"Podmjera"/nabavka kucnih potrepstina

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7154 times
Status: Offline

Re: "Podmjera"/nabavka kucnih potrepstina

Post by Julia-Klara » 14 Mar 2022, 10:35

spacebound wrote: 14 Mar 2022, 10:33
Dori wrote: 14 Mar 2022, 10:31 Jedina stvar koju sam ja uradila kad je krenulo ovo sve sa Ukraionom je da sam uzela malo vise kesa da imam kod sebe.
Sadasnji oblici rata su malo drugaciji....Kontam neku cyber napad, padnu kartice, sta cu. Nista zivo ne mogu kupiti ni platiti. Haos bi bio sam jedan dan da ne rade kartice....A ja bas nikad nemam kesa kod sebe. Do skora nisam ni zznala kako krune izgledaju :)
Ja kontam kakve kese :valja



A sto se tice podmjere, pod navodnim znacima je, jer je to karakteristicna rijec za moj kraj, a ko god je procitao uvodni post jasno mu je na sta se misli, pa sam cak i dodala, tako da ova pitanja su samo podjebavanja.
Ma jok ba :pusa I oko Brckon se koristi ista rijec, a prvi put sam je cula u TZ ... Opusteno... Sace nam Maja haknut nesto na hercegovackom da nam se zanebesa :valja
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: "Podmjera"/nabavka kucnih potrepstina

Post by Šabović Adis » 14 Mar 2022, 10:36

Beni wrote: 14 Mar 2022, 10:34 Nekindan kad je ovaj hype oko brasna i ulja poceo lik u bingu gura 100kg brasna i jedno 30l ulja, ispred mene hoce da uzme sira ka rece 100 grama edamera, e j.... ti mater i 100grama edamera
:valja
Ne mereeee 👉👌

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80649
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7226 times
Been thanked: 11704 times
Status: Online

Re: "Podmjera"/nabavka kucnih potrepstina

Post by spacebound » 14 Mar 2022, 10:37

Julia-Klara wrote: 14 Mar 2022, 10:31
Dori wrote: 14 Mar 2022, 10:26 Sjecam se starih koji su osjetili 2. svetski rat....Uvijek imali zalihe....Nisu bacali nista nepotrebno. Naucili se stednji puno bolje od generacija poslije rata. Sjecali se nestasica, kupovine na bonove i cesto o tome pricali....Nikad se nisu 100% opustili.
Mislim da je isti problem sa generacijama koje su osjetile i ovaj nas rat....Imamo traume kojih mozda nismo ni svjesni....
Upravo tako...
Ako se zarati, nece niko ostati u svojim kucama, ili mozda rijetki hoce, i sta ces onda sa 50kg brasna, 10l ulja, 10kg mesa...?
U neki slucajevima uspijes uzeti LK i zgrabis malo para sto imas zastekano pa put pod noge, a u nekim drugim ne uspijes ni to, ili te zakolju na vratima.

Ja svojima samo govorim neka imaju pasose blizu, pare, i goriva u autu.
Ostat ce Bosnjaci u Federaciji, mnogo njih. Moj muz je cijeli rat proveo u svojoj kuci, i za takve mozd i ima smisla to nagomilavanje, vjerovatno im daje neku sigurnost, koliko - toliko.
Meni vec uopste nema smisla. Meni je bitan pasos i kofer.
Mislim da ljudi nakupljaju i zbog straha od nestasice i povecanja cijena, ne nuzno je rmisle da ce zaratiti.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22657
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 13028 times
Been thanked: 12683 times
Status: Offline

Re: "Podmjera"/nabavka kucnih potrepstina

Post by Dori » 14 Mar 2022, 10:37

spacebound wrote: 14 Mar 2022, 10:33
Dori wrote: 14 Mar 2022, 10:31 Jedina stvar koju sam ja uradila kad je krenulo ovo sve sa Ukraionom je da sam uzela malo vise kesa da imam kod sebe.
Sadasnji oblici rata su malo drugaciji....Kontam neku cyber napad, padnu kartice, sta cu. Nista zivo ne mogu kupiti ni platiti. Haos bi bio sam jedan dan da ne rade kartice....A ja bas nikad nemam kesa kod sebe. Do skora nisam ni zznala kako krune izgledaju :)
Ja kontam kakve kese :valja

:D.

Ma sa ovim tempom lkupovine i potraznjom za odredjenim artiklima, samo jos vise daju prostora da se dizu cijene.....Ali ko je placao brasno 1000KM u ratu, naravno da ce sad prvi potrcati da ga kupi....

Vidite da je Fadil bio u pravu....Ima raja para :hihi
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: "Podmjera"/nabavka kucnih potrepstina

Post by gospođa Brams » 14 Mar 2022, 10:38

Ja uopce ne razmisljam u kontekstu nekih izvanrednih situacija, nego volim biti malo opremljenija u mirnodopskom razdoblju, ne volim se dovest u situaciju da mi nesto fali. Makar je i to glupo jer u normalnim okolnostima prakticki uvijek mozes skoknut do ducana, al eto.
Ne zelim uopce razmisljat o nestancima struje i slicnom.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7154 times
Status: Offline

Re: "Podmjera"/nabavka kucnih potrepstina

Post by Julia-Klara » 14 Mar 2022, 10:41

OK, onda da pricamo o mirnodopskim vremenima - ne pravim zalihe :)
Jedino cega volim imati su sokovi i mlijeko, ali i mlijeko sam pocela kupovati svjeze pa sad ni njega nemam. Kupim drugu litku kad je prva naceta do pola.

:ovaj Imam zalihu sladoleda, toga ne smije faliti
Kupujem jaja 6 komada u pakovanju
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 27603
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 7279 times
Been thanked: 6635 times
Status: Offline

Re: "Podmjera"/nabavka kucnih potrepstina

Post by Zana » 14 Mar 2022, 10:45

Julia-Klara wrote: 14 Mar 2022, 10:41 OK, onda da pricamo o mirnodopskim vremenima - ne pravim zalihe :)
Jedino cega volim imati su sokovi i mlijeko, ali i mlijeko sam pocela kupovati svjeze pa sad ni njega nemam. Kupim drugu litku kad je prva naceta do pola.

:ovaj Imam zalihu sladoleda, toga ne smije faliti
Kupujem jaja 6 komada u pakovanju

Izbaci mlijeko iz prehrane :julia
Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: "Podmjera"/nabavka kucnih potrepstina

Post by gospođa Brams » 14 Mar 2022, 10:45

Ja sam se smijala ljudima koji su gomilali WC papir, al mi vise nije smijesno otkad smo skoro ostali bez njega kad nas je pokosio rotavirus :D.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7154 times
Status: Offline

Re: "Podmjera"/nabavka kucnih potrepstina

Post by Julia-Klara » 14 Mar 2022, 10:46

Zana wrote: 14 Mar 2022, 10:45
Julia-Klara wrote: 14 Mar 2022, 10:41 OK, onda da pricamo o mirnodopskim vremenima - ne pravim zalihe :)
Jedino cega volim imati su sokovi i mlijeko, ali i mlijeko sam pocela kupovati svjeze pa sad ni njega nemam. Kupim drugu litku kad je prva naceta do pola.

:ovaj Imam zalihu sladoleda, toga ne smije faliti
Kupujem jaja 6 komada u pakovanju

Izbaci mlijeko iz prehrane :julia
Jok vala, sto bi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: "Podmjera"/nabavka kucnih potrepstina

Post by Maja » 14 Mar 2022, 10:48

I ja sam cula da mlijeko nije dobro za zene. Izaziva rak dojke. Jogurt moze.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81395
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10291 times
Been thanked: 7154 times
Status: Offline

Re: "Podmjera"/nabavka kucnih potrepstina

Post by Julia-Klara » 14 Mar 2022, 10:51

Mlijeko konzumiram s kafom
Ne pijem 2 litre dnevno
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: "Podmjera"/nabavka kucnih potrepstina

Post by gospođa Brams » 14 Mar 2022, 10:53

Ja ne volim vidjeti da sam "spala" na jednu litru mlijeka, moram imati barem par u zalihi. I tako sa svim drugim. Cim padne zaliha necega azuriram popis za kupovinu koji imam na mobitelu i u tjednoj nabavci nadopunim. Ne moze mi se dogodit da mi ovako neceg zafali, al sad da sam spremna za nekakvu apokalipsu, nisam uopce.

I ja mlijeko koristim uglavnom samo u kavi, ili kad jednom u sto godina pravim neki kolac.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80649
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7226 times
Been thanked: 11704 times
Status: Online

Re: "Podmjera"/nabavka kucnih potrepstina

Post by spacebound » 14 Mar 2022, 11:19

Ja nikad nemam zaliha, jednostavno tako funkcionisem, zaliha mi je cijela skoljka jaja :ooo
Meso ne volim da mi je dugo u zamrzivacu pa zato. Idem sedmicno u nabavku tako da mi nije frka.
Kako smo brasno skoro izbacili iz prehrane, 5 kg mi bude dugo. Ono da se nadje ako zatreba za pohovanje, zaprsku ili pizzu, ili ako im prahne pleska, palacinci ili krofne na pamet.
A boli me dusa kad bacam hranu. Sad kad sam bila bolesna bacila svasta sto je bilo naceto, a i muski slabo jeli. Otislo mlijeko u smece, sir, vise vrsta, maslac za mazanje, salama, paradajz sos, pavlaka...
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 27603
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 7279 times
Been thanked: 6635 times
Status: Offline

Re: "Podmjera"/nabavka kucnih potrepstina

Post by Zana » 14 Mar 2022, 11:30

Julia-Klara wrote: 14 Mar 2022, 10:51 Mlijeko konzumiram s kafom
Ne pijem 2 litre dnevno
A otog skače holosterol :ooo
Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: "Podmjera"/nabavka kucnih potrepstina

Post by Hurija » 14 Mar 2022, 11:53

Maja wrote: 14 Mar 2022, 10:48 I ja sam cula da mlijeko nije dobro za zene. Izaziva rak dojke. Jogurt moze.
Sestro draga . Ispašće jos rakija i pivo bolji.


:D.
Ostalo je cutanje.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: "Podmjera"/nabavka kucnih potrepstina

Post by Maja » 14 Mar 2022, 11:56

Pa jest. Rakija za cirkulaciju, piva ispira bubrege a vino cisti krv.

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 27603
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 7279 times
Been thanked: 6635 times
Status: Offline

Re: "Podmjera"/nabavka kucnih potrepstina

Post by Zana » 14 Mar 2022, 11:57

Hurija wrote: 14 Mar 2022, 11:53
Maja wrote: 14 Mar 2022, 10:48 I ja sam cula da mlijeko nije dobro za zene. Izaziva rak dojke. Jogurt moze.
Sestro draga . Ispašće jos rakija i pivo bolji.


:D.

Stariji među nama koji su odrasli na tradicionalnim seoskim gospodarstvima, vjerojatno se sjećaju kako se krave nisu muzle dva do tri mjeseca nakon teljenja, nego bi mlijeko bilo isključivo za prehranu teladi.

Danas je to značajno drugačije. Razvoj poljoprivrede uvelike je utjecao i na mljekarstvo. Prema znanstvenoj literaturi, s ciljem dobivanja krava visoke mliječnosti pomoću genetske selekcije su se uzgojile pasmine (npr. Holstein) kod kojih je moguća laktacija i tijekom duboke gravidnosti. Proces teče tako da se umjetno osjemenjuju mlade junice stare 12 do 14 mjeseci. Tek oteljena telad se hrani kolostrumom (prvim mlijekom) samo pet dana. Od šestog dana, krava se muze narednih 300 dana. Dva, tri mjeseca nakon teljenja, krava se ponovo umjetno oplođuje te nastavlja davati mlijeko i tijekom duljeg perioda gravidnosti. Mužnja se prekida tek 60 dana prije teljenja. U konačnici, krava daje mlijeko 10 mjeseci u godini čime se generira poprilična financijska korist. Usporedbe radi, ranije bi u jednom laktacijskom ciklusu krava dala 600 litara mlijeka, dok danas količina mlijeka može doseći impozantnih 6.000 do 8.000 litara (čak i 12.000 litra). Čini to oko 80 % mlijeka na tržištu visoko industrijaliziranih zemalja.

Od kuda hormoni u mlijeku?
No, svaki pomak ka modernijoj i ekonomski isplativijoj proizvodnji, ima i svoju tamnu stranu. Kako se tijekom gravidnosti luče veće količine hormona iz skupine estrogena, tako je i u mlijeku gravidnih krava prisutna njihova povišena razina. Napredovanjem gravidnosti ta se razina u mlijeku kontinuirano povećava te na kraju dosegne 30 puta veću koncentraciju u odnosu na mlijeko krava koje nisu gravidne. Usporedbe radi, viša je koncentracija estrogena u mlijeku nego u perifernoj cirkulaciji tih krava.

Posljedice konzumiranja takvog mlijeka
Sumnja se kako konzumiranje takvog mlijeka kroz dulji period povećava rizik za pojavu ozbiljnih zdravstvenih tegoba. Odnosi se to prvenstveno na hormonski ovisne karcinome jajnika, dojke, maternice, testisa i prostate.

Posebna se zabrinutost odnosi na neprirodno povećanu izloženost djece spolnim hormonima izvana, prije puberteta, kada je inače u toj dobi lučenje spolnih hormona izrazito nisko. Više znanstvenih istraživanja vezuje konzumiranje ovakvog mlijeka s preuranjenim pubertetom i sazrijevanjem kod djevojčica te razvojem dojki kod dječaka.

Nadalje, konzumiranje mlijeka koje sadrži povećane koncentracije estrogena i progesterona pogoršava problem postojećeg neurednog menstruacijskog ciklusa kod djevojaka i žena.

Kod muškaraca se nakon konzumiranja mlijeka s povišenom razinom estrogena, smanjuje lučenje testosterona (muškog spolnog hormona). Štoviše, pojedina znanstvena istraživanja govore o lošijoj kvaliteti sperme muškaraca koji konzumiraju punomasno mlijeko i mliječne proizvode od punomasnog mlijeka. Naime, estrogeni i progesteron su topljivi u mastima te se, u usporedbi s mlijekom nižeg sadržaja mliječne masti, u većoj količini nalaze u mlijeku višeg sadržaja masti i u vrhnju. Konzumiranje mlijeka i sira s povišenom koncentracijom ženskih spolnih hormona povezuje se s većom vjerojatnošću za pojavu raka prostate.

Idealno bi bilo kupovati mlijeko i mliječne proizvode od gospodarstva koja njeguju prirodnu proizvodnju mlijeka, iako to značilo njihovu veću cijenu. Ako to nije moguće, korisno bi bilo prednost dati mlijeku i mliječnim proizvodima nižeg postotka masti.
Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: "Podmjera"/nabavka kucnih potrepstina

Post by Taare » 14 Mar 2022, 11:58

Julia-Klara wrote: 14 Mar 2022, 10:18 Podmjera je izvedenica od podmire :) odes da se podmiris (namirnicama)

Sve je to fino sto kupujete, ali zasto kupujete lako kvarljivu robu?
Ako vec zelite napraviti zalihe (iz straha), onda ne trpajte meso u zamrzivac - prvom prilikom kad nestane struje duze od 24 sata ode sve helac.
KOnzerve, tjestenina, riza, pa i brasno i ulje ok, ali treba malo i razmisljati.

Ne pravim zalihe, oducila sam se od toga, a i moji su. Doduse, u Brckom i nisu prodavnice "opuhane", ima svega, a u Ceskoj pogotovo, juce sam isla. Cak i toalet papira ima :valja

Zalihe ne volim praviti, jer se uvijek sjetim svega sto su mama i tata "navukli" u kucu "za ne daj boze" prije rata, i to je sve ostalo nekome drugome, pocev od hrane do odjece "za specijalne prilike".
E, moja ti julka, treba znat da postoje i agregati, kao i rezerve goriva za iste :cvike
Dakle, nema straha za mesinu :zubi
Svi mi se morete obratit

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: "Podmjera"/nabavka kucnih potrepstina

Post by Hurija » 14 Mar 2022, 12:03

Zana wrote: 14 Mar 2022, 11:57
Hurija wrote: 14 Mar 2022, 11:53

Sestro draga . Ispašće jos rakija i pivo bolji.


:D.

Stariji među nama koji su odrasli na tradicionalnim seoskim gospodarstvima, vjerojatno se sjećaju kako se krave nisu muzle dva do tri mjeseca nakon teljenja, nego bi mlijeko bilo isključivo za prehranu teladi.

Danas je to značajno drugačije. Razvoj poljoprivrede uvelike je utjecao i na mljekarstvo. Prema znanstvenoj literaturi, s ciljem dobivanja krava visoke mliječnosti pomoću genetske selekcije su se uzgojile pasmine (npr. Holstein) kod kojih je moguća laktacija i tijekom duboke gravidnosti. Proces teče tako da se umjetno osjemenjuju mlade junice stare 12 do 14 mjeseci. Tek oteljena telad se hrani kolostrumom (prvim mlijekom) samo pet dana. Od šestog dana, krava se muze narednih 300 dana. Dva, tri mjeseca nakon teljenja, krava se ponovo umjetno oplođuje te nastavlja davati mlijeko i tijekom duljeg perioda gravidnosti. Mužnja se prekida tek 60 dana prije teljenja. U konačnici, krava daje mlijeko 10 mjeseci u godini čime se generira poprilična financijska korist. Usporedbe radi, ranije bi u jednom laktacijskom ciklusu krava dala 600 litara mlijeka, dok danas količina mlijeka može doseći impozantnih 6.000 do 8.000 litara (čak i 12.000 litra). Čini to oko 80 % mlijeka na tržištu visoko industrijaliziranih zemalja.

Od kuda hormoni u mlijeku?
No, svaki pomak ka modernijoj i ekonomski isplativijoj proizvodnji, ima i svoju tamnu stranu. Kako se tijekom gravidnosti luče veće količine hormona iz skupine estrogena, tako je i u mlijeku gravidnih krava prisutna njihova povišena razina. Napredovanjem gravidnosti ta se razina u mlijeku kontinuirano povećava te na kraju dosegne 30 puta veću koncentraciju u odnosu na mlijeko krava koje nisu gravidne. Usporedbe radi, viša je koncentracija estrogena u mlijeku nego u perifernoj cirkulaciji tih krava.

Posljedice konzumiranja takvog mlijeka
Sumnja se kako konzumiranje takvog mlijeka kroz dulji period povećava rizik za pojavu ozbiljnih zdravstvenih tegoba. Odnosi se to prvenstveno na hormonski ovisne karcinome jajnika, dojke, maternice, testisa i prostate.

Posebna se zabrinutost odnosi na neprirodno povećanu izloženost djece spolnim hormonima izvana, prije puberteta, kada je inače u toj dobi lučenje spolnih hormona izrazito nisko. Više znanstvenih istraživanja vezuje konzumiranje ovakvog mlijeka s preuranjenim pubertetom i sazrijevanjem kod djevojčica te razvojem dojki kod dječaka.

Nadalje, konzumiranje mlijeka koje sadrži povećane koncentracije estrogena i progesterona pogoršava problem postojećeg neurednog menstruacijskog ciklusa kod djevojaka i žena.

Kod muškaraca se nakon konzumiranja mlijeka s povišenom razinom estrogena, smanjuje lučenje testosterona (muškog spolnog hormona). Štoviše, pojedina znanstvena istraživanja govore o lošijoj kvaliteti sperme muškaraca koji konzumiraju punomasno mlijeko i mliječne proizvode od punomasnog mlijeka. Naime, estrogeni i progesteron su topljivi u mastima te se, u usporedbi s mlijekom nižeg sadržaja mliječne masti, u većoj količini nalaze u mlijeku višeg sadržaja masti i u vrhnju. Konzumiranje mlijeka i sira s povišenom koncentracijom ženskih spolnih hormona povezuje se s većom vjerojatnošću za pojavu raka prostate.

Idealno bi bilo kupovati mlijeko i mliječne proizvode od gospodarstva koja njeguju prirodnu proizvodnju mlijeka, iako to značilo njihovu veću cijenu. Ako to nije moguće, korisno bi bilo prednost dati mlijeku i mliječnim proizvodima nižeg postotka masti.

img_2_1640895667683.jpg


:ooo Ispašće Fuddo jos u pravu .
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Ostalo je cutanje.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: "Podmjera"/nabavka kucnih potrepstina

Post by Taare » 14 Mar 2022, 12:06

Dori wrote: 14 Mar 2022, 10:37
spacebound wrote: 14 Mar 2022, 10:33

Ja kontam kakve kese :valja

:D.

Ma sa ovim tempom lkupovine i potraznjom za odredjenim artiklima, samo jos vise daju prostora da se dizu cijene.....Ali ko je placao brasno 1000KM u ratu, naravno da ce sad prvi potrcati da ga kupi....

Vidite da je Fadil bio u pravu....Ima raja para :hihi
Kakvo bona brašno u ratu? Bio sam zaboravio kako izgleda bijeli hljeb.
Jela se proha. Proha i krompir ispečen u rerni.
bijelo brašno? Ulje? Šećer? Šta je vama :D.
Svi mi se morete obratit

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 69 guests