavljat svoj posao, ovdje nije problem samo Srbija... mozda zaobilaziti pola Europe, pola svijeta zabit se u rupu ?
Pa u Kanadi imaš takve primjete nezadovoljstva na poslu, ali ne smiješ pisnuti, jer izgubiš posao. On nije navikao na to.

Cijeli svijet ima taj problem, samo se drugačije "nosi" sa istim.

Pa ako na njega depresivno djeluje ponašanje jednog Beograda ili Srbije nek' ide kući.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27121
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14193 times
Been thanked: 14521 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by ironman » 23 Dec 2021, 10:41

Ko god nije sretan na poslu neka otvori privatan biznis,ono sto ce ga cinit sretnim pa da upozna real life..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 51740
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19310 times
Been thanked: 22009 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Zanki » 23 Dec 2021, 10:42

Venera wrote: 23 Dec 2021, 10:40
Zanki wrote: 23 Dec 2021, 10:35 Pa ne znan da li bi trebao, to nije problem samo u Srbiji, ta negativa po svim institucijama... nije rjesenje vratiti se, moras obavljat svoj posao, ovdje nije problem samo Srbija... mozda zaobilaziti pola Europe, pola svijeta zabit se u rupu ?
Pa u Kanadi imaš takve primjete nezadovoljstva na poslu, ali ne smiješ pisnuti, jer izgubiš posao. On nije navikao na to.

Cijeli svijet ima taj problem, samo se drugačije "nosi" sa istim.

Pa ako na njega depresivno djeluje ponašanje jednog Beograda ili Srbije nek' ide kući.
Dabome, posto poentiramo razlicito ne bih isla dalje
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42807
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14083 times
Been thanked: 12686 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Masamune » 23 Dec 2021, 10:43

Ja mrzim forum
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Venera » 23 Dec 2021, 10:44

Zanki wrote: 23 Dec 2021, 10:42
Venera wrote: 23 Dec 2021, 10:40

Pa u Kanadi imaš takve primjete nezadovoljstva na poslu, ali ne smiješ pisnuti, jer izgubiš posao. On nije navikao na to.

Cijeli svijet ima taj problem, samo se drugačije "nosi" sa istim.

Pa ako na njega depresivno djeluje ponašanje jednog Beograda ili Srbije nek' ide kući.
Dabome, posto poentiramo razlicito ne bih isla dalje
Đaba poentirati tako ako je to oćigledno diljem svijeta.

Meni ide na živce njegovo preseravanje.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 51740
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19310 times
Been thanked: 22009 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Zanki » 23 Dec 2021, 10:45

MarlboroGold wrote: 23 Dec 2021, 10:43 Ja mrzim forum
We'll always have behar
Image
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42807
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14083 times
Been thanked: 12686 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Masamune » 23 Dec 2021, 10:46

Zanki wrote: 23 Dec 2021, 10:45
MarlboroGold wrote: 23 Dec 2021, 10:43 Ja mrzim forum
We'll always have behar
Image
Eto lajk. Sad kad me Maja kastrira
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by greeneyes » 23 Dec 2021, 10:48

Zanki wrote: 23 Dec 2021, 10:45
MarlboroGold wrote: 23 Dec 2021, 10:43 Ja mrzim forum
We'll always have behar
Image
Snijeg pade na behar na voce. Ja bih rekao i tuca, grad..insala :o
Samo sabura

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Naseef Mushroom » 23 Dec 2021, 12:09

Najbolji su ovi što dođu iz drugih zenalja i glume neke nadljude i analiziraju fukaru a i u njihovim zemljama puno fukara, ljudi koji mrze svoj posao, kojima je život postao monoton, koji su postali zombiji na relaciji kuća-posao i koji bi voljeli svog šefa svako jutro zadaviti
a oni obični tatini sinovi, što čine i u svojoj državi jedan veoma mali broj koji se mogu zezati u životu, putovati po svijetu i snimati videa za YouTube i koji izgledaju njegovano kao da nemaju dan staža i da nikada nisu morali prije 9 sati ustati.

Ovaj je dušu dao da sutra bude novi Sattler, da prosipa šuplju a naš narod sa podaničkim mentalitetom mu se divi kako je moderan i pametan u životu samo zato što je stranac.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27121
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14193 times
Been thanked: 14521 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by ironman » 23 Dec 2021, 12:32

Samo da kazem,nabijem ... svaku pricu u kojoj se ljudi koji zive u Bosni i Hercegovini etiketiraju sa podanickim mentalitetom.
Jer 1987 u njemackoj su bili rusija i amerika i nijemci su igrali na kalinku i s druge strane govorili yes sir na svaki mig Uncle Sama..
Mozda da spomenemo japance i 200 americkih baza i fakat da ni danas nemaju vojsku..
Da ne idemo dublje u pricu o podanistvu..
Ybo to..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81262
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7080 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Julia-Klara » 23 Dec 2021, 12:44

Nije nista neistinito rekao, samo sto se ovo ne odnosi samo na Srbiju.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22580
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12959 times
Been thanked: 12610 times
Status: Online

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Dori » 23 Dec 2021, 13:26

Image
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81262
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7080 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Julia-Klara » 23 Dec 2021, 13:28

Ja se sve ibretim, ovdje gdje god dodjem ljudi ljubazni, a kod nas ko da si im cijelu familiju pobio.
Kako?
Da se razumijemo, plate u Ceskoj su male
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Naseef Mushroom » 23 Dec 2021, 14:23

ironman wrote: 23 Dec 2021, 12:32 Samo da kazem,nabijem ... svaku pricu u kojoj se ljudi koji zive u Bosni i Hercegovini etiketiraju sa podanickim mentalitetom.
Jer 1987 u njemackoj su bili rusija i amerika i nijemci su igrali na kalinku i s druge strane govorili yes sir na svaki mig Uncle Sama..
Mozda da spomenemo japance i 200 americkih baza i fakat da ni danas nemaju vojsku..
Da ne idemo dublje u pricu o podanistvu..
Ybo to..
Ti govoriš o stvarima na višem nivou, ja govorim o običnim ljudima gdje nam svaka oyebina, propali student, trećerazredni diplomata ili lezihljebović navrati iz stranih zemalja i analizra nas koliko smo daleko od civilizacije a mi ih slušamo i još im se divimo "Ma Švabo je to".

Koliko ima samo u njegovoj državi napaćenih životinja iz zoološkog što rade od juta do mraka 2-3 posla da mi mogli otplatiti kredit i hipoteku.
Pa ima i u Srbiji i Bosni i Hercegovini ovakvih šminkera koji bi mogli navratiti u njegovu Kanadu i naći isti grupu napaćenih životinja.
Sama činjenica da su nkegovu izjavu portali objavili, pokazuje podanički mentalitet čitavog Balkana čim je nekome stalo do njegovog mišljenja iako je nevažan lik, samo zato što je stranac.

Ko je on i zašto je važan? Važan je samo jer je Erik a ne Đorđe ili Enver.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Zanki
saudade / forumasica godine
saudade / forumasica godine
Posts: 51740
Joined: 29 Jul 2020, 17:52
Has thanked: 19310 times
Been thanked: 22009 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Zanki » 23 Dec 2021, 14:25

Ili Ante haman o cemu ti govoris :grana
"It takes something more
than intelligence to act
intelligently "

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120408
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6972 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Krokodil Behko » 23 Dec 2021, 14:32

Julia-Klara wrote: 23 Dec 2021, 12:44 Nije nista neistinito rekao, samo sto se ovo ne odnosi samo na Srbiju.

I kod nas su svi službenici mrzovoljni i pederske orjentacije.
Vidi se to, da su zaslužili radna mjesta kovertom, ili podesnom strankom.
online

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84417
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11048 times
Been thanked: 16588 times
Status: Online

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Fuddo » 23 Dec 2021, 14:32

Ne mozes ti nasim ljudima nista reci, odmah nos dignu.
A u pravu je frajer, to sto isto u Kanadi ima masa koja mrzi svoj posao i nema neke veze sa ovom pricom, oni to ne ispoljavaju prema musterijama, ili mu je noga.
Nasmije se, i svi znamo da je fake, ali je i to puno bolje nego da na meni lijeci svoje frustracije kad koristim njihive usluge.
Kod nas je to stvarno ruzan obicaj, ko da sam mu ja kriv sto on radi za salterom i sl, i sto mrzi to sto radi.
Dozvolite da se obratimo

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: ElTriconi and 23 guests