‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati otkaz

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84577
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16655 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Fuddo » 23 Dec 2021, 20:58

MarlboroGold wrote: 23 Dec 2021, 20:56
Fuddo wrote: 23 Dec 2021, 20:54

To je poceo raditi i uber, s tim da ti je to samo jeftinija opcija, ako hoces, od svih ponidjenih.
Jest uber je odličan. Gledao sam i neku emisiju kad poznate ličnosti voze preko ubera. Jednom je i Shaq iz zajebancije furao oko mjesec dana :D.

Zamisli zovneš uber i dođe Jordan :D.
Ma male su sanse, a bi bio fazon. :D.
Obicno je ili neki arap, indijac, ili debela shaniqua sa sikiricom za pasom.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12772 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Masamune » 23 Dec 2021, 20:58

Shaniqua :D.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Lavlje_srce » 23 Dec 2021, 20:59

animals wrote: 23 Dec 2021, 20:49Kako to da taksi pored vec nekoga ko se vozi prima i druga lica unutra..
ja kad u Becu udjem u taxi, on samo mene vozi..
i tek kad ja izadjem, on moze primiti druge putnike..
Ma mozda je to bio neki mini-kombi.

Ni kod nas se ne primaju druge musterije u taksi. Nikad za ovo nisam cula.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84577
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16655 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Fuddo » 23 Dec 2021, 20:59

Ja ba jarane
One su bas zajebane
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31701
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2695 times
Been thanked: 5152 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Matan » 23 Dec 2021, 21:00

Lavlje_srce wrote: 23 Dec 2021, 20:59
animals wrote: 23 Dec 2021, 20:49Kako to da taksi pored vec nekoga ko se vozi prima i druga lica unutra..
ja kad u Becu udjem u taxi, on samo mene vozi..
i tek kad ja izadjem, on moze primiti druge putnike..
Ma mozda je to bio neki mini-kombi.

Ni kod nas se ne primaju druge musterije u taksi. Nikad za ovo nisam cula.
A kombiji, to je vec drugo..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12772 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Masamune » 23 Dec 2021, 21:04

Ovo za taksije u Tuzli se ne odnosi na one po pozivu... tad samo tebe voza i one koji su s tobom. Ne staje nikome.
Svi ostali kupe i ostale.
Last edited by Masamune on 23 Dec 2021, 21:04, edited 1 time in total.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84577
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16655 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Fuddo » 23 Dec 2021, 21:04

Samo, zanimljiv je ovaj fenomen.
Mi smo svi svjesni svoji ruznih kulturoloskih i poslovnih navika, al nemoj slucajno da bi nam neki zapadnjak na to ukazao.
Staaa ceee onnn, ljepsi smo, pametniji, uljudniji bla bla bla…
Tako meni jaran kod nas u vojsci zaposlen, neki ih amerikanac nesta trenirao, i govori, svaki put kad baci opusak na travu, onaj amer pokupi za njim. I njemu krivo, sta on ima meni u mojoj zemlji opuske kupiti za mnom, ne bacam opuske po njegovoj zemlji!!!
I ljut jebo te, zacrvenio se u faci.
Druze reko, suptilno ti porucuje da si debil, ko sto i jesi, a ti ne kontas. Joj kad je plano :D.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12772 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Masamune » 23 Dec 2021, 21:06

Istina je negdje na sredini. Sasvim opravdano je prozivati i njihovo licemjerstvo u određenim situacijama.
Ali da da smo prepotentna gamad od naroda u odnosu na mnoge druge na Zapadu to je tačno. Svi sve znaju i svi su najpametniji u vezi svega bez obzira na stepen školovanja, obrazovanja, struke i slično, ali zato ne možeš izbiti iz glave da ne bacaju smeće u rijeke i potoke i slično. Nema šanse.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84577
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16655 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Fuddo » 23 Dec 2021, 21:10

Ama, mozes ih prozivati,
Ali, zasto?
Oni su nas rodjo ostavili 200 godina iza sebe.
I svaki dan je razlika sve veca.
A mozemo se praviti i da nam nije bitno, i da nam je fino ovako kako jeste. Nije problem.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12772 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Masamune » 23 Dec 2021, 21:11

Možeš po pitanju nekih tradicionalnih vrijednosti koje su ovdje ipak još uvijek zdrave. To je samo jedan primjer.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84577
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16655 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Fuddo » 23 Dec 2021, 21:12

Kao, npr, koje vrijednosti?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Lavlje_srce » 23 Dec 2021, 21:13

Pa svako i ima pravo na misljenje, nismo svi iskompleksirani da pravimo hijerarhiju po necijem obrazovanju.

Meni je neki prodavac iz lokalne prodavnice odrzao predavanje nedavno, fino sam ga saslusala i svojim poslom. Nisam se svadjala s njim i isticala svoje obrazovanje. U pravu je bio covjek.

Sto se tice ljudi iza saltera, svi znaju da se oni i nagledaju i naslusaju svega (bez obzira kojoj su paraleli ili meridijanu). Ni vani nisam primijetila da se "tope" od ljubaznosti, ali bas se sjecam slicne situacije u Beogradu gdje je covjek bio super-usluzan i super-ljubazan prema meni. Prema liku iz ovog videa se ni ja ne bih topila od ljubaznosti, ne djeluje mi ok.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12772 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Masamune » 23 Dec 2021, 21:15

Fuddo wrote: 23 Dec 2021, 21:12 Kao, npr, koje vrijednosti?
Porodica, religija i dosta toga što je vezano za to. Koliko god bio za liberalizam Zapad ide u pretjerivanje - pogotovo ti tvoji tamo. Radi se opasno na uništavanju tradicionalne porodice.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by greeneyes » 23 Dec 2021, 21:20

Ma i ne treba mi se vala ulizivati, samo neka radi za sta je placen/a
Samo sabura

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84577
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16655 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Fuddo » 23 Dec 2021, 21:20

MarlboroGold wrote: 23 Dec 2021, 21:15
Fuddo wrote: 23 Dec 2021, 21:12 Kao, npr, koje vrijednosti?
Porodica, religija i dosta toga što je vezano za to. Koliko god bio za liberalizam Zapad ide u pretjerivanje - pogotovo ti tvoji tamo. Radi se opasno na uništavanju tradicionalne porodice.
To je malo nategnuto, donekle stoji, al ne vidim da to nase daje bolje rezultate u konacnici u odnosu na njihovo poimanje svega.
Misle oni na porodicu i svoju djecu itekako.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by MunDzi » 23 Dec 2021, 21:25

Bas je cudno sto lik u doba korone nece da se guzva ko sardina u konzervi sa 4 nepoznate osobe u bibiju.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42999
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14200 times
Been thanked: 12772 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Masamune » 23 Dec 2021, 21:34

Lavlje_srce wrote: 23 Dec 2021, 21:13 Pa svako i ima pravo na misljenje, nismo svi iskompleksirani da pravimo hijerarhiju po necijem obrazovanju.

Meni je neki prodavac iz lokalne prodavnice odrzao predavanje nedavno, fino sam ga saslusala i svojim poslom. Nisam se svadjala s njim i isticala svoje obrazovanje. U pravu je bio covjek.

Sto se tice ljudi iza saltera, svi znaju da se oni i nagledaju i naslusaju svega (bez obzira kojoj su paraleli ili meridijanu). Ni vani nisam primijetila da se "tope" od ljubaznosti, ali bas se sjecam slicne situacije u Beogradu gdje je covjek bio super-usluzan i super-ljubazan prema meni. Prema liku iz ovog videa se ni ja ne bih topila od ljubaznosti, ne djeluje mi ok.
Hijerarhiju treba praviti kad su u pitanju teme koje se tiču struke. Tu ne samo da nedostaje poštovanja, već ljudi, a koji nisu stručni, vrlo često ponižavaju osobe koje jesu. Kod nas mnogi ljudi po defaultu znaju reagovati sa "ma šta on zna jebla ga njegova diploma" i slično. Jednostavno nedostaje i povjerenje u struku, ali je i razumljivo donekle. Nisu ni mnogi stručnjaci to što bi trebali biti, jer su mnogi preko štele i slično došli do toga.

Kad su u pitanju neki kodeksi, kultura i slično njih može poznavati i pekar, a recimo ne mora nužno svaki diplomirani elektroinžinjer i bilo koji drugi VSS. Na to nisam mislio.

Što se tiče ljudi na šalteru i slično to su loši i stresni poslovi svugdje, a pogotovo kad osobe rade u retailu. U retailu se samo gleda maksimizacija profita kad vlasnik uzima lopatom, a radnici najčešće rade na minimalcu. Isto je i onima u Walmartu kao i našima u Bingu po tom pitanju, jer su misija i vizija iste kod obje kompanije. Takav je maltene cijeli retail svugdje u svijetu.
Last edited by Masamune on 23 Dec 2021, 21:35, edited 1 time in total.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by MunDzi » 23 Dec 2021, 21:34

Na zapadu su svi navikli da konkuretno trziste. Neces ti da pruzis ljubazan servis, zdravoooo ima neko drugi ko hoce. Poslovni ljudi to kontaju i vode racuna o musteriji.
Mi smo navikli da nema konkurencije i da te svaki salter moze zajebavati za vlastite pare. Kod privatnika je vec malo drugacije, ali i kod njih ima bahatosti. Ali nije nicija do zore. Zato je potrebno da svaki biznis ima konkurente, pa nek se bore za musteriju. Ljubaznost je norma. Ako se toliko malo ne moze ukazati musteriju, takav biznis zavredjuje da propadne.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Lavlje_srce » 23 Dec 2021, 21:35

Ovo je istina da rade na zatiranju tradicionalnih vrijednosti i porodice.

Hoce da svima drzava bude jadini Daddy, doslovno. I na nas su podobro utjecali sa epidemijom razvoda, ali mi se ipak ne damo tako lako. Mi i dalje vecinski postujemo starije i neke tradicionalne obicaje.

Back on topic; radjeno je neko istrazivanje kojim je utvrdjeno da se ljudi gotovo bez greske razumiju i kad ne govore isti jezik, iz govora tijela i konteksta. Dakle da se on osmijehnuo zeni i lijepo je pozdravio, dobio bi osmijeh natrag. To je najprirodnija ljudska reakcija. On je uradio potpuno suprotno; dosao ja jet-lagom i nikakav, pa nas jos potom ispljuvao. Mah.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84577
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11069 times
Been thanked: 16655 times
Status: Offline

Re: ‘Ljudi ovdje mrze svoj posao, ponašaju se kao napaćene životinje u zoološkom. Žalim te budale, treba im svima dati o

Post by Fuddo » 23 Dec 2021, 21:58

Dva braka poslije, zapad joj sjebo tradiciju.
Dozvolite da se obratimo

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests