Mladen Vojicic Tifa

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by Naseef Mushroom » 29 May 2022, 08:03

HAVANA wrote: 29 May 2022, 06:50 Ne moze otici u zaborav ono sto je dobro. Doci ce i 2050 godina i neko ce svirati i pjevati uspavanku, na grbavici ce trestati grbavica, na ratnim sjecanjima ce trestati ponesi zastavu a neko ko je zaljubljen ce naviti sav moj bol... Snimati cover od ekv-a, indexa, pokusati otpjevati davorina, colu itd Doci ce i druga vrsta muzike, druge stvari ce biti u folu ali dobra pjesma i notni zapis traju i ostaju. To je jednostavno tako. Kao sto mnogi uce, preslusaju, obrade pjesme stare 70 godina... Stojana nece garant jer tu notni zapis i ne postoji. Nemas sta zapisat.Lajavci mogu lajat, qrcu svirat... Sve ovo skupa je otprilike kao i sve nase, popisaj se na sve svoje, od istorije do muzike i svega tako sto ces uzdizati nesta novo ili tudje. Sami sebi najveci kriticari. Cudna neka bolest. Svi svoje slave samo kod nas se svoje ponizava. Od sporta do muzike... Cuj roker se opijo i drogiro. I puko mu glas. Cudo nevidjeno.
Čak i da će se Tiifne pjesme pjevati i za 50 godina, to je baš to što će se raditi, pjevati pjesme. Neće se o toj osobi govoriti za 50 godina, pogotovo ako je još nešto uradio šta je za zgražavanje (tri prsta sa tetovažom Srbije).

Hitovi Beatlesa se i danas pjevaju ali mnoge mlade zaboli za tim kako je John Lennon upoznao Yoko Ono.
Pjesme grupe ABBA se i danas sviraju pa ne znaju mladi ni nabrojati imena članova.
Hitovi Rolling Stonesa se i danas slušaju pa opet Keitha Richardsa ismijavaju kada nešto nadrogiran uradi.
Riblju Čorbu slušaju i danas ali je pjevač četnik.

Da ne ulazimo u kvalitet ali šta meni tu izrazito smeta što ne samo da me moja generacija sramoti jer su postali ono šta su uvijek mrzili, depresivni starci "U moje vrijeme je se slušala bolja muzika, ovi mladi nemaju pojma" već i agresivno,nasilničko pa čak šupačko ponašanje prema djeci i omladini koji su slabiji i mentalno još nisu na našem nivou i koji moraju proći razne Bube i Jale, kao što smo i mi prošli kroz razne budalaštine, na koje će kasnije gledati sa stidom ili nostalgijom jer će to biti budalaštine njihove generacije.

Čemu to konstantno ruganje mlađima u vezi Bube i Jale? Da li imamo tolike komplekse što smo ostarili pa koristimo slabije od sebe kao ventil jer se ne možemo jačem od sebe (time mislim na vrijeme koje ističe koje je nedodirljivo) osvetiti?

Je li mrzimo toliko činjenicu da je naše vrijeme prošlo da smo uzeli omladinu na zub (kao što radi Zoran Šprajc) jer slušaju neke dvadesetogodišnjake a ne zvijezde 80ih i 90ih? A i mi smo slušali u našoj mladosti dvadesetogodišnjake od kojih su se nasi roditelji zgražavali umjesto izvođače od 40-50 godina koji su pravili kvalitetniju muziku od muzike naše generacije.
To je za mene licemjerno ponašanje.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53918
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15235 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by HAVANA » 29 May 2022, 08:42

Smeta ti tifa pijan il nadrogiran i keith richards kojeg ismijavaju kad nesto uradi a ne smeta ti jala i buba? Tifa koji nije nikada nikome nista nazao ucinio.Nikada dilao,nikada ukro,nikada promovisao kroz pjesmu kriminal,kurvaluk i drogu...Sebe je pucao a iz pjesama je pucala ili emocija i ljubav ili energija...A kao primjer navodis jalu i bubu kojem iz pjesama prsti idiotluk,kriminal,droga,razvrat i muzicki bezvrijedne stvari...Sudjen za dilanje,brata mu hapse svako 5 dana itditd Pa jebo lud zbunjenog. :ha
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by Naseef Mushroom » 29 May 2022, 09:07

HAVANA wrote: 29 May 2022, 08:42 Smeta ti tifa pijan il nadrogiran i keith richards kojeg ismijavaju kad nesto uradi a ne smeta ti jala i buba? Tifa koji nije nikada nikome nista nazao ucinio.Nikada dilao,nikada ukro,nikada promovisao kroz pjesmu kriminal,kurvaluk i drogu...Sebe je pucao a iz pjesama je pucala ili emocija i ljubav ili energija...A kao primjer navodis jalu i bubu kojem iz pjesama prsti idiotluk,kriminal,droga,razvrat i muzicki bezvrijedne stvari...Sudjen za dilanje,brata mu hapse svako 5 dana itditd Pa jebo lud zbunjenog. :ha
Buba i Jala su štetni za omladinu kao što je i Eminem bio štetan generaciju prije i Sex Pistols generaciju prije, znači nikako.

Naravno da kod mladih pali idiotluk kada su i tinejdžerski dani idiotluk i svaka generacija je prošla kroz to, zašto ne mogu onda to neki dopustiti i novijim generacijama da prođu kroz isto?

Samo zato što se neki ne mogu pomiriti što je došla neka nova generacija koja ne služi tu da bi slušala hitove starijih i tako im davala osjećaj da su još "u igri" i da vole sve šta vole mladi što bi automatski značilo da su i dalje mladi.

Umjesto da uživamo u uspomenama, slušamo hitove naše generacije i zaobilazimo sve šta ima veze sa Bubama i Jalama, mi visimo na komentarima portala i YouTube videa vezano za Bube i Jale i kao najveći cyber-nasilnici i pakaši se svađamo sa djecom i omladinom kako se ništa ne razumije šta zvijezde njihove generacije mrmljaju i kako su bolji Azra, Parni Valjak i EKV. I šta smo time dokazali? Rasplakali smo djecu na internetu. E jesmo mangupi.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53918
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15235 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by HAVANA » 29 May 2022, 09:16

Nit visim, nit komentarisem, nit slusam.Nervira me samo kad se pocne omalovazavati kvalitet a to uzdizati.Tad i pisem.Nek sviraju,nek imaju pregleda...Al ko nekakav primjer ih navoditi za nesto,nidje veze.Apsolutno nisu za primjera ni muzicki ni zivotom.Koji ce qrac oni uopste na ovoj temi? I nakav stojan i sisa? Ti ih upetljas.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53918
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15235 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by HAVANA » 29 May 2022, 09:17

Mozemo onda i ovog komotno staviti.To su ti filmovi i furke.


Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96496
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34429 times
Been thanked: 21153 times
Contact:
Status: Online

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by Rum » 29 May 2022, 09:23

Kamo rasta
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53918
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15235 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by HAVANA » 29 May 2022, 09:44

Rum wrote: 29 May 2022, 09:23Kamo rasta
Nema ga.Nedelja.Kupa se.Reze nokte.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by Naseef Mushroom » 29 May 2022, 10:53

HAVANA wrote: 29 May 2022, 09:16 Nit visim, nit komentarisem, nit slusam.Nervira me samo kad se pocne omalovazavati kvalitet a to uzdizati.Tad i pisem.Nek sviraju,nek imaju pregleda...Al ko nekakav primjer ih navoditi za nesto,nidje veze.Apsolutno nisu za primjera ni muzicki ni zivotom.Koji ce qrac oni uopste na ovoj temi? I nakav stojan i sisa? Ti ih upetljas.
Petljaju ih osobe poput ovog autora u članku

Ako je tako, zašto nisi sam ostao doslijedan sebi i odbio slušati Tifu kao i čitavo Bijelo dugme?
Šta se danas govori za novu muziku tako su stari isto pljuvali pojavu električne gitare jer je to bio instrument na struju, pjevače poput Tife što vrište u mikrofon i čitav Rock and Roll je se pljuvao zbog satanističkih znakova i što omladina koja to sluša pada u ekstazu.
Zašto nisi slušao samo sevdalinke i starogradske prije tvoje era jer su se tada stariji isto ponašali sa pričom o kvalitetu i pravoj muzici?

Tako su pljuvali Kraftwerk i Scooter nekada jer ne sviraju instrumente i koriste kompjuter pa danas pripadaju muzičkim legendama. Eminem i Dr. Dre nisu nikada imali glas kao Pavarotti ili Prince pa se koriste danas u istoj rečenici.

Džeja su pljuvali kada je se pojavio pa danas mladi ozbiljni umjetnici pjevaju njegove pjesme i postale su Evergreen, isto kao Južni Vetar kada je se pojavio, hip hop su ismijavali da samo pričaju a ne pjevaju, Elvisa su napadali jer je fokus bio na zavodenju a ne muzici jer je mrdao kukovima, na MTV su mnogi gledali kritično jer je fokus postao na mini-filmovima a ne muzici, Kiss jer je fokus bio na farbama, Brenu i Vesnu jer je fokus bio na sexu, Queen jer im je muzika bila previše "spektakukarna i eksperimentisanje sa operom", mogu tako do sutra :oo

Poenta je da smo kroz naš život imali razne pionire muzike koji na početku nisu bili prihvaćeni jer nije bila " tipična" definicija muzičara ali nam to nije smetalo jer je to obilježilo naše djetinjstvo i mladost. Buba, Jala i slično su prvi trend koji je se pojavio od kada se mi ništa više ne pitamo i zato imamo takav ignorantan odnos prema njima jer je to prvi put da nešto ne shvatamo.

Mnogi su postali isti kao njihovi roditelji što su sve novo kritikovali da nisu svjesni da kao što je ovo

Image

Neshvatljivo i šokantno za njih u poređenju sa ovim

Image

Da je za vrijeme njihove mladosti, njihovim starijim ovo bilo neshvatljivo i šokantno

Image

u poređenju sa ovim

Image
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by Naseef Mushroom » 29 May 2022, 11:00

HAVANA wrote: 29 May 2022, 09:17 Mozemo onda i ovog komotno staviti.To su ti filmovi i furke.


Mirza Hatić bio tinejdžer kada je Tifa imao zadnju poznatu pjesmu, imao skoro 30 godina kada su Buba i Jala pokrenuli taj trend, znači nije uopšte njihova ciljna grupa.

Sa druge strane ovi su odrasli na Indexima, Balaševiću i Tifi

Image

Znači nije do toga.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53918
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15235 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by HAVANA » 29 May 2022, 11:08

:grana
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by Naseef Mushroom » 29 May 2022, 11:12

HAVANA wrote: 29 May 2022, 11:08:grana
Lupaj se po glavi koliko hoćeš, nema veće ironije kada se žanr muzike i tekstovi pjesama žele okriviti u državi gdje su najveće pokolje počinili oni koji su odrasli uz Balaševića, Indexe, Massima, Magazin, Nove Fosile i Plavi Orkestar.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53918
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15235 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by HAVANA » 29 May 2022, 12:04

Ne kontam poveznicu. Kakve veze navedeni imaju sa tim? Svi smo odrasli uz to. Odrasto sam i ja, odrasto je i darko jelisic pa tambura jednom rukom. Odrasto je i fuudo, laser a i dzilda, vikic, tula i karim, mnogi drugi. Gluposti pises.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53918
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15235 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by HAVANA » 29 May 2022, 12:18

Mislim kontam ja poveznicu nego ti skreces na ono sto vama pase.I sto vam smeta a znamo sta je to.Tako je i ovaj covjek morao na komisije i dokazivati da je invalid,da mu nije ruka narasla,sta li.Malo ga ime jebe, na sto se sva ova prica i svodi.I onda kad odu,e sto je otiso jes supak.Jok, ostace.


Image
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by Naseef Mushroom » 29 May 2022, 13:43

HAVANA wrote: 29 May 2022, 12:04 Ne kontam poveznicu. Kakve veze navedeni imaju sa tim? Svi smo odrasli uz to. Odrasto sam i ja, odrasto je i darko jelisic pa tambura jednom rukom. Odrasto je i fuudo, laser a i dzilda, vikic, tula i karim, mnogi drugi. Gluposti pises.
Pa i ti generalizuješ ove što rasti uz Bubu i Jalu da su kao Mirza Hatić. Zašto bi ga onda postavio? :cudi
Nisu ni svi koji su rasli uz Tupaca i Eminema nakon slušanja otišli da izbodu nekoga, a ko jeste, on je imao malo većih problema od pjesme. Takvi su i prije toga u svakoj banani vidjeli pištolj
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by insomnia » 29 May 2022, 14:09

Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53918
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15235 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by HAVANA » 29 May 2022, 14:15

:valja
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by Naseef Mushroom » 29 May 2022, 14:37

HAVANA wrote: 29 May 2022, 12:18 Mislim kontam ja poveznicu nego ti skreces na ono sto vama pase.I sto vam smeta a znamo sta je to.Tako je i ovaj covjek morao na komisije i dokazivati da je invalid,da mu nije ruka narasla,sta li.Malo ga ime jebe, na sto se sva ova prica i svodi.I onda kad odu,e sto je otiso jes supak.Jok, ostace.


Image
Pa vrati se stranicu unazad gdje sam postavio članak i vidjet ćeš ko stvara uvijek poveznice, osobe kao taj autor.
Kada se god dirne u Tifu, Čolića, Žeru, Lošu, Đuru i bilo koga sličnog sa temama koje nemaju veze sa današnjim trendovima, uvijek se vade iz naftalina "Neka vam valjaju Bube i Jale".
Uvijek ta strana stvara poveznice ali je ustvari nema jer oni što su rasli uz Tifu i Bebeka njih zaboli za Bubom i Jalom a ovi što rastu uz Bubu i Jalu njih zaboli za Tifom i Bebekom, samo je problem što se od mladih očekuje da lude isto i za Tifom i Bebekom.
I kada više Buba i Jala ne pomažu onda se vraća na rat i pogrešna imena. Bošnjaci koji su ostali bez ruke vode borbu protiv svojih Bošnjaka i sada trebam povjerovati da on ima problem samo jer se zove Darko?
Ma ja, Darko u Sarajevu, Enes u Banjaluci, sve je to isto.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53918
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15235 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by HAVANA » 29 May 2022, 14:56

Seres. Image
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42838
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14106 times
Been thanked: 12695 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by Masamune » 29 May 2022, 15:41

:D.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Mladen Vojicic Tifa

Post by Naseef Mushroom » 29 May 2022, 17:21

Kako je krenulo, tako će Tifa ostati zasluženo upamćen. Nisi mogao bolju fotografiju postaviti.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

Post Reply

Return to “Diskografija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests